Filosofování pod starým mohutným dubem


Eicherik
Eicherik 13.06.2021 v 13:44

alekis: Tohle je (Sayer Altairová) hodně dobře hodnocená série. Poslední dobou na ní často narážím. :-)

encyklopedie
encyklopedie 13.06.2021 v 14:14

Eicherik ....narážíš na nové série....jenže ty máš ten svůj čtecí plán.... plánovat co číst je na dvě věci, určitě víš na jaké ....
...když narazím na něco / opravdu NĚCO/....tak všechno co je nachystáno na stole k přečtení, je na zemi ......dokud na to zase nepřijde řada

Text příspěvku byl upraven 13.06.21 v 14:17

Eicherik
Eicherik 13.06.2021 v 14:25

encyklopedie: Ten můj "čtecí plán" není zas tak neměnný. Pevný plán mám zhruba na čtyři týdny dopředu. Potom vybírám z těch nejžhavějších kandidátů. Ta série Sayer Altairová nemá zas tak (pro mě) skvělou anotaci, ale je až překvapivě dobře hodnocená. :-)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 13.06.2021 v 15:31

Myslím, že čtecí plán má svým způsobem každý, kdo chodí do knihovny. Ale velmi rád to naruší něčím, co "musí být hned a basta!" ;) já si teď půjčila nového Goffu. Kniha předběhla celý seznam (čili i ty, který taky někoho předběhli) a s chutí se do něj ještě dnes pustím :)

alekis
alekis 13.06.2021 v 16:18

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Eicherik
Eicherik 13.06.2021 v 16:26

Lenka.Vílka: Přesně tak, nějakej plán bejt musí. Já teď mívám jako relativní novinku komínek knih z knihovny. Mám je seřazené podle toho, kdy je musím vrátit. Ta nejnověji půjčená je úplně dole. :-)


Eicherik
Eicherik 13.06.2021 v 16:28

alekis: Stará válečná sekera to rozhodla. Dávám si tuhle sérii na seznam. .-)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 13.06.2021 v 16:35

Eicherik: spíš mi přijde, že tomu svému čtecímu nepořádku říkám plán, abych se cítila líp. A stejně jedu podle nálady. Jenom mám jednu hromádku "hoří", druhou "nespěchá" a když do toho dám "koupila jsem/přinesla jsem z knihovny včera" taky se nic nestane ;)

Eicherik
Eicherik 13.06.2021 v 16:41

"Necrocock nám poslal žádost, kterou podepsal vlastní krví, což nás dost ohromilo, i když jsme se jinak váleli smíchy, protože psaní bylo plné gramatických chyb. Silenthella jsme oslovili kvůli jeho vysoké postavě, kníru a vlasům. Neprověřovali jsme je, jestli umí hrát, to bylo pro kapelu vždycky podružné.
(z kapitoly o Master's Hammer z knihy Black Metal - evoluce kultu od Dayala Pattersona)

Text příspěvku byl upraven 13.06.21 v 16:43

keri.H
keri.H 13.06.2021 v 18:10

Čtecí plán mi nic neříká. Mám knihy, které bych si ráda přečetla, ale vždycky sáhnu po něčem, co zrovna chci,na co mám náladu. Narazím na knihu, kterou nemàm na seznamu, ale přečtu ji dřív.
To je i důvod, proč si poslední dobou zajdu do knihovny občas a půjčím si tak dvě, tři knihy, protože je pro mě omezující, že zrovna ty knihy musím přečíst dřív, abych je vrátila včas.

denib
denib 13.06.2021 v 19:31

Pro čtenářskou výzvu mívám plán. Ne vždy kompletní a několikrát ho měním, ale plán to v podstatě je... I když mezi knihami pro výzvu čtu i jiné, nenaplánované...

Eicherik
Eicherik 13.06.2021 v 19:34

No on to vlastně není čtecí plán. Je to spíše knižní strategie. ;-)

Eicherik
Eicherik 13.06.2021 v 19:59

Na hromádce knih už na mě čeká španělská detektivka Vesaliovo tajemství. Další detektivka, tentokrát anglická, která mě zaujala je ta s názvem Květy smrti. Z anotace:
"Eustacia Roseová je profesorkou botanické toxikologie. Doma se s úzkostlivou pečlivostí stará o rozsáhlou soukromou sbírku jedovatých rostlin. Každý den se řídí přísnou a neměnnou rutinou, kdy pečuje o své rostliny, protože v případě sebemenší neopatrnosti jí hrozí reálné riziko smrti."
Jsem mimo jiné zvědavý, co se dovím o jedovatých rostlinách. :-)

R.E.M.
R.E.M. 13.06.2021 v 20:07

Knižní strategie - to je přesné.

