Jiří vs Michal


siena
siena 23.01.2018 v 11:43

Marbo, já zase chápu, že podobné zjednodušování a paušalizace není na místě. Když něco vytýkáte druhé straně, sám se toho, prosím, nedopouštějte. Co jste tím chtěl říct? Že ten kdo nevolí pana Zemana, se vysmívá nemocným? Vážně?

Text příspěvku byl upraven 23.01.18 v 11:47

EmmaKrizova
EmmaKrizova 23.01.2018 v 12:11

Sieno , překrucuješ. Zase.znova a opět. To už i ta kni má lepší argumenty.
Lectore krásná stať. A patří to sem?" Nechceš napsat danovi ať to radši smázne ty jeden demokrate s fakt.velkým D. Chceš slušnost a urážíş.
Diskuzi argumentů nemaje. Pravdu a překrucujete, noblesu, leč úroveň nevalná . Snad máte aspon to zdraví doufám

Lector
Lector 23.01.2018 v 12:28

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Marbo
Marbo 23.01.2018 v 12:30

Siena, to ne. Já volit nepůjdu. K Zemanovi mám své výhrady a je pro mne nevolitelný. Ale jde mi o to, že podobné výrony jako předvádí třeba Fenič ( či po poslední volbě Hřebejk ) Zemanovi dláždí cestu na hrad. Jsem obětí situace - kdokoli jde proti Zemanovi, jde v čele houfu lidí, se kterými nechci mít nic společného. Přímá volba hlavy státu je této funkce nedůstojná ( a došlo mi, jaká je výhra náš multistranický systém ). Možná to někoho překvapí, ale nejlepší by bylo, vrátit na hrad Habsburky. Hlava státu má být morální autorita, což volební tanečky, kterých jsme svědky vylučují.

Text příspěvku byl upraven 23.01.18 v 12:31

Jacck
Jacck 23.01.2018 v 12:44

Marbo, a v čem je jako Drahoš nemorální? Zatím jediná neetická věc, co se stala Zemanovi během kampaně, bylo to zveřejnění, že umírá na rakovinu. A pochybuju, že za tím stál Drahoš či o tom věděl. A když si vzpomenu na tu špínu, co tady Zeman (a za ním stojící ruské tajné služby) vyhrabávaly na Schwarzenberga před minulou volbou, tak mu to jen zaslouženě patří.

EmmaKrizova
EmmaKrizova 23.01.2018 v 12:57

Ne, děkuji pěkně lectore , mně to takhle úplně stačí.
Vím dost. Co se týče těch krásných vlastností.,. Bude skvělé zaměříte li se o něco více na sebe. Půjde vám pak lépe rozeznat přetvářka a pohrdání od svébytnosti. Přeji krásný den a hlavně pevné nohy na výdrž u pultíka všem.


Hana H.
Hana H. 23.01.2018 v 14:12

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

bubka
bubka 23.01.2018 v 14:24

Nu po vyčerpávajícím pracovním dnu jsem nahlédla a začetla se do Lectorových požadavků a zjišťuji (lituju, že je neočísloval. lépe by se na ně reagovalo):

většina těch požadavků je nesena na pětiletém soustavném pomlouvání prezidenta Zemana, na intenzivní mediální masáži, která jej má dehonestovat - slzy těch, kdo sami sebe pasovali na elitu a zjistili, že je většina nebere vážně totiž ne a ne oschnout. Nic z těch podsunutých obvinění prezidenta Zemana nelze dokázat, nelze potvrdit a není prostě pravda
k této sortě patří všechny jeho požadavky, snad až na poslední, protože skutečně čert ví, koho by si mohl Lector vážit.

Drahoš je pro mne nevolitelný nejen pro překvapivé změny názorů, ale i proto, že odmítá referendum, tedy odmítá se podřídit lidové vůli, patří patrně k těm politikům, kteří rádi velí stádu hloupých lidí - aspoň tak nás ostatní, tito géniové průměrnosti (nebo podprůměrnosti) vidí. Za mne je to nevolitelná persona, nikdy nebude moci být mým prezidentem, a když se ještě mrknu, kdo jak tady tak z veřejných osob je podporuje......NIKDY

Společnost zůstane rozdělena ať vyhraje, kdo vyhraje, je to tak v současnosti v celé Evropě i v USA.. podle mne je důvodem to, že kapitalismus naráží na meze svých vývojových možností, hledá horečně nějakou cestu ven z pasti, Jak se tady správně konstatovalo, už pomalu nemá koho okrádat, někteří se už nedají a jiné sám zničil

Z tohoto hlediska je lhostejné, kdo bude prezidentem, protože lidská společnost, stojí na rozcestí jako celek. Kapitalismus končí, samozřejmě může prodloužit svou agónii válkou, krutostí, ... ale už nemá vnitřní sílu, nůžky mezi lidmi jsou ve společnosti rozevřeny.

