Filosofování pod starým mohutným dubem


Eicherik
Eicherik 05.07.2022 v 19:51

Marika: Nejen vlaky, ale i Šumavu. :-) Jen nesmí cestující ve vlaku s parní lokomotivou koukat z otevřeného okna, skrzevá ušpinění. :-D

Text příspěvku byl upraven 05.07.22 v 19:52

keri.H
keri.H 05.07.2022 v 22:39

Marika: Snad vám vychází hezké počasí, u Babiččina údolí nás zlobí nějak déšť, takže jsme museli s výlety improvizovat.
Jinak parní lokomotivou jsem nejela, ale když jsme byli v Železné Rudě, viděli jsme jí tam. :) Teď, jak se o tom zmiňuješ, jsem si vzpomněla na muzeum, které bylo u hraničního přechodu. Moc hezky udělané muzeum. :)

https://1url.cz/WriW6

Text příspěvku byl upraven 05.07.22 v 22:39

denib
denib 06.07.2022 v 05:42

Marika, keri.H: Užijte si hezkou dovolenou :-)

Marika Vanova
Marika Vanova 07.07.2022 v 10:22

Eicheriku - otevřená okýnka byla, i jsme mohli chodit mezi vagóny za jízdy sem tam, úžasný zážitek a nikdo špinavý nebyl.
keri.H - taky jsme měli potíže s deštěm, šli jsme z Nového Údolí do Stožce 5 km a pěkně zmokli. Ve Stožci je krásné infocentrum, pak jsme jeli vlakem obyč do Volar a autem do penzionu v Lenoře.

Text příspěvku byl upraven 07.07.22 v 10:28

Marika Vanova
Marika Vanova 07.07.2022 v 10:24

Musím se pochlubit, včera jsme byli a mohu doporučit, v Německu, bavorský les a stezka v korunách stromů blízko Neuschenau. Moc pěkné a počasí taky vyšlo, tak akorát na výlet.

Marika Vanova
Marika Vanova 07.07.2022 v 10:28

A mám radost, že jsem si sem vzala knihu od Rosi Tahedl, Svědectví z poválečné Šumavy. Autorka a přímá účastnice poválečné doby píše zrovna o místech, kde teď jsme, Lenora, Dobrá, České Žleby, Volary, Nové Údolí atd, je to super číst.


Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 07.07.2022 v 10:51

Marika Vanova: Tohle podporuji. Když někdo někam jede, že si s sebou bere literaturu, která je v ten moment "lokální" :)

alekis
alekis 07.07.2022 v 13:50

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Marika Vanova
Marika Vanova 07.07.2022 v 15:09

Lenka. Vílka - díky, ráda si poslední roky beru na dovolenou knihy s příběhem z těch míst, pokud to jde, osvědčilo se mi to. Teď jsem si vzpomněla, když jsme byli v Maďarsku, četla jsem knihu o Sisi, kterak byla v Uhrách, bylo to fajn, v obchodech jsem si pak všimla, že mají spoustu potravin se značkou Sisi.

Marika Vanova
Marika Vanova 07.07.2022 v 15:11

alekis - dneska mám čtecí den s přestávkou vaření oběda, leje tu jako z konve, tak snad zase zítra vyjdeme na výlet :-)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 07.07.2022 v 15:49

Terror: tak jsem si přinesla ten Lavondyss z knihovny, uvidíme. Jenom mě překvapilo, že je celá série v dětském oddělení a jenom první díl v dospělém. To byl důvod, proč nebyl problém si to půjčit, když to je takhle rozhozený sérii do oddělení. Ale překvapilo mě, že je to v tom dětském oddělení. Já nevím, mě by to ve čtrnácti asi nebavilo nebo bych spíš nepochopila...je to tím, že jsem holka? Tak ono to je dost taky dobrodružství pro kluky. A asi až potom i velký holky :D

Text příspěvku byl upraven 07.07.22 v 15:53

keri.H
keri.H 07.07.2022 v 15:51

Marika: My včera dali Zoo Dvůr Králové. Využili jsme Safari Truck. Bylo krásně a ta zvířata, jak se pohybovala v naší blízkosti, prostě nádhera. A průvodce, co nám vyprávěl byl skvělý. Nějaká kniha o zvířatech by se k tomu hodila.
S tím počasím je to škoda, tak snad to zítra vyjde. :) U nás dobrý, sice chvíli začalo pršet, ale přejeli jsme dál a tam ani kapka.