Mám koupené knihy v jednom "plánovací" seznamu, v jiném seznamu knihy, "plánované" půjčit si z knihovny a strategicky pak měním pořadí s pramalým ohledem na plány a seznamy.

Eicherik
Eicherik 13.06.2021 v 20:17

Dlouhodobě se zajímám o témata: česko-německé vztahy, Sudety, válečná a poválečná léta.....
Proto jsem zvědavý na román Pro dnešek a pro příště zavřeno Martina Jandy. Anotace: "Přátelství a láska, Němci a Češi a v pozadí Sudety konce třicátých let 20. století. Zmíněné historické a regionální kulisy předurčují povahu příběhu, jehož hrdinům rozdalo soukolí dějin karty osudu opravdu nemilosrdně. Stefan byl stejně starý jako jeho přítel hospodský Hans, oba se narodili v roce 1910, chodili spolu do školy, jejich rodiny se navštěvovaly, ale nadchází rok 1937 a pak válečná léta a všechno je jinak."
Jsem zvědavý, jak se autor s tímto tématem popasoval. :-)

Eicherik
Eicherik 13.06.2021 v 20:39

Už nějaký čas čekám na knihu O zahradě Pavla Čecha.
Anotace: "Jsou světy, které mohou spatřit jen dětské oči, jsou tajemství, jejichž kouzlo dospělé srdce nezachytí. O jednom takovém vypráví tato knížka pro děti i dospělé."

"Působivé celostránkové ilustrace jsou doplněny poetickým příběhem kluka Františka, který má oči plné snů. Ten ve svém světě, ve svém městě, objeví jednoho dne ztracené místo, na kterém stojí tajemná zapomenutá zahrada. František si představuje, co všechno asi zahrada skrývá. Do zahrady snů vstupuje až po dlouhých letech jako starý muž. Všechno je ale už trochu jinak, než si jako dítě vysnil."

Kniha mě zajímá ze dvou důvodů. Jednak jsem zvědavý na ty působivé náladové ilustrace a druhak mě taky fascinují ty zahrady, které se skrývají za kamennými zdmi, kam není z ulice vidět. A zvědavost a fantazie pracují na plné obrátky. Jaké tajemství asi ta která tajemná zahrada skrývá? :-)

Text příspěvku byl upraven 13.06.21 v 20:40

Eicherik
Eicherik 14.06.2021 v 23:37

Dnešní George Gently opět vynikající. Anglie, konec šedesátých let. :-)

Marika Vanova
Marika Vanova 15.06.2021 v 08:09

Eicheriku - knižní strategie - to se mi líbí i do mého plánu, který je nekonečným příběhem

Eicherik
Eicherik 15.06.2021 v 21:53

Ve včerejším dílu George Gentlyho s názvem Vánoční nadílka se musela policistka ostříhat, aby se infiltrovala mezi místní skinheady.

Symarip Pyramid - Skinhead Girl

https://www.youtube.com/watch?v=c5WlK0bDtag

Ten účes má něco do sebe. :-)

PanPredseda
PanPredseda 15.06.2021 v 22:51

Ad Eicherik: Pak doporučuji film This is England.

Eicherik
Eicherik 15.06.2021 v 23:05

PanPredseda: To bych zkouknul. :-)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 16.06.2021 v 11:55

Dnes se mě eshop dobrovského automatem v mailu zeptal, zda jsem spokojená s nákupem knihy. No...knihu vážně ještě doma nemám. A jelikož na svých stranách tvrdí, že pokud objednám dnes, 21.7 knihu určitě budou mít na obchodě (vyšla 10.7.), tak jsem se mile zasmála. Že mě rozesměje automat jsem nečekala :O
:D
Tímhle tempem mám podezření, že si jí v srpnu daruju k narozkám :D

Text příspěvku byl upraven 16.06.21 v 12:00

Eicherik
Eicherik 16.06.2021 v 19:12

Lenka.Vílka: Taky mám tuhle zkušenost, že se obchod ptá na spokojenost se zbožím, které ještě nedorazilo. Většinou na tyhle dotazy nereaguji. :-)

Eicherik
Eicherik 16.06.2021 v 19:15

Dnes jsem si půjčil čtyři Pendergasty. Série bude brzy dočtená. :-)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 16.06.2021 v 19:16

Eicherik: já nereaguji ani, když jsem spokojená :D
Ale nejvíc mě jednou dostala reakce od eshopu, který se mě po týdnu ptal, zda bych nemohla napsat pár slov o jednotlivých knihách. Pardon nemohla, neumím číst jako Flash (přestože si myslím, že tam mezi těma minimálně deseti knihama nějaký Flash určitě byl :D ...)

Text příspěvku byl upraven 16.06.21 v 19:16



Vložit příspěvek