Nono (aneb štrikovna)


Eicherik
Eicherik 09.02.2019 v 15:11

Třeba spisovatelka Lenka Procházková. :-)

kní
kní 09.02.2019 v 16:06

No... tu bych já tedy nevolila.

alekis
alekis 09.02.2019 v 16:08

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Jacck
kní
kní 16.02.2019 v 15:35

Vesmírná nerovnost
(z dnešních lidovkových vědnohubek Josefa Tučka)

Zdá se, že astronomky nedostávaly stejnou šanci jako astronomové, když došlo na výběr projektů pro Hubbleův vesmírný dalekohled. Týmy astronomů soutěží, čí projekt pozorování kosmických jevů bude vybrán. Jeho autoři pak dostanou část pozorovacího času vesmírného teleskopu. Jde přitom o vědeckou kariéru - astronomové, jejichž projekt uspěje, dostanou data z uskutečněných pozorování a mohou něco objevit, publikovat, prosadit se, či se dokonce proslavit.
Ročně proto přichází až tisíc návrhů. A třeba za rok 2017 se ukázalo, že od týmů, vedených muži uspělo 24 % podaných návrhů, zatímco od týmů vedených ženami jen 13 %. To je nepoměr. A jak se ukazuje, nedá se vysvětlit tím, že by snad mužské týmy vymyslely něco lepšího.
Institut, který dohlíží na výběr projektů, najal profesorku managementu Stefanii Johnsonovou z Coloradské univerzity. Jak popisuje časopis New Scientist, ta sledovala jednání výběrové komise a dospěla k závěru, že komise věnovala neúměrně velkou pozornost přímo osobnostem navrhovatelů a jejich minulé práci na úkor posuzování odborné kvality nových projektů.
Johnsonová proto navrhla, aby se projekty posuzovaly jako anonymní. Výsledek? Nedávno skončilo první takové hodnocení. Týmy vedené muži mají schváleno 8 % projektů, týmy vedené ženami 8,7 %. (Je to nižší procento než v minulosti, protože nyní přišlo více návrhů a mohlo se dostat jen na menší podíl z nich.)

kní
kní 17.02.2019 v 11:54

překladač google (nebo fb?) je stále drahoušek:

Jedna z mých oblíbených míst na světě. Směnné knihy druhé ruky knihkupectví v alnwick. Po mé levici, řvoucí uhelný oheň s čajem a kávou (poctivost box) a na mé pravé "přetečení" Sekce válečných time románů mezi ostatními. Tohle je prostě vchod. Dále tam je krásné jídlo, které je třeba mít, více požárů a tisíce knih.

ohodnotit tento překlad, k čemuž je čtenář vyzýván, by bylo nefér, on se přece snažil... :)

One of my favourite places ever. Barter Books second hand bookshop in Alnwick. To my left, a roaring coal fire with tea and coffee (honesty box) and to my right the 'overflow' section of war time novels amongst others. This is simply the entrance. Further in there is lovely food to be had, more fires and thousands of books.


Jacck
Jacck 18.02.2019 v 10:56

https://echo24.cz/a/S4cdE/ve-francouzskych-skolach-uz-nebude-matka-a-otec-jen-rodic-1-a-2
"Francouzské školy vymění ve formulářích kolonky „matka“ a „otec“ slovy „rodič 1“ a „rodič 2“. Vyplývá to z pozměňovacího návrhu zákona schváleného poslanci v uplynulém týdnu. Podle podporovatelů návrhu má změna ukončit diskriminaci rodičů ze stejnopohlavních párů."
----
vždycky v minulosti si přizpůsobovala menšina většině. Dnes je většina nucena se přizpůsobovat všem možným menšinám. Tyto ideologicky motivované sociální experimenty povedou (už vedou) k rozkladu západní společnosti.

Jacck
Jacck 18.02.2019 v 13:43

kní, dokonce i robot diskriminoval vůči ženám.
https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranicni/amazon-personaliste-roboti.A181011_115931_eko-zahranicni_nio
Amazon věřil, že si vytvoří strojového personalistu (umělou inteligenci), která bude vybírat kandidáty jen na základě schopností a nebude tak jako lidé vědomě či podvědomě protěžovat pohlaví, rasu atd. Nakonec chudáka robota nechali sešrotovat, protože upřednostňoval muže

kní
kní 18.02.2019 v 17:34

Samozřejmě, Jaccku, když byla pružina rovnováhy staletí/tisíciletí stlačována jedním směrem, že při uvolňování má tendenci vyletět na druhou stranu. Avšak ty příklady, které uvádíš, nejsou kdovíjaké excesy. U rodič 1 a rodič 2 je legrační ihned vzplanoucí debata, kdo bude jednička... (navrhuju rodič 1 a rodič A... :-)) Robot zajisté nediskriminoval - pouze vycházel z množiny informací, které chtě-nechtě byly diskriminační praxí zasaženy.
Prostě trocha toho šovinismu ti asi není cizí, přiznej si to. :)