Terror
Terror 07.07.2022 v 18:08

Lenka: Ryhopský les v dětském oddělení je nesmysl. Netvrdím, že by si knihy mohla přečíst i omladina, ale přece jen si myslím, že Holdstock je trošku náročnější čtení, které pro primárně děti rozhodně zamýšleno nebylo. Není to Paolini ani Flanagan.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 07.07.2022 v 18:28

Terror: to rozhodně náročnější je :) tak alespoň, že jsem se k tomu dostala ;)

keri.H
keri.H 07.07.2022 v 18:46

Lenka.Vílka: U nás mají celou sérii v dospělém oddělení. Já si jednou půjčila první díl a pak jsem to začala, ale vůbec jsem se nemohla začíst, takže jsem jí vrátila a už jsem se k tomu znovu nevracela.

Teď na dovolené jsem toho moc nepřečetla, čtu vždycky jen chvíli před spaním a pak jsem četla 2x při odpolední svačině.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 07.07.2022 v 18:57

Keri.H: myslím, že to je série buď dobrý nebo špatný, ale nic mezitím. Tedy podle názorů a komentářů jsem to tak pochopila. Mě první díl bavil, tak snad bude i zbytek.

Jak koukám, skoro všichni se flákají na dovolené. Já ji mám od příštího čtvrtka. Slibují tedy hezké počasí od příštího týdne. Tak snad to od čtvrtka zase nezruší :D

R.E.M.
R.E.M. 07.07.2022 v 19:13

keri.H a Marika Vanova - přeji vám krásnou dovolenou a držím palce, ať už vás počasí nezlobí.

Marika - v Lenoře jsme před pár lety bydleli, je tam hezky, jako vůbec na Šumavě.

keri.H - Zoo ve "Dvoře" mě zatím pokaždé minulo, i když jsme byli nedaleko. Škoda.

Marika Vanova
Marika Vanova 07.07.2022 v 21:44

keri.H - ve Dvoře jsme byli v roce 2002, to si pamatuji, čekala jsem druhého synka a jeli jsme okružní dovču tamtěmi končinami.

K večeru přestalo pršet, tak jsme si ještě vyšli a já jsem si sólo dala tady v lesích 5,5 km Nordic a když jsem docházela k penzionu, zase začalo lejt, jsem ráda, že jsem to stihla.

Text příspěvku byl upraven 07.07.22 v 21:44

encyklopedie
encyklopedie 07.07.2022 v 22:34

jen tak mimochodem...v minulém čtvrtečním magazínuDNES je rozhovor se sousedem a jeho manželkou, oba pracují ve Dvoře.....

keri.H
keri.H 07.07.2022 v 23:00

Lenka.Vílka: Tak uvidíš, jak se ti bude líbit zbytek. :)
Příští týden ukazují hezky. :) Nám to vyšlo tak nějak všelijak. Někdy stačilo jen kousek popojet..

R.E.M.; Díky. :) ZOO určitě doporučuju, ale asi je lepší jet ve všední den nebo rezervovat vstupenky online. Nám to teda vyšlo akorát projít skoro celou ZOO při čekání na to safari, ale to jsme přijeli ráno.

encyklopedie: To by mohlo být zajímavý, mrknu na to. :)

alekis
alekis 08.07.2022 v 11:12

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Marika Vanova
Marika Vanova 08.07.2022 v 16:27

alekis a koho by to zajímalo - jak jsem četla tu knihu od Rosi Tahedl, tak ona pocházela z Dobré, což je kousek odsud. Dneska jsme šli na Soumarské rašeliniště (všude strašně vody a bahna, moje waterproof boty vydržely jediné suché) a odtud kolem Teplé Vltavy 2 km právě do té Dobré. Ráda jsem to tam viděla, dneska je to pěkná vesnička, domky vesměs kolem jedné cesty. Tak jsem si to pěkně završila a teď se mohu pustit do další knihy, což je Sestry z Titaniku, tak nevím, tam se asi potápět nebudu :-)

Text příspěvku byl upraven 08.07.22 v 16:28

alekis
alekis 08.07.2022 v 18:00

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

reader.007
reader.007 08.07.2022 v 19:35

alekis: tak nebrblej a raduj se :-) Já se raduju a nežehrala bych na jedinou kapku. A to bydlím u potoka s potenciálem záplav ;-)

Marika Vanova
Marika Vanova 08.07.2022 v 21:34

alekis - tak záchranář, jak říkáš, furt lítá po houbách :-)



Vložit příspěvek