Co si myslíte o akci Me Too?


Hanka_Bohmova
Hanka_Bohmova 08.09.2018 v 00:58

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

TakySimona
TakySimona 08.09.2018 v 03:55

to Hanka_Bohmova:
Jistěže inteligence nestačí, ale když se zkombinuje se smyslem pro humor a vědomím vlastní hodnoty limitujícím k jedničce, pak ano, nebo ne? :-)

Interpretace jsou zdrojem veškerého nedorozumění na tomto světě. Nebudu přidávat další malicherné! Úplně stačí tohle:
https://perspektivne.cz/2018/09/03/na-ceste-se-zpevakem-kapely-zrni-honza-unger-o-vztahu-k-hudbe-i-dvema-klicovym-zenam-v-jeho-zivote/


Vskutku hřebíčky v mém prožívání!
Anebo macizně pravé?

Text příspěvku byl upraven 08.09.18 v 06:26

Paulett199
Paulett199 08.09.2018 v 10:49

A není to jedno? není snad hezké, že svého muže dokáže vidět Hanka_Bohmová právě takto i po letech společného života? I kdyby ona byla jediná na světě, která má na něj tento názor? Pro jejich život je to dobře a nám ostatním do toho vlastně nic není...

charlesmagne
charlesmagne 28.09.2018 v 15:40

Bohužel to vzniklo v USA a tam se chovají oproti Evropě podivně - viz poslední případ s kandidátem do nejvyššího soudu - po 36 letech si ausgerechnet teď vzpomene, že když jí bylo 15 a jemu 17, tak jí sexuálně obtěžoval, dost podivné. A proč zrovna teď? A Američané, místo aby se jí vysmáli, tak to žerou a řeší. A případ Sereny a její reakce tomu daly korunu.
Charlesmagne

Alix
Alix 28.09.2018 v 20:51

charlesmagne - no právě! Modlím se, aby šílenství z USA nedorazilo k nám v plné síle, protože fakt vymřeme. Nejen ve výchově dětí, kterých bychom se už měli pomalu bát, ale i ve vztahu muž a žena. Serena mne našvala, protože se chovala jako idiot, ale reakce médií mne ohromily. Plést feminismus do tohoto sporu je snad zvrácenost a její post hvězdy na tom nic nemění. Je to prostě kráva, která si myslí, že může všechno. A pokud jí ostatní tleskají, kopou si vlastní hrob.

Jacck
Jacck 28.09.2018 v 22:18

V USA už feminismus rozbujel do zhoubných rozměrů, a nejen feminismus, ale celá tzv. identity politics (černoši, gayové, feministky a další profesionální oběti). Vždyť už jim to začíná diktovat kvoty na obsazování žen a barevných do hollywoodských filmů. Viz třeba nové Hvězdné války, v hlavní roli žena, ve vedlejší černoch atd. Pokud by dnes režisér natočil film jen z bílých herců, tak bude profesionálními křiklouny nařknut z rasismu
https://stredoevropan.cz/2017/12/26/obalka-casopisu-s-bilymi-hereckami-vyvolala-obvineni-z-rasismu/
Měly by pozavírat všechny ty gender studies (což jsou líhně profesionálních feministek), black studies (líhně profesionálních rasových ublíženců) a nastolit skutečnou rovnost podle zákona. Žádné kvoty ani zvýhodňování pro žádnou ze skupin nejsou potřeba. A tyto zbytečné a naprosto neužitečné pseudoobory akorát produkují naprosté pitomce, kteří pak otravují život celé společnosti, protože aby obhájili svou zbytečnou existence, tak pak vymýšlí pseudoproblémy a seberealizují se v akcích jako MeeToo. Stačí si vygooglovat pár takových moderních pseudoproblémů, třeba "mansplaining", "manspreading". Doufejme že tyto excesy zůstanou v USA a česká populace si zachová zdravý rozum.


charlesmagne
charlesmagne 29.09.2018 v 16:05

Evropa tisícileté kulturní tradice, ale USA? První osady na východním pobřeží zakládali náboženští fanatici a zřejmě to v nich zůstalo. První exces v moderní době byla prohibice a výsledek - vytvoření organizovaného zločinu.
Charlemagne

