Nejlepší/nejhorší erotické romány?


Marluksa
Marluksa 23.10.2019 v 20:52

Obecně mě zajímá, co český čtenář a knižní erotika. Jak moc lpí na detailech, co očekává, co považuje za "vymazlenou perlu erotiky", co považuje za "brak" a proč?
Knihy, které mě vskutku nadchly:
Tampa; King; Siréna; Ostrov poslušnosti; Hotel rozkoší; Příběh O - návrat do Roissy;... Co vy??

majík1
lioncel
lioncel 28.10.2019 v 10:13

Ostych, prudérnost, nebo pokrytectví (?) nedovoluje mnohým vyjádřit zde otevřeně svůj názor ... Tak za sebe: jako zvídavý čtenář, jsem odjakživa pokukoval i po knižní erotice ... Kámasútru jsem přečetl ve čtrnácti letech (do života si zapamatoval, že 'zajíc by neměl uléhat se slonicí') .. poté během let přečetl několik pikantních vyprávění zařazených většinou do kategorie podřadná literatura (i když autorem byl k mému údivu mnohdy známý klasik) .. následně objevil náš národní klenot 'Rytíř Smil' .. a postupně se dostal k moderním autorkám, které dnes chrlí erotické romány ve velkém ... Z mého pohledu - historická erotická literatura se vyznačovala lehkostí, nadhledem a rozverností v popisování různého rozkošnictví, vše s jemným nádechem humoru a lidského pochopení - samozřejmě vyjma klasika oboru markýze de Sade a jeho následovníků, případně oponentů, kterým humor chyběl ... Soudobá tvorba a bohatá nabídka mi nepřipadá moc originální, je mi docela divné, že téměř všechny autorky (se berou moc vážně a přitom) si vystačí s úplně stejným slovníkem: klitoris, penis, vlhká, tvrdý, mohutný, tlustý .. bez fantasie, originality a nadhledu ... Z nové tvorby - 'Temná posedlost' např. nebyla úplně špatná, zkusmo jsem teď rozečetl 'Páni mají radši Sukuby' .. Je teď takový výběr, ale zatím jsem bohužel neobjevil žádnou perlu ... _ K tématu je určitě třeba ještě zmínit titul 'Lady Caligula' - originální, rozsáhlé, monumentální dílo - čtu s přestávkami už několik let, přesto ho obdivuji .. _

cirruska
cirruska 28.10.2019 v 13:27

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

JáJejí
JáJejí 28.10.2019 v 13:27

A zkoušel jste třeba: https://www.databazeknih.cz/knihy/cerny-klarus-141242?

Já to zatím nečetla, protože i v pořadí druhá akvizitérka naší krajské (sic!) knihovny prudérní asi je...
:-)

lioncel
lioncel 28.10.2019 v 14:38

Uživatel svůj příspěvek odstranil.


Afilada
Afilada 12.10.2020 v 17:10

"50 odstínů" považuji za marketingový podvod, nuda bez erotiky.
Naopak "Pod střechami Paříže" doporučuji, mnozí/mnohé se budou červenat.

Wahlker
Wahlker 11.01.2021 v 14:59

Mňa k erotike v knihách priviedla hlavne séria Bratrstvo černé dýky. Potom prišli tituly ako Učiteľ lásky od Robin Schoneovej, trilógia od Eve Berlinovej, trilógia Bez dechu od Maya Benks či Nepoučitelná od Leah Raeder. Sú to hlavne tituly na oddychové čítanie, nenáročné.....

Text příspěvku byl upraven 11.01.21 v 15:02

Afilada
Afilada 16.04.2021 v 15:27

Doporučuji český objev v rámci "oboru" - Hana Lundiaková se svými knížkami, jsem čím dál více nadšený. Začal jsem "Černým Klarusem" a nyní se s potěšením začítám do "Co je ti do toho".

archivářka115
archivářka115 24.04.2021 v 19:33

Od Sylvy Lauerové jsem četla knihu Otrok. Byla to síla, ale zajímavé téma. Potom jsem od ní četla knížku Hračka. Tu jsem nedočetla. S Otrokem se nedá srovnat. Zajímalo by mě, kdybych četla první Hračku, jestli by mě víc zaujala, když bych jí nemohla srovnávat s knihou Otrok.

gossipavlina
gossipavlina 24.04.2021 v 22:02

Nevím, jestli nejhorší nebo nejlepší, ale Pod střechami Paříže od Henryho Millera. To je asi nezapomenutelný zážitek.



Vložit příspěvek