Karel vs Miloš

eraserhead25.01.2013 v 20:49

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

kní25.01.2013 v 20:56

úryveček z Rejžkových vzpomínek "Jak mi Miloš Zeman poprvé lhal":

"...Jsem konsternován možností, že titíž voliči, kteří běsní nad korupcí a tuneláři, asi zahlasují pro jednoho z jejich porodníků. Má cenu jim po tisící opakovat četnou sérii podvodů Miloše Zemana? Copak zapomněli, co byla opoziční smlouva, bamberská aféra, prohrané soudní procesy s Josefem Zieleniecem či Ivanem Brezinou, Mostecká uhelná společnost, Karel Srba s přípravou vraždy Sabiny Slonkové, Lukoil, což si napamatují, že sázel na týpky Stanislava Grosse, Tomáše Kadlece a teď spěšně "odstřiženého" Miloslava Šloufa? Kam se hrabe otloukánek Miroslav kalousek na jiného Zemanova kumpána, bolševického velitele tankové divize ze Slaného, který chtěl v listopadu 1989 rozprášit studentské vzbouřence! Leda osoba rozhledu Felixe Slováčka může Zemanovo premiérovství považovat "za dvacet let nejúspěšnější vlády... Tehdy byla legrace, lidé se těšili na jeho bonmoty". ano, nejvíc se nasmála Petra Buzková nad "bonmotem" Olovo.
Kdy jindy, než dnes, musím prozradit historku o jedinémm osobním setkání s Milošem Zemanem. Nastalo počátkem prosince 1989, krátce po sobotní mohutné demonstraci na Letenské pláni, kde oslňoval statistikami, jen tak z rukávu sypanými. Mimo jiné hřímal: "Podíl vysokoškolsky vzdělaných na obyvatelstvo je šest procent, což znamená devětačtyřičáté místo na světě, se sedmi procenty nás předstihuje i Nepál. Z osmadvaceti evropských zemí má ČSSR druhou nejvyšší úmrtnost v Evropě a je první v úmrtnosti mužů. Za posledních čtyřicet let jsme v hrubém společenském produktu na obyvatele klesli z desátého na čtyřicáté místo na světě."
Kvůli rozhovoru pro Originální Videojournal jsme se sešli ve Filmovém klubu. Hned mě obestřelo jeho charisma a kouř z ohavných cigaret, které hulil, a jejichž torza brzy přeplnila popelník. Když jsem mu vysekl poklonu za to vystoupení, pohlédl na mě jako na úplného idiota a zachechtal se: "Podívejte se, pane redaktore, já jsem si ty statistiky vymyslel, aby o to víc zapůsobily." Takže tehdy zkrátka Miloš Zeman poprvé a nikoli naposledy obelstil národ. ..."


Ano, "po ovoci poznáte je". To citoval Zeman včera v posledním TV-duelu. Samozřejmě ve svůj prospěch. Teď já - kdo se ani nepodívá pod "strom Zeman", kdo je líný pořádně rozhrnout trávu a vidět všechny ty zahnívající "plody", komu nevadí, že ho bude příštích 5 let reprezentovat taková ... kanálie - jako je Miloš Zeman, ten ať nejde k volbám. Nebo ať ho rovnou volí.

Text příspěvku byl upraven 26.01.2013 v 09:14

Gnomo25.01.2013 v 21:11

Jen jsem tím chtěl říct, že i zdánlivě nepatrné činy mohou ovlivnit řadu následných událostí...
K tomu H/S. To by asi záleželo na jaké bych byl straně. Roztočit to určitě dovedli a co teprve takoví španělští conquistadores... :-)

kní25.01.2013 v 21:22

To by mě zajímalo, kdo z dua našich kandidátů se má jeviti jako Hitler a kdo jako Stalin. To už si začínám připadat jako Alenka v říši divů...

Ono se to může nahlížet taky takhle: prezident je náš zaměstnanec, neboť my všichni, občané ČR, si ho platíme. A nevím, jak vám, ale mně není jedno, koho zaměstnávám, komu platím za jeho práci (nebo "práci"). On by měl pracovat pro mě, ne proti mně, žánop?

Text příspěvku byl upraven 25.01.2013 v 22:30

Carrissa25.01.2013 v 21:57

elfos: No jo, jenže existují voličské průkazy a když se půlka Jižních Čech rozhodla, že pojede dneska lyžovat na Modravu, tak jim lístky nestačily. Na tom není nic divného...

Text příspěvku byl upraven 25.01.2013 v 22:05

WEIL25.01.2013 v 22:03

Odvoleno.

Pak jsem zašel do hospůdky, a ukázalo se, že dost z nich volilo Zemana. Prý se za něho měla republika lépe...

Ale já doufám, že Karel vyhraje.


