Lov v antikvariátu


Ikkju
Ikkju 05.06.2014 v 08:41

Karel Novák v Kralupech nad Vltavou. Je to pán, který ví o knihách opravdu hodně, a nákup dokáže proměnit v zajímavou a většinou hodně dlouhou diskusi o knihách a tématech z knižního fochu, u kterého se zrovna nacházíte.

růža
růža 11.06.2014 v 12:34

S panem Novákem z Kralup mám rovněž skvělou zkušenost. I pro mne to byl nezapomenutelný zážitek, který se odehrál již před cca 16-ti lety. Těší mne, že antikvariát stále funguje.

Chaoticum
Chaoticum 25.06.2014 v 18:15

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Viki9
Viki9 25.06.2014 v 21:11

... díky za odkaz na Levné učebnice ... jen jsem tam nakoukl a hned několik knih mě zaujalo ... a ceny jsou opravdu přívětivé ...

binysek
binysek 26.06.2014 v 07:09

já jsem spokojena s internetovými antikvariáty Smíchov, 11, Bílá vrána a Melcer. S reálnými antikvariáty pak v Poličce Litomyšli, Boskovicích, v Brně s antikvariátem Janoš, na Kounicové, Pekařské

Paulett199
Paulett199 01.11.2016 v 18:35

Je spousta knih,které bych chtěla vlastnit. Zda se to zdaří a já knihu seženu, nechávám z valné části náhodě.


Eicherik
Eicherik 01.11.2016 v 19:02

Lov knížek je dobrá zábava. Mám to štěstí, že bydlím v Praze, kde je antikvariátů hodně a tak hodně ušetřím za poštovné, ale když něco v Praze není, tak si to objednám z venku. Teď si mě "najala" na lov i sestra, takže lovím i pro ni. :-) Lovím každý den. :-)
Lovu zdar. :-D

newtory
newtory 01.11.2016 v 20:27

V "ďalekej" minulosti som mal dlhý zoznam kníh,po ktorých som túžil a pravdu povediac už ani nedúfal.Po novembri 89 som si väčšinu svojich knižných snov splnil (ešte by sa niečo našlo).Teraz skôr objavujem knihy,ktoré predtým unikali mojej pozornosti. Novo vydané knihy ma veľmi nebaví loviť,väčšinou je to o dosť ľahšie a knihy nemajú tú krásnu patinu,ktorá vždy poteší.

Text příspěvku byl upraven 01.11.16 v 20:28

tatjana1737
tatjana1737 02.11.2016 v 10:23

Také to většinou mám tak, že když se pro něco nadchnu, tak to chci ihned. Ale jsou tituly, které jsou nesehnatelné a tam mohu jen trpělivě čekat a doufat...

jitvav
jitvav 02.11.2016 v 11:29

Také většinou chci vytouženou knihu sehnat co nejdříve, ale ne vždy se to podaří. Některé jsem sehnala i zde na DK, ale za dost vysoké ceny, na jiné čekám už několik let, protože nikde nejsou...

R.E.M.
R.E.M. 02.11.2016 v 13:11

Začala jsem lovit v internetových antikvariátech až letos. Ale jsem takový nesystematickÝ, impulsivní lovec. Zaujme mě kniha, podívám se, jest-li ji mají v antikvariátu, pak ještě zkontroluji dostupnost několika dalších titulů. Zkusím 1-2x a když ani pak nejsou knihy v antikvariátu dostupné, zas na nějaký čas zanechám lovení.

nokid
nokid 02.11.2016 v 16:53

Nejdéle jsem sháněl knihu Latina jako mezinárodní jazyk. Celých 15 let!
Ty antikvariáty - kdysi jsem si všiml neefektivity vyhledávání v terénu, sotvakdy tam měli něco mnou vytipovaného. Nyní, s napojením na ústřední databáze se dají tituly vyhledat přes internet, ale i to má hášek. Zpravidla má ten který obchod jen jediný titul, takže platit stále a opakovaně poštovné, se mi už zajídá.

Text příspěvku byl upraven 02.11.16 v 16:55

Isserley
Isserley 02.11.2016 v 16:59

Včera jsem měla obrovskou radost, že se mi podařilo na první pokus dostat knížku Moje matka cizinecká legie. A dneska mi přišel mail, že přestože byla v nabídce, je bohužel už prodaná. To se mi stalo poprvé. Jinak mám s internetovými antikvariáty výborné zkušenosti, až na to opakované poštovné, jak píše nokid. Naštěstí bydlím v Praze, takže si klidně dojedu i přes celé město osobně.

nokid
nokid 02.11.2016 v 17:10

Je to tak, Ale přece jen oproti dřívějšku obrovský pokrok, kde výhody převažují.

Richie1
Richie1 02.11.2016 v 19:16

Nokid: jednu knihu jsem sháněl asi 30 let. Podařilo se mi to až loni díky internetu.

