Jiří vs Michal


Sarah01
Sarah01 19.01.2018 v 16:49

Hledat pravdu? To snad ne. Paní je členkou KDU-ČSL, nejsem si jistá, jestli o tuhle subjektivní pravdu já stojím, možná jiní.

Jacck
Jacck 19.01.2018 v 16:53

Sarah01, ty jsi zase členkou spolku hlupců a taky o tvůj názor nestojím.

Sarah01
Sarah01 19.01.2018 v 17:16

Klasika, jak dojdou rozumné argumenty, tak přijdou na řadu urážky. Jste duševní chudák. A netykejte mi, husy jsme spolu nepasli.

Text příspěvku byl upraven 19.01.18 v 17:17

Jacck
Jacck 19.01.2018 v 17:52

Sarah01, a od vás ten rozumný argument zazněl kde? Akorát jste tu plivla na něco a ten plivanec se obrátil a přistál vám na obličeji. Takže hezký večer a doufejme že sbohem

kní
kní 19.01.2018 v 18:11

Zdá se, že čteš pouze titulky.

Sarah01
Sarah01 19.01.2018 v 18:17

Jacck - Nepotřebuji argumentovat, kde hledat údajnou pravdu a házet špínu na voliče Miloše Zemana. Respektuji volbu každého člověka. To vy evidentně nechápete, nemáte na to kapacitu. Na nikoho neplivu, to je váš výmysl, a pokud se domníváte, že vráceny plivanec je to vaše tykání, tak jste se snížil na úroveň toho hlupáka, o kterém se zmiňujete výše.
Musím říct, že jsem opravdu nebyla rozhodnutá jít volit i v druhém kole, mým favoritem byl někdo úplně jiný. A Miloše Zemana jsem se zdráhala upřednostnit hlavně kvůli zdravotnímu stavu. Takže jsem očekávala rozumné argumenty, proč volit případně pana Drahoše. Bohužel je to stejné jak před pěti lety, opět urážky a vulgarity, útok na intelekt voličů protivníka, případně odkazy na názory jiných lidí, možná celebrit, které mě osobně nic neříkají. Takže pro mě je to už jasné, k volbám půjdu.
Poznamenám ještě, že vaše znalosti o čínských investicích u nás jsou velice chabé.
A vy ostatní se nenechte zviklat, argument, že Zemana volí jen hloupí vesničani je naprosto zcestný.

Text příspěvku byl upraven 19.01.18 v 18:20


kní
kní 19.01.2018 v 18:24

A je? (hláška text je příliš krátký, která mi zabránila vložit příspěvek, snad pomůže..)

triatlet
triatlet 19.01.2018 v 18:29

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

kní
kní 19.01.2018 v 18:34

Jasně, triatlete, že mě zajímá i Fedex (teda až po holkách). A jasně, že světová média se o volbu prezidenta ČR nezajímají. Téměř. Ale já tady žiju a už 15 roků nemám radost ze svého prezidenta. Nemusela bych mít zrovna radost. Úplně by mi stačilo, kdyby dělal svou práci dobře, tedy kdybych si ho nemusela všímat. Ale na to, že mi představitel mého státu neustále dělá mezinárodní ostudu, jsem trochu háklivá. Proto mi na tom záleží.

Text příspěvku byl upraven 19.01.18 v 18:46

kní
kní 19.01.2018 v 18:36

Vždycky jsme pomáhali uprchlíkům. Mnohem většímu množství. Jen se o to Zeman a Tomio nezajímali. Pak ale si všimli, že by jim to téma mohlo nahnat voliče. A nahnalo a nahání stále.

kní
kní 19.01.2018 v 18:45

Nevím, jestli jste se někdo díval v sobotu na ČT art na pořad Pocta Shakespearovi - tam měl krásnou řeč Ian McKellen o uprchlících (bylo to z nějaké Wildovy hry) - možná byste se taky zastyděli, kdybyste ho slyšeli... museli byste, pokud v sobě máte aspoň kousek lidskosti.

intelektuálka
intelektuálka 19.01.2018 v 19:08

Ale pomáhat potřebným můžeme všichni - jsou tu charitativní organizace, jsou tu lékaři bez hranic, přispívám slepcům, postiženým dětem i pacientům s rakovinou...
A doufám, že jim ta pomoc dojde...
A jinak: Sarah, Eicherik a Triatlet diskutují slušně, nemusí urážet..

Hana H.
Hana H. 19.01.2018 v 19:10

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Marbo
Marbo 19.01.2018 v 19:57

Kní, hele, víc uprchlíků jak Zeman tady dotáhl snad jen Gottwald. A Drahoš se taky proti uprchlíkům vymezuje. Taky proto k druhému kolu nejdu

Dudu
Dudu 19.01.2018 v 21:19

V práci máme tři že Sýrie, ti se vrátit nemůžou, protože by je tam rovnou zabili, jelikož utekli z nějaké z těch armád, které tam proti sobě bojují.

bubka
bubka 20.01.2018 v 06:56

doplňuji k objektivitě ČT:
https://cs.wikipedia.org/wiki/%C4%8Cesk%C3%A1_televize#Kritika_objektivity_zpravodajstv%C3%AD

http://domaci.eurozpravy.cz/spolecnost/173941-tvrda-kritika-ct-funguje-jako-totalitni-zlocinecka-informacni-organizace-lide-ale-nejsou-idioti/

naposledy kvalita a objektivita ČT byla rozebrána v analýze UK...a nedopadla dobře.

