Filosofování pod starým mohutným dubem

DISKUZE » Volná diskuze


keri.H
keri.H 15.09.2020 v 07:27

Eicherik: Tak to jsi dobrý, že to takhle rychle zvládneš. Ti, co jsou po tobě mají velkou výhodu. :) Teď už málokdy přečtu knihu tak rychle.

U nás se daly všechny knihy prodloužit 2x, teď už se nedají prodloužit knihy, na které má někdo rezervaci. Což chápu, chtějí, aby na to lidi nečekali tak dlouho.

Eicherik
Eicherik 15.09.2020 v 18:27

keri.H: Já si většinou knihu časově rozvrhnu na víkend. Začnu v pátek a skončím v neděli. Zítra si jdu pro tu dlouho očekávanou knihu. :-)

Eicherik
Eicherik 15.09.2020 v 18:37

Koukám, že Sáře Sadukové vychází nová kniha. Po detektivce Déšť, která se mi líbila brzy vyjde Ticho. Už se těším na Jindřišku a její mordpartu. :-)

encyklopedie
encyklopedie 15.09.2020 v 18:38

není čtečka/tablet...popř. u mne nepřípustné čtení z telefonu - není čtivo ....naše knihovna přestává kupovat brožované knihy a bere místo nich ebooky! ...a koukám, že už i některé vazby nekupuje a jsou místo nich ebooky.... a to 5-ti měsíční čekání .....a 17-tý v pořadí

encyklopedie
encyklopedie 15.09.2020 v 18:42

....saudkovou už mám objednanou, příští týden bude doma.....i já se těším na jinou Jindřišku

Eicherik
Eicherik 15.09.2020 v 18:46

encyklopedie: Tentokrát nás čeká 464 stran, paráda. :-)


braunerova
braunerova 16.09.2020 v 04:44

encyklopedie: Jak se ty ebooky v knihovně půjčují? A jak se vracejí?

R.E.M.
R.E.M. 16.09.2020 v 06:24

braunerova: V naší knihovně také začali ve větší míře půjčovat e-knihy. Je potřeba se přes knihovnu přihlásit do systému e-knih, pak se zpřístupní kniha. Po 30 dnech se text knihy stává nedostupným.
Pro mě zbytečně komplikované a málo komfortní, 30denní lhůta nedostačující.

Text příspěvku byl upraven 16.09.20 v 06:26

braunerova
braunerova 16.09.2020 v 08:59

R.E.M. takže číst je možné jen když jsem online?

encyklopedie
encyklopedie 16.09.2020 v 09:28

braunerová ...... sedíš doma, přihlásíš se z domu do knihovny....a každá knihovna má na svých stránkách jednoduchý návod, jak si stáhnout ebook .....takže aniž bys zvedl prdel ze židle máš ebook na 30 dní ke čtení/žádné čtení online, čteš kdy se ti chce....nic vracet nemusíš, smaže se sám..... akorát na počítači knihu neotevřeš ....
...žádné čekání 8 měsíců na knihu, nebo být 17 v pořadí .....čteš do 2 minut......

Text příspěvku byl upraven 16.09.20 v 09:30

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 16.09.2020 v 09:35

Hlavně...člověk si musí stáhnout aplikaci, kde se to otevře. Naše knihovna nabízí možnost přes apku ereading, ale už je možnost nové, palmknihy. Což je logické, když se oba prodejci sloučili pod jednoho. V knihovně se kniha půjčí úplně stejně jako když si chcete rezervovat knihu a v aplikaci si knihu otevřete...čili online musíte být pouze na půjčení knihy a její načtení do aplikace. Potom internet nepotřebujete :)

Text příspěvku byl upraven 16.09.20 v 09:36

braunerova
braunerova 16.09.2020 v 12:35

Tak to je vymyšlené dobře, o to by mohl být zájem.

keri.H
keri.H 16.09.2020 v 13:53

U nás v knihovně jsem to nezkoušela, tak nevím.
Sice pár e-knih v telefonu mám, občas něco přečtu, ale z telefonu to není zrovna ideální čtení. Ale je to jediné, co mám u sebe pořád a hodí se to, když třeba někde neplánovaně čekám.