Jacck
Jacck 29.09.2018 v 19:18

já bych tu Evropu a její kulturní tradice zas tak nepřeceňoval, koneckonců dala světa dvě světové války, komunismus, nacismus, ruský imperialismus atd. Každá země má své vlastní druhy stupidity, v USA je to na jedné straně ideologie republikánů (mix křestaňského fundamentalismu s randové objektivismem), na druhé straně excesy demokratů (identity politics), u nás si zase lid zvolil Zemana.

siena
siena 01.10.2018 v 10:19

O dalším rozměru a dopadu píše paní Magdaléna Platzová ve článku Kdo nepláče s obětí..., na stránkách iLiteratura. ...

Text příspěvku byl upraven 01.10.18 v 10:23

Jacck
Jacck 01.10.2018 v 10:39

siena: "Myslím, že se ještě nikdo nezabýval tím, co dělat s případy jako tento (Ghomeshi), kdy byl někdo soudem zproštěn viny, ale veřejné mínění jej přesto odsoudilo. Jak daleko by to mělo jít, jak dlouho by mělo zapuzení trvat a měli by se tito lidé mít možnost vrátit?"
---
podle mého by bylo rozumné řešení zákaz zveřejňování jmen lidí obviněných z obtěžování, dokud nebudou odsouzeni soudem. A taky tvrdé desetileté tresty pro falešná obvinění ze znásilnění. A doba promlčení třeba 5 let. Pokud to nenahlásí do té doby, tak ať mlčí na věky, ne že si po třiceti letech vzpomene, že jí v patnácti letech dnes známý politik na večírku sáhl na koleno. Tato masa debilních feministek ve svém svatém rozhořčení zabíjí lidi. A bohužel v USA se staly nekritizovatelné.
https://www.mirror.co.uk/news/uk-news/young-womans-agony-over-mum-10512152
https://deadline.com/2018/03/sexual-harassment-suicide-korea-jo-min-ki-1202322754/
https://nypost.com/2017/12/13/kentucky-lawmaker-accused-of-sexual-assault-commits-suicide/
+ desítky dalších případů, které lze vygooglovat jako "false rape accusation suicide". Taky jsem četl o nějakém gangu psychopatek někde v Torontu, co falešně obviňovaly muže ze znásilnění, až jeden spáchal sebevraždu. Taky si vedly jaké veřejné listiny "sexuálních predátorů", kam mohl kdokoliv připsat kohokoliv.

Upřímně řečeno, všem ženám, co si stěžují na nevítanou mužskou pozornost a berou to jako obtěžování, bych přál, aby jim žádný muž nikdy žádnou pozornost nevěnoval.

TakySimona
TakySimona 01.10.2018 v 10:55

No, a vidíte, Jaccku, za mě se od útlého mládí všichni mí písemní (či jinak distanční) kamarádi NA VEŘEJNOSTI stydí, tedy odmítají se mnou NECHAT VIDĚT, protože nejsem "prsatá dvaadvacetiletá/osmatřicetiletá blondýna/kuchařka" a přesto žiju vesele a spokojeně a dokonce mám i tři až čtyři skvělé, už dospělé děti.

Čímpak to asi bude?
:-)

Text příspěvku byl upraven 01.10.18 v 11:10

Jacck
Jacck 01.10.2018 v 11:10

TakySimona, možná si to prostě jen špatně vykládáte a ten důvod nemusí být v tom, že nejste "prsatá dvaadvacetiletá blondýnka". Neznám vás ani vaše kamarády, takže to asi těžko rozsoudím. :-)

TakySimona
TakySimona 01.10.2018 v 11:13

Ano, protože jsem husa pitomá, se kterou se nedá mluvit o ničem jiném, než kolik stojí poslední model od Manolo Blahnika, že?
:-)

Jacck
Jacck 02.10.2018 v 09:28

Profesor zpochybnil diskriminaci žen ve vědě, CERN s ním ukončil
https://www.echo24.cz/a/SVu8i/profesor-zpochybnil-diskriminaci-zen-ve-vede-cern-s-nim-ukoncil-spolupraci
dnes už se vyhazuje za názory, jako za komunistů