Jacck
Jacck 20.02.2019 v 17:03

další případ diskriminace: Hurikány s ženskými jmény mají více obětí než ty s mužskými
https://www.lidovky.cz/relax/zajimavosti/tropicke-boure-v-atlantiku-mely-do-70-let-jen-zenska-jmena.A170907_175918_ln-zajimavosti_ELE

kní
kní 20.02.2019 v 18:03

Zlobíš... :-)

Jacck
Jacck 20.02.2019 v 20:11

Hmyz rychle vymírá, podle vědců do 100 let zmizí. Přírodu čeká kolaps
Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/hmyz-vymirani-100-let-kolaps-ekosystemu-prirody-vedci-varovani.A190211_171529_zahranicni_baje

svět bude mít brzy větší problémy než nějaký feminismus a jeho pseudoproblémy. Lidstvo je jednoduše přemnožené a díky tomu likviduje planetu. Je jen otázka času, kdy to zpětně dopadne na to lidstvo zpět. Pak nastanou války a konflikty o zdroje.

kní
kní 20.02.2019 v 21:32

No vidíš - a právě feminismus - tedy hnutí za rovnoprávnost žen - tenhle problém, zdá se, řeší: tam, kde jsou ženy svobodnější a rovnoprávnější, kde jim není upíráno vzdělání, kontrola vlastního života, zběsilé přemnožování není. Naopak.

Text příspěvku byl upraven 20.02.19 v 21:32

Alix
Alix 28.02.2019 v 20:46

kní - nezlob se, prosím, ale feminismus řeší - co? Máš pravdu v tom, že ženy by měly být volné, svobodné a mít svá práva, což dnes už mají. Ale co dál? Akce MeToo je dnes hon na čarodějnice a já jen tiše doufám, že to nepřijde i k nám.
Jsem žena, ale nelíbilo by se mi, že mi už nikdy žádný chlap neřekne, že jsem kočka, nelíbilo by se mi, že mne třeba i plácne po zadečku, protože to považuji za lichotku a těší mne to.
Jsem vzdělaná, svůj život kontroluji a nemám pocit, že se zběsile přemnožuji.

tsal
tsal 01.03.2019 v 06:37

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

kní
kní 01.03.2019 v 15:02

Já ti to přeju, Alix. Tvou spokojenost lze ale jen těžko brát jako obecné kritérium. Třeba někdy v budoucnu dohlédneš dál než jen na vlastní obraz v zrcadle. ____________________________________________

Díky, tsal, krásně upřesněno. :)

Skallarix
Skallarix 01.03.2019 v 16:34

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

tsal
tsal 01.03.2019 v 18:39

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Jacck
Jacck 01.03.2019 v 18:53

Níže je uveden seznam jednotlivých skutků, které mají relevanci pro připravovanou ústavní žalobu na prezidenta Miloše Zemana pro hrubé porušení Ústavy.
http://www.vaclavlaska.cz/ustavni_zaloba
škoda že za současného složení parlamentu, v němž antidemokratické strany mají téměř ústavní většinu, tato žaloba nemá šanci

kní
kní 02.03.2019 v 12:35

Asi nemá šanci, Jaccku, přesto ale je dobře, že se připravuje.

kní
kní 02.03.2019 v 12:52

Přenesme se v duchu do středně vzdálené budoucnosti. Popírači holokaustu jsou již téměř zapomenuti, celoplanetární společností místo toho rezonuje téma popíračů diskriminace žen. Jsou již první odsouzení - tresty jsou samozřejmě mírné a výchovné - od několika měsíců do jednoho roku musí usvědčení viníci prožít jako ženy. Pro nejhorší provinilce je jako zpřísnění trestu zahrnuto také těhotenství a porod. ... :-)

by mě, Skeeve, zajímalo, kde jsi sehnal oněch 99 % (domnívám se, že se 100% jistotou zde bylo přání, ačkoli je rodu středního, otcem myšlenky, vydávané za faktum... :))

Eicherik
Eicherik 02.03.2019 v 13:07

Já bych do toho šel. :-) Našel bych si nějakou lesbickou přítelkyni. :-D

Skallarix
Skallarix 02.03.2019 v 13:10

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

kní
kní 02.03.2019 v 13:31

Já taky nechci rozvíjet kolečko stále se opakujících bitev nesmiřitelných nepřátel. Raději bych o věci diskutovala neútočně a smířlivě a zároveň nikoli povrchně a ledabyle. Ale to je hrozně těžké a zatím to moc neumíme.
Takhle to často je - jakoby měl člověk primárně názor - a pak si výběrově vyhledal třeba z kontextu vytržené skutečnosti, aby jimi svůj názor opevnil a jaksi přetransformoval na obecnou 'pravdu'. Nelíbí se mi feminismus - i seženu si některé extrémy, které se vážou k tématu - (ty kverulantky! :)) - a ze součtu těchto excesů zprůměruju na 'pravdu' o tématu - potažmo svůj názor na diskriminaci/feminismus.
Nenapadá tě skoro žádný reálný případ diskriminace - proto skoro neexistují. ?

Skallarix
Skallarix 02.03.2019 v 14:00

Uživatel svůj příspěvek odstranil.



Vložit příspěvek