Filosofování pod starým mohutným dubem


Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 01.12.2021 v 21:46

Eicherik: Už mám přibližně top 5. Kniha, film, televize, muzika. Byl to boj :D

denib
denib 01.12.2021 v 21:49

No, no... vždyť je před námi ještě celý měsíc čtení :-)

Eicherik
Eicherik 01.12.2021 v 21:52

R.E.M.: Nebo tři sněhuláci. :-)

Lenka.Vílka: Bravo. :-)

Eicherik
Eicherik 01.12.2021 v 21:56

denib: Pravda, čeká mě ještě třeba Prokletý kraj. Ten by se mohl umístit vysoko. :-)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 01.12.2021 v 21:58

Denib, Eicherik: Do konce roku toho už moc nepřečtu, ale asi s tím hne film. Ještě budou dávát dvě pecky v kině. Matrix a Spiderman....

Marika Vanova
Marika Vanova 01.12.2021 v 22:10

Eicheriku - nestraš, mám ještě spoustu knih do konce roku, aspoň čtyři do výzvy a dvě kvůli rezervaci... Chvátám, chvátám, nemám chvíli klid, já tam, já tam dávno už měl být...


keri.H
keri.H 02.12.2021 v 05:56

Taky si myslím, že do konce už moc knih nepřečtu. Ještě jsem ani nad nejlepšími knihami neuvažovala.

Lenka.Vílka: O Matrixu jsem taky uvažovala, ale určitě chci do kina na Spidermana. :)

KristinTj
KristinTj 02.12.2021 v 07:06

Ráda bych ještě přečetla Rostlinopis a dorazila Dva divochy. A možná slupnu i novou třešničku v knihovně Co je odtud vidět. Jinak už pošilhávám po nové výzvě a těším se, až si tam nasypu celý seznam.

Terror: Klíďo nějakému galantnímu chlapíkovi uvážu šálu, aby se necítil provinile, když mi pomůže do kabátu. Jednou dvakrát do roka se mi to přihodí, a fakt si to užívám. Nebo se to taky nesmí, mít tyhle pocity? :)

Eicherik: Jedenadvacítkových titulů moc nemám… Těch starších ještě tolik zbývá!

Lenka: Těším se na obojí, na Matrix maličko víc… Parádní mikulášský dárek. Taky si dělám the best film, kniha, muzika, ale jedu podle roku seznámení, ne podle vzniku.

Text příspěvku byl upraven 02.12.21 v 08:02

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 02.12.2021 v 09:25

KristinTj: taky seznámení :) na prvním místě se zatím drží (televize) seriál, který dávali 2017-2020, ale já všechno viděla až letos. A třeba tahle kategorie bude mít velkou konkurenci. Předplatitelé netflixu ví, co to je...a asi nakonec stejně zarazim slzu, protože mám obavu, že se první místo nezmění. Sorry...

Už se to tady jednou řešilo. U mě je jedno, co je nebo není novinka. To se netýká vlastně jenom kina, tam jdu hned a muziky, protože letos jsem nenašla nikoho nového, jenom stáří dělali radost a všechny moje top ten kapely vydaly nové album, takže rok 2021 jen tak nezapomenu...Ale většinou na novinky prostě nemám čas, letos se mi to stalo možná 3x, že jsem četla novinku. Na tu jednu jsem se těšila fakt moc a taky je v žebříčku. Ale to ostatní? To počká ;)

Text příspěvku byl upraven 02.12.21 v 09:28

keri.H
keri.H 02.12.2021 v 13:19

Eicherik: Ty máš rád tu Prahu, viděl jsi Legendy staré Prahy?
https://www.csfd.cz/film/336161-legendy-stare-prahy/prehled/
Už je to sice starší, ale viděla jsem to až teď a musím říct, že zpracování se mi líbilo. :)

Text příspěvku byl upraven 02.12.21 v 13:19

PanPredseda
PanPredseda 02.12.2021 v 13:23

Ad keri.H: Sice nejsem Eicherik, ale Legendy staré Prahy jsem viděl a líbily se mi také.

keri.H
keri.H 02.12.2021 v 16:18

PanPredseda: Je to moc hezká animace. :)

Eicherik
Eicherik 02.12.2021 v 19:12

KristinTj: Už se taky těším, až se spustí Výzva 2022. :-)

keri.H: Zaujalo. :-)

R.E.M.
R.E.M. 02.12.2021 v 19:14

Ve vedlejším vláknu je odkaz, jehož text, myslím si, stojí za to si přečíst.

