Jak naložit s knihami, které už nechceme?


lola 1999
lola 1999 09.04.2014 v 19:00

jo to bych mohla, ale nejsem si jistá, jestli budou mít zájem o knihy z Pony Clubu :DD
děkuju za příspěvek :D

jeníčekk
jeníčekk 10.04.2014 v 06:30

Lol :D

Alisce
Alisce 12.04.2014 v 20:29

Ahoj, já tyto knihy dala do antikvariátu, ale dostala jsem za ně málo peněz. Pán si nasadil cenu třeba 90 Kč a mně dal asi 20 Kč za jednu knihu. Jedině bazar tady nebo bazos.cz

lola 1999
lola 1999 12.04.2014 v 23:37

jo no právě toho se bojím, ale díky za příspěvek :D

Alisce
Alisce 13.04.2014 v 08:10

Není za co, třeba by to bylo u tebe ve městě jiné. Zkus se zeptat. :) Případně napiš jak jsi dopadla.

rusalka123
rusalka123 13.04.2014 v 13:20

Obešla bych kdyžtak víc antikvariátů, nechala si říct, kolik by za to dali a pak se rozhodla...


lola 1999
lola 1999 13.04.2014 v 19:36

jj zkusím,

mimochodem-bydlím na vesnici :DDDD

obejdu a napíšu jak jsem dopadla

lola 1999
lola 1999 21.05.2014 v 16:39

Bezva, stále sháním kupce, v žádném antiku ty knihy nechtějí :(
neznáte někdo nějaký dobrý bazar??? díky za příspěvky

chromanna
chromanna 20.06.2014 v 10:33

Výroba kabelky - https://www.youtube.com/watch?v=m4RFH0q0Osk&;feature=player_embedded (teda řezat do knihy je trochu nechutné, ale proti gustu...)

http://www.knihotoc.cz/, http://www.bookcrossing.com/ - sdílení knížek a podpora putování knížek mezi uživateli.

http://www.mlp.cz/cz/novinky/275-dejme-kniham-dalsi-sanci/ - Dejme knihám šanci od Městské knihovny v Praze.

nokid
nokid 18.03.2015 v 15:12

Odneste/Přineste knihy na polikliniku Zahradníkova v Brně (je to poblíž kultovního místa našich srazů). U bezbariérového vchodu je umístěna knihovnička s tituly, které již původní majitelé nepotřebují...

LucieUpije
LucieUpije 21.03.2015 v 19:00

V Českých Budějovicích je dobrej festival "Literatura žije" (http://www.mesicvedne.cz/literatura-zije) ale pokud chce člověk něco dobrýho sám ukořistit, musí přijít co nejdřív, jinak na něj zbude to, co už se nám všem tlačí v knihovnách u rodičů.

Marthas
Marthas 07.04.2015 v 21:05

Jak víte, já jsem z Trutnova, tím, co teď napíšu, si pod sebou možná řežu větev, ale chtěla bych podotknout, že z nějakého mne neznámého důvodu knihovna u nás dary nepřijímá už déle, než od platnosti nového občanského zákoníku, který tu byl zmíněn, jedním z důvodů může být její kapacita, stále vyřazuje a vyřazuje a prodává ale též kupuje, před lety jsem tam byla na praxi, asi před deseti lety, a už tenkrát měli plno... Momentálně např. v dětském praskají ve švech nejen ve skladu ale i na poličkách a nějak výrazného množství čtenářů dětského jsem si nevšimla...

To tenax: Mám stejný problém, na to, abych se dívala do popelnic s papírem, nemám to srdce a když vidím ty bezdomovce, co to vyškubnou, přebal ani nehodí zpátky a válí se dál jako taková smutná upomínka na chodníku, lidi po něm šlapou... Tak si představuju horor knihomila... Potkat se s něčím takovým příliš často, nemohla bych dělat třeba na skládce nebo třídit odpadky...
Jak si představuju horor pro knihovníka-knihomila, vyřazování knih a jejich případná likvidace a nebo třeba i ta digitalizace, podle mne opravdový knihomil to stejně nemůže dnes dělat, anebo je okolo sebe nevidím, protože je u nás nezaměstnávají...

Text příspěvku byl upraven 07.04.15 v 22:16

Marthas
Marthas 07.04.2015 v 22:13

To binysek: Mám tušení, že něco takového u nás také je, když pominu, že je to dost plné, protože se tam zároveň prodávají i vyřazené knihy z knihovny, ale sem tam tam také zahlédnu něco co z knihovny není... Sice je pravda, že také řeším nedostatek místa ale zatím ne akutně... Mám asi 60 knížek které nepotřebuju v bazaru a sem tam prodám, také něco, co nepotřebuju, i když to nemám vyřazené, sleduju nabídku a poptávku, zatím jsem toho nic moc neprodala, na poměry některých déle registrovaných to nic není, ale ti tu mohou mít také účet z jiného důvodu než já, a to hlavně, aby udali, já se tu spíše bavím, a sem tam něco prodám, hodnocení mám asi tolik, kolik někteří moderátoři...

Takže se zatím nehodlám, podobným způsobem zbavovat knih v bytě a myslím, že kdyby mě tato hříšná myšlenka napadla, třeba u nekompletní série Jiráska v úděsném stavu, kdy už byl zachraňován z vyřazených v Knihovně, tak by mi máma pěkně vynadala, dá se říct, že se u ní s každou knížkou, co chci prodat zastavím a když řekne ne, musím to ještě promyslet anebo ji přesvědčit...

