Jiří vs Michal


kní
kní 07.01.2018 v 10:23

Jiří Dienstbier

Každý ze čtveřice Jiří Drahoš, Michal Horáček, Marek Hilšer, Pavel Fischer by se mohl stát důstojným prezidentem republiky hájícím ústavnost, demokratický právní stát, naše místo v Evropě a obecně slušnost, hodnoty, které zoufale postrádám u současné hlavy státu. Ve své volbě přihlížím i ke schopnosti kandidáta prosadit se ve druhém kole volby. Klaním se k volbě pana Drahoše.

kní
kní 07.01.2018 v 10:24

Přemysl Sobotka

Zatím nejsem úplně rozhodnut. Váhám mezi Mirkem Topolánkem a Pavlem Fischerem.

kní
kní 07.01.2018 v 10:26

Táňa Fischerová (minule podpořila Zemana)

Rozhoduji se ještě mezi Pavlem Fischerem a Markem Hilšerem. Pavel Fischer pro mě zosobňuje slušnost, znalost a umění politického řemesla a vědomí mravnosti člověka i politika. Marek Hilšer v praxi naplňoval ideály, které jsou nutné pro jakoukoli profesi. Pomáhat slabým, kde to jde, a sloužit ideálům, ne sobě.

Text příspěvku byl upraven 08.01.18 v 17:40

kní
kní 07.01.2018 v 10:29

Vladimír Franz (minule podpořil Zemana)

Prezident jakožto hlava státu by měl tento stát důstojně zastupovat, hájit jeho zájmy, jakož i zájmy občanů. Doposud žádného favorita nemám. Nejsem si zcela jist, zda mi těch několik reality show, konaných navíc v šibeničním čase, dopomůže k odpovědnému rozhodnutí. Osobně se domnívám, že lhůta, kdy se mohla objevit a dozrát odpovídající osobnost, minula, byla dostatečně dlouhá, a že na současný "způsob" rozhodování vůbec nemuselo dojít. Vnucuje se mi zkrátka neodbytný pocit, že jsme tak trochu promarnili pět let!

kní
kní 07.01.2018 v 10:30

Jana Bobošíková

Podporuji kandidáta, který má odvahu hájit Českou republiku a její občany v současné mezinárodní situaci a který má blízko k lidem.

Marbo
Marbo 07.01.2018 v 11:30

Za sebe - asi Kulhánka. Nevolitelní jsou pro mne Zeman, Hanig a Horáček. Drahoš je taky na hraně přijatelnosti.
edit : a Topola taky ani omylem.

Text příspěvku byl upraven 07.01.18 v 11:36


kní
kní 07.01.2018 v 16:01

Podle projektu Prezident21 pořadí prvních pěti zatím takovéto:

1. Drahoš
2. Hilšer
3. Horáček
4. Fisher
5. Zeman

https://www.prezident21.cz/results/listing

Jacck
Jacck 07.01.2018 v 16:12

v prvním kole PRO, v druhém kole PROTI. K volbám je třeba jít už jen proto, aby člověk eliminoval hlas jednoho Zemanova voliče.

kní
kní 07.01.2018 v 16:28

Nadějí by mohl být velký zájem o voličské průkazy.

kní
kní 07.01.2018 v 16:42

Jen tak pro zábavu jsem si zkusila volební kalkulačku (ani nevím jakou, narazila jsem na ni na atlasu) - nemám problém někoho vybrat - a k mému překvapení mi vyšel Horáček, o kterém uvažuju, že ho budu volit.

Richie1
Richie1 07.01.2018 v 17:30

Eicheriku, mně vyšel také Hannig, ale také ho volit nechci. Jako druhý mi vyšel Hynek a ten mi přijde přijatelnější - nejspíše v prvním kole zvolím jeho (ačkoli asi moc šancí nemá).

