Nono (aneb štrikovna)


kní
kní 24.10.2017 v 16:55

Zeman několik málo hodin po skončení voleb dokonce navrhl, aby se piráti stali součástí vlády. Jedině tak podle něj mohou plně využít své odborné znalosti v oblasti digitalizace a IT.
"Nevím, jestli je pan prezident kompetentní hodnotit něčí znalosti v oblasti IT. Souhlasím, že jsme odborníci na digitalizaci, ale názor prezidenta nehraje v povolebních jednáních žádnou roli," reagoval na Zemanovu výzvu Bartoš.
Prezident je známý tím, že příliš nepoužívá moderní techniku a nenosí u sebe ani mobilní telefon.

Podle Bartoše Zeman nemůže počítat s tím, že jej piráti ve volbách na začátku příštího roku podpoří. "Máme deset kritérií pro podporu prezidentského kandidáta a ta pan Zeman nesplňuje," uvedl Bartoš v rozhovoru pro HN.
Piráti mu například vytýkají způsob, jakým reprezentuje zemi.
Vadí jim, že nerespektuje ústavní zvyklosti ani fakt, že zahraniční politiku Česka určuje vláda, nikoliv Miloš Zeman.

"Uvedu příklad s piloty civilních letadel. Ti odcházejí do důchodu v 60 letech. Neznamená to, že by v takovém věku nemohli ten stroj řídit, avšak roste riziko fatální chyby. Nemyslím si, že zdravotní stav prezidenta je takový, aby mohl tu funkci vykonávat," reagoval předseda pirátů na dotaz, zda by měl Zeman znovu kandidovat.

Jacck
Jacck 24.10.2017 v 17:12

BIS dnes vydala novou bezpečnostní zprávu za rok 2016, pokud to někoho zajímá, tj. popsány různé hrozby za rok 2016
https://www.bis.cz/pdf/2016-vz-cz.pdf

kní
kní 24.10.2017 v 17:19

Jo, BIS pracuje dobře, avšak leckteří ne/zodpovědní nedbají.
"rusk" je tam 49 x ...

Jacck
Jacck 24.10.2017 v 17:58

hlavně v té zprávě postrádám celkem zjevnou a masivní snahu o ovlivnění českých voleb, a infilitraci prezidentského úřadu ruských agentem. Ale chápu že toto si nemůžou dovolit dát do veřejné zprávy. V USA jsou ve stejném postavení, ale tam třeba bývalý šéf CIA Morell natvrdo řekl, že Trump je nevědomý ruský agent (unwitting agent)
http://www.independent.co.uk/news/people/donald-trump-is-an-unwitting-agent-of-putin-says-former-cia-chief-who-is-backing-hillary-clinton-a7174246.html
ale holt voliči jsou pitomí a rozhodli tak. Jak se proti takovým věcem bránit, aby si zjevně nepřátelská mocnost stavěla politické kandidáty a pak používala operace tajných služeb k jejich zvolení? V USA už to intenzivně řeší. My se tady basy pro Zemana s Klausem zřejmě nedočkáme

Jacck
Jacck 24.10.2017 v 18:13

toto je taky docela dobré
http://forum24.cz/tajna-analyticka-zprava/
samozřejmě ta zpráva tajná byla, někdo ji leaknul záměrně ven, protože ji chtěl dostat ven. Podobné to bylo se zprávou britského zpravodajce MI6 Christophera Steela o Trumpovi, kterou taky někdo "leaknul" ven, protože oficiální cestou to nešlo. Po zveřejnění té Steelovy zprávy bylo mimochodem v Rusku zavražděno několik osob, o kterých se předpokládá, že byly Steelovy zdroje.

bubka
bubka 25.10.2017 v 07:47

Jaccku, nezapomeň se večer mrknout do ledničky, do skříně a pod postel, může tam být Putinův agent...ale pro mne, která má ráda a fandí panu Putinovi by bylo opravdu veselé pomyšlení, že to Putin ovládá svět, zvolil, Amíkům i nám prezidenta, normálně všechno šéfuje...jak mohou být lidé tak prostoduší a věřit takovým žvástům je mimo moje chápání.


