Kniha pro seniora


woodward
woodward 27.11.2016 v 11:30

Hm, síla Evropy na nás bohužel moc nezáleží. Z pohledu Česka je nejdůležitější chovat se tak, aby nevznikaly pochybnosti o tom, kterou z těch dvou výše uvedených možností jsme si vybrali. Což se nám moc nedaří.

Richie1
Richie1 27.11.2016 v 11:33

Jsem rád, že většina lidí nemá tak černobílé vidění světa, jak je tu momentálně předváděno a že v demokratické volbě rozhodli o tom správném prezidentu. :-)

woodward
woodward 27.11.2016 v 11:36

Bamba: to je dneska běžnej postup. Na kvalitu se nekouká, všichni se starají jen o marketing.

Eicherik: To je vrcholná blbost, způsobená provinciální zaprděností, která je důsledkem dlouholeté indoktrinace za totáče. Nenávist k Němcům, nenávist k bohatým, nenávist k církvi, nenávist ke šlechtě - to nám soudruzi cpali do hlavy horem dolem a některým to tam zůstalo. Proto jsme si zvolili nejdřív Uko Ješitu a potom Milouše, kteří obdivujou diktátory všeho druhu.

woodward
woodward 27.11.2016 v 11:38

hm, další stejskálek po starých zlých časech. Z této diskuse odstupuji. Tester už tu není a o knihách už se taky dlouho nemluvilo.

bamba
bamba 27.11.2016 v 11:41

k woodward - no obdivujú diktátori mínus jeden - stav ku včerajšku.

Eicherik
Eicherik 27.11.2016 v 11:50

woodward: ta indoktrinace je blbost. Každý, když dospívá si utvoří svůj vlastní názor. Jako dítě jsem byl s tátou v Tatrách. V jedné chatce jsme potkali Němku se synem asi v mém věku. Ta Němka se mě ptala jak se jmenuji (tehdy jsem neuměl německy ani slovo) takovým tím způsobem, že ukázala na sebe a řekla svoje jméno, pak na syna.... Já jsem dobře věděl, co po mě chce, ale neřekl jsem ani slovo. Táta se mě pak ptal (když odešli) proč jsem mlčel a já k jeho zděšení odpověděl: "Protože to byli fašisti." Tohle do nás hustili na základce, ale za pár let jsem si udělal vlastní názor a nemám s Němci nejmenší problém.


Eicherik
Eicherik 27.11.2016 v 11:52

Tak já se s tím píšu. :-D

woodward
woodward 27.11.2016 v 11:57

Bamba: myslíš, že když je po Fideli, tak ho naši kecálkové přestali obdivovat?

Eicherik
Eicherik 27.11.2016 v 11:58

bamba: Nízké Tatry, Vysoké Tatry, Slovenský ráj... To je součást mého dětství a rád na to vzpomínám. :-)

bamba
bamba 27.11.2016 v 12:02

sorry. Tiež mám doma podobný problém, ako mali súdruhovia. Nedovolím svojmu zverovi opustiť areál záhrady - nemám ostnatý plot a ten symbolický ten pruhovaný zver dokáže hravo prekonať. Takže organizovane venčím a nepíšem.

tester
tester 27.11.2016 v 16:45

Pokud to bude pokračovat tak jako doposud a budou se stále dělat ústupky, tak naši mladí budou už žít v kulturním prostředí, které ABSOLUTNĚ nepřipustí změnu. Nové kulturní potěšení stále plíživě zabírá další pozice. Užívejte si DK dokud funguje.

bubka
bubka 27.11.2016 v 17:47

Rusové nás nesežerou, nemají na nás chuť, ale západ nás využije a pak nechá ležet. Amíci žádnou studenou nevyhráli, SSSR se zničil sám.
Pohraničníci nejen že bránili některým podejít, ale hlavně bránili, aby ti, kdo prováděli záškodnickou činnost přišli, to byla jejich hlavní náplň, a že přicházeli, o tom svědčí pomníčky na hranicích.

nějak mi nejde dohromady že stejní lidé, kteří žasnou nad tím, že se bránilo nelegálnímu odchodu ze země ( a já to nehájím). a teď plédují za bránění nelegálnímu příchodu do země... když svoboda pohybu tak na obě strany. ne?

jo a v loupení soudruhové nalezli své překonatele...

woodward
woodward 27.11.2016 v 18:18

potíž je v tom, že ti, kdo tenkrát tleskali tomu bráněn v odchodu, dneska velmi hlasitě podporujou bránění v příchodu, komouši jsou velcí internacionalisti, ale v jádru xenofobové.

bubka
bubka 27.11.2016 v 19:54

ano například Merkelová... antikomouši jsou xenofobové nejen v jádru

tester
tester 29.03.2017 v 14:51

Na vedoucí sociálních zařízení ve městě jsem poslal leták s mým kontaktem , že hledám moje spolužáky ročník 1936. Šéfka to rozmnoží a rozešle na všechna místa která mají se seniory ve městě co do činění a tam to dají na nástěnky. Pokud se někdo ozve zeptám se jich mimo jiné jestli ještě čtou atd. Podám případně hlášení. Seniory můj požadavek může vytrhnout z nudy a přimět je k ke zvýšené mozkové činnosti vzpomínáním.
Pro seniory je potřeba vymýšlet a realizovat různé iniciativy a k této jsem byl inspirovaný DK. Tak jsem zvědavý co z toho bude. Je to také test životnosti seniorů a jejich zájem o svět. Není to geniální nápad?

Text příspěvku byl upraven 29.03.17 v 14:54



Vložit příspěvek