Nono (aneb štrikovna)


kní
kní 21.10.2017 v 18:01

No a SPD nakonec nebude třetí, ale zbude na ně až bramborová, to je dobrá zpráva, že, čtenáři Koně a psa..

Text příspěvku byl upraven 21.10.17 v 18:10

kní
kní 21.10.2017 v 18:19

Ano, klesla jsem až na dno temné beznaděje, od kterého jsem se však po několika hodinách díky Pražákům mohla nečekaně odrazit a dokonce si i vesele povyskočit! :)
(rovněž mě potěšilo, že můj hlas nepropadl a nepřipadl tak Babišovi)

Jacck
Jacck 21.10.2017 v 19:16

prokletí čísla 8 v českých novodobých dějinách - 1948, 1968, 2018. Ano, vyjádřím to hudbou jako mirektrubak, opět nám umřela demokracie
https://www.youtube.com/watch?v=gkFs7nrUWyg

kní
kní 21.10.2017 v 19:25

až tak trudnomyslný jsi?
já jsem docela zvědavá, co se bude dít a už se těším na volbu prezidenta

Jacck
Jacck 21.10.2017 v 19:45

29% -- pouhých 1.5 mil. voličů prodalo Českou republiku za pár koblih a spoustu lží. Vítejte v Českofertu s.r.o. Nikdy na tom nebylo Česko celkově tak dobře, ale naší střední třídu (včetně, babo div se, levicových voličů, ale, i důchodců) holt pálilo dobré bydlo -- co potřebují nyní, je pořádný nářez korporátní nadvlády hnutí jednoho oligarchy! Nicméně, je to volič ANO, který za A. Babiše nese plnou morální a politickou odpovědnost!! Babiš alias agent Bureš nyní nejspíš sestaví ústavní většinu s komunisty a SPD. Jdu hledat pas !

Jacck
Jacck 21.10.2017 v 19:47

„Veřejnost se rozhodla, že strany dvou agentů Státní bezpečnosti a jednoho extremisty mají téměř ústavní většinu,“ dodal Mirek Kalousek.


kní
kní 21.10.2017 v 19:57

Tipuju, že koalice ANO+SPD+KSČM nevznikne.

kapyr
kapyr 21.10.2017 v 20:09

Škoda že to Fiala kategoricky zavrhnul, doufal jsem že jedině ODS dokáže Babiše trochu zkrotit:-(

kní
kní 22.10.2017 v 08:26

Myslím, Mirku, že VlKa myslela Kalouska (než jsem toto dosmolila, tak to i potvrdila :)). Je zajímavé, jak je báchorka o tom, že je horší než Belzebub, stále životná. Přitom je to velice moudrý pán a jeden z mála státníků ze stáda našich politiků. Aby se to "lid" dověděl, musel by si informace zjišťovat např. z rozhovorů s ním, nikoli z titulků v Blesku a spol. Pokles voličské přízně ROP09 není faktorem Kalousek, ale tím, že část jejích voličů "na ně" chtěla pustit i Piráty nebo si dělala starosti se Starosty.
Já jsem letos zbuntovala řadu lidí (včetně sebe), ať jdou do Pirátů, nakonec jsem ale zase volila Karla a ... safra, jak on se vlastně Kalousek jmenuje křestním? Jo! - Miroslav! Protože mě vyděsil průzkum, že se do sněmovny nemusí dostat. A pro jistotu jsem to poradila i mamince.
Včera jsem (ne vlastní vinou) koukala chvíli na povolební debatu lídrů (bez Babiše, zato s Faltýnkem), a bylo zajímavé, jak se ve vyjadřování přesně dělili na dvě snadno odlišitelné skupiny - normálně a rozumně hovořili všichni kromě ANO, SPD a KSČM. To, jak ti mluvili, byla čistá (navíc nabubřele útočná) komunistická papalášština.