Paulett199
Paulett199 02.10.2018 v 12:00

Jacck-když ve vedení mnoha institucí stále sedí komunističtí pohrobci, tak se asi není čemu divit...bohužel

Jacck
Jacck 02.10.2018 v 18:57

Paulett,
na západě to s těmi komunistickými pohrobky není o moc lepší (vlastní zkušenost, dělal jsem PhD na zahraniční univerzitě). Nejnovějším výstřelkem blbosti jsou tzv. safe spaces, což jsou místa na univerzitě, kde se nesmí diskutovat o určitých věcech, aby se tam nikdo nemohl cítit dotčený. Někteří lidé na západě (a mám na mysli právě ty feministky a černé aktivisty v USA) už ani nesnesou jiné názory než své vlastní, a všechny lidi s jiným názorem se snaží umlčet, dosáhnout jejich vyhození z univerzity, z práce atd., viz známá aféra Larry Summers, ale to jen špička ledovce.
https://www.theguardian.com/education/2018/mar/27/safe-spaces-used-to-inhibit-free-speech-on-campuses-inquiry-finds
už is South Park si z toho dělá legrace
https://www.youtube.com/watch?v=sXQkXXBqj_U

když člověk toto vidí, tak se ani nediví, že někteří volili toho Trumpa - prostě jako protest proti tomu.

Jacck
Jacck 02.10.2018 v 19:58

už i Viewegh se zapojil
https://zpravy.idnes.cz/viewegh-sloupek-pavel-houdek-pravnik-sexualni-napadeni-znasilneni-1fr-/domaci.aspx?c=A181002_135538_domaci_pmk

a tady je ten exot Houdek
https://wave.rozhlas.cz/genderman-roku-pavel-houdek-slabi-muzi-vedle-sebe-nechteji-silne-zeny-6498230
který si očividně myslí, že pubertální osahávání = znásilnění. Pokud je něco horšího než femistky, tak jsou to tihle komičtí mužští femisté. Tento exot vede v Praze kurz sebeobrany pro ženy, nejspíš aby je u toho mohl osahávat a lísat se jim do přízně svým feminismem. Nehledě na to, že ten trouba vůbec nebere potaz, že ta žena s tím obviněním přišla v rámci politického boje před volbou do politické funkce.

Text příspěvku byl upraven 02.10.18 v 20:09

charlesmagne
charlesmagne 20.10.2018 v 18:14

Když Franta šáhne v 15 Máně na zadek, a z Franty se za x let nestane pracháč, tak se nic nebude dít, ale když ano,, tak se patrně Máňa rozpomene a bude žádat za újmu odškodné.
Charlesmagne

pavlinda
pavlinda 28.10.2018 v 12:28

charlesmagne-na tom je asi dost pravdy:-)

Jacck
Jacck 02.11.2018 v 08:32

Feminazi šikana
https://echo24.cz/a/SW45Q/zamestnanci-googlu-prestali-pracovat-protestovali-proti-sexismu-ve-firme
kdyby svět fungoval jak má, tak tyto uvřískané bojovnice google vyrazí na hodinu a najde si jiné zaměstnance, kteří mu nebudou diktovat, jak řídit vlastní firmu. Dožadovat se trestů pro lidi, kteří nebyli odsouzeni soudem, jen na základě tvrzení nějakých žen, a pak vřískat na firmu, že je odmítá vyhodit nebo si dovolí dát jim odstupné. Ať si soudružky založí vlastní firmu a klidně si v ní platí ženám víc než mužům a vyrovnávají tak údajný pay gap (ve skutečnosti neexistující).

braunerova
braunerova 02.11.2018 v 10:25

Jacck: Syn žije v zahraničí. Nedávno nastupoval do jedné velké firmy a musel absolvovat hodinové školení sexual harassment zakončené testem.

