Hodnocení komentářů


MissiPippi
MissiPippi 22.10.2014 v 15:33

Uvítala bych změnu v profilu u udělených palců, aby se dal zobrazit i seznam placů, které jsem rozdala já sama. Pro mě by to byla skvělá pomůcka pro hledání uživatelů, s kterými sdílím nejeden stejný názor a následně se mohla u nich inspirovat při výběru knih.

lenkaknel
lenkaknel 22.10.2014 v 16:03

už mě to taky napadlo, takže se připojuji

Atuin
Atuin 22.10.2014 v 18:17

Já mám takový pocit,že tu něco podobného už funguje.Při zobrazení komentářů se automaticky ukazuje,kde jste který rozdala,nebo od koho který dostala.( ikonu lze otevřít a tam se zobrazí uživatelé) Jak to funguje s palci např. u Seznamů to nevím.

lenkaknel
lenkaknel 22.10.2014 v 19:13

Atuin: jen u palců, které dostanete, po rozkliknutí vidíte, kdo vám je dal

Atuin
Atuin 22.10.2014 v 19:18

lenkaknel: Myslím, že se tak lze podívat na všechny opalcované komentáře a nejen ty co dostanete vy nebo ohodnotíte vy. V podstatě lze zjistit uživatele pod tím, kterým palcem, jen je to samozřejmě skryté.

lenkaknel
lenkaknel 22.10.2014 v 20:01

Atuin: To jsem zkoušela, než jsem reagovala na váš předchozí příspěvek. Takže mi pořád uniká "kde" a "jak".


Atuin
Atuin 22.10.2014 v 20:39

lekaknel: Tuším,že stačí kliknout na číslo před " to se mi líbí" a otevře se panel s uživateli, kterým se to líbilo, a to i tam, kde jste vy vůbec na komentář nereagovala.

lenkaknel
lenkaknel 22.10.2014 v 20:45

opravdu, děkuji =)

Morgainne
Morgainne 23.10.2014 v 12:46

Mám pocit, že MissiPippi měla na mysli něco trochu jiného - když se podíváte na profil, můžeš si rozkliknout číslo u obdržených palců a pak se u jednotlivých komentářů podívat na konkrétní lidi.
Číslo u palců, které jde někomu udělili vy, proklikávací není a už se nepodíváte, komu jste ho dali a za co.

Atuin
Atuin 23.10.2014 v 12:57

Morgainne: Nemusím se dívat nikomu přímo na profil. Pokud si naleznu ve vyhledávači knihu, například Babička,podívám se na komentáře, u některých mne řekněme zaujme seskupení názorů, tj. palečků, rozkliknu dané čislíčko a zjistím komu se podobné vyjádření líbí, a nemusím se dívat na profil a složitě hledat. I ten komentář který jste ohodnotila vy jde normálně rozevřít rovnou pod knihou a lze to zjistit, rovnou pod knihou. Tedy pokud víte kterou knihu hledáte:)
Mám však taky dojem že zakladatelka diskuze měla na mysli něco trochu jiného, i když bohužel nevím přesně co.

Azizi
Azizi 23.10.2014 v 13:20

Atuin: MissiPippi nemyslela zoznam užívateľov, ktorí ohodnotili určité komentáre, ale zoznam komentárov (a ich autorov), ktorým dala palec ona. Keďže sa to po čase a hlavne väčšom množstve zle pamätá. Mne osobne to ale nejak moc nechýba.

Text příspěvku byl upraven 23.10.14 v 13:26

Atuin
Atuin 23.10.2014 v 15:55

Azizi: Díky za upřesnění:). Já jsem v tom tušila nějaký skrytý háček.

Morgainne
Morgainne 24.10.2014 v 08:37

Atuin: Já se nechci nikomu dívat na profil. Já se chci podívat na svůj profil a tam vidím dvě čísla. Když rozkliknu to, kde jsou obdržené palce, tak se můžu podívat, od koho jsem palec za který komentář dostala. Číslo u udělených palců rozkliknout nejde, tudíž se nepodívám, komu jsem palec dala já.

