Filosofování pod starým mohutným dubem


keri.H
keri.H 12.04.2021 v 14:50

Také jsem pachatele neuhádla. :)
Všechny knihy, co mám od Agathy doma, tak mám přečtené. Ale pořád ještě jsem od ní dost knih nečetla.

Dneska jsem šla do knihovny a bylo fajn se projít mezi knihami a vybírat. :)

reader.007
reader.007 12.04.2021 v 14:54

U nás zůstává jen knihovní okénko :-/

keri.H
keri.H 12.04.2021 v 16:11

reader.007: U nás dnes otevřeli, ale nechali zároveň otevřené i okénko, kdyby někdo nechtěl jít dovnitř.

reader.007
reader.007 12.04.2021 v 16:19

Tak my jsme ten nejtoxičtější okres, tak co by si knihovníci neprodloužili když ne dovolenou, tak alespoň NEpotkávání těch virus šířících živlů, kteří jsou navíc takoví špindírové, že si klidně chodí půjčovat už použité knihy... :-)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 12.04.2021 v 17:33

Mě to vůbec nevadí. Do knihovny jdu v pátek kvůli vyzvednutí knih. A jelikož na kanálech naše knihovna píše, že otevírají běžný provoz 19.4 ve čtvrtek (ne můj překlep), nechám se překvapit, kdy to vlastně bude :D

My máme nově bibllobox a výdejní boxy. Což jako prevence do špatné doby stačí.
Mě tedy minule potěšilo, když jsem přišla k okénku (se svým nebohým otcem, který mamce tahá domů knihy, protože já jako hodná dcera mamince klikám rezervace, takže se alespoň projde...od auta ke knihovně...ehm). Po něm chtěli průkazku a mě hned paní knihovnice řekla: "Dobrý den, dnes tady máte hromádku, já pro to zajdu." Samozřejmě se oslovila příjmením :D a předběhla jsem svého nebohého otce důchodce. Byl velice, převelice, smuten :D

U nás bylo "výdejní okénko" v recepci knihovny, takže asi obojí, okénko a normální provoz, je u nás asi dost neproveditelné...holky by se do toho patra asi dost nalítaly :(

Včera byla špína na čtyřce, tak je fajn, že to dnešní sníh trochu pročistil. Ale asi to na otevření knihoven asi moc vliv nemělo :D

Text příspěvku byl upraven 12.04.21 v 17:34

Dudu
Dudu 12.04.2021 v 17:58

Reader, ani haranty nám tady nepustili do školy. Dnes jsem viděl vtip, kde maminka posílá děcka do školy. Děcka namítají, že škola začíná až za týden. Mamča prý, že nevadí - že mají jít pomalu...


Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 12.04.2021 v 18:11

Já zase slyšela vtip, že ten nástup do školy vyjde matky vážně draho. (Bohužel to byl vážně míněný článek, co zněl ale jako vtip.) Ale jenom ty militantní, co svý dítě nepošlou do školy, protože testy. Prej diskriminace :D Jenom nevím čeho. V televizi použili hezký termín "i méně psychicky zdatní", v rámci očkování. Každý chápe, koho tím mysleli. V mojí hlavě jsem si představila právě onu militantní matku...
Vtip, kterému se směju ještě teď...přeci jen, to nejvtipnější je podle reality...

Dudu
Dudu 12.04.2021 v 18:25

Lenka Vilka, já ani nechci vidět, jak ty děcka tam nutí štourat se v nose. Už aby to bylo za náma.

Eicherik
Eicherik 12.04.2021 v 18:41

Taky jsem byl dnes v knihovně. Trochu mě zklamalo, že v naší pobočce neprobíhá pilotní provoz samoobslužného vracení. :-)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 12.04.2021 v 18:44

