Filosofování pod starým mohutným dubem

DISKUZE » Volná diskuze


denib
denib 10.05.2019 v 12:25

R.E.M.: děkuji

Eicherik
Eicherik 10.05.2019 v 17:31

JáJejí: Jak můžete pamatovat binýska a bubku, když tu jste teprve od konce února? Nejste náhodou také nějaká "reinkarnace".? A čtete vůbec? Nevidím u vás ani jedinou přečtenou knihu.

Text příspěvku byl upraven 10.05.19 v 17:35

alekis
alekis 10.05.2019 v 17:50

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

newtory
newtory 10.05.2019 v 17:51

Eicherik, Ty Sherlock (!), ale inak dobrý postreh.

Eicherik
Eicherik 10.05.2019 v 17:55

newtory: To víš, čtu krimi. :-) To se musí někde projevit. ;-)

newtory
newtory 10.05.2019 v 18:05

U mňa sa to prejavilo akurát prieberčivosťou pri výbere kriminálok.


Dudu
Dudu 10.05.2019 v 18:37

Ono skutečně to čtení krimošek dělá po čase ze čtenáře celkem solidního detektiva. Jsem toho pěkným příkladem, páč jak se u nás v práci potřebují něco vystopovat, hned s tím jdou za mnou.

Lector
Lector 10.05.2019 v 18:46

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Dudu
Dudu 10.05.2019 v 19:09

Lectore, správně. Jdem si pro Mayera! A metodu výslechu bych tentokrát vedl ve standardním pořadí, ať se s tím dlouho nepářem.

newtory
Lector
Lector 10.05.2019 v 19:29

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Dudu
Dudu 10.05.2019 v 20:21

Tohle nikdy neomrzí. Jsem zvědav, jestli tihle stáří bardi najdou za sebe rovnocennou náhradu.

JáJejí
JáJejí 10.05.2019 v 21:02

Ale jistě eicheriku, že tu nejsem poprvé. Vy snad nevěříte v reinkarnaci? To by mnohé vysvětlovalo! Nezapisuju si přečtené knihy do zdejšího systému, protože už nechci sytit databázi, která je zdrojem obohacení jediného člověka.

Vrátila jsem se, protože ve zdejším bazaru se objevila nikde jinde nesehnatelná kniha, o kterou jsem měla eminentní zájem. A teď si ZASE nedám pokoj a testuju, jak dlouho bude trvat, než tu dostanu svou druhou zkratku.

Chytrému napověz, doslovného trkni.

Eicherik
Eicherik 10.05.2019 v 21:07

JáJejí: Oceňuji vaši upřímnost. :-)

Eicherik
Eicherik 10.05.2019 v 21:12

Dočetl jsem první díl série Sam Berger a Molly Blomová. Vím, jaké trendy jsou v dnešní krimi, ale co je moc to je moc. A se slzou v oku vzpomínám na Martina Becka. :-)

Eicherik
Eicherik 10.05.2019 v 21:21

JáJejí: https://www.youtube.com/watch?v=Ca-UqdFFVFo :-D

Marika Vanova
Marika Vanova 10.05.2019 v 23:36

Nedalo mi to a musela jsem dočíst knihu (i když v tuto dobu obvykle spinkám) Volavka od S. J. Bolton a kdo jste se ještě do série s Lacey Flintovou nepustili, tak vám to vřele doporučuji, je to moc fajn detektivka.

Alekis zdravím a buď v pohodě, tvé odkazy si někdy pouštím a někdy ne, dle času, nálady apod. jako valná většina lidí zde :-)
Dobrou noc všem...

newtory
newtory 11.05.2019 v 00:55

AD: Hanka_Bohmova
Síce ste svoj príspevok odstránila, ale rámcovo sa pamätám o čom bol a odpoviem Vám.
Prečo ľudia namiesto odpovedí vkladajú linky ?
Na začiatku keď som vstupoval do diskusií a stretával sa s príšernými bludmi (je ich stále viac) snažil som sa poctivo odpovedať, citoval som zdroje, dohľadával som doma zdroje, argumentoval, hľadal paralely, zjednodušenia pre ľahšie pochopenie...a čas išiel, ale diskusií neubúdalo, uvedomil som si, že som z toho celého unavený a otrávený a že odpoviem jednému a o týždeň riešim tú istú, alebo podobnú otázku s desiatimi ďalšími a že ma to už nebaví...a tak som začal používať linky, odkazy, jednoducho som nechal iných, aby sa vyjadrili (ak ich závery zodpovedali tým mojím) za mňa, aby odpovedali tomu nekonečnému zástupu ignorantov, ktorí si v podstate odpoveď ani nezaslúžia, pretože oni ju ani nechcú počuť, chcú počuť znieť svoj hlas a odpovede ich vôbec nezaujímajú a reakcie na svoje komentáre aj tak nečítajú...

Eicherik
Eicherik 11.05.2019 v 07:08

Spalovač mrtvol. Mám jak knihu, tak i DVD. Kniha 100%. Film 150%. Film je doslova kultovní záležitost. Jen si myslím, že většina diváků ten film úplně nepochopila a berou ho jen jako horor. :-)

Eicherik
Eicherik 11.05.2019 v 07:14

Marika tu psala o diskutování "v lásce". To se nám asi nepodaří, ale měli bychom se o to alespoň pokusit. :-)

denib
denib 11.05.2019 v 07:27

Psala jsem o Fuksovi, že jeho Nebožtíci na bále jsou jiní než jeho ostatní knihy. Máte taky podobnou zkušenost s nějakým autorem? Četli jste něco, u čeho jste si říkali, že to snad napsal někdo jiný než autor, kterého už znáte?

braunerova
braunerova 11.05.2019 v 07:33

Eicherik: Spalovače mrtvol řadím k nejlepším filmům, které jsem kdy viděl. Knihu jsem ale nečetl, bojím se, že proti filmu to je slabý odvar, hlavně kvůli geniálnímu panu Hrušinskému.

Marika Vanova
Marika Vanova 11.05.2019 v 08:06

denib - ano třeba u mé oblíbené Kate Morton, když jsem došla ke čtení knihy Ztracený slib, tak nemohu pochopit, že napsala i tohle, což se pro mě úplně nepovedlo, oproti ostatním dílům. Tady na DK má teda vyšší hodnocení, ale ten (pro mě hollywoodský) konec mi k jejímu psaní nesedí.

denib
denib 11.05.2019 v 08:23

Marika: Díky za odpověď :-) Od Kate Morton jsem četla akorát Dům u jezera, ale už si ho skoro nepamatuju. Mám ho doma, tak ho možná přečtu ještě jednou.

Marika Vanova
Marika Vanova 11.05.2019 v 08:29

denib - od ní ti doporučuju Tajemství letního odpoledne, které mě úplně dostalo, možná proto, že to byla moje první kniha od Morton.



Vložit příspěvek