Co si myslíte o akci Me Too?


potika
potika 11.05.2018 v 16:06

Rozumní lidé se doufám rozeštvat nenechají, a to i případě, že nemají shodný názor. Spíš se to celé zvrhlo ve štvanici na ty ,,označené" a osočování těch (především žen), kteří se od Mee Too distancovali. Chtělo by to vychladnout.

potika
potika 11.05.2018 v 16:18

MT se vymklo. Určitě se mnohá obvinění zakládají na pravdě, ale dá se předpokládat, že je tam i spoustu ,,malých pomst" a snah o zviditelnění - a rozlišit je od sebe je už skoro nemožné.

Alix
Alix 11.05.2018 v 21:52

Když jsem zakládala toto vlákno, chtěla jsem jen vědět, jaký máte názor na problém MeToo. Protože to už není jen pár slovíček, to je fakt problém. Nebo bych to asi formulovala tak, že se z toho problém udělal, jak většina z vás, vlastně, skoro všichni, připouštějí.
Nelze odpustit násilí. Psychické, či fyzické. Nevím, které je horší. To je třeba řešit a trestat.
Ale pokud padesátiletá dáma nařkne bývalého nevímkoho, že ji před třiceti lety plácl po zadečku a sáhl na prsa, tak bych to brala jednak jako kravinu a jednak jako krásnou vzpomínku na dobu, kdy byla krásná, mladá a muži se kolem ní jen rojili.
USA je v tomto směru tak nějak ujetá. Tam bych manželovi nedovolila, aby si vzal mimino na kolena, protože by ho obvinili, že je zneužil. V rodině máme spoustu malých neteří, které manžela milují, takže bacha na to!
Nejsem proti pokroku, ale toto JE hon na čarodějnice a za nějakou dobu budeme brát film SEXMISE jako normální výsledek našeho snažení. Bůh mne opatruj!!!

newtory
newtory
newtory 11.05.2018 v 22:43

15-ta minúta 15-ta sekunda,len pol percenta sexuálnych zážitkov je znásilnením,obrovský zvyšok realizovaného sexu je dobrovoľný:
https://www.youtube.com/watch?v=6OvS1uBdOkg

newtory
newtory 11.05.2018 v 23:23

Nemusí sa pretaviť na krásnu spomienku,ale nebude to ani celoživotná trauma (teraz prirodzene nehovorím o znásilnení,ale v "duchu" Alix)
Je to skrátka to o čom píše Markéta Šichtařová :
https://sichtarova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=635525
vyrástla nám tu generácia "sněhových vloček"
A nielen ženy,nájdu sa aj muži:
https://zpravy.idnes.cz/anarchista-martin-ignacak-nezakonna-vazba-odskodneni-stat-ministerstvo-spravedlnosti-veganska-strava-i8f-/krimi.aspx?c=A180504_153148_krimi_jkk
P.S.Parafrázujem výrok W.Churchilla o demokracii:
Svet možno nie je dobré miesto,ale žiadne iné,lepšie nemáme...
P.S.1.
Toto sú naozajstné obete (a nie tie "kravy" z Hollywoodu) ale tým nikto nepomôže,tobôž už nejaké stupidné MeToo.
https://zpravy.idnes.cz/sudan-znasilneni-noura-husseinova-ubodani-manzela-soud-trest-smrti-afrika-16d-/zahranicni.aspx?c=A180511_151437_zahranicni_dtt

Text příspěvku byl upraven 11.05.18 v 23:28


bubka
bubka 11.05.2018 v 23:56

newtory - prostitutka NENÍ producent a to ani když nemá pasáka , prostitutka je ta droga, takže vaše srovnání kulhá, jako nakonec vše, co jste k tomuto tématu napsal je ukázkou tradičních nesmyslných sociálních sterotypů.

Pokud jste zažil nějaké sexuální napadení, pokud vás osahávala nebo se snažila osahávat nějaká šedesátiletá babča, jiná nepřitažlivá obejda nebo jen žena, které jste si do té doby vážil, když vám bylo osmnáct v situaci, kdy nebylo úniku a přetavilo se vám to v krásnou vzpomínku nebo pominutelnou vzpomínku, máte štěstí a ne všichni jsme tak disponováni.

Podle mého soud o skutečném počtu znásilnění nebo zneužití se můžeme jen dohadovat, je mnohonásobně vyšší než ukazují statistiky. a ještě vám připomínám, pokud znásilněná zažije sexuální vzrušení při tom znásilnění, neznamená to, že ke znásilnění nedošlo, je to jen mimovolná reakce organismu, jako třeba kýchnutí a naopak může jen prohloubit a prodloužit utrpení oběti a nikomu do toho nic není.

Hanka_Bohmova
Hanka_Bohmova 12.05.2018 v 00:59

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

kní
kní 12.05.2018 v 09:00

To je mi líto, Hanko_Bohmova, že jsi svoje příspěvky smazala. Ale chápu to.

mirektrubak
mirektrubak 12.05.2018 v 09:36

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

kní
kní 12.05.2018 v 09:56

Dehonestace obětí je známá oblíbená taktika jistých ideologií, že. Každopádně je to výsostná morální hanebnost.

