Nono (aneb štrikovna)


kní
kní 01.11.2018 v 21:06

Miloš Zeman našel v dekorování umělců největší zalíbení. Medaili dal třem desítkám celebrit, tedy dvakrát více než Havel za stejné období. "Zásluhy" se někdy měřily husákovským metrem, ocenění tedy dostali protekční hudebníci normalizace Vondráčková, Slováček, Štaidl. Myslelo se i na šampiona filmového nevkusu Trošku nebo Zemanovy podporovatele Bílou, F. R. Čecha a Hůlku.

kní
kní 01.11.2018 v 21:16

Propastný rozdíl je pak mezi medailisty z řad dalších veřejně známých lidí. Klaus ocenil v prvních pěti letech popularizátora houbaření Miroslava Smotlachu. Havel dal medaili signatářům Charty 77 nebo emigrantům se zásluhami doma ve vlasti, jako historikovi Prečanovi či mecenášce umění Mládkové.
Zeman dává dohromady směs, v níž si každý může najít, co potřebuje. Zásluhy o stát přiznal šéfovi komunistického zemědělského družstva Čubovi, normalizačnímu ministru Tomanovi, známému proponentovi vylhané žurnalistiky Petru Žantovskému. Také však filozofovi Bělohradskému nebo poslednímu politickému vězni, který zemřel v komunistickém vězení, Pavlu Wonkovi. Zkrátka platí, že zásluhy o stát nebo aspoň územně správní celek lze vykřesat z čehokoli.

Eicherik
Eicherik 02.11.2018 v 17:54

Ústavní soud rozhodl. Aktivisté musí opustit budovu Kliniky v Praze.

Pražané jistě tuto několikaletou kauzu znají. Je skutečně zarážející, že naprosto zjevnou věc musel rozhodnout až Ústavní soud.

Nadace Charty 77 centru (Autonomní centrum Klinika) udělila Cenu Františka Kriegla za občanskou statečnost pro rok 2016.

Jacck
Jacck 03.11.2018 v 12:12

Zemanovce sponzorovala pavučina firem napojená na Putinova právníka
https://zpravy.idnes.cz/sponzori-zemancovcu-0rr-/domaci.aspx?c=A181102_165432_domaci_lva
toto voličům pana prezidenta určitě nevadí, zato jim hrozně vadí, že "Drahoš je šedá myš"

kní
kní 03.11.2018 v 12:21

Zajímalo by mě, co přesně si pod termínem šedá myš představují...
https://video.aktualne.cz/dvtv/topol-zemana-zvolili-hlupaci-chce-nas-znovu-zavlect-do-ruska/r~793902dcde0f11e8a9cf0cc47ab5f122/?utm_source=atlasHP&utm_medium=videobox&utm_content=recombee1&utm_term=position-4&utm_campaign=Video

Eicherik
Eicherik 03.11.2018 v 12:26

No, když to říká Jáchym Topol. :-D


Jacck
Jacck 04.11.2018 v 09:49

další hezký rys české národní povahy - udávání a kolaborace. Nejspíš i to bude jeden z důvodů, proč jim prezident kolaborant nevadí
https://xman.idnes.cz/protektorat-kolaborace-udavac-okupace-nacismus-ftg-/xman-styl.aspx?c=A181101_124926_xman-styl_fro

siena
siena 04.11.2018 v 10:03

Jaccku, on to není rys české národní povahy, ale rys lidské povahy obecně. Bohužel, tito lidé tu byli, jsou a budou a to všude, bez ohledu na "kartografii". Pan Eduard Stehlík, vojenský historik, jednou vyprávěl, jak byl překvapen, když procházel archívy, že udavačské dopisy adresované gestapu a později komunistické moci, jsou zcela totožné. Stejný slovník, stejná zášť...