Dudu: já nevím, ale podle mě si akorát lidé, co si test nikdy nedělali, přestavují, že jim ta tyčka udělá díru do hlavy. Ne, takhle hluboko fakt nemusí, jenom to holt trvá déle. A že to není na 100% účinné? To je risk, kterej každej musí vzít, když nechce další rok brečet, že má doma dítě a že nemůže do práce. (Mě po tom roce povinné testovaní udělalo velkou radost. Víš, jak na tom seš. Že jenom zhruba? To úplně stačí, protože vím, že dělám všechno, jak mám. Dobře pro tebe. A že jsem za ten rok každý den v praci potkala různý typy :( ...)
Lepší, než mít doma tupečka, ne. Ne? A jelikož je šťourání v nose disciplína na dětskou olympiádu, tak to nemůže bejt takovej děs. Mě nejvíc fascinuje, že se světem šíří akorát fotky vyděšených dětí, když k nim příjde kosmonaut se štítem. Ale ta reportáž o škole, kde to udělali formou hry, a všechny dětičky mohli zůstat na vyučování, protože byly v pořádku, byla až moc krátká. To by pro diváky byla nuda! Tam není žádné drama! :(
Za jak dlouho to bude za námi? To je jenom na nás. A jestli jsem ovce? Ať jsem. Jsem zastánce názoru, že by popírači měli mít povinnou ne návštěvu nemocnice, ale pracovní šichtu v nemocnici...

Text příspěvku byl upraven 12.04.21 v 18:51

Dudu
Dudu 12.04.2021 v 19:22

Lenka Vilka, jaká promořenost už u nás může být? Tipuji tak 70%. Jesli je na nás, za jak dlouho to bude za náma ? Paradoxem je, že se to u nás urychlilo - a tím se bude vše rychleji rozvolňovat. Priorita je chránit staré a nemocné. Jinak příště už budeme chytřejší - jak něco podobného přijde, zavřeme vše na dva týdny a necháme jen to nejnutnější.

Text příspěvku byl upraven 12.04.21 v 19:23

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 12.04.2021 v 19:37

Dudu: to nám nikdo neřekl. Pochybuji, že na to někdo má vůbec odpověď, takže lepší mlčet než si něco vymýšlet. Podle mě to každý vidí podle toho, koho má doma a jeho míry sobectví.
A jestli chtějí jet lidi o prázdninách do nějakýho krásna a riskovat tam, tak ok, já si vystačím s rybníkem na samotě (kde to prochčije, jako každej rok, dám echo, až vyrazím, ať každej tady ví, že si nemá nic plánovat, protože bude hnusně, ale...ty přečtený knihy, ach), kterej má už dva roky díru v hrázi, takže je jasný, co to znamená, takže snad budou otevřený i bez testu v létě bazény, jako loni, ať se máme alespoň kde vykoupat :D

keri.H
keri.H 12.04.2021 v 20:08

K dětem a testům, děti se musí testovat 2x týdně, ale musí celý den sedět v rouškách, je mi těch dětí líto. A ta jejich rotační výuka, šílenost. A kdy se vrátí zbytek dětí do školy, to je v nedohlednu. Stejně jako zbytek dětí do školky.

Lenka.Vílka: S tím, co vymýšlí o tom dost pochybuju, že otevřou bazény.
Takže to vidím tak, že se budeme moct koupat leda v řece nebo lomech, přírodních vodách, kde zatím je volný přístup. :)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 12.04.2021 v 20:16

keri.h.: tak budu smrdět. On to v té díře nemá kdo čuchat :D ale je fakt, že čím jsem straší, čím jsem línější, voda ze studny to jistí :) co se dá dělat :D
My dospělí je taky celý den máme. Asi by už bylo na čase si připustit, že takhle teď vypadá nové normálno...bohužel :( ale je to realita...

Text příspěvku byl upraven 12.04.21 v 20:35

braunerova
braunerova 13.04.2021 v 05:07

Dudu: Bohužel doposud nikdo nevymyslel, jak ty staré a nemocné chránit . Tento týden umřel na covid soused, 70 let, zdravý jak rybička. Minulý týden skončil známý, 50+, v komatu, po koronaviru se mu uvolnila krevní sraženina a doputovala do mozku. Antigenní testy mají cca 50% účinnost, ale bohužel nikdo nic lepšího zatím nevymyslel. A v dodávkách vakcín Brusel katastrofálně selhal. Viděl jsem žebříček z minulého týdne, u nás naočkováno alespoň první dávkou 12,5%, Německo 14%, Maďarsko a Malta 38% (tam se očkuje i Sputnikem).

reader.007
reader.007 13.04.2021 v 07:03

Vílka: "Jsem ovce" No... od tebe bych takový výrok nečekala...
Naštěstí se ale zrovna ty nemusíš rozhodovat jestli se podřídit nařízení které sice porušuje řadu zákonů, Ústavou počínaje a neodhaluje prakticky žádné potenciální nebezpečí, nicméně vydali ho přece ti chytří a zodpovědní pánové z vlády, kteří myslí jen na vyšší dobro a v potu tváře pracují ve dne v noci pro naše budoucí blaho. Zruinovat ekonomiku, rozvrátit právní systém a zdecimovat zdraví lidí je úkol hodný velkých mužů.