Text příspěvku byl upraven 22.10.17 v 09:34

Jacck
Jacck 22.10.2017 v 09:35

je tady ještě optimistická varianta: Bureš ani na třetí pokus nesestaví vládu a prezident Drahoš pak vypíše nové volby :-) A pak je tady ještě pesimistická varianta, jistý křivák s pokřiveným charakterem, křiváckými geny a křivými ústy převezme moc v ODS, Bureš bude zvolen prezidentem a premiérem udělá nějakou loutku, a pak nám tu bude vládnout koalice ANO + ODS s prezidentem Burešem :-(
raději na to ani nemyslet.

kní
kní 22.10.2017 v 09:52

velmi temné fabulace, až se člověku ježí srst ...
spíše ale se ta vláda povede Babišovi sestavit hned na první pokus - a pak se uvidí, co bude vyvádět - vzpomínáte ještě, když byl v politice (a ve vládě) krátce, jak vždycky něco, co prosadila minulá vláda, hurá-zrušili (regulační poplatky, JIM, druhý pilíř) - a Babiš pak to v politice nečekaně upřímně hodnotil slovy - jejda, to jsme asi rušit neměli, a to několikrát - myslím, že téhle upřímnosti už se dopouštět nebude

Text příspěvku byl upraven 22.10.17 v 09:53

Jacck
Jacck 22.10.2017 v 09:57

podle mého se bude snažit ovládnout zdravotnictví. Většina zdrojů v této republice už je rozkradená, ale ve zdravotnictví se pořád točí stamiliardy. Teď už má půlku zemedělství, zdravotnictví je další logický krok
http://blog.aktualne.cz/blogy/ondrej-dostal.php?itemid=30196

jinak tady je hezké čtení o původu majetků všech těchto šmejdů, od Kellnera přes Koženého až k Babišovi (vesměs všichni buď StB nebo KGB). Je to sice více než 10 let staré, ale ten obsah je ověřitelný a neměl by být zapomenut
http://nr1a.com/tunely.htm
http://nr1a.com/privatizace.htm

kní
kní 22.10.2017 v 10:36

JE TO TAM! Vy blázni, udělali jste ze mě nejmladšího poslance v historii!!!! Díky všem!
(Dominik Feri)

Jacck
Jacck 22.10.2017 v 12:34

mirek, myslíš toto?
https://www.youtube.com/watch?v=xy3exs_KvXI
já nevím jesti se smát nebo plakat :-)

kní
kní 22.10.2017 v 12:36

A to jsi neviděl zpěv hymny (naší, české) z volebního štábu SPD (bohužel moje reportáž není kompletní /i s uměleckou recenzí/, neboť v okamžiku, kdy se nadechovali - přičemž tímto aktem nejdříve několik dlouhých minut hrozili a stejnou dobu já jsem tomu nemohla uvěřit - jsem vypnula televizi)! Ale nebědujme, bude hůř, a co nás nezabije, to nás posílí. :-)

kní
kní 22.10.2017 v 12:37

ha-ha - já jsem taky srab a nechci slyšet žádnou z těchto hymen ... :D

kní
kní 22.10.2017 v 12:48

A co tomu říká Tvůj psychoterapeut (na pohotovosti jsi doufám už byl)?

Jacck
Jacck 22.10.2017 v 12:54

kní, nesouhlasím uplně s tím, že co nás nezabije to nás posílí. Nemusím se nejdřív stát alkoholikem a pak se vyléčit, abych chápal a viděl, co alkohol umí. A navíc si myslím že hůř už bylo. Ono když člověk studuje historii a zejména různé revoluce, tak vždycky po každé revoluci nebo prudké společenské změně se k moci dostane lůza, a trvá tak 3 generace, než se společnost stabilizuje a morálně vyčistí. Osobně si myslím, že na 90. léta a éru klausismu a divokých privatizací a lehkých topných olejů a mrtvé na dně Orlíku dnešní doba nemá. Teď jsme napůl cesty. Za dalších 20-30 let, až dospějí zas nové generace, se to zlepší.
Problém vidím v tom, že ti mocní objevují stále dokonalejší techniky, jak manipulovat společnost a davy. Teď už jsou celé firmy, co se dají najmout k manipulaci nálad veřejnosti. Studoval jsem to hodně v souvislosti se zvolením Trumpa a případem firmy Cambridge Analytica, která se podílela i na brexitu
http://www.bbc.com/news/blogs-trending-40792078
řekněme si to otevřeně, ale polovina populace je beznadějně hloupá a jejich rozumové schopnosti jim nestačí na to, aby se v tom složitém světě zorientovali. Přesně na tyto lidi pak stačí cílit emotivní kampaně pomocí technik popsaných už v Le Bonově Psychologii davů. Lidi se pak uzavřou v ideologických bublinách a google nebo facebook tomu ještě napomáhají tak, že servírujou obsah podle toho, co se člověku líbí. Tj. když někdo řeší uprchlíky, tak mu budou servírovat jen další články a konspirační teorie o uprchlících, on se v tom pak zacyklí a je tím uplně zblbnutý.
https://technet.idnes.cz/polarizace-realita-facebook-blue-feed-red-feed-liberalove-konzervativci-levice-pravice-grd-/veda.aspx?c=A161111_151744_veda_pka
Babiš koupil 2 velké mediální deníky, které mu slouží jednak ke sběru dat a analýze nálad veřejnosti, jednak k manipulacím. Je překvapivé že nevyhrál ještě víc.

