Kniha jako dárek (nejen) k Vánocům - poraďte, doporučte


Alisce
Alisce 21.12.2013 v 09:22

Přála bych si sérii Letopisy Narnie, Annu Kareninu a Intimní životopis Audrey Hepburn:)

isi: Ten mám doma a paráda.

Dáma s hrnstjm
Dáma s hrnstjm 21.12.2013 v 09:41

Já jsem letos vybrala pár knih podle ceny, aby za mě dárci neutratili moc, kolem 200 Kč za knihu (ceny z internetu) - Gejša (Golden), Hotel New Hapshire (Irving), Běh o život (King), plus jedna skoro za tři stovky - Modlitba za Owena Meanyho (znovu Irving). Tak jsem zvědavá, co dárci vybrali :)

helenkan
helenkan 21.12.2013 v 15:42

To nejlepší z nas(Sparks),Utěk do Virgin River(Carrová),Za řekou Styx(Cornwellova).
Snad jedna z nich:)

MarieAnnaSarah
MarieAnnaSarah 22.12.2013 v 18:43

Jak už jsem psala jinde. Od Ježíšků jsem si letos přála Sebevraždy panen, Pokoj smrti, Spasitele (chybí mi do sbírky :), nové vydání Na Větrné hůrce, Černobílý svět, Stoletého staříka, Sofiin svět a Zlodějku knih.

A jelikož jsem byla velmi hodná holčička, před pár dny mi Česká pošta nadělila Ústřičkovu smutnou smrt, kterou jsem si pro jistotu zakoupila pod stromeček sama :D A díky jedněm předčasným Vánocům jsem včera dostala Stoletého staříka, jak jsem si přála :) Teď už musím počkat, co mi nadělí ostatní :)

pajonek
pajonek 22.12.2013 v 19:03

...u mne to má Ježíšek jednoduché, přijde šáhne do "komína" kde mám nepřečtené nové knihy, vezme čtyři shora a naloží..... hihihi

Wolfie
Wolfie 22.12.2013 v 20:18

Uživatel svůj příspěvek odstranil.


Aksel
Aksel 23.12.2013 v 09:01

Čtyřdílnou sérii "November 1918: eine deutsche Revolution" od Alfreda Döblina. Poněvadž mě na tuto myšlenku navnadila až vánoční anketa Lidovek a tamní tip jistého germanisty, Ježíšek už ji nestihne uskutečnit. Tak holt až na jaře.

Dudu
Dudu 23.12.2013 v 21:02

Tuto bych si přál :http://www.databazeknih.cz/knihy/pan-ledove-zahrady-1-183232 Jestli zítra nedojde, tak se 14 dní nemodlim :-)

Alisce
Alisce 24.12.2013 v 18:38

Ahoj, určitě jste někdo dostal nějakou knihu..tak se ptám: Jakou? Udělala radost? Dáváte knihy? Jinak přeji všem veselé Vánoce!:)

Text příspěvku byl upraven 24.12.13 v 18:40

MarieAnnaSarah
MarieAnnaSarah 25.12.2013 v 18:06

Letos jsem zatím (čekají mě ještě dvoje Vánoce :)) dostala Stoletého staříka a Spasitele, obě jsem si přála a tak mne velmi potěšily. Jednoduše to vyřešil tatínek, kterému se nechtělo pátrat po knihách, které jsem si přála, tak mi dal obnos, za který si mám zakoupit knihy sama. Díky tomu jsem se dnes ve slevách na bux.cz opravdu vyřádila a má knihovna se značně rozroste :)
Velkou radost mi též udělala e-kniha Stalla, kterou jsem dnes dostala od jednoho zlatého uživatele DK.

Jinak knihy dávám pravidelně, jedna sestra dostala Ústřičkovu smutnou smrt, druhé jsme se složily na boxu tří knih Larse Keplera, maminka dostala Žítkovské bohyně a prcek komiksy Futurama a Simpsonovi :)

danae1515
danae1515 25.12.2013 v 21:03

Tak pod stromečkem měla být "Než jsem tě poznala", ale nevydržela jsem a přečetla už v listopadu. A pod stromečkem byla:-) "Poslední dopis od tvé lásky". Obě Jojo Moyesová, první, žádné přeslazené čtení, hluboký příběh, krásná kniha, doporučuji, druhá - už se těším, večer se začtu. Krásné svátky všem. Dana

helenkan
helenkan 26.12.2013 v 12:07

Pod stromečkem jsem měla Než jsem tě poznala(Jojo Moyesová),Manželská smlouva(Jennifer Probstová),Za cenu života(Lee Child) a Dlouhé stíny(Leila Meachamová).
Měla jsem obrovskou radost.:) Přeji krásný zbytek svátků:)

mokka
mokka 27.12.2013 v 21:40

Ja som dostala pokračovanie Pilierov Zeme (Ken Follett) Na veky vekov, Dávno (Petr Janda) ,Ve jménu Dia (Erich von Däniken) je to super! :D

Viki9
Viki9 27.12.2013 v 22:56

...a abych se držel původního zadání vlákna ...dostal jsem mimo jiných knih také knihu Feynmanovy přednášky z fyziky ... už na prvních stránkách jsem se zcela ztratil - o to je to pro mne větší výzva se s tím poprat...těším se...