Alix25.01.2013 v 22:13

Volila jsem pana Schwarzenberga, ale jsem z Karviné a to je bašta rudooranžové barvy stejně, jako celý Moravskoslezský kraj, takže jsem spíš skeptická...

galarman25.01.2013 v 22:25

KNÍ:

ty jsi dobrá fanatička :-)
Co budeš dělat, když to Karel projede?
Rozdejcháš to vůbec nebo budeš emigrovat? :-)

Text příspěvku byl upraven 25.01.2013 v 22:26

Alix25.01.2013 v 22:45

galarman: Proč jsi tady vlastně přišel?

nightlybird26.01.2013 v 00:43

galerman - nevšiml jsem si, že by se kní nějak hulvátsky vyslovovala proti tvému - jak plyne z logiky věci - oblíbenci Zemanovi, nebo komukoliv, kdo se o něm vyjadřoval kladně. Takže nechápu, co tě inspirovalo k tvé naprosto inadvekvátní reakci. Jsi tady pár dní, přesto sis snad mohl povšimnout, že tady vesměs diskutujeme slušně a nenapadáme se - i když, přiznávám se, to někdy vyžaduje opravdu pevnou vůli a sebeovládání ( i když i tady se občas načas objeví individum s inteligencí houpacího koně a chováním řeznického psa). Nebo že bys patřil k v závorce zmíněné kategorii? Potom by bylo pro nás ostatní nesporným přínosem, kdybys ty uvažoval o "emigraci" z našeho společenství.

eraserhead26.01.2013 v 09:30

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Marwin26.01.2013 v 10:09

Galarman:
Když čtu , jak napadáš dámu (kní) , velmi lituji , že v tomto virtuálním světě , není možné Tě vyzvat abys šel před hospodu a tam to opakoval přede mnou ještě jednou . A myslím , že zájemců , kteří by se rádi přidali a vysvětlili Ti pravidla slušného chování by byly davy.

Tak to zakončím parafrází věty , která zazněla ve filmu Pelíšky (za Sašu si dosaď sebe).

"Víš co Sašo , jdi do.......!"

kní26.01.2013 v 10:26

eraserhead: já sice nechápu, jak je vůbec možné mezi dvěma tak naprosto rozdílnými osobnostmi nerozlišovat, ale budiž neboli O.K. (nebo podle Hymana K*A*P*L*A*N*A - kou-kej). Přesto si myslím, že každý by si měl uvědomit svou odpovědnost, i ten, kdo se neúčastní. Protože každý se účastní, každý je občan naší země a i jeho chybějící hlas má váhu a bude mít účinky.

z dopisů redakci LN:

"Nevybrat si považuji za alibismus"

...Máme na výběr mezi dvěma muži, z nichž jeden bude reprezentovat stát navenek a ovlivňovat společenské klima. Žádný ideální kandidát s andělskými křídly u lopatek není k mání, každý hlas však rozhoduje, zda budeme mít prezidenta se třemi V podle Michaela Kocába - velkorysého, vlídného a věrného, věrného mnohému, také jistým ideálům, nikoli jen sobě samému, své vševědoucnosti, samolibosti, aroganci, podlosti v zápase s politickým soupeřem, jak se představil Miloš Zeman. Nerozhodnout se mezi těmi dvěma považuji za alibismus. ...

Vilém Prečan, Praha

Text příspěvku byl upraven 26.01.2013 v 10:37

kní26.01.2013 v 10:35

Díky, Marwine, dělám Ti pomyslné pukrlátko a posílám "foukací" pusu :)

Ruw26.01.2013 v 10:55

Ojoj! Už se politika vecpala i sem a našli se tací jako kní nebo elfos, jenž si propagace jednoho z kandidátů udělali živnost, soudě podle spousty jejich příspěvků. Kolik vám za to Kája platí? :) Kdyby jste raději odvolili a šli si číst něco hezkého. Ju a volil jsem Zemana, neboť mám rád lidi, co umí dát jasně najevo svůj názor a nikoliv loutky (pokud se v Kájovi pletu a loutkou nebude, rád se mu omluvím).

Ruw26.01.2013 v 11:00

Stejně nechápu proč je tolik vášní kvůli osobě prezidenta, když pravomoce této funkce jsou takřka nulové a je naprosto naivní si myslet, že se věci v našem státě výrazněji změní jeho přičiněním.
Naštěstí už dneska celá fraška skončí. Pardon neskončí, neboť ještě pár dní se bude jedna strana tlemit druhý, že volila blba, co ani na hrad nedosáhl.

kní26.01.2013 v 11:34

Ruw: to máš pravdu, že prezidentské pravomoce jsou velice omezené - to mi ale řekni, proč Zeman má na internetu (a asi i jinde) v předvolební reklamě "VOLTE ZEMANA! - STOP této VLÁDĚ"? To ti nepřišlo divné a nenapadlo tě, co to o Zemanovi asi vypovídá?