Akorát, jak tu psala R.E.M, 30 dnů lhůta, pak se kniha vymaže, tak pro mě to zrovna taky není moc ideální. Je pravda, že jsem schopná knihu přečíst během chvíle, ale někdy mi trvá déle, než ji přečtu. Dokonce jsem měla i knihu, kterou jsem rozečetla a vrátila se k ní za dva měsíce.

encyklopedie
encyklopedie 16.09.2020 v 14:08

...telefon není na čtení /nechápu jak někdo může číst na teleféně,a tolik řečí proti čtečkám ....to nemyslím na tebe keri.H...
Já to dělám ještě jinak...knihovna půjčuje čtečky /nepotřebuji žádnou apku/ ...zavolám děvčatům do knihovny, oni mi nahrají ebooky, které si chci půjčit ....a protože chodím skoro každý den kolem knihovny, tak se tam stavím, vezmu čtečku a jsem za půl minuty venku...
musí se ovšem složit peněžní záloha 500 koňurek /vratná částka!!!/
...spojeno dobré s užitečným, podvečerní procházka starého dědouše bez psa....

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 16.09.2020 v 14:20

U nás litr za půjčení. Ale pokud si chci přečíst jeden ebook za měsíc, tak klidně v telefonu. Já raději papír ;)

keri.H
keri.H 16.09.2020 v 15:30

Encyklopedie: Čtečku si pràvě nechci kupovat, protože čtu takhle jen jednou za čas, k čemuž poslouží i ten telefon. Číst e-knihy více, tak bych o tom i uvažovala. Předtím jsem využívala tablet, když jsem četla hodně e-knihy. Možná i nakonec si ten tablet pořídím. Dostupnost e-knih je teď hodně dobrá.

Půjčení čtečky s knihami zní fajn. Nevím ani, jestli to naše knihovna nabízí. Využila bych to jedině v případě, že bych si z knihovny půjčovala více knih. Teď jsem tam už skoro rok nebyla. Ale plánuju se tam zastavit, až bude dostupná jedna kniha, na kterou čekám. Nemůžu si ji ani zarezervovat, protože nemám zaplacený členský poplatek a ještě jsem neměla cestu kolem.

Text příspěvku byl upraven 16.09.20 v 15:33

encyklopedie
encyklopedie 16.09.2020 v 17:43

keri.H.....já byl letos v knihovně dvakrát...v březnu synovi pro knížku....a asi před měsícem jsem musel taky zaplatit poplatek, přestože jsem pro nic nešel, byl jsem si něco skenovat ve studovně .....no ale když už jsem tam byl, tak jsem si vzal dva komiksy, co jsem nečetl....
ebook jsem letos nepůjčil ani jeden ....a jak to vypadá tak maximálně letos půjdu vrátit ty dva komiksy a bude šlus s knihovnou ....ve vzduchu visí tolik ebooků....
...navíc já si s kamarády dělám své vlastní ebooky, které se nikde nekoupí

Text příspěvku byl upraven 16.09.20 v 17:44

keri.H
keri.H 16.09.2020 v 19:03

encyklopedie: Jo tak to s tou knihovnou chápu. Kvůli skenování by se mi členskx poplatek platit nechtěl, kdybych si nic k tomu nepůjčila. Vychází to přes dvě stovky, ale nevím přesně, také je možný, že to od loňska změnily. Naštěstí mám doma i v práci možnost kopírovat i skenovat.

Jo tak takové ebooky jsou určitě fajn :)

encyklopedie
encyklopedie 16.09.2020 v 19:20

my platíme na rok stovku ..... já knihovnu využívám jinak /tak by bylo blbé, kdybych neměl zaplacený poplatek....a nejde jen o skenování /mám doma multi tiskárnu i ze skenerem. ... jenže už nejde opravit... co se má pokazit, tak se pokazí , naskenovala stovky a stovky knih, hlavně těch šachových.....

Eicherik
Eicherik 16.09.2020 v 20:07

Kdysi jsme tu měli vlákno o nejhezčích obalech knih, ale asi bylo smazáno. Jako poutavý obal hodnotím ten, který zdobí letošní vydání Lovecraftovi knihy Barva z kosmu. :-)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 16.09.2020 v 20:09

Tak si založíme něco samy, co nebude řídit vedení databáze? Takový rebelský krok? Hmm, to není úplně blbý nápad ;)

Naias
Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 16.09.2020 v 20:11

Ještě že lásko...teda, Naias, zaříkávačko, vláken...mám :D

Ale dřív tady bylo něco jako vyber ze třech tu nejlepší. Ne? ....

Text příspěvku byl upraven 16.09.20 v 20:12

Eicherik
Eicherik 16.09.2020 v 20:13

Naias má DK dokonale zmapovanou. :-)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 16.09.2020 v 20:14

Eicherik: doporučuji neříkat to moc nahlas. Nebo budete Naias dlužit tolik čokolád co já :D



Vložit příspěvek