Text příspěvku byl upraven 27.12.13 v 22:58

Ikkju
Ikkju 28.12.2013 v 00:01

Viki9: Feynmanovy texty jsou tak parádní, že bych měl při jejich čtení na jeho přednášky taky chuť, ale nejspíš bych dopadl stejně...

Pod stromeček jsem tentokrát dostal jenom jednu knížku - Gaia vrací úder od Jamese Lovelocka. První díl je fenomén, četl jsem zepředu, zezadu, zprostřed, svět sedmikrásek se pokoušel stokrát naprogramovat. Její pokračování je dost alarmistické, tuším to a budu ji číst obezřetně, a určitě při tom budu i v sobě řešit, že to nejspíš je pravda... Zaujala mě ale už poslední stránka knihy (první čtená, takový zvyk), kde píše o literatuře, která se hodí na dobu před kolapsem biosféry - tohle určitě četl Cílek když se pustil do Tří svící pro budoucnost...

Text příspěvku byl upraven 28.12.13 v 00:03

Markette
Markette 21.11.2015 v 20:34

Slib od: Audrey Magee
Lovec od Sebastian Fitzek
to jsou dvě hlavní knihy :D Potom ještě hromadu, ale tyhle si přeji nejvíc :)

lenkaknel
lenkaknel 22.11.2015 v 11:29

Já si přeji
Ve stínu arény a Bohové Efesu od Ivany Špičkové
Dobrý proti severáku a Každá sedmá vlna od Daniela Glattauera
Čaroprávnost/Mort od Pratchetta
Korónu od Thomase Thiemeyera
Děláme si to doma sami 2
Zrcadla času od Weisse
Saturnina
a Čekal jsem někoho většího od Toma Holta
Tak snad... :-)

TerkaKasparkova
TerkaKasparkova 01.10.2016 v 20:19

Dobry den,
chtela bych se zeptat jakou knihu bych mela dat svoji mamce k Vanocum. Vim ze rada cte ,,sladaky" ze zivota, co by jste mi pro ni doporucili? :) Mamce je 36 a jelikoz mame kazda jiny vkus na knihy tak si sama netroufam ji nejakou koupit hlavne ani nevim jakou protoze tenhle zanr moc nectu... :/

Paulett199
Paulett199 01.10.2016 v 20:29

Zjistěte,jakou má mamka oblíbenou spisovatelku a třeba od ní před vánoci vyjde nová kniha-tak si zajistíte,že ji mamka ještě nečetla :-)

Sarah01
Sarah01 01.10.2016 v 20:33

Těžko radit, když jediným vodítkem je, že má ráda slaďaky...co třeba romány od Jojo Moyesove? Nečetla jsem, ale romantika to prý je :-)

TerkaKasparkova
TerkaKasparkova 01.10.2016 v 20:38

Hodne casto jsem u ni videla spisovatelku Julii Garwood tak hledam neco na ten zpusob. :)

Text příspěvku byl upraven 01.10.16 v 20:41

gladya
gladya 01.10.2016 v 21:26

Mě napadl Beckman, Muž jménem Ove, Babička pozdravuje a omlouvá se, nebo tady byl Britt-Marie. Nejsou to sice tak docela slaďáky. Ale líbit by se mohly.

ally74
ally74 01.10.2016 v 22:28

Jak píše Sarah, Jojo Moyesová a její "Než jsem tě poznala" určitě nezklame. Já jí dostala před rokem a od té doby putuje od jedné kamarádky ke druhé. Teď to i zfilmovali. Tím opravdu nešlápnete vedle :-).

Red.Dahlia
Red.Dahlia 01.10.2016 v 22:29

Pokud má ráda historické romance, tak hezky například píše Rexanne Becnel, Julie Quinnová nebo Candice Proctor. Moc pěkná je také knížka Měděný jezdec od P. Simonsové.

Alisce
Alisce 02.10.2016 v 09:03

Taky bych doporučila Beckmana ! Sice to nejsou vyloženě slaďárny, ale jsou to takové univerzální knížky, které se líbí skoro každému. jsou krásné, milé. Mamka z nich je nadšená :)



Vložit příspěvek