Mám v současné době seznam cca 400-500 knih, které bych si chtěl postupně pořídit. Kupuji je v závislosti na přebytku peněz. Loni jsem koupil (převážně z antikvariátů) 168 knih, letos to je slabší - zatím 77.
Ten seznam knih ke koupi průběžně doplňuji, takže to je nikdy nekončící proces. Ovšem každý přírůstek do knihovny mi dělá radost.
Internetový prodej knih je velká výhoda - zvláště, když žijete v Praze a můžete si vybírat z několika desítek antikvariátů, kam si také pro knihy dojedete bez placení poštovného.

eva5318
eva5318 02.11.2016 v 19:52

Také jsem lovívala knihy v antikvariátech všude,kam mě moje práce zavedla-Praha,Plzeň,Chomutov,Klatovy,Karlovy Vary.Ještě dnes mám seznam knih čítajíci asi 500 knih.Jeden čas měla moje knihovna obsah téměř 7000 knih.Jak běžel čas,začala jsem vyřazovat velmi staré knihy ani ne tak věkem,jako obsahem a dnes jich mám už jen kolem 4000.A nevím co s nimi bude po mé smrti-děti ani vnuci nečtou a knihy nechtějí.Tak jsem je přestala kupovat,jen občas si udělám koupí radost protože jsem zjistila,že i v antikvariátu jsou knihy poměrně drahé.

Paulett199
Paulett199 02.11.2016 v 20:50

Už dvakrát jsem zaznamenala názor-ještě že bydlím v Praze,tady jsou desítky antikvariátů....ale totéž se dá,milí Pražáci,říct o téměř každém velkém městě u nás :-)

newtory
newtory 02.11.2016 v 21:08

AD: Paulett199
Nemusí byť celkom pravda,v Košiciach je to s antikvariátami celkom bieda (240 000 obyvateľov) jeden poslabší,dva štandardné (žiaden zázrak).Naposledy som bol v Chrudimi,jeden o ničom.Pardubice,jeden slabučký,jeden veľmi dobrý,Prešov (90 000) jeden slabý,jeden štandard.Čo sa týka antikvariátov Praha je jednoznačne nadštandard.

Text příspěvku byl upraven 02.11.16 v 21:10

Paulett199
Paulett199 02.11.2016 v 21:17

Newtory-Brno,Ostrava například....antikvariátů mnoho,kvalita různá-ale to je stejné určitě i v Praze-a najít se dají opravdové skvosty. Neříkám,menší města by asi víc jak 2-3 antikvariáty neuživily,ale spousta antikvariátů není JEN v Praze.

Eicherik
Eicherik 02.11.2016 v 21:31

Čím více antikvariátů tím lépe. :-)

Paulett199
Paulett199 02.11.2016 v 21:37

To je jasné :-)

Richie1
Richie1 02.11.2016 v 21:58

Paulett: když hledám v mujantikvariat.cz, tak jednoznačně převažují pražské antikvariáty.
Teď jsem např. zkusil vyhledat knihu Ben Hur. V Praze jsem jich našel 39, v Brně 7. Ta nabídka antikvariátů v Praze je opravdu několikanásobně větší než v jiných velkých městech.
Až se jednou odstěhuji z Prahy, bude mi tato možnost velmi chybět. :-)

Paulett199
Paulett199 02.11.2016 v 22:35

Richie1,já nepopírám,že v Praze je antikvariátů nejvíc,bylo by taky smutnou vizitkou hlavního města,kdyby to bylo jinak-taky je tam jiná kupní síla než třeba na severu Moravy-a spousty turistů,ochotných utrácet,takže to má jistě také svůj podíl na četnosti (nejen) antikvariátů. Ale prostě mě to docela zamrzelo,nebudu to už víc rozebírat,nechci se nikoho dotknout.
Já v Praze nebydlím,ale to,co chci,si seženu v naprosté pohodě i tady u nás. Možná by to v Praze bylo rychlejší,ale u nás je to zas možná levnější :-). Tož asi tak :-)

Richie1
Richie1 02.11.2016 v 23:18

Paulett: zamrzelo co? Že je v Praze víc antikvariátů? Tomu moc nerozumím. To je jako by mě mrzelo, že na horách bývá víc sněhu. ;-)
Já to uvedl pouze jako fakt. Žil jsem v mnoha jiných městech republiky a všude jsem chodil do antikvariátů. Ale takovou nabídku knih, jako je v Praze, jsem v žádném městě nenašel (včetně Brna nebo Plzně). Jednou se z Prahy zase rád odstěhuji, ale zrovna ta nabídka knih mi bude chybět. Respektive budu si ty knihy už muset nechat posílat za drahé poštovné.

Co se týče drahoty - je to spíše podle konkrétních antikvariátů. V Praze se dají sehnat knihy levněji než jinde ... nebo také dráže.
Mám vytipované některé antikvariáty, kde např. majitel nemusí platit drahé nájemné a pak má ty knihy o něco levnější než jsou jinde. A někdy jdou ty rozdíly i do stovek korun.
A většinou bývá také levnější pořídit si knihu v místě bydliště (osobní odběr) - protože při zaslání odjinud se cena zvyšuje o to poštovné.

jitvav
jitvav 03.11.2016 v 07:57

Výhodou je, že na tomto portále: http://muj-antikvariat.cz/ si můžete zadat knihu, kterou sháníte a e-mailem vás upozorní, jakmile se kniha někde objeví. Je tam soustředěna většina antikvariátů v ČR i na Slovensku.



Vložit příspěvek