kní
kní 22.10.2017 v 12:57

já jsem s tím (nezabít = posílit) nesouhlasila už ve chvíli, když jsem topsala

kní
kní 22.10.2017 v 13:21

Máš pravdu, Jaccku, že část národa není z nejchytřejších, ale horší je, že část lidí o sobě ví, že jsou závistiví, mstviví, lžou, přikrádají, vytahují se, a aby si připadali lépe, volí politiky podobné morální úrovně.
Jako dlouholetý čtenář Lidových novin (nyní Babišových) ale chci říci, že jsem nepozorovala (kromě odchodu řady mých oblíbených novinářů jinam, např. do Echo.24 nebo úplně pryč ze žurnalistiky - Tomáš Němeček, i když u něj doufám, že se vrátí: https://video.aktualne.cz/dvtv/dvtv-18-8-2017-tomas-nemecek-dvtv-duel-spor-o-galerii-manes/r~d05cc1d683f511e7a7fc0025900fea04/), že by se v nich o Babišovi nepsalo pravdivě.

kní
kní 22.10.2017 v 13:23

Ano, Mirku, maminka má vždycky pravdu! :-)

Jacck
Jacck 22.10.2017 v 13:31

ono to není jenom o inteligenci, ono je to především o morálce. Je otázka, zda a nakolik inteligence koreluje s morálkou. Takoví oba Klausové jsou bezpochyby inteligentní, ale prostě jsou to po charakterové a morální stránce zcela pokřivené, zmrzačené bytosti. A to je problém i poloviny národa. Já nevěřím v nějaké morální relativizování dobra a zla. Myslím si že dobro a zlo jdou rozpoznat a že mají víc než jen relativní platnost. A kdyby většina národa byla morální, tak by dokázala rozpoznat i to zlo nahoře. Jenže bohužel není. Třeba jak píše Havel v té své eseji, že v národě je dobrých lidí dost, jen je potřeba k nim promluvit a sjednotit je. Dobrých lidí je jistě dost, ale těch hloupých a špatných je taky hodně.

kní
kní 22.10.2017 v 13:49

Zcela souhlasím (inteligentní člověk o své morální nízkosti navíc moc dobře ví). Ale 30, vlastně 40 - nebo ještě přesněji 50 % ze 60 % naštěstí ještě není polovina národa.
Zajímavá byla ve včerejších debatách slova jednoho z politologů, že čeští voliči reagují na stranické skandály se zpožděním ob jednoho volebního období (ODS, ČSSD). Takže i na babišovce nejspíše příště dojde.

kní
kní 22.10.2017 v 13:51

možná, že teď je poněkud dole, VlKa

Jacck
Jacck 22.10.2017 v 15:31

VIKa, nejprve by se člověk měl ujistit, že to dobro a zlo dokáže rozpoznat sám v sobě, tj. neubližovat, nekrást, nepodvádět, nevyužívat druhé, nepomlouvat, nezávidět, nehledat výhody pro sebe sama na úkor druhých. Až je člověk takto morálně integrovaný, že to dobro a zlo pozná sám v sobě, tak bude mít teprve ten správný kompas k tomu, aby to dobro dokázal i poznat ve světě kolem. Nahoře třeba žádné dobro není. Nevím. Nemůžu ručit za lidi, které neznám osobně a jejichž obraz mám jen z médií a kde vycházím z neuplných informací. Nicméně jsem volil podle svého svědomí ty, co jsem považoval za relativně menší zlo (uvažoval jsem Piráty, Zelené, TOP09, pochopil bych i ČSSD nebo ODS, i když v ČSSD mi vadí zemanovská větev a v ODS Klaus mladší). Jestli to bude dobrá volba nevím.



Vložit příspěvek