Filosofování pod starým mohutným dubem


Eicherik
Eicherik 06.08.2017 v 20:08

Marbo: zdali Tvé nadšení sdílí i přítelkyně? :-D

Marbo
Marbo 07.08.2017 v 00:07

je rozbitá jak Berlín, ale jinak ok - ty kluky znám už x let, mimo jiné Colours máme za sebou

Eicherik
Eicherik 07.08.2017 v 10:45

To, že "knižní série" nejsou žádná novinka je poměrně známé. Už dříve se psali knihy na pokračování a děj se schválně natahoval, aby se prodalo co nejvíce knížek. Díky sousednímu vláknu mě napadlo jedno téma. Znáte nějakou knižní sérii, kde autor nechal nějakou postavu (nejspíše hlavní) zemřít, ale posléze ji (třeba díky nátlaku čtenářů) nechal opět "oživit"? Napadá mě třeba Sherlock Holmes. Nebylo tam něco takového? :-)

newtory
newtory 07.08.2017 v 11:10

Nový Zákon ?

Eicherik
Eicherik 07.08.2017 v 14:56

newtory: nějaký méně kontroverzní příklad by nebyl? :-D

newtory
newtory 07.08.2017 v 15:09

Skrátka,tebe sa človek nezavďačí...


Eicherik
Eicherik 07.08.2017 v 16:20

newtory: to jsem celý já. ;-)

Lessana: můžeš toho Voldemorta stručně upřesnit? V jakém dílu zemřel a za jakých okolností se zase vynořil na scéně? :-)

Naias
Naias 07.08.2017 v 16:27

Voldemort nezomrel, len bol hrozne oslabený a stalo sa to ešte pred začiatkom prvého dielu. Celá séria je o tom, ako Voldemort postupne získava späť telesnú silu a moc nad ľuďmi.

Naias
Naias 07.08.2017 v 16:36

Alexandre Dumas sa vraj vyhrážal svojmu vydavateľovi, že ak mu nebude platiť viac, zabije mušketierov. Jeden diel (vychádzali na pokračovanie a šli na dračku) zakončil súbojom Athosa a už neviem koho pod vodou s tým, že na hladinu vyplávala krv. A Athosovi priatelia nepochybovali, že ide o krv ich statočného priateľa. Na to Dumas okamžite vyfasoval požadovaný honorár a ďalší diel začal tým, ako sa víťaz súboja vynoril nad hladinu. Bol to Athos, gróf de la Fère.

Eicherik
Eicherik 07.08.2017 v 17:23

Naias: to je zajímavé. :-)

reader.007
reader.007 07.08.2017 v 17:26

V tom případě ho museli nakonec nakladatelé dost namíchnout, protože mám dojem že na konci třetí "série" (3 mušketýři ještě po deseti letech) zabil d'Artagnana. Dělovou koulí, myslím...

Text příspěvku byl upraven 07.08.17 v 17:26

Eicherik
Eicherik 07.08.2017 v 18:40

Nemáte někdo načteného toho Sherlocka? Já mám utkvělou představu, že v nějakém příběhu zemřel u nějakého vodopádu a pak se nečekaně objevil nový díl. :-)

Eicherik
Eicherik 07.08.2017 v 18:50

VIKa: to je ono, moc děkuji. Nebude mi to už hlodat v hlavě. :-)

Eicherik
reader.007
reader.007 09.08.2017 v 11:50

Zrovna jsem dočetla jednu z knih pana Vondrušky, kde šlo v podstatě o boj katolíků proti protestantům. V Anglii. A taky to nedělalo dobrotu, i když z pohledu laika jde v podstatě o náboženství skoro totožné.
A tady nám nějaký ňouma, který ani nebere v potaz fakt, že ti lidé "prchají" za domnělým blahobytem, nikoliv PŘED válečnou vřavou, a navíc to jsou až na výjimky samí muži, tvrdí, že bychom se s nima úplně v pohodě porovnali na našem pískovišti, kde je většině lidí náboženství úplně ukradené a ti co jej přeci jen praktikují (ahoj Hani, mimochodem blahopřeji k přírůstku do rodiny, tak ať jste zdravý, holky), činí tak naprosto mírumilovně.
Ale pořád se z nás nějací zaprodanci snaží udělat netolerantní špínu Evropy. Cui bono, jak praví latiníci... A protože já jsem skeptik, počítám, že to má chlapec kvalitně zaplaceno, protože že by byl tak blbej, to se mi zase věřit nechce.

Eicherik
Eicherik 09.08.2017 v 15:31

Lemmy Kilmister není jen, dnes již zemřelý frontman kapely MOTÖRHEAD, ale i autor jedné knihy, která je zaznamenána i zde na stránkách naší DK.
A Lemmymu se dostalo i pocty jedné vědkyně, která po něm pojmenovala obřího krokodýla z pravěku. Krokodýl měřil téměř šest metrů, obýval jurské oceány asi před 164 miliony lety a dostal pojmenování Lemmysuchus. :-)

Text příspěvku byl upraven 09.08.17 v 15:34

R.E.M.
R.E.M. 09.08.2017 v 23:28

Stává se vám někdy, že po dočtení knihu nadšeně ohodnotíte 5/4 hvězdami a po čase, když na své hodnocení opětovně narazíte, si uvědomíte, že kniha nebyla až tak skvělá? Měníte počet hvězd nebo necháváte původní hodnotu?

Text příspěvku byl upraven 09.08.17 v 23:29

Eicherik
Eicherik 10.08.2017 v 08:30

Po každém znovu přečtení počet hvězdiček zkontroluji, ale samotného mě to překvapilo, většinou hodnocení neměním. :-)
Co je trochu škoda, je to, že "systém" automaticky neumožňuje načítání toho, kolikrát je kniha jedincem přečtena.

Lector
Lector 10.08.2017 v 09:59

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Hraboshka
Hraboshka 10.08.2017 v 10:03

Je fakt, že občas na nějaké svoje hodnocení později koukám a zdá se mi divné; a je možné, že jsem někdy i nějaké změnila. (Ale já dávám skoro vždycky pět hvězd, takže je to tak nějak jedno... :D)

Marbo
Marbo 10.08.2017 v 13:21

Ano, hodnocení není neměnné, často je podrobeno zkoumání po přečtení podobného díla.

RamonVarga
RamonVarga 10.08.2017 v 13:37

Čte tady někdo série humor fantasy o Jakubovi Vandrovci z pera (klávesnice) vynikajícího polského spisovatele Andrzeje Pilipiuka???

Hraboshka
Hraboshka 10.08.2017 v 14:34

RamonVarga: Ještě jsem žádného nečetla, ale už dlouho se na Vandrovce chystám a doufám, že mě bude bavit...

RamonVarga
RamonVarga 10.08.2017 v 14:37

Hraboshka: Celkem je v češtině 7 dílů, poslední se jmenuje Jed. Vždy jde o sbírky povídek s "paranormálním" tématem, které řeší ochlasta a exorcista Jakub Vandrovec.


EDIT: To nebylo jako ani na tebe, ale pro ty, co ještě Pilipiuka neznají.

Dudu
Dudu 10.08.2017 v 15:07

Také to neměním. Každá kniha má v sobě své kouzlo, které v nás zrovna po dočtení naladilo dát knize počet hvězdiček, jež si v danou chvíli zaslouží.



Vložit příspěvek