PanPredseda
PanPredseda 02.12.2021 v 19:43

Ad keri.H: Krása v jednoduchosti.

Marika Vanova
Marika Vanova 03.12.2021 v 09:10

Teď jsem se opravdu pobavila, když jsem narazila na článek o maltské eurokomisařce, že přijdou svátky, jejichž jméno nesmíme vyslovit. To je jak z Harryho Pottera.

PanPredseda
PanPredseda 03.12.2021 v 09:18

Ad Marika Vanova:
Raději nepoužívat slovo Vánoce, aby to někoho neurazilo...
Mne uráží, že mi někdo doporučuje, že nemám používat slovo Vánoce.

Terror
Terror 03.12.2021 v 10:42

Přátelé, mě to neuráží, mě to nezajímá. Věřím, že na světě je pořád dost soudných lidí, kteří na tyhle výstřelky kašlou. Pokud někdo chce z téhle planety udělat místo, kde bude každý jednotlivec sedět doma, aby náhodou někoho nepotkal a nedotknul se ho, kde budou vycházet jenom korektní knihy, které budou číst pouze cenzoři, kde sex bude probíhat pouze virtuálně a anonymně, přičemž proces oplodnění bude záležitostí čisté strojovou a neosobní, je to jeho problém. V takovém světě žít nechci a proto plánuji přesun na jinou planetu. Stavím vesmírnou loď, cíl cesty neznámý. Už mám pár částí vnitřního vybavení. Záchodové prkénko a pytlíky na blití. Jenom se bojím, že je spotřebuji dřív, než tu raketu dostavím.
Láska a rozum!

PanPredseda
PanPredseda 03.12.2021 v 11:40

Terrore, mne by to také nezajímalo, ale ignorací vlastně přenechám kousek své "pevné půdy pod nohama" lidem, kteří podobné výstřelky prosazují.
Už to vidím za pár let, při jednání nějakého orgánu EU:
"Proti našemu doporučení nepoužívat slovo Vánoce protestoval málokdo, takže s ním vlastně většina souhlasí. Akorát to slovo Vánoce furt lidi používají. Navrhuji tudíž slovo Vánoce zakázat."

Terror
Terror 03.12.2021 v 12:01

Předsedo, správně jsi napsal, že lidé budou používat slovo Vánoce pořád. Bez ohledu na blázny, kteří patří do dolů, aby je přestaly napadat kraviny. A až přijde tvrdý zákaz, čemuž odmítám věřit i já, vyrazíme do ulic. V mém případě na náves...

PanPredseda
PanPredseda 03.12.2021 v 12:17

Sice v tomto případě nejde o slovo "Vánoce", ale mrkni na tohle: https://en.wikipedia.org/wiki/An_Act_to_amend_the_Canadian_Human_Rights_Act_and_the_Criminal_Code

Terror
Terror 03.12.2021 v 12:57

Nerad bych tady zabředl do právně - politických disputací, ale snad jen tohle: pokud v demokratickém skupenství většina odsouhlasí, že růžová jako barva je nepřípustná, musí se nesouhlasící menšina přizpůsobit nebo emigrovat. Pokud tuto skutečnost odsouhlasí menšina, musí se většina vzbouřit nebo menšinu donutit k emigraci.

PanPredseda
PanPredseda 03.12.2021 v 13:06

Terrore, domnívám se, že proto, aby bylo o návrhu na zákaz růžové barvy vůbec hlasováno, musí být tento návrh také patřičně odůvodněn. Protože zákaz růžové barvy není podle mého názoru odůvodnitelný, nebude se mu muset nikdo přizpůsobovat nebo emigrovat, protože by ho měl v nejhorším případě smést soud (netuším jestli Ústavní, nebo i soud nižší instance).
Ale tím jsem docela zabředl, přestože ty jsi zabřednout nechtěl.

Raksa.A
Raksa.A 03.12.2021 v 13:42

PanPredseda, nevšiml sis, že se dá patřičně zdůvodnit jakákoliv kravina? Ty nekoukáš na televizi! Nečteš zprávy! A doufáš v to, že lidi nejsou pitomci! Nejsi ty neinformovaný optimista?

Marika Vanova
Marika Vanova 03.12.2021 v 13:55

Na růžovou mi nesahejte, ať žijou růžové Vánoce !



Vložit příspěvek