Jacck
bubka
bubka 25.10.2017 v 18:37

PROSÍM TĚ, hlídej zejména pod postelí, tam se Putin schovává rád, jeho internacionála si oblíbila skříně.... a mává celý světem... to je fakt prima pomyšlení

kní
kní 25.10.2017 v 19:01

Takových užitečných idiotů jsou u nás houfy (ovšemže v čele s naším minulým a současným prezidentem), kteří ani nevědí, že své antievropanství mají nakukané z Ruska..

Jacck
Jacck 25.10.2017 v 19:38

když se něco dostatečně často opakuje, tak se to zažere pod kůží. Tj. když tu trollové 20 let opakují, že Havel byl alkoholik a naivní pravdoláskař, tak to tak lidé začnou vnímat
http://forum24.cz/sexualni-deviant-opilec-vrah-internetova-stranka-pomlouva-vaclava-havla/
a ono to funguje. A nebo když trollové 10 let omílají dokola, že "Klaus se nebojí říkat svůj názor", tak to taky funguje. Trollové manipulují diskuze a internet v ČR dle mého odkadu už někdy od počátku tisíciletí, tj. 15 let vymývání mozků, šíření konspirací, podrývání EU, šíření antiamerických nálad atd. Vlastně ČR byla jedna z prvních zemí, kde Putin svou hybridní válku začal. A oni tomu jsou schopni podlehout i jinak inteligentní lidí, většinou ze starší generace. Výrazy jako "eurohujer", "pražská kavárna", "pravdoláskař", "dobroser", "havloid", "ekoterorista", "elitář" atd pochází nejspíš všechny z dílny ruských desinformátorů s cílem zdiskreditovat ve společnosti určité ideje nebo osoby. A někteří tomu podlehnout a začnou tyto výrazy papouškovat. Když před nějakou dobou můj otec začal používat výraz "eurohujer" a začal sypat z rukávu "argumenty" jak z dílny ruské propagandy, tak jsem zjistil, co čte na webu a četl "parlamentní listy" (což je nejspíš nejnebezpečnější ruský zdroj, protože je hodně čtený, a navíc ne příliš okatý). Takže jsem mu věnoval knihu o Putinovi, ať si počte, a od té doby už jsem od něj nic neslyšel. Ruští desinformátoři rozmáznou sebemenší chybu EU do ďábelského hříchu a současně nám tvrdí, že Rusko se na Ukrajině jen brání agresi západu. EU přirovnávají k diktatuře.
Vlastně i Klausův boj proti ekologii nebo globálnímu oteplování do toho zapadá (což mi došlo až zpětně). Rusko je jednak závislé na fosilních palivech, takže není v jeho zájmu přechod na alternativní energii, jednak si Putin údajně slibuje, že globální oteplování roztopí permafrost na Sibiři a Rusko si zvětší uzemí a získá nové zdroje. Vím že to zní šíleně, ale 20 let nám tu vládnou ruští agenti a otravují morální klima v této zemi. A nejenom tady, ale po celém západě. Zneužívají migranty, strach z islámu, podporují nacionalismus a separatismus. Je fakt na čase aby se lidi probrali, protože pokud se nám tu delší dobu budou šířit antidemokratické nálady a ideologie, tak k té diktatuře fakt dospějeme. Nezdá se že by čeští politici chápali tu hrozbu. Po volbách čumí jak vyorané myši a nechápou co se děje.
Právě čtu o Výmarské republice a taky se tam šířily podobné toxické ideje jako antisemitismus, antiliberalismus, antidemokracie.

No nic, jdu se dívat na Metropolis od Fritze Langa, natočený ve Výmarské republice.

kní
kní 25.10.2017 v 20:02

Správně. Já si dám Muž jménem Ove, natočený ve Švédsku :)

Parlamentní listy = zavedená senkruvna instantních buřičů (Jan Rejžek)

bubka
bubka 26.10.2017 v 15:52

kní - stačí mrknout na mapu, Rusko je největším evropským státem.....ale dost jsi klesla v úrovni spojenců...docházejí, že. Rejžka jsem na PL nikdy nečetla, ten patří do jiné party, ale četla jsem tam Petránka, Spencerovou, Valenčíka.....