Jestli má zpráva takto vyzněla tak se moc omlouvám, sice v bytě už moc místa nemáme, ale na knihy se zatím vždy našlo...
Žádní kandidáti na kontejner tedy nejsou ani nebudou, zatím jsem totiž vyřazovala pouze své knihy, ze své knihovničky na knihovnu v obýváku se necítím, ten Jirásek mě děsí...:)

Já se spíše vyjadřovala k "módě" vyhazování knih do tříděného odpadu, podotýkám celkem nových... A mé averzi proti způsobu takového zacházení s nimi...

Text příspěvku byl upraven 07.04.15 v 22:15

Petratra
Karnager
Karnager 24.06.2015 v 19:50

V Pardubicích jsem viděl také knižní budku(myslím na ulici Rosická)

Text příspěvku byl upraven 11.09.15 v 19:56

Hana H.
Hana H. 18.07.2015 v 18:14

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Eicherik
Eicherik 27.08.2015 v 18:13

Já bych taky nevyhodil knížku do popelnice, ani tu nejhorší. Jedna z možností jak se knížky zbavit je "knihovna" na vlakovém nádraží. Já osobně se knížek zbavuji na hřbitově. Na jednom z nedalekých hřbitovů máme osvíceného hrobníka, který si zřídil "Hřbitovní knihovnu". Knihy se zde dávají do oken hrobníkova domečku. Nedávno jsem se zde zbavil pár hororových knížek (jak stylové) a jen se po nich zaprášilo.

Olia
Olia 08.09.2015 v 09:29

zdravím, po smrti maminky mi připadl nelehký úkol likvidace knih.. mám asi 50 (sympatických do ruky) paperbacků anglicky psaných knih, většinou detektivek.. nevím si rady, kam s nimi. Nevidím v tom peníze, jen se mi je nechce vyhazovat.. nemáte někdo tip? (Praha).. díky :o)

Hana H.
Hana H. 08.09.2015 v 13:45

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Olia
Olia 09.09.2015 v 08:43

Díka za odpo, s českými knihami to samozřejmě dělám, knihobudky jsou fajn počin, mně šlo o to, že jsou v angličtině.. že bych je šoupla do nějakého spešl antikvariátu.. budu muset holt vyrazit do ulic a poptat se přímo v nějakým antikv. :-)) (snad ouky douky café) díky Jo.

Hana H.
Hana H. 11.09.2015 v 10:24

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Eicherik
questra
questra 25.09.2015 v 11:15

celkem zajímavý způsob jak naložit s nepotřebnými knihami mají v Martině. Náš kamarád na tomhle projektu dělal a celkem se to ujalo. https://www.turieconline.sk/sport-zdravie/item/2134-projekt-dakujem-sused-ma-v-martine-uz-tretiu-kniznu-budku

R.E.M.
R.E.M. 25.09.2015 v 15:08

I v našem městě funguje knižní budka. Bezva nápad.

Tajnůstkář
Tajnůstkář 09.10.2015 v 23:01

Kam se staršími knihami ? Kam s novou knihou ? Doba se velmi změnila. Lidé stále nemají čas. Těch, kteří knížky čtou je v součastnosti mnohem méně a těch, kteří je kupují je ještě míň. Za těžce vydělané peníze jsem koupil z krabice před knihovnou knihu, tedy za celých 10,- kaček. Ironie, samozřejmě. Ještě jsem ji nečetl, ale kormě názvu, "Pozdní doznání", a pár přečtených stránek, mě upoutaly jiné informace o knížce. V roce 1965, Mladá Fronta, náklad 40 000 ks, v roce 1970, Naše vojsko, náklad 70 000 ks. Možná byla i další vydání, ale to už stačí. Dnes, když málo známý autor vydá 333 ks knížek, tak na něj tiskárna pohlíží jako na kaskadéra. Mám to za sebou. Nevím jestli je ironií nebo je to triskní, že jeden z největších distributorů v zemi, který tu knihu distribuje po celé zemi jich prodá výrazně méně, než já sám, když ji sem tam u kafe někomu nabídnu. Tedy jsem nabídnul, teď snad abych udělal dotisk nebo z distribuce nějaké stáhnul zpátky. Knižní trh upadá. Těžko očekávat, že někdo vykoupí starší knihy za dobrou cenu. Tak snad udělat dobrý počin a věnovat je nějaké instituci. Domov důchodců, nemocnice atd. Nelíbí, hmm. Navrhovat, že do sběru, to né. Tak ji zkuste někde v čekárně či na zastávce jako zapomenout a napište do ní věnování. Konec konců, když si uděláte doma na stěně knihovnu a mám ji také, tak návštěvy významně zvednou obočí, když uvidí tisíce knih ve vaší knihovně. Musíte ale vybrat tu nejdelší stěnu. A když tam nemáte Annu Kareninu nebo Jak se kalila ocel, ale Májovky, stohy detektivek aj. tak po nich sáhnou mnozí i třeba vnoučata. Co tam potom, že by vám někdo dal dvacku, ono spíš pětku za knihu, takhle to má daleko větší smysl. Takhle mám doma asi pět tisíc knih a k tomu pochopitelně na viditelném místě tu svoji jednu.

Text příspěvku byl upraven 09.10.15 v 23:05



Vložit příspěvek