Nebo možná musíš, jenže jen za svou osobu a nemusíš se podívat do očí dětem a říct jim: "Vaše zdraví pro mne není tak důležité jako nařízení vlády, jako mé osobní pohodlí. Jen jděte a buďte poslušné."

Brigáda v nemocnicích je práce snů spíše pro Svědky Covidovy - ochranných prostředků dostatek, platové podmínky prý nejsou špatné a ještě si ve volných chvílích můžete společně zajuchat na chodbě. Léčit nikoho nebudete muset, to tam nedělají většinou ani doktoři, protože to z valné části nejsou žádní nebezpeční experimentátoři s podpůrnou léčbou, ale vážení pánové, kteří sledují hlavně to, co jim poradí kompetentní ministerstvo. Něco jako ředitelé škol.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 13.04.2021 v 07:31

Reader.007: ano, pokud mi popírači tvrdí, že jsem ovce, tak se nestydím to nosit. A hrdě. Vy jste ještě s ničím lepším nepřišli. Sorry :(

Dudu
reader.007
reader.007 13.04.2021 v 08:15

Lenka: v pohodě, mě když Svědci nazvou Militantní matkou, taky budu na to hrdá :-)

Nevím s čím bychom měli přicházet. Podpůrná léčba vitamíny a zinkem se u nás nenosí, takové cílené balíčky jsou k dostání jen v rozvojových zemích jako je Indie, jihoamerické státy a některé země v Africe, takže fujky fujky... to není pro pokrokové Evropany.
Raději jim přidusíme kyslík, necháme je baštit Brufen a až bude nejhůř, tedy stav na hospitalizaci, necháme je dodělat na kapačce, do které nedostanou ani ten vitamín C, na podporu imunity Invermectinem nebo Isoprinosinem už bude v té době stejně pozdě, kromě toho s katetr v močovém měchýři který se ihned zavede je skoro záruka, že pacoš dostane další infekci a tak jsou jeho další vyhlídky mizivé...
Ano, s ničím novým nepřicházíme a i kdyby, kdo by nás diletanty poslouchal, když nejsou vyslyšeni ale naopak ostrakizováni ti z odborníků, kteří se odvážili navrhnout řešení.

Dudu: já vím... už jsem je viděla před pár dny :-)

ddkk
ddkk 13.04.2021 v 09:27

Lenka.Vílka: Upřímně souhlasím. Fakt je ten , že diskuse na téma covid není prakticky možná a je jen plýtvání energií...Škoda, že ne vždy vítězí zdravý rozum. Spíš to vidím na FB :-(

encyklopedie
encyklopedie 13.04.2021 v 09:32

Eicherik...ted čítám .... /i když ty jsi hřebejka zarazil "do země"/ .... že Boží mlýny byly v neděli nejsledovanější pořad v tv..... tak já to ještě 5 dílů vydržím....
Mám ted tři večery o zábavu postaráno, v pátek Vraždy ve Valhalle, sobota Matásek, neděle Boží mlýny....
Valhallu sjedu asi z webu, nebudu čekat vždycky týden.... Matásek za dva díly skončí ...
a budu zase v "suchu"

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 13.04.2021 v 09:48

ddkk: mám fb rok a půl a řeknu to takhle: od spousty kamarádů mám vypnutý příspěvky, protože by mi z těch jejich covid keců muselo jebnout :(

ddkk
ddkk 13.04.2021 v 12:22

Lenka.Vílka: Mám pocit, že tihleti FB experti a odmítači si taky dost pletou demokracii s anarchií. Nedostatky ve vzdělání a výchově...

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 13.04.2021 v 12:24

ddkk: a potom uspořádají protestní jízdu auty slušným lidem pod oknem. Oběd mi hned chutnal míň :(

ddkk
ddkk 13.04.2021 v 12:28

Lenka.Vílka: Nebo společnou veselici s obědem na Karlově mostě pro spřátelené odmítače, jak již jednou (asi omylem) uspořádaly některé "chytřejší" strany...



Vložit příspěvek