Jacck - ano, Havel byl opilec a nikdy se tím netajil a ano, Klaus se nebál říci svůj názor, například v době napadení Srbska - nezákonně - armádou USA a jejím zločinnými spojenci.

USA nejsou a nikdy nebyly všeobecně milovány, jejich agrese a snaha ovládnout svět lásku prostě nevyvolává, války v tomto století rozpoutaly právě USA nebo na nich participovaly.

Rusko na Ukrajině není, proto se tam ani ničemu nebrání, ale zničení Ukrajiny a její vnitřní pnutí, které ji dříve či později zcela roztrhá má na svědomí EU se svým ultimátem a USA se svými penězi, ano, šíření amerických základen k Rusku je jasnou známkou připravované agrese proti Rusku. Sloužit USA v jeho agresivní politice je služba zlu, nic víc.

Jo, teď brnknu Voloďovi a zeptám se, zda má pro mne další úkoly

Text příspěvku byl upraven 26.10.17 v 16:00

Jacck
Jacck 26.10.2017 v 16:09

Fendrych má vždycky trefné komentáře
https://nazory.aktualne.cz/komentare/vyhrala-demokracie-vyhrala-karikatura-demokracie/r~3b07b968ba3411e7895f002590604f2e/
https://nazory.aktualne.cz/komentare/sef-bis-rusti-spioni-jsou-profici-v-cesku-vyvolavaji-pocit-z/r~2e08501e4aa011e7bdee002590604f2e/

škoda že tenkrát nebyl zvolen Sokol, spousta věcí mohlo být jinak
https://nazory.aktualne.cz/rozhovory/rozhovor-jan-sokol-ze-zemana-se-stal-cynik/r~1f2ba31e704a11e7b56e002590604f2e/

kní, ten film vypadá zajímavě. Stálo to za to?

kní
kní 26.10.2017 v 16:13

Pád Jana Petránka

Datum: 4.3.2015 Autor: MARTIN C. PUTNA Zdroj: Lidové noviny

Takovou pěknou knížku memoárů napsal novinář Jan Petránek. Tak pěkně pokorně ji pojmenoval Na co jsem si ještě vzpomněl. Tak pěkně s nadhledem v ní vzpomíná zvláště na dramatický rok 1968 v rozhlase, na vysílání v čase sovětské okupace a na své protloukání dělnickými profesemi a policejní šikanování v čase Charty 77. Tak jsem si Jana Petránka vážil, tak rád se s ním občas potkal. Tak rád bych tuto veteš napsal prostě jako recenzi na knihu zasloužilého a dobrosrdečného muže.
Jenomže v posledních měsících a týdnech se lze od Jana Petránka dočíst, na blozích pro Českou televizi či jinde, například takovéto výroky: „Protiruská politika, kterou praktikuje Evropská unie v německé režii, ale pod taktovkou nadnárodních tvůrců koncepcí světového vývoje... Kreml ví, že ustupovat už nemá kam.“ Či že Krym je „ruský strategický klenot“ a že „Putinův vpád na Krym byl obranný tah“. Či že „Německo potřetí začalo světovou válku, jen trochu jinak.“ Jinak řečeno – i Jan Petránek se přidal k těm, kdo u nás papouškují teze propagandy ruského režimu, kořeníce je navíc spikleneckými teoriemi.
Je to nevýslovně smutné a těžko vysvětlitelné. U mnohých z těch, kdo se zapojili do Putinova propagandistického tažení, to lze celkem snadno objasnit frustrací, komoušstvím, hloupostí, primitivním antiamerikanismem, penězi nebo kombinací toho všeho. Ale jeden z doyenů české žurnalistiky, který už nemá ničeho zapotřebí a který toho tolik ví o sovětském režimu i o starších ruských dějinách? „Třetí světová válka“ je také jednou z figur Putinovy rétoriky. Ale již ta reálná válka informací, ve které bojujeme, nemilosrdně prověřuje duchy a charaktery. Ani věk, ani zkušenost, ani statečnost v předchozích válkách s prolhanými režimy zjevně nejsou zárukou, že člověk nepodlehne a nepopře všechno, čím býval.