Text příspěvku byl upraven 04.11.18 v 10:08

Eicherik
Eicherik 04.11.2018 v 10:39

U pana Eduarda Stehlíka mě vždycky fascinovalo, kde bere všechny ty informace. On je schopný říci, i to, co měl který konkrétní voják tehdy a tehdy k obědu. To je až neuvěřitelné.

kní
kní 04.11.2018 v 10:45

ještě k těm vyznamenáním (a udavačství):

DOPISY REDAKCI
Hradní ocenění pro agenta Houfa

Ad LN 29. 10.: Koho Zeman vyznamenal

V charakteristikách vyznamenaných osob a osobností opomněly LN nikoli nepodstatný, významný údaj u sociologa a historika Zdeňka Zbořila (ročník 1938). Tento nositel vyznamenání Za zásluhy prvního stupně byl od 18. 10. 1972 registrován pod krycím jménem Houf jako agent StB s registračním číslem 18082. Až do listopadu 1989 byl řízen Krajskou správou StB v Praze. Třebaže jeho svazek byl zničen, lze tato fakta i některá dochovaná „Houfova“ hlášení najít v Archivu bezpečnostních složek v Praze. Viz též www.ibadatelna.cz.

VILÉM PREČAN

historik

Eicherik
Eicherik 06.11.2018 v 00:02

kní: Nehodí se, abych dále do tohoto vlákna přispíval a proto se loučím. Děkuji za poskytnutý prostor. :-)

Mnoha lidem tím jistě způsobím radost. :-D A to je dobře. :-)

kní
kní 06.11.2018 v 15:20

Ani ne, Eicheriku, tedy mně tu Tvoje příspěvky vůbec nevadí. Kdyby sis to rozmyslel, jsi tu kdykoli vítán zpátky. :-)

Eicherik
Eicherik 06.11.2018 v 18:19

kní: Děkuji. :-) Přeji Ti vše dobré. :-)

kní
kní 07.11.2018 v 19:04

Klaus a pochvala

Páter Tomáš Halík vykonal dobrý skutek. Přiměl Václava Klause otevřít své nitro a nechat nás do něj nahlédnout. Jde o pohled, který se vyplatí podržet v paměti, až bude bývalý prezident na pozvánku médií zase příště něco hodnotit.
Spouštěčem Klausova odhalení se stala Halíkova reakce na kázání jiného katolického kněze - Petra Piťhy. Piťha se svěřil s obavou, že naše "tradiční hodnoty", jako je například rodina, hrozí rozvrátit údajná blížící se nadvláda homosexuálů.
Halík veřejně zapochyboval, zda existuje něco jako tradiční pohled na rodinu. To Klause uvedlo do pohybu. Halíkovo vidění světa veřejně nazval "zrůdností" a pochyby o tradiční rodině "neznámou formou útlaku a útoku na evropskou civilizaci". Pak Klaus dodal: "Dnes to není (Reinhard) Heydrich, ale Halík, kdo ohrožuje celou podstatu naší civilizace."
Dodejme, že přirovnání oponenta s jiným názorem ke strůjci holokaustu je zrůdnost, za kterou by českého exprezidenta pochválil i Joseph Goebbels.

Autor: MAREK ŠVEHLA Zdroj: Respekt 5.11.2018

Skallarix
Skallarix 09.11.2018 v 17:53

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

kní
kní 09.11.2018 v 18:47

To je dost dobrý "výkřik do tmy", Skeeve.
Máš pravdu, že ráda cituji některé kratší věci, které mě natolik zaujaly, že chci dát příležitost i (některým) zdekolegům, aby si je přečetli. Ale nesouhlasím s názorem, že Respekt je "plátek". Proč si to myslíš, jak dlouho, dobře a detailně ho znáš? Já se domnívám, že to, co v něm vychází, je skvělá, důkladná a inteligentní novinařina.
Zároveň čtu Lidovky (tedy "Babišovo" - na rozdíl od "Bakalovo" Respektu), kde stále ještě zůstalo pár dobrých žurnalistů a srovnání je někdy dosti zajímavé.
Taky si dovolím domnívat se o sobě, že jsem nezaslepená, smýšlím racionálně, jsem také částečně skeptická, ale idealismus ve mně ještě nezahynul a doufám, že k tomu nikdy nedojde. :)
Twitter je jistě fajn a zábavný. Ale pro mnohá témata poněkud příliš stručný, řekla bych.