Jacck
Jacck 07.01.2018 v 18:41

Hynek je z těch 3 kandidátu Lži a nenávisti nejspíš nejnebezpečnější. Zeman zanedlouho umře, Hannig je příliš hloupý. Hynek je nejspíš další Putinův trojský kůň (důkazy nemám, jen podezdření)

Richie1
Richie1 08.01.2018 v 12:09

Jaccku, nezklamal jsi, pobavil jsi. :-)))

bubka
bubka 08.01.2018 v 13:32

já už jsem si z kandidátů lži a nenávisti řízených z Moskvy osobně panem prezidentem Putinem (budiž mu čest a sláva věčná), placených mrzkým zlatým rublem, vybrala.

kní
kní 08.01.2018 v 17:52

Já toho Hynka skoro ani nezaznamenala... (trapně mě napadl jen Vilém a Jarmila). Ani dříve jsem si ho nikde nevšimla. Ale něco na té jeho podezřelosti bude - jeho příznivci na webu nejčastěji klikají na antisystémový eportal (na druhém místě na infowars).
Zemanovi fanoušci: 1. aeronet, 2. infowars, 3. eurozpravy, 4. eportal, 5. sputnik. A Hannigovi: 1. aeronet, 2. infowars, 3. sputnik, 4. eportal, 5. eurozpravy.

kní
kní 08.01.2018 v 18:05

Ještě pár zajímavostí z porovnání oblíbenosti zpravodajských stránek (průzkum neodráží čtenost webů, uživatelé sociálních síti daleko více reagují na texty na okrajových či extremistických webech, čtou fake news /zmanipulované texty/ nebo se orientují jen podle titulků):

Příznivci prezidentských kandidátů tvoří na sociální síti Facebook několik uzavřených skupin. Z nich vyvstávají jako solitéři stávající hlava státu Miloš Zeman a bývalý premiér Mirek Topolánek. Přičemž Zemanovi facebookoví fanoušci na této sociální síti ze všech nejvíc sledují antisystémové weby.

Zemanovi příznivci klikají na odkazy regionálního Deníku.cz, serveru Parlamentní listy a především antisystémových webů jako Aeronet, Sputnik či AC24. Antisystémovými weby se nazývají servery s nejasnou vlastnickou strukturou, kde se zpravidla objevují nepodepsané články a opakovaně se publikují neověřené informace s často proruským vyzněním.
U prezidenta Zemana se objevuje ještě jedna zvláštnost. Na Facebooku existuje několik jeho fanouškovských profilů. Ty v řadě případů spravují totožní lidé. I tak má ale Zeman na sociálních sítích v porovnání s ostatními kandidáty nejvíce příznivců. A to se navíc naprostá většina jeho voličů na sociálních sítích nepohybuje. Tím spíš vyniká jeho mimořádná pozice, kterou na Facebooku obsadil.

Na Facebooku nejméně pozornosti budí kandidáti Vratislav Kulhánek, Jiří Hynek a Petr Hannig. I díky tomu se analytické závěry o jejich fanouškovské základně vznášejí obtížněji. Nicméně je možné s jistou dávkou opatrnosti tvrdit, že podobně jako u příznivců Miloše Zemana favorizují spíše hraniční a antisystémová média jako Parlamentní listy či Aeronet.

Facebookové bubliny soků o prezidentský úřad potvrdily to, co je patrné posledních několik let. Došlo k rozpadu tradiční mediální scény, kdy proti sobě v ostrém rozporu stojí mainstreamová média a antisystémové zpravodajské platformy. Hranice mezi nimi pak rozostřují web Parlamentní listy a část produkce vydavatelství Empresa Media, které řídí Zemanovi blízký byznysmen Jaromír Soukup.

Webové stránky jsou seřazené podle počtu interakcí (lajknutí či komentářů), které na zpravodajské stránce vytvořili uživatelé, kteří nějak reagovali i na stránce prezidentského kandidáta.

Například: Aeronet monitorují na sociální síti na prvním místě najčastěji příznivci Miloše Zemana a Petra Hanniga. U Vratislava Kulhánka se aeronet umístil až na druhém místě, na prvním je u něj server EuroZprávy.cz. Fanoušci Jiřího Hynka zase na facebooku nejčastěji reagují na zprávy z eportal.cz. A voliči Mirka Topolánka nejčastěji monitorují server Echo24.cz

https://www.lidovky.cz/dna

Dudu
Dudu 08.01.2018 v 18:59

Tipuji, že vítězem bude Zeman následován Horáčkem. A tentokrát to nebude taková bitva jak při posledních volbách, což je docela škoda. Není letos hold tak silný konkurent.