kní
kní 26.10.2017 v 16:25

Ano, velká, nenapravitelná škoda, že nebyl zvolen Jan Sokol. Nebo Jaroslava Moserová. Nebo Jan Švejnar.
Muž jménem Ove dobrý - tak na 4 * z 5 (Bezva chlapa ani Boj sněžného pluhu s mafií z trůnu mých nejoblíbenějších severských komediálních dramat nesundal :))

kní
kní 26.10.2017 v 16:32

odpověď Lydie Bartošové (kněžky chaosu) na dotaz:

Co očekáváte od svého muže v politice? Bude zastávat své principy, nebo jej vysoká politika změní?

To samé, co čekám od všech dalších pirátských poslanců, že se zasadí o proměnu politické kultury a praxe. Vyrostli jsme odspodu, nestojí za námi produkční aparát, žádný mocný donátor, nejsme ničí projekt. To, co jsme, je to jediné, co máme. Lidé nás volili pro liberální neelitářskou zásadovou politiku. Kvůli prosazování transparence, oddělení moci, svobodnému přístupu k informacím a hájení občanských práv.

bubka
bubka 26.10.2017 v 17:34

chachachacha...Putna? fakt Putna?.. ten už nemá kam padat. a Jan Švejnar, stálice každých našich voleb si dost rozumí s Babišem.

Jan Petránek je novinář, který říká, co si myslí - je to zkušený člověk a s Putnou se radit fakt nemusí.

nějak , milá kní, hledáš v odpadu. I tam se samozřejmě může najít diamant, ale tentokrát to nevyšlo.

Jo, škoda, že tehdy nebyl zvolen Sokol, už jsme mohli sudeťákům vyplácet restituce

Jacck
Jacck 26.10.2017 v 17:58

To se pořád mluvilo o tom, jak na nás zaútočí stovky tisíc imigrantů, ale nakonec stačili pouze 2, Slovák a Japonec, aby dobyli celé Česko.

kní
kní 26.10.2017 v 19:58

Česká islamofobie se může stát roznětkou radikalizace části muslimské komunity, která v Česku žije. Impulsem pro vyostření nálad mezi zdejšími muslimy se podle zpravodajců mohlo stát pálení koránu u brněnské mešity organizované Martinem Konvičkou či jím inscenovaná invaze bojovníků na Staroměstské náměstí. Muslimové ale zatím zachovávají klid. (ze zprávy BIS)

Jacck
Jacck 31.10.2017 v 19:51

dnes máme 500 let od vzniku reformace (Lutherovo zveřejnění 95-ti tezí)
https://www.stream.cz/slavnedny/10019670-den-kdy-martin-luther-zverejnil-svych-95-tezi-31-rijen-1517

kní
kní 31.10.2017 v 20:01

Říkala jsem si, že vlastně o tom nic nevím, tak jsem se podívala na film https://www.csfd.cz/film/45207-luther a na dokument https://www.csfd.cz/film/548276-martin-luther-pouhou-virou - dokument byl lepší. Mnohem lepší. Taky mě napadlo, řeknu to na sebe: ve škole mi letopočty do hlavy vtloukali opravdu marně... - že se podívám, kdy vlastně žil Hus (tedy kdo byl dříve)...