Alix
Alix 14.01.2019 v 21:50

Přečtěte si knihu Země žen od Párala, už jsem to psala v jiném vláknu! Ono to není zas tak nereálné podle toho, co se dnes děje. Myslím, že muži by se měli začít bát, pokud se už tak nestalo.
Za sebe ale mohu říct, že nechci, aby se mne muži báli. Chci, aby ve firmě, kde pracuji, bylo to jiskření mezi ženami a muži, chci si užívat dvojsmyslné narážky a chci se, naoko, zlobit za plácnutí po zadečku. Já prostě chci, aby bylo všechno jako dřív, kdy muž byl muž a žena byla ženou. Nechci hon na čarodějnice a samotu, kterou by nám ten hon přinesl.

decijojo
decijojo 06.01.2020 v 14:59

Vznik hnutí MeToo se datuje k roku 2006, oficiálně jej založila Tarana Burke. Díky silné medializaci v roce 2017 se MeToo rozšířilo do povědomí lidí po celém světě. Hnutí mělo sloužit jako nástroj pro ženy, díky němuž by byly schopny vyjádřit své zkušenosti se sexuálním obtěžováním, napadením či znásilněním prostřednictvím #MeToo. Herečky Ashley Judd a Rose McGowan byly mezi prvními (možná přímo prvními) hlasy, které světu přiblížily detaily kauzy sexuálního obtěžování amerického filmové producenta Harveyho Weinsteina.

Následně se začala nabalovat obvinění ze strany dalších desítek hereček. Ze sexuálního obtěžování a znásilnění byli posléze nařknuti i další známé osobnosti. Pokud jsou obvinění oprávněná, je dobře, že tolik žen i mužů našlo odvahu se ozvat. Osoby s podobnou zkušeností získali díky MeToo větší odvahu a začaly s okolím i se světem sdílet své nepříznivé zkušenosti.

MeToo bohužel přispělo i tím, že někteří lidé začali manipulovat s podstatou toho, co vlastně sexuální obtěžování je a není. V Americe se dokonce muži bojí zaměstnávat ženy, jelikož mají obavu z případného falešného obvinění ze sexuálního obtěžování.

Dobrým příkladem zveličování a manipulace je nedávná událost, kdy moderátorku Alex Bozarjian v přímém přenosu běžeckého závodu plácnul jeden z běžců po zadku. Muži, který má plácnutí na svědomí, nyní hrozí roční vězení. Celá situace na mně působí velice manipulativním dojmem a reakci moderátorky považuji za hysterickou. Takové případy na mě působí jako výsměch skutečným obětem sexuální obtěžování, napadení či znásilnění. Obvinění tohoto typu mají za následek i případná zesměšňování či nedůvěru vůči skutečným obětem.

JáJejí
JáJejí 06.01.2020 v 16:56

decijoj, zatím jsem vás tu v diskusi nepotkala, tak nevím, jaký rod a zájmeno mám použít, proto se budu snažit položit svůj dotaz neutrálně:

Vám je příjemná tlačenice v MHD, ve stanicích metra, při vstupu na stadion, do koncertní síně atd.?
Je vám milé, nebo aspoň vám nevadí, když se vás někdo cizí dotýká jinde, než dlaně ruky, opět dlaní, při formálním představování?
Uvítáte, když někdo neznámý k vám přistoupí a dotkne se vás v blízkosti třeba i jen sekundárních pohlavních znaků?

V tom případě jste vskutku unikát.

Jsem přesvědčena o tom, že většina zbylých obyvatel Evropy a Severní Ameriky si hlídá a respektuje tzv. minimální osobní prostor. O ostatních etnikách nemohu nic předpokládat, protože jsem mezi nimi nežila.

To, že nikdo se nemá právo dotýkat jeho těla jemu ne-milým způsobem, by měla být první informace, kterou by měly děti, které už dokážou vnímat svou tělesnost a komunikovat o ní, dostat. Od rodičů, od nikoho jiného, než rodičů.

Text příspěvku byl upraven 06.01.20 v 17:02

Skallarix
Skallarix 06.01.2020 v 17:12

Další paradox "dnešního světa".

Zatímco muži, který plácnul reportérku po zadku hrozí vězení a soud, (ve kterém bude označován za sexuálního predátora etc., který navíc proběhne veřejně a skrz mnoha média) - hromadné znásilňování Evropanek nejen na severu neevropskými přistěhovalci a ilegálními migranty označovanými za "uprchlíky" se zametá před veřejností pod koberec a mnohdy se bagatelizuje. A to je MeToo v praxi.

Text příspěvku byl upraven 06.01.20 v 17:13



Vložit příspěvek