Filosofování pod starým mohutným dubem


Hraboshka
Hraboshka 03.08.2017 v 09:53

To je ti houby vedro, když ještě můžeš filosofovat... :D Takové náročné otázky už nezvládám...

newtory
newtory 03.08.2017 v 10:01

Keď budeš mať 20 cm nad hlavou na maximum nastavený rotujúci ventilátor tiež to zvládneš.
Myšlienka,že o cca pol hodiny musím do tej vyhne za oknom ma desí.

kapr
kapr 03.08.2017 v 10:11

Kaplického chobotnice je krásná. Je vymyšlená právě pro knihovnu. Pro jednoduchou manipulaci s knihami, s knižním fondem. Knihovna prakticky na stanici metra A - Hradčanská, nebo spíše na odlehčovací a záložní tramvajové smyčce Špejchar, to je přímo pohádka. Panoráma města, to je trochu jiná otázka. Je to velice citlivé. Na druhé straně chobotnice je trochu jako Gaudí se špetkou Hundertwassera. Tančící dům mne příliš nenadchl. Výrazné budovy na rozích Anděla a Karlova náměstí už vůbec ne. Chobotnice je na druhé straně krásná, není pro většinu nijak zvlášť šokující, a nesnaží se šedivě zapadnout do ostatní zástavby. Rozhodně si myslím, že oproti Eifelově věži (která se ze stavby která obyvatele původně šokovala stala jejím zkratkovitým symbolem) je Chobotnice daleko menším zásahem do panoramatu města. V případě, že by si na ni ani následující generace nezvykly, dá se vždycky ještě nahradit stavbou jinou. Naopak se domnívám, že se stane novým symbolem města. Já říkám ano.
Pokud podle stávajícího projektu chybí požadovaný PODZEMNÍ depozitář, tak si myslím, že rozšíření budovy v tomto směru by problémem být nemělo.

Text příspěvku byl upraven 03.08.17 v 10:14

Hraboshka
Hraboshka 03.08.2017 v 10:13

Tak to tě lituju... Jsem ráda, že nic nemusím, i ležet mě celkem unavuje :D

Marbo
Marbo 03.08.2017 v 10:33

ad vedra - ty bych přežil, ač jsou k nesnesení. Ovšem kombinace nočních směn, veder a právě probíhající rekonstrukce bytu pod náma ( panelák ) - toť pravá zkouška odolnosti.

Hraboshka
Hraboshka 03.08.2017 v 10:41

Zrovna čtu: „Bylo třetího července. Dusno a parno nesnesitelné.“ Předtím jsem četla Zaklínače - Ciri na poušti, vedro, žízeň, halucinace... Fakt skvělý výběr, zajímá mě, co budu číst v zimě.


Atuin
Atuin 03.08.2017 v 11:19

Hraboshka : u nás je od rána drze zataženo a i prší. Vzduch tu byl tento týden taky občas na nic, ale fouká nám tady u toho takový střízlivý větřík..:-). Buď je zatmění Slunce nebo jsme se ocitli za polárním kruhem.

Text příspěvku byl upraven 03.08.17 v 12:10

mariva
mariva 03.08.2017 v 12:01

Na ochlazení doporučuji
https://www.databazeknih.cz/knihy/krajina-svetla-174246
Při čtení mi byla celou dobu zima a uvažuju, jestli si to nezopakovat.

Marika Vanova
Marika Vanova 03.08.2017 v 13:29

V tomhle vedru vařit, je taky lahoda, já bych to nějak odflákla, ale ty děti mají stále hlad, nebo co? To mi školní jídelna trochu chybí, ale jinak prázdniny miluju, obzvláště když jsem na mateřský. Žádný úkoly, no nic, nebudu nudit. :-)

Jass
Jass 03.08.2017 v 13:51

Vaše pevná jednota, co se vedra týče mě pobavila, pravda v Hradci máme teď zataženo, ale ani včera v Praze jsem se nijak moc nevařila. Aby ván nebylo takové vedro přidám jednu vtipnou historku ( no, nevím jestli je vtipná...). Když jsme byli letos na Krétě, asi 4 dny tam panovala čtyřicetistupňová vedra, několikrát díky tomu dokonce vypadla elektřina, abychom neumřeli vedrem, majitel nám zapůjčil klimatizaci a nastavil ji na 28ºC v životě mi nebyla taková zima a říkala jsem si, že kdyby byla nastavená na 35º bylo by to akorát. Takže s momentální teplotou jsem vcelku spokojená :). Ale pravda je, že nikam nemusím, možná bych mluvila jinak.

Marbo
Marbo 03.08.2017 v 13:53

taky záleží, v jaké lokalitě člověk žije. Naše sídliště je nedaleko lesa a řeky, takže je to snesitelné. Ale betonová džungle kde bydlí máma, tam je to na umření

Marika Vanova
Marika Vanova 03.08.2017 v 13:53

Hanka Bohmova: domácí školu obdivuji. Všechna čest vám.
Ale my už máme u naší církve křesť. školu, začne čtvrtý rok, tak jsem ráda, že ji můžeme používat a že některé naše děti to ještě stihnou.

Hanka_Bohmova
Hanka_Bohmova 03.08.2017 v 14:11

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Hraboshka
Hraboshka 03.08.2017 v 14:21

Páni, na domácí výuku bych si nikdy netroufla. A nejen kvůli jídelně... :D

Marbo
Marbo 03.08.2017 v 14:30

jak se člověk k domácí výuce dostane, co to obnáší a co Vás k tomu vedlo ? a kam až si troufáte vzdělávat ? z okolí nikoho neznám a zní to zajímavě

Hraboshka
Hraboshka 03.08.2017 v 14:37

Hanka_Bohmova: Tak tu první třídu ještě nanejvýš, ale stejně... Vím o sobě, že nemám žádné pedagogické nadání. A vlastně bych ani neměla důvod, proč to dělat. Taky ve svém okolí nikoho takového neznám. A učíte i děti ve věku druhého stupně? Jestli to zvládáte, tak to fakt obdivuju.

Hanka_Bohmova
Hanka_Bohmova 03.08.2017 v 14:50

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Marika Vanova
Marika Vanova 03.08.2017 v 14:57

Hanka Bohmova: zrovna první rok jsme měli v naší křesť. škole Cesta jednoho, jak říkáš, domškoláka a další rok se zařadil do školy, protože se jeho mamka vrátila do práce jako učitelka. Přijel dvakrát za rok na jakési přezkoušení a byl s námi na škole v přírodě.

Hraboshka
Hraboshka 03.08.2017 v 15:12

Ten druhý stupeň si vlastně ani nedokážu představit, když normální učitelé mají dva předměty, někdy i jen jeden... A na prvním stupni asi dost záleží na rodičích. Vy na to vypadáte dost zodpovědní, tak držím palce, ať to jde i dál :)

newtory
newtory 03.08.2017 v 23:21

Kolegyne a kolegovia,ako spíte,keď je v izbe 28,7 stupňov celzia ?

Eicherik
Eicherik 04.08.2017 v 06:16

Mě tedy vedro nijak zvlášť nevadí. Dneska jsem se vyspal nádherně - ani jedno komáří bodnutí. :-)

Atuin
Atuin 04.08.2017 v 07:34

Začínám mít strašný pocit, že žiji na zcela jiné planetě. Tady takové teploty nemáme ani přes den, natož v noci.
Ale sestra bydlí o 30 km dál ve městě a taky si mi stěžovala že tam mají hrozná vedra.

Marika Vanova
Marika Vanova 04.08.2017 v 08:18

Já to raději neměřím a je mi líp. Pokud možno všechny okna, balkón otevřít, horší je to, když se žene bouřka, to zase běhám a všechno zavírám, nenudit se, to je základ :-)

R.E.M.
R.E.M. 04.08.2017 v 18:03

Je libo nějaké ovoce nebo koláč? Nebo obojí? https://www.youtube.com/watch?v=-Ymb1rwUCbI
Které ovoce máte rádi?

newtory


Vložit příspěvek