Jacck
Jacck 31.10.2017 v 20:10

já jsem četl Vondruškovu Husitskou epopej (zatím je první 3 díly), a od té doby mám o Husovi a té době celkem kvalitní představu :-) Ne že by to bylo bůhvíjaká literatura, ale kvůli tomu to za to stojí

já jsem zas před pár dny viděl skvělý dokument o 1.SV
https://www.csfd.cz/film/386674-apokalypsa-1-svetova-valka/prehled/
https://www.youtube.com/watch?v=AI6NhtP8uf0&;list=PLKsJ7-ZZsFkeU5XR5wuT7ipArUhauwbeS

Jacck
Jacck 31.10.2017 v 20:16

to jsem ani netušil, že Cyril Höschl hraje ve filmech :-)
https://www.csfd.cz/tvurce/93874-cyril-hoschl/

kní
kní 31.10.2017 v 20:26

Ano, je to legrační, také je na csfd za "herce" i např. Václav Klaus a Miloš Zeman... :)
Ten dokument vypadá opravdu zajímavě a komplexně. Asi i proto, že režie a scénář byly spoluprací muže a ženy. Ale 4 h, 20 min války... s tím musím počkat přinejmenším do jara... i když minulý týden jsem toho Hitlera vs Churchila snesla docela dobře
http://www.ceskatelevize.cz/porady/11703991087-hitler-versus-churchill/217382563000001/

kní
kní 31.10.2017 v 20:50

Tak nám, kromě jiných osobností, ocenili i Petra Žantovského. Stal se nositelem Medaile za zásluhy I. stupně, za zásluhy o stát v oblasti kultury a školství.
Co to je a hlavně bylo za ptáčka pěkně shrnul Ondřej Bezr (včerejší LN, "Medaili má i žurnalistický oportunista"):

...Nechám stranou to, že Petr Žantovský je pravidelným přispěvatelem dezinformačního propagandistického webu Parlamentní listy. Nebudu se vyjadřovat k jeho přinejmenším podivuhodnému pedagogickému angažmá. Nebudu si dělat legraci z jeho neúspěšné honby za veřejnými funkcemi, například v Radě České televize, ve vedení Českého rozhlasu a České tiskové kanceláře. A je mi ukradená jeho příchylnost k momentálně mocným, tedy v mládí ke komunistům, pak dlouhá léta k Václavu Klausovi a ODS, dnes pro změnu k Miloši Zemanovi.
Co mi ale ukradené není, to je jeho angažmá v 80. letech, neboť se to týká oboru, v němž sám působím. A v něm, přestože s hudební publicistikou Petr Žantovský začínal, je přes třicet let persona non grata. Je dobré si připomenout proč. V roce 1984 komunisté rozehnali redakci časopisu Melodie, neboť byla jedním z nemnoha ostrůvků relativně nezávislého myšlení. Vyhodili šéfredaktora Stanislava Titzla a redaktory Františka Horáčka a Čestmíra Kose, spolu s nimi do Melodie přestaly psát největší kapacity oboru, například Jiří Černý, Lubomír a Petr Dorůžkové, Ondřej Konrád nebo Jan Rejžek. Na šéfredaktorskou židli posadili nomenklaturního komunistu Miroslava Kratochvíla, který nebyl schopen časopis smysluplně vést. Jedním z nových spolupracovníků byl právě Petr Žantovský. Ten v březnové Melodii ročníku 1985 uveřejnil naprosto neuvěřitelný text, který Jiří Černý s odstupem velmi trefně nazval manifestem žurnalistického oportunismu a posrpnového kolaborantství. V něm publicisty, kteří si zachovali pevnou páteř, označil v podstatě za zbabělce (asi že neměli "odvahu" se podílet na psaní pochvalných článků o Michalu Davidovi a hvězdách sovětské populární hudby) a prohlásil, že se vždycky najde tucet jiných, kteří tu odvahu mít budou. Ano, pár se jich našlo a dnešní držitel Zemanovy medaile byl - hrdě - jedním z nich. V tomto kontextu je pak další Žantovského předrevoluční majstrštyk, kdy v deníku Práce jeden den pochválil vystoupení Joan Baezové jako vrchol festivalu Bratislavská lyra 1989 a den nato hodnocení popřel, neboť písničkářka koncert věnovala Václavu Havlovi a Chartě 77, jen směšná marginálie.



Vložit příspěvek