Filosofování pod starým mohutným dubem

DISKUZE » Volná diskuze


PanPredseda
PanPredseda 20.12.2022 v 16:50

"...ne každý zvládne napsat všechno jenom proto, že zvladne napsat určité něco."
To byla narážka na Viewegha, nebo na Kateřinu Kadlecovou a Kryštofa Edera? ;-)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 20.12.2022 v 16:56

Na každýho, kdo si myslí, že psaní sexuálních scén je stejně jednoduché jako napsání hovoru během procházky v parku. Jestli to nepříjemné téma, tak mě sprostě stačí postal někam. Určitě to bude napsané mnohem lépe než některé ukázky, kde jde vlastně o to stejné.

PanPredseda
PanPredseda 20.12.2022 v 17:02

Ukázka s Jaruškou mi přijde nudná a lehce trapná, ovšem nejspíš ze života. Ta s Olgou mne pobavila a napsat o tom úryvku: "Ano, spíš než jako úsměvná vzpomínka to zní jako slova traumatizované oběti závažného trestného činu, plačící právě na policejní stanici. To tedy musel být báječný sex… pod psa." mi zní jako nepochopení ze strany autorky či autora článku (ono je to vlastně jedno), případně jako pustá závist. ;-)

Eicherik
Eicherik 20.12.2022 v 21:19

Když je zítra ten Slunovrat. :-)

Eliwagar - Aegishjalmur

https://www.youtube.com/watch?v=kMZ3Gauck1g

Naias
Naias 21.12.2022 v 06:49

Eicherik, tie tvoje obľúbené vlakovité knihy môžu byť aj pre deti?
https://www.databazeknih.cz/serie/velka-zeleznicni-dobrodruzstvi-10586

Marika Vanova
Marika Vanova 21.12.2022 v 08:09

denib - vidím, že se ti Hájovna líbila, opravdu zkus i její další knihy, mám je přečtené všechny. Takový trochu strohý styl, ale mě zaujal.


denib
denib 21.12.2022 v 10:58

Marika: Teď jsem mimo a nedostanu se do knihovny, ale už jsem si napsala, že až to zase půjde, půjčím si Spálená křídla.

Eicherik
Eicherik 21.12.2022 v 18:06

Naias: Vyloženě dětské knihy nevylučuji, ale jsou to spíše výjimky. Do téhle série nepůjdu, ale za tip děkuji. V pátek začínám číst Z neznámých důvodů. Nechal jsem si ji na svátky, protože je hodně tlustá. :-)

alekis
alekis 22.12.2022 v 17:27

Přání :-)
Všem vám, milým spřáteleným lidem tady na Databázi knih, přeji radostné vánoční svátky strávené s vašimi blízkými, a v nadcházejícím novém roce, co už je za dveřmi, zdraví, štěstí a stálá setkávání v tomto Klubu milovníků dobrého čtení :-)!
A. :-)

Eicherik
Eicherik 23.12.2022 v 09:50

Naias: Přistála u mě už asi poslední Frýbová, konkrétně Hrůzy lásky a nenávisti. :-)

Azizi
Azizi 23.12.2022 v 12:35

alekis, tebe aj všetkým tu prajem tiež pekné a pohodové sviatky :)

keri.H
keri.H 23.12.2022 v 13:33

alekis: Také se přidávám a přeji všem pohodové svátky. :)

denib
denib 23.12.2022 v 14:12

Přeji všem hezké svátky plné pohody a spokojenosti. Mějte se krásně.

vas
vas 23.12.2022 v 16:13

Dobrý podvečer,
přeji Vám všem fajn svátky a báječný (nejenom knihomolský) rok 2023. Vojta A.

R.E.M.
R.E.M. 23.12.2022 v 19:16

Hezké vánoční svátky, zdraví, štěstí a příjemné čtenářské zážitky

Eicherik
Eicherik 23.12.2022 v 21:24

Přeji všem pěkné Vánoce. :-)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 23.12.2022 v 21:32

Všem přeji ty nejvíc nejkrásnější a nejpohodověší Vánoce a během svátků dohnání knižních restů.

Terror
Terror 24.12.2022 v 08:28

Klidné, bezstresové, veselé, knižní, štědré a vůbec neobyčejné vánoční svátky všem tady.

PanPredseda
PanPredseda 24.12.2022 v 09:38

Já si vypůjčím přání z názvu nedávno dočtené sbírečky povídek a nejen Terrorovi, ale všem přeji Šťastné a hrůzostrašnější.

braunerova
braunerova 24.12.2022 v 18:51

Já si vypůjčím citát od Horatia: Carpe diem

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 25.12.2022 v 21:14

Stává se vám někdy, že prostě jenom zíráte a nechápete? Mě se to stalo zrovna včera...
Zrovna koukám na jeden seriál a stalo se mi tohle...
Zaujal mě komentář jednoho člověka, který si stěžoval na to, že je to celý napsaný blbě (částečně se to odehrává u nás), protože Američani jsou tak hloupý! Během mávání ruskými vlajkami se křičí: Češi, Češi!
A co jsem v tom seriálu viděla já? Dav lidí, kteří jdou na zápas a mají svoje vlajky, tj české a ruské, Češi hlasitěji v tom pár vteřinovém záběru křičí právě ono Češi, Češi...

Stalo se vám někdy něco podobného, když jste potom koukli do komentáře knihy a četli jste, co tam napsal někdo jiný? Protože mě tohle strašně rozesmálo...
(Opět myslete na to, že nikdo nikoho k ničemu nenutí, takže prostě stačí vytěsnat a zapomenout.)

Text příspěvku byl upraven 25.12.22 v 21:16

Terror
Terror 26.12.2022 v 10:09

Lenka: Mně se to stává v případě, kdy někdo vynáší do nebes knihu, kterou jsem četl s největším sebezapřením. Navíc třeba popisuje spoilericky příběh, který já tam nenašel. To jenom zírám, protože mi přijde, že jsem četl něco úplně jiného. V koutku duše si ale říkám, že něco podobného třeba zažije někdo jiný u mých občasných komentářů.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 26.12.2022 v 10:33

Terror: takže pokud se někomu něco líbí, má tak rozšířené vidění, že tam vidí i to, co tam není? :) Takže dává smysl, že to funguje i obráceně ;)

Text příspěvku byl upraven 26.12.22 v 10:33

Naias
Naias 26.12.2022 v 11:07

Ono to funguje aj tak, že keď sa niekomu niečo nepáči, vidí tam, čo tam nie je a nevidí, čo tam je. A ešte vyhlási za nesprávne, čo je správne.

Inak, s filmami je tiež sranda. Trebárs keď v Hosteli, ktorý sa akože odohráva na Slovensku, počuť v pozadí češtinu. Alebo vo filme Peacemaker, keď sa dej odohráva akože vo Viedni, vidno budovy, okolo ktorých chodím každý deň do práce.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 26.12.2022 v 11:13

To je pravda, mě se často stává, že v toxických erotických knihách nevidím geniální romantickou linku. Bohužel u mě nefunguje rčení: Trénink dělá mistra.

Ale abych nebyla na tvůrce daného kousku moc hodná: těch pár vět českých policajtů fakt nebylo čeština :D



Vložit příspěvek