Marbo - kolik migrantů sem natáhl Gottwald nebo Zeman a odkud?

pomáhat lidem v nebezpečí je jistě správné, ale nesmí se při tom zapomínat na to, co věděl už i Ezop, i další bajkaři, ne vždy ten, komu je dnes pomoženo má v úmyslu v míru zůstat nebo v míru odejít.

Dudu - mne by na tvém místě dost zajímalo, z které armády mí spolupracovníci odešli a kdy, protože je dost rozdíl odejít protože prostě nechci ani bojovat natož zabíjet nebo proto, že jsem si toto užila dost a teď mám strach z odpovědnosti za své skutky. a ani ty armády tam nejsou tak úplně stejné.

Ta kniha paní Avarové vypadá dobře, budou-li ji mít v knihovně, půjčím si ji, a pozorně přečtu s vědomím, že i ona je tím, co nazývá politický marketér a nechává mne nahlédnut do své vlastní kuchyně a to je vždy nejzajímavější.

Text příspěvku byl upraven 20.01.18 v 07:37

Marbo
Marbo 20.01.2018 v 08:39

Bubka - dotáhl v uvozovkách. U Gottwalda se jednalo o výše zmíněné Řeky - cca 12 000 lidí v první vlně. U Zemana se jedná o uprchlíky z bývalé Jugoslávie a pak o vyložené ekonomické migranty z postsovětských republik, počet těch legálních jde do tisícovek. Ono je nutno rozlišovat, co je takový uprchlík zač.

kní
kní 20.01.2018 v 09:58

Ano, jsem pro Zemana! Pro Zemana Pavla (o Karlovi nemluvě)...

kní
kní 20.01.2018 v 11:29

Pokud, Marbo, je ti jedno, kdo bude novým prezidentem, samozřejmě k volbám nejdi. Takových spoluobčanů je mezi námi bratru 3.000.000. Nic proti tomu, volby u nás nejsou občanskou povinností, pouze právem.

A, Eicheriku, ono rozhodování v takovéhle záležitosti je docela náročná věc. Někdo se snaží posuzovat oba kandidáty opravdu komplexně, což mu dá dost práce a zabere hodně času. A jiný to chce mít rychle a bezbolestně, tak si vybere nějakou hodně viditelnou jednotlivost, nic moc hlouběji si už nezjišťuje - a má hotovo raz dva...

Text příspěvku byl upraven 20.01.18 v 17:35

kní
kní 20.01.2018 v 11:43

Taky je vám divné, že nevycházejí žádné průzkumy veřejného mínění?

Marbo
Marbo 20.01.2018 v 11:46

Kní - jedno mi to není, ovšem ani jeden z kandidátů mne neoslovuje. Menší zlo ? Děkuji, nechci.

kní
kní 20.01.2018 v 11:53

Ovšem to je pouze zdůvodnění, výsledek je stejný. Kdyby ti na tom opravdu záleželo, rozhodnout by ses možná dokázal. No ale když vidíš Zemana jako ZLO a Drahoše taky jako ZLO, oba úplně na tisícinu procenta stejně zlé, tak to opravdu volit nemůžeš... :)

Marbo
Marbo 20.01.2018 v 12:08

Trus nebo lejno ? Dobrou chuť !

kní
kní 20.01.2018 v 12:22

Až tak? Tak to je mi líto. Chápu, že není příjemné, když se domníváš (jsi si jist), že příštích pět let budeme mít tak špatného (ba smrdutého) prezidenta (možná i oposuma).

kní
kní 20.01.2018 v 13:37

Když tedy nejsou žádné průzkumy, zkusím kalkulačku (a výsledky prvního kola + průzkum, konaný ještě před prvním kolem):

2.259.873 : 2.291.030
(Z : D; Z - jeho voliči z prvního kola + ti z voličů Fischera, Horáčka, Hilšera a Topolánka, kteří na druhé kolo projevili vůli ve druhém určitě volit Zemana, budou-li finalisty Zeman a Drahoš, + všichni voliči Hynka a Hanniga; D - jeho voliči z prvního kola + ti z voličů výše zmíněné čtyřky, kteří by ve druhém určitě volili Drahoše + všichni voliči Kulhánka)

2.377.600 : 2.648.316
(totéž co nahoře, změna jen v tom, že jsou do součtů zahrnuti ti z voličů zmíněné čtyřky, kteří by Zemana či Drahoše ve druhém kole volili určitě, i ti, kteří by je volili spíše)

2.078.123 : 3.070.018
(prosté součty Zeman + Hynek + Hannig : Drahoš + ostatní)

Text příspěvku byl upraven 20.01.18 v 16:29

Tato diskuze byla uzavřena a není možno do ní vkládat nové příspěvky.