Paulett199
Paulett199 12.05.2018 v 10:44

Pokud bude mít ta hysterie kolem MeToo alespoň ten účinek, že se změní přístup k obětem a ony se nebudou bát a stydět o svém zážitku hned a otevřeně promluvit, pak to nějaký význam má.
Ale nezlobte se na mně, herečka, kterou k sobě domů pozve producent, tam jí následně učiní nemravný návrh, případně dojde i na nemístné fyzické obtěžování, vyvážené následně rolí ve filmu...atd a tak podobně....ono to vážně vypadá, jako by se po letech snažila ještě dovytřískat maximum z toho, že dobrovolně vlezla lvu do klece a ten ji pokousal...
A co případ Kevina Spaceyho, kterému naprosto zničil kariéru nějaký neúspěšný, neznámý herec, kterého snad kdysi v opilosti měl obtěžovat na nějakém večírku?
Důkazy nejsou. To by mělo být podstatné.
Nechtěla bych se dožít světa, kde se muž bojí dát jakkoli najevo, že se mu žena líbí, aby nebyl nařčen z obtěžování. Jsou hranice, které slušný člověk nepřekročí. Pokud se tak stane, musí se oběť ozvat. Hned, ne až po 30ti letech. A kéž by MeToo k tomu přispělo, když už ho tady máme.

R.E.M.
R.E.M. 12.05.2018 v 11:07

Hanka_B. - souhlasila jsem s Vaším komentářem, jen jsem neměla čas napsat příspěvek. Vaše vyjádření - a bubky, mirektrubak, kní - vystihly situaci. Nemělo by se zapomínat na oběti, násilí, zlehčovat jejich emoce.

Souhlasím i s tím, že by se na druhou stranu neměly dehonestovat osoby bez důkazů. Pak je tam prostor pro opačnou nespravedlnost. Nevím, zda není záměrem zdiskreditovat dobrou myšlenku odmítnutí a kritiky násilí a obtěžování několika výstřelky honu na čarodějnice.

I ten posměšný překlad problému harašení evokuje spíš "nesmyslné obviňování" než skutečný problém obtěžování, fyzického a psychického násilí.

Zazněl tady sympatický apel na zdravý rozum.

Asi většina z nás odlišuje nesmyslná obvinění kvůli podržení dveří od častého skutečného násilí a sexuálního obtěžování. Bylo by škoda, kdyby se existující problém zametl pod koberec. Tím nezmizí.

Přestože je můj text dlouhý nepostihl celý názor a všechny detaily.

newtory
newtory 12.05.2018 v 12:01

Toto vlákno vyčerpalo tému a zamotalo sa samo do seba. V zásade tu zazneli triezve hlasy,ktoré rýchlo prehliadli že Me Too je "módna" záležitosť. Aj hlasy,ktoré by sa najradšej okamžite pridali k hnutiu. Neprichodí mi súdiť,preto nebudem. Metoo v súčasnej podobe nemá nič spoločné s naozajstnou satisfakciou a ak aj boli medzi aktivistkami (verím tomu že boli) skutočné obete v záplave imidžových husičiek,ktoré prináša naša šialená doba ich príbehy a hlasy zanikli.
Ak napriek tomu niekto nepochopil: Nikto tu nechcel očierniť skutočné obete a nikoho ani len vo sne nenapadlo zľahčovať,sexuálne násilie (naozajstné násilie,nie galantnosť,flirt,pohľady etc... pretože sexuálne násilie je podľa mňa určitá forma vraždy,telo síce prežíva,ale duša umiera) ani jemu podobné konanie. Žiaľ,svet je plný aktivistov,ktorí sa usilujú zachraňovať svet,aj keby ho mali hneď zabiť a povrchné médiá (aj tie akože mienkotvorné) a sociálne siete ich odkazy šíria s rovnakou vehemenciou,preto je ťažké zachovať si odstup a rozlíšiť čo je ešte "pravé" a čo je "blaf" dnešnej pomýlenej doby.

potika
potika 12.05.2018 v 12:45

Ono totiž mezi např.znásilněním a sexistickou poznámkou, popřípadě dobrovolným sexem poskytnutým za účelem osobního zisku, je obrovský rozdíl... a ten Me Too setřelo. Jsou bezcharakterní muži, stejně jako bezcharakterní ženy - není to o pohlaví, ale o konkrétním člověku.

newtory
newtory 12.05.2018 v 12:58

súhlas

broskev28
broskev28 12.05.2018 v 14:22

Souhlasím s newtory. Jsem mladá, nadějná, krásná adeptka herectví a sejdu se s režisérem. Pochybuju, že ten slavný pán má zapotřebí použít násilí, tudíž je na mě, abych se rozhodla. Prodám "svou čest" a budu slavnou herečkou, nebo půjdu prodávat do supermarketu, ale svou čest si uchovám?
Pokud platí bod a - stala jsem se slavnou herečkou, když jsem se předtím vyspala s rejžou - , mlčím jako hrob a nebonzuju po 20 letech od akce! Měla jsem možnost volby a já zvolila. Takže stydět bych se měla já, ne vilný stařík . . .
Situace stará jako lidstvo samