Čtečky e-knih


cecetka
cecetka 15.05.2022 v 07:51

Za smazani prispevku se nezlobim. Koho web, toho pravidla.
Jen jsem na jeho smazani reagovala zpravou, ze se omlouvam, a jiz nebudu na jinych serverech davat odkazy na DK, abych DK nedelala nevyzadanou reklamu :-)

Eeva11
Eeva11 15.05.2022 v 09:10

Doporučuji nakouknout na fórum druhého webu o knížkách, kde v diskuzi jsou i názvy konkrétních čteček.

pobijecmuch
pobijecmuch 15.05.2022 v 12:58

Tak se omlouvám.
Dotázal jsem se, a název čtečky v tomto vlákně může být jmenováno.
Tedy nemusíte už chodit na konkurenční weby, nebo se domlouvat v šifrách.
Prosím, jen sem nepatří web odkazy na jiné stránky. To se bude považovat za spam.

Text příspěvku byl upraven 15.05.22 v 13:10

Marika Vanova
Marika Vanova 16.05.2022 v 08:13

Používám Pocketbook 627 a jsem spokojená, ale je fakt, že nevyužívám knihovnu.

Pavlína197
Pavlína197 16.05.2022 v 08:32

Pročetla jsem si zpětně celou diskusi a mám pocit, že jsou s těmi čtečkami samé potíže. Je fajn si přečíst, že má někdo i dobrou zkušenost. Když už jsem se rozhodla investovat pár tisíc, chci z toho mít radost, ne starosti.
Děkuju za rady a za sdílení vašich zkušeností.
PS: dobře, že jsme si ujasnili, jak je to tu s reklamou. Možná by bylo dobré připsat to na začátek vlákna.

Text příspěvku byl upraven 16.05.22 v 08:32

encyklopedie
encyklopedie 16.05.2022 v 11:28

...se čtečkami nemám žádné potíže ....dávno jsem je testoval pro knihovnu
Určitě patřím mezi lidí, kteří mají doma nejdélo čtečku ....a ta moje šlape celé roky líp jak švýčarské hodinky ...mám tam i mp3 přehrávač, takže když se mi nechce číst tak přepnu na poslech /a dnes jsou všechny ty mp3 balabolky atd vymakané.....a když se mi nechce poslouchat knihu čtenou, tak přepnu na audioknihy....
Na externí kartu se vleze tisíce knih....
Koupě čtečky byl velký kauf....


Pavlína197
Pavlína197 16.05.2022 v 12:06

A jakou čtečku konkrétně máte?

encyklopedie
encyklopedie 16.05.2022 v 12:15

Pavlína197...když napíšu jakou, tak mi to nemilosrdní ochránci reklamy smažou ....
hlavně, že okolo je reklamy jak na.......
čtečku ti dám do SZ

siena
siena 16.05.2022 v 12:16

... teď už prý ne :)

cecetka
cecetka 16.05.2022 v 14:50

Pavlina197: Mame doma 4 ctecky (kazdy svoji) a bez problemu. Te nejstarsi je nejakych 8 let.

Text příspěvku byl upraven 16.05.22 v 14:51

maphiosso
maphiosso 08.07.2022 v 11:57

Taky přidám moji zkušenost se čtečkami. V roce 2011 jsem s tlačítkovým Kindle 4, na E-ink jsem si zvykl okamžitě. Když čtete z mobilu nebo z notebooku, přechod na e-ink je jako balzám na oči :-) Se čtečkou jsem byl spokojený, nicméně po roce přišel na trh Kindle Paperwhite, který jsem nutně potřeboval.. Lepší rozlišení, nasvícený displej, zážitek byl zase o kousek lepší. Sloužil bez problémů až dosud (10 let) a funguje vlastně i teď, jen mu po těch letech tak nějak zpuchřela pogumovaná záda. Materiál je lepkavý a nedrží se moc příjemně. Čtečku jsem dal tedy manželce, která ji má v obalu a lepkavý plast ji tak netrápí. O jejím nástupci jsem nemusel dlouho přemýšlet, v akci jsem sehnal Kindle Paperwhite 4, který je technicky zase ještě dál. Lepší rozlišení, rovnoměrnější nasvícení displeje, voděodolnost, displej v rovině s rámečkem aj. Samozřejmě Paperwhite 5 nebo Oasis 3 jsou vyšší level, ale taky za podstatně vyšší cenu. Zůstávám tak věrný značčce. Kdykoliv mám možnost si někde v obchodě prohlédnout Pocketbook, jeho technické zpracování na mě působí lacině a design zastarale. Největší nevýhodu Kindlů, tedy absenci podpory EPUB, řeším prográmkem Calibre

čichačknih
čichačknih 12.07.2022 v 07:16

Dobrý den všem čtenářkám i čtenářům,

měl bych k Vám prosbu. Nemá někdo šablonu na střih látkového obalu na čtečku PocketBook Basic Touch 624. Za tu dobu co čtečku mám jsem vystřídal nespočet obalů od kůže až po koženku a vše mi vydrželo vždy nějakou dobu a pak to šlo z kopce. Vždy mi odešlo místo, kde se obal otáčí jako kniha a také místo kde byl magnet.
Můj požadavek na obal je jednoduchý. Musí mít klopu na displej a buď knoflík nebo magnet na zavření a hlavně požadavek top 1 je, že se musí dobře držet při čtení v jedné ruce (pravá).

Za jakoukoliv radu budu rád a předem děkuji. Pište prosím do SZ.
Díky moc za pomoc
David

Jura Jurax
Jura Jurax 21.09.2022 v 17:19

Jednoznačně tablet je lepší než čtečka. Má výhodu v univerzalitě, je to přece počítač, lze jej připojit do domácí sítě, dá se brouzdat po netu, zjistit si počasí, dopravní spojení, poslouchat audio etc. etc.; a i finančně je to únosné, neboť levný tablet na čtení postačí a je obvykle levnější nebo aspoň srovnatelně drahý jako čtečka. A na SD kartu se vlezou desítky GB knih. Pravda, na čisté čtení mi tablet vydrží na plné nabití tak 2 až 3 dny, když hodně čtu a netrvám na plném jasu displeje, ale to pro mne není limitující. Jistý problém může být leda ve čtení na přímém slunci, ale to je od typu tabletu; chce to jít do stínu :-) ...
Existuje celá řada software pro čtení e-knih pod Androidem i Windows, ať už free nebo placených. Umí různé formáty včetně rtf, doc i docx. I pdf, jenže tam je problém s pevným formátem; chce to přece jen větší displej a když tak pomůže číst s tabletem orientovaným na šířku.
Pod Androidem mám za nejlepší AIReader a ReadEra; stačí free verze. Umí epub, mobi, pdb, fb2, odt, txt, rtf, doc, docx a další. A jsou bez reklam.
Pod Windows kromě formátů pdf (tam vyhovuje Adobe) a rtf, doc a docx (tam vyhovuje Word) mi přijde nejlepší Sumatra. Taky je grátis a bez reklam.
A kdo si trochu tyká s PC, může si instalovat Calibre (taky grátis), převádět si e-knihy mezi formáty a upravovat je.

mfajmanova
mfajmanova 01.10.2022 v 11:15

Přidám svoji zkušenost. O koupi čtečky jsem uvažovala dlouho, ale pořád jsem to nějak odkládala. Zastávala jsem názor, že knížka je lepší. Nakonec mě nahlodala kamarádka a musím uznat, že jsem nadšená. Koupila jsem si Pocketbook 632 a naprostá spokojenost, příjemné prostředí, bezproblémové nastavení, pracuje krásně rovnou od začátku. Nakazila jsem zbytek rodiny, takže jsme asi po měsíci koupili čtečku další, tentokrát Onyx Boox 3, abychom mohli půjčovat knížky z knihovny. Tam jsem byla zpočátku rozladěná, než se mi vše podařilo nastavit tak, aby mi Palmknihy vůbec šly nainstalovat. Nakonec se to však s pomocí pána z obchodu podařilo a po počátečních rozpacích mi teď Onyx vyhovuje více. Hlavně tedy kvůli těm výpůjčkám, ale přijde mi i příjemnější na ovládání.

cecetka
cecetka 01.10.2022 v 20:18

mfajmanova: aplikace eReading se uz instalovat neda? Ta mi prijde uzivatelsky prijemnejsi nez Palmknihy.

mfajmanova
mfajmanova 01.10.2022 v 21:12

cecetka: mně ta aplikace Palmknihy vyhovuje, zatím jsem s ní neměla jediný problém. Používám ji tedy jen na knížky půjčené z knihovny. EReading jsem měla nainstalovaný loni, ale to jsem si půjčila jen jednu knížku. Neměla jsem ještě čtečku a čtení na mobilu mi nevyhovovalo, tak jsem se zase vrátila k papíru. Teď jsem ale fakt nadšená. Na čtečce funguje aplikace dobře a nabídka knížek k půjčení je pestrá. Hlavně tedy oceňuji možnost zapůjčení novinek, které v naší knihovně nejsou.

jardacze
jardacze 11.11.2022 v 10:50

Ahoj, čtu, že na zápůjčku z knihovny je dobrý Onyx Boox 3. Je ještě nějaká alternativa? Myslím něco levnějšího? Chtěl bych si půjčovat eknihy z knihovny, ale to je tak 3x do roka, tak aby se mi to vyplatilo. Co jsem četl tak ty čtečky za nevydrží úplně dlouho OK.

Nyxia
Nyxia 04.12.2022 v 16:55

Jedu Kindly a Papewhite 5 momentálně považuji za nejlepší čtečku v ceně kolem 4-5 tisíc. Na Amazon.de se dá navíc v pravidelných akcích koupit za nějakých 2800 Kč včetně dopravy, verze bez reklamy, a to je zcela bezkonkurenční cena, na kterou se nic nechytá. Co se týče dalších modelů, PocketBook 632 je celkem pomalý, UI nepřehledné, obrazovka dole flekatá a jen čekám, kdy mi praskne displej :-) Kobo Clara HD je průměr, softwarově něco mezi Kindlem a PocketBookem, ale jde do ní snadno nainstalovat Koreader, který z ní udělá úplnou jinou čtečku (hlavně možnostmi, HW to samozřejmě nevylepší). S Onyxy na Androidu zkušenost nemám.

Tablet je na čtení nepoužitelný. Jasně, má více možnosti, hry, internet a podobně. Ale čtete si na něm večer pod žárovkou – odlesky jak prase + podvícený displej unavuje oči. Nepříjemné. A na čtení venku, zvlášť za sluníčka, to rovnou zapomeňte, to je tablet – jakýkoliv – zcela nepoužitelný, zatímco libovolná e-inková čtečka, i 12 let stará, na sluníčku s čitelností displeje doslova exceluje.

Text příspěvku byl upraven 04.12.22 v 16:58

Eddemi
Eddemi 21.12.2022 v 23:18

Tablet určite nie je lepší ako čtečka na čítanie kníh. Na to ostatné určite.
Ja mám už cez 10 rokov Kindle ešte tlačidlový a nemám dôvod meniť, šľape bez problémov celý čas. staršie pocketbooky čo viem boli o dosť pomalšie ako Kindle, ale neviem ako je to v dnešnej dobe. V rodine a kamaráti majú rôzne verzie paperwhite podľa roku kedy sa kto rozhodol kúpiť čítačku. Až na jednu, kedy ju bolo treba asi po roku kompletne resetovať (zvládnuté doma po YT návode), nikdy nebol so žiadnym Kindlom problém.

šáfa
šáfa 24.01.2023 v 11:40

Mam taky jeste tlacitkovy Kindle, naprosta spokojenost, jenze mi uz odchazela baterie. Manzelka do me hucela, at uz si koupim podsvicenou ctecku, ale ja setrilek nechtel. Ted mi uz baterie klekla uplne, objednal sem Kindle paperwhite 5, takze se tesim.
Jeste dodam, ze ctu kazdy den, tlacitkova Kindle mi bez problemu vydrzela presne 9 let.

luutha
luutha 11.03.2023 v 00:50

Skoro čtvrtým rokem mám PocketBook Touch Lux 5. První čtečka a absolutně žádné zkušenosti, rozhodovala jsem se teda primárně na recenzích, ceně a co čtečka za cenu nabízí. Jednou jsem ji reklamovala (asi 3 měsíce po zakoupení), protože mi klekla polovina displeje. :D Od té doby ale stále šlape jak má a já nemůžu být spokojenější. Umí podsvicovat displej, takže lze číst kdykoliv a kdekoliv + má modré a žluté světlo, což je taky fajn pro očička.
Jediná výtka k čtečkám je snad jenom kryt. Dokoupila jsem si k tomu obal od IT Connect, kdy mi po pár týdnech popraskaly rohy a na jednom rohu teď není čtečka chráněná. Sehnat jednoduchou a levnou na určitou čtečku není easy a je lepší si nějakou prostě ušít nebo vyrobit si vlastní.

babicka_amalka
babicka_amalka 11.03.2023 v 14:13

luutha: na tuto i jiné čtečky jsou k mání skvělé obaly na Ali - těm se rohy nelámou (jsou "zasunovací") a jsem s nimi navýsost spokojená; navíc jsou hezké, levné a lepší, než ty, co se nabízejí u nás :-)

cecetka
cecetka 11.03.2023 v 17:46

Mame vsechna pouzdra z Ali. Ta zasunovaci. Cena uz skoro jako v Cesku, ale vyber mnohem vetsi. A vydrzi.

Text příspěvku byl upraven 11.03.23 v 17:46

luutha
luutha 13.03.2023 v 12:36

babicka_amalka: Díky za tip. Neplatí se ale teď balíky z Číny clo od roku 2021?

babicka_amalka
babicka_amalka 13.03.2023 v 22:52

luutha: od určité částky ano; ale bývá tam možnost objednat ze skladu v některé evropské zemi a tam už je to započteno; každopádně tam ty ceny vidíte a můžete se rozhodnout a taky se podívat na stránky celní správy (abych vás nebalamutila, tam jdou uvedeny podmínky);

Text příspěvku byl upraven 13.03.23 v 22:52



Vložit příspěvek