Sledovala jsem včera chvilku Soukupa a jeho vize, že si bohatí nechají své bohatství a z lásky k lidstvu budou dobročinní, je taky jen snahou prodloužit ten veliký mejdan, který na životech jiných oligarchové pořádají už tak dlouho-Podle mého odhadu se rodí nová společnost, bohužel nelze odhadnout jaká bude, rozhodně ale bude nepředstavitelně jiná.

Volba Zemana nebude společenskému pohybu bránit, Prezident bude schopen odhadovat opředu vývoj, Volba Drahoše je o ničem.

Jo, pardon, že nereaguji na komika Jaccka, jsem ráda, že si od něj počtu, venku je sychravo, člověka by skoro chytila deprese, ale když si přečte ty jeho hloupoučké špionážní slátaniny ke kávě a sušenkám... co může být lepšího. Takže za mne - palec nahoru.. Jaccku

Text příspěvku byl upraven 23.01.18 v 14:28

tolojza
tolojza 23.01.2018 v 14:44

Děkuji Lectore. I když já budu skromnější a vystačím si čistě intuitivně s otázkou, se kterým s kandidátů bych uzavřel smlouvu na nějakou práci - s požadavkem, že bude opravdu poctivě odvedena, a pokud v ní budou nedostatky, že budou uznány a promptně odstraněny. A jako perlička https://blisty.cz/art/89608-zemanuv-povrchni-retoricky-duch.html

kní
kní 23.01.2018 v 14:48

Zajímavé je srovnání fotografie, doprovázející článek s tou, kterou je Zeman prezentován na bilbordech a jiných znovunahradních reklamách. Z jakého roku asi ten vytuněný Zemanův obličej je? Je to směšné a v podstatě podvod na voliče stejně tak, jako Ovčáčkovo tvrzení, že prostředky na Zemanovu kampaň jsou výhradně domácí. Ale tajné. Takže? Asi budou i ze zahraničí, proč by to jinak tutlali, že.

Text příspěvku byl upraven 23.01.18 v 14:49

kní
kní 23.01.2018 v 14:54

Kdo ze Zemanových voličů nebo nevoličů nikoho (dvě nerozlišitelně stejná zla) měl rád Bolka Polívku, Marii Rottrovou, Jiřího Pavlicu, Ivana Trojana, Martina Dejdara, Jaroslava Uhlíře, Marthu Issovou, Milana Šteindlera, Jiřího Bartošku, Vladimíra Mišíka nebo Zdeňka Svěráka, bude mít teď možná trochu problém v tom pokračovat...
poznámka: (po vyjasňování s Lectorem) - těmi zly nemám na mysli voliče či nevoliče kohokoli, pouze narážím na klišé "volit mezi dvěma zly" a malou výměnu názorů mezi mnou a Marbo 20.1. zde

Text příspěvku byl upraven 23.01.18 v 17:11

Lector
Lector 23.01.2018 v 14:55

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

kní
Lector
Lector 23.01.2018 v 15:05

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

kní
kní 23.01.2018 v 15:08

Mileráda se, Lectore, nad Vaším návrhem přinejmenším zamyslím, ale nerozumím Vašemu termínu "zkratka". ?

kní
kní 23.01.2018 v 15:16

10 otázek, na které Miloš Zeman nechce odpovídat:
https://video.aktualne.cz/dvtv/deset-otazek-pro-prezidenta-milose-zemana-na-ktere-dvtv-nikd/r~8958b1c4fd1b11e7988aac1f6b220ee8/?utm_source=atlasHP&utm_medium=videobox&utm_content=recombee1&utm_term=position-1
paní Drtinová, palec nahoru!
"Pane prezidente, jste gentleman?"

Text příspěvku byl upraven 23.01.18 v 15:21

triatlet
triatlet 23.01.2018 v 15:21

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

kní
kní 23.01.2018 v 15:22

Padla tu nějaká urážka, triatlete?

Lector
Lector 23.01.2018 v 15:31

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lector
Lector 23.01.2018 v 15:44

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Sarah01
Sarah01 23.01.2018 v 15:50

Lector - tleskám a klaním se (škoda, že tu nejsou smajly)

triatlet
triatlet 23.01.2018 v 15:57

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

kní
kní 23.01.2018 v 16:44

Tak to je nedorozumění, Lectore. Mnou použitá formulace je lehkým ťuknutím pro Marbo, který se vyjádřil, že nebude volit, že nechce vybírat menší zlo (viz dřívější naše konverzace, tuším ze soboty nebo neděle, kterou jste asi nečetl).

kní
kní 23.01.2018 v 16:46

- ach tak, myslela jsem, že to je mířeno na mě, triatlete; myslím ale, že je sakra rozdíl, jestli tě uráží tvůj prezident nebo tvůj běžný spoluobčan
- co se týče Jaccka - je, pravda, trochu drsnější, ale užívá hrubých záplat na hrubé pytle (nevím, proč by si někteří zdejší zastánci komunismu a Zemanovi obhájci, měli právo stěžovat, že je jim opláceno jejich metodami)

Text příspěvku byl upraven 23.01.18 v 17:16

Hana H.
Hana H. 23.01.2018 v 17:53

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Tato diskuze byla uzavřena a není možno do ní vkládat nové příspěvky.