Text příspěvku byl upraven 26.01.2013 v 11:34

Lomax26.01.2013 v 12:24

Marwin:

Ani mi nepřijde, že by galarman nějak napadal uživatelku KNÍ? Klasická politická diskuze bez urážek.
Za to ty chceš hned jíti před hospodu a prát se. Tady bych viděl nedostatek inteligence, protože podobná řešení mají pouze . . .

Celkem mne zaujalo slovní spojení "naše společenství". Když to tak prohlížím, tak to není společenství uživatelů DK, ale příznivců KS :-)
Jestli vyhraje Zeman, tak se budu usmívat. Jestli nevyhraje, tak nevadí. Usmívám se už teď "společenství".

Ruw26.01.2013 v 12:27

A to jsem si slíbil, že se nenechám zatáhnout do nesmyslných debat. Ale budiž:

kní: Nepřišlo mi to divný, neboť jsem si toho ani nevšimnul díky zcela nestranným médiům upřednostňujích Karla. Zato jsem si vyslech názor obou kandidátů ohledně chození na jednání na jednání parlamentu a připomínkování probíraných zákonů a tam Zeman na rozdíl od pasivního Karla slibuje, že této šance na změnu umožňující prezidentování využije.

Text příspěvku byl upraven 26.01.2013 v 12:28

pistalka26.01.2013 v 12:30

Já třeba Karla vnímám jako výborně prezentovaný marketingový produkt, jako osobnost je pro silnější Zeman a myslím, že by ve funkci prezidenta obstál lépe. Ale myslím si tedy, že vyhraje Schwarzeneberg...

eraserhead26.01.2013 v 12:33

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

kní26.01.2013 v 12:35

Ruw: nechci tě zatahovat do žádné debaty, jen se obávám, že sis svůj názor utvořil příliš rychle z příliš malé sumy informací

kní26.01.2013 v 12:40

V koprodukci s StB

Prezidentská kampaň neskončila a naivně jsem se mýlil, když jsem včera na tomto místě něco takového tvrdil. To nejhorší – esence zla a zákeřnosti – přišlo právě v pátek. V režii důstojníka StB, přátel a příznivců Miloše Zemana.
Pomlouvačný inzerát, který vkládá Karlu Schwarzenbergovi do úst výroky, které nikdy neřekl a které atakují ty nejnižší pudy, cynicky míří na lidské obavy a šíří nesnášenlivost, je vyvrcholením odpornosti této prezidentské kampaně.
Miloš Zeman, který nedokázal odsoudit podlý útok na svého soupeře, stvrdil, že k moci se chce dostat za použití všech prostředků a nejhorších lidských vlastností. Nikdy nedokázal říct, že mu estébáci, svazáčtí a komunističtí aparátčíci vadí, naopak jejich služeb na cestě k moci využíval. Co dobrého bychom od takto zvoleného prezidenta mohli očekávat?
Miloš Zeman, jeho tým a příznivci vsadili na metody lži, manipulace a demagogie, ale opomněli, že už nežijeme v devadesátých letech, ale v době informačních technologií. Ty umožňují rychle dohledat fakta a Miloš Zeman byl za posledních čtrnáct dní při lži přistižen nesčetněkrát. Několik minut poté, když ji vyslovil, je možné prokázat, že nemluvil pravdu. Hrál si s dávnou přítelkyní Schwarzenberga Táňou Bílou, blafoval s podporou šéfa sudetoněmeckého landsmanšaftu Posselta a z hrobu exhumoval Benešovy dekrety.
Sílu pomluv ani nejmodernější technologie samy o sobě odstranit neumí a na to Miloš Zeman a spol. vsadili. Uvidíme, co u českých voličů zvítězí.
Dalibor Balšínek 26. ledna 2013 8:09

Zdroj: http://www.lidovky.cz/balsinek-v-koprodukci-s-stb-dfe-/nazory.aspx?c=A130126_080959_ln_nazory_hm

kní26.01.2013 v 12:43

Děkuji, pistalko, za tvoji optimistickou věštbu!

Lomax26.01.2013 v 12:50

Ruw:

Jednoznačně sis utvořil názor velmi rychle. Nepřečetl jsi tuny pravdivých článků jako uživatelka kní, která nám je zde předkládá jako na běžícím páse.
Tolik pravdy na jednom místě. Ach jo.

Ruw, stůj si za svým názorem a nepodléhej naivní propagandě, kterou zde KNÍ jednoznačně vede. KS ani MZ žádná výhra není a celkem chápu, proč eraserhead nejde volit. Já volil Zemana, ale rozhodně to není kandidát, kterého bych si na hradě přál. Pro mne je to menší zlo. Původně jsem volil Fišerovou.

Pro všechny ostatní. Otevřete oči a vraťte se na diskuze o knihách. Politiku nechte pro jiné weby. Podobné diskuze DK rozhodně neprospívají.

Text příspěvku byl upraven 26.01.2013 v 12:56

Tato diskuze byla uzavřena a není možno do ní vkládat nové příspěvky.

5 ...