Lector
Lector 09.11.2018 v 19:29

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Skallarix
Skallarix 09.11.2018 v 19:44

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lector
Lector 09.11.2018 v 19:51

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

kní
kní 09.11.2018 v 20:26

Orientovat se ve valícím se proudu informací na internetu je velice obtížné. Už jsem to sem někdy na jaře asi dávala, ale jedna zajímavá pomůcka v rozlišování informací od dezinformací je třeba zde:
https://zpravy.aktualne.cz/domaci/valka-dezinformace-fake-news/r~7bfb35b23bb311e7886d002590604f2e/?utm_source=atlasHP&utm_medium=newsbox&utm_content=recombee1&utm_term=position-2&redirected=1541791240

kní
kní 09.11.2018 v 21:10

Onálepkovávání a zařazování do škatulek sice trochu pomáhá v orientaci, ale byla bych s tím opatrná. Často tím člověk místo aby si věc ujasnil jen přijde o možný zdroj užitečných informací.
Proč např. se domníváš, Skeeve, že Respekt tíhne k levici? To mě překvapuje. Proč myslíš, že humánní smýšlení je v něm 'rádoby', tedy naoko, neupřímné? Já tedy Respekt čtu poslední dobou opravdu skoro celý, v tom posledním mě zaujal např. editorial - o síle jednoho hlasu; pravidelný "dopis z" Medellínu - jak se tam snaží zápasit s chudobou a kriminalitou pomocí prostorných knihoven; dopisy čtenářů k článkům, které mě zaujaly v minulých číslech jsou taky přínosné, ať už souhlasné či naopak; komentáře: On to tak nemyslí - brazilský Trump vyhrál volby a Latinská Amerika trne, co udělá; Nadějné Dukovany - s novými jadernými bloky už prý není třeba spěchat; Druhořadé děti - proč je potřeba manželství i pro neheterosexuály; Paranoia, konspirace, vyděšenost - pravidelný komentář Fareeda Zakarii z Washington Post; Téma - i vy můžete zachránit planetu - už vím, že když si odpustím let do NY a zpět, ušetřím planetu 1,5 tuny COdva, maso už skoro nejím, taky dobrý..; Nikdy nejsem sám - o moskevské návštěvě šéfa poslanců Radka Vondráčka; Můj úkol splněn - Michaela Šojdrová ve věci 50 sirotků čeká, až Babiš a Hamáček přijmou její žádost o schůzku; komentář Marka Švehly "Může se v politice lhát?" (přehánět lze, ale jen v názorech); Přežil jsem to (Oleh Sencov, nejznámější Putinův rukojmí); další dva rozsáhlé texty A teď znovu a lépe (o ODS) a Krásný čínský svět jsem z časových důvodů jen přelétla, velmi zajímavý rozhovor Mohli jsme vyvážet konopí do celého světa ale ne, a ani článek o romském klavíristovi Tomáši Káčovi (v únoru měl koncert v Carnegie Hall); pak kultura - seriály, filmy, recenze cca 3 knih; na konci text Pravda v čase lži - Proč západní civilizace začala tolerovat výmysly a dezinformace a Pochválen buď šlofík... Tak - co je na tom levicového, damned-kurnik, ptám se? :)

Skallarix
Skallarix 09.11.2018 v 22:02

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

kní
kní 09.11.2018 v 22:31

No, zdá se, že o tom, co je to pisálkovství máme asi zcela odlišné představy. A i já mám svůj obrázek o panu Taberym docela jasný - velice si ho vážím.
Rovněž se musím usmát, když nynější stav srovnáváš s dřívějším - předrevolučním, tedy totalitním režimem a zdají se ti stejné.
Dobrá, Respet není časopis pro tebe, protože tam nepíšou o tématech, která tě zajímají (je to názorový týdeník, nikoli zpravodajská agentura). Máš jim to zazlé, pročež jim nactiutrháš, aby se ti ulevilo? Možná trochu pro stromy nevidíš les a dojmy zaměňuješ za pojmy. Tak se mi to jeví, nechci tě nijak urážet.

Skallarix
Skallarix 09.11.2018 v 22:43

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

kní
kní 10.11.2018 v 07:05

Určitě tu nejsi špatně. Je přece normální mít různé názory. Přitakávání si se 'spoluvěrci' je přece docela nuda, ne? Tak zkusme spolu diskutovat (přiznávám, že to moc neumím, ale snažím se aspoň protivníky neurážet). :)



Vložit příspěvek