Atuin
Atuin 24.10.2014 v 09:09

Morgainne: Tak už mi to došlo:)). Ano to máte pravdu, o udělených komentářích se ze svého profilu člověk už nic nedozví, Pro mě ta taková tragédie není, ale je zajímavé, že to na jedné straně jde a na druhé nejde. Možná to není tak snadné, nebo to nelze vůbec provést,nebo to vůbec nikoho nenapadlo. Nejsem na tyhle věci odborník. Co položit otázku přímo někomu z moderátorů nebo autorovi webu.

TeraDyta
TeraDyta 30.10.2014 v 09:21

To by bylo supr.

Skallarix
Skallarix 25.08.2017 v 07:32

To, co před lety navrhla MissiPippi mi zde na DK stále chybí... Rád bych viděl, komu jsem v historii dal ten "palec" já, nejen pro přehled, ale i z důvodu, že už ohodnocené - "opalcované" komentáře může uživatel stále libovolně měnit i s celým obsahem. Člověk by se pak mohl cítit trochu hloupě, nebo trapně, že dal palec něčemu, s čím naprosto nesouhlasí. (Kupříkladu, když autor komentáře obrátí nakonec o 180 stupňů).

DominaCZ
DominaCZ 30.04.2018 v 14:09

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

siena
siena 30.04.2018 v 16:44

DominaCZ, dle mého, navrhované označení nemá o moc větší vypovídací hodnotu. Domnívám se, že je dost prostoru pro vyjádření proč se mi nelíbí (případně líbí) v rubrice Diskuze...

DominaCZ
DominaCZ 30.04.2018 v 20:21

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

siena
siena 30.04.2018 v 20:45

DominaCZ, diskuze=diskutovat a mít občas i opačný názor. Nevidím důvod, proč by tomu být tak nemělo a proč by ho uživatel nemohl do diskuze napsat. Vám to evidentně nedělá problém ani v samotném komentáři, kde často kromě samotné knihy, počastujete svým názorem ostatní komentující, či její čtenáře. I u extrémních komentářů můžete využít diskuze, kde dáte najevo, proč, dle vás, tu komentář nemá být a proč byl případně smazán. K tomu by ostatně měla tato rubrika snad sloužit, i když připouštím, že mnozí to možná vidí podobně jako vy, že můj komentář nemá být co jiným komentován...

Text příspěvku byl upraven 30.04.18 v 20:55

DominaCZ
DominaCZ 30.04.2018 v 20:59

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

siena
siena 30.04.2018 v 21:19

A já se opět pokusila prosadit "drobet" opomíjené Diskuze u knih...co byste také od tváře DK mohli čekat:) Ne, vážně. Čas od času se tu objeví podobný návrh, už padl i návrh "palec dolů". Nemyslím si, že by vedl k nějakému zdejšímu vylepšení, že by byl nápomocen k lepšímu vyhledání vhodné četby. Ale jen můj názor:)

Text příspěvku byl upraven 30.04.18 v 21:48

meluzena
meluzena 12.06.2018 v 10:07

Zakladatelka tohoto vlákna MissiPippi jen chtěla, aby se mohla podívat, komu dala palce, nebo-li s kým si rozumí, nebo-li s kým má podobný/stejný vkus = a pokud uvidí, že konkrétní uživatel má podobný/stejný vkus častěji, může ho oslovit na tip na další čtení.
Jinými slovy, když si s někým rozumíte, máte větší šanci, že to, co vám doporučí, se bude líbit i vám.

Možná by to mohla zvládnout funkce "přidat uživatele do oblíbených" (tlačítko se objeví po kliknutí na uživatele u jeho profilu).

DJANKA
DJANKA 09.08.2018 v 08:57

Taky bych se k tomuto návrhu připojila. Pokud se mi něčí komentář líbí, dám mu palec a kouknu na další jeho komentáře a přečtené knihy, jako tip na další knížku pro mě. Ale jen v ten daný moment, za čas už si nevzpomenu a nedohledám o koho šlo.

Mirka2778
Mirka2778 18.09.2018 v 15:24

Mě ten nápad taky přijde dobrý, abych přehledně viděla kdo je mým oblíbeným. Asi tak: tomuhle jsem dala dvacet ( třicet, padesát) palců, vypadá to že máme podobný vkus a dám si ho do oblíbených.



Vložit příspěvek