Text příspěvku byl upraven 08.01.18 v 19:01

bubka
bubka 09.01.2018 v 08:01

kní - musím ti poděkovat za inspiraci, co všechno můžu číst za zdroje a hned se do nich pustím..jsou antisystémové? výborně, to je značka kvality.

Zatím jsem nečetla ani Babišovy Lidovky, ale dnes, zbude-li mi čas, pustím se i do nich, Dikobraz už nevychází, Trnky Brnky není můj šálek čaje,,, zkusím tedy Lidovky.

Jacck
Jacck 09.01.2018 v 08:47

různé skandálky typu Peroutka, to je pouhá kouřová clona. Ovar jen čeří vodu, aby skrze ni nebylo vidět, co se děje pod povrchem. A tam jde o takovéto věci
http://blog.aktualne.cz/blogy/olga-lomova.php?itemid=30744

bubka
bubka 09.01.2018 v 12:21

máme opravdu veliké štěstí, že nad naším i světovým bezpečím bdí Jacck a jemu podobní, kteří učiní vše, aby nás Číně neb Rusku nedali, i kdybychom měli všichni zemřít v amíky vyprovokované válce. díky.

Lector
Lector 09.01.2018 v 16:26

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Jacck
Jacck 09.01.2018 v 17:07

Lector, dnes jsem někde četl, že MZ utratil za kampaň 20 milionů Kč, takže si ten slib, že nebude vést kampaň, rozmyslel. Vím že prezidentem nechci tyto 4: Zeman, Hynek, Hannig, Topolánek. Kdokoliv z těch zbývajících je přijatelný a je mi celkem jedno kdo to bude. Osobně bych preferoval Hilšera nebo Fischera, protože jsou mi generačně bližší než sedumdesátník Drahoš. Každopádně i když bude znovu zvolen MZ, a to je klidně možné, nic hrozného se nestane. Režim v Rusku se stejně naprosto nevyhnutelně zhroutí a spolu s tím doufám zmizí ta jejich podvratná činnost.

kní
kní 09.01.2018 v 19:06

Kéž bych, Jaccku, byla ohledně Ruska (a znovuzvolení MZ) taky takový optimista.

Lectore, ty volební lístky roznášejí postupně (já je mám už od minulého týdne), takže to současné doručení byla spíš náhoda. To ovšem na faktu, že Zeman nevede předvolební kampaň, nic nemění...

Jacck
Jacck 09.01.2018 v 19:13

kní, já Rusko sleduju trochu víc, tj i zahraniční weby, např. ukrajinské
http://euromaidanpress.com/
a putinismu jednoznačně dochází dech. Navíc Voloďa taky nemládne. Ruské elitě se nelíbí, kam Voloďa velký "šachista" zemi zavlekl. Oni by byli rádi, kdyby dál mohli prodávat ropu a peněz si užívat v Evropě a mít klid, a ne být na sankčním seznamu kvůli nějakému Krymu. O Krym nikdo z nich pořádně nestojí. Putin dřív nebo později skončí. Co bude po něm? Toť velká otázka. Myslím že alespoň na oko dojde po konci Putina opět ke sblížení západu s Ruskem. A západ bude nyní po zkušenostech výrazně obezřetnější. V samotném Rusku nejspíš znovu nastane chaos jako v 90. letech. Celý putinismus se jednou bude hodnotit jako totálně promarněná příležnost, 30 ztracených let.

kní
kní 09.01.2018 v 19:15

Ještě jednou pro ty, kteří hledají snaží se orientovat (a neutopit se v dez/informační povodni):

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/valka-dezinformace-fake-news/r~7bfb35b23bb311e7886d002590604f2e/?utm_source=atlasHP&utm_medium=newsbox&utm_content=recombee1&utm_term=position-2

Tato diskuze byla uzavřena a není možno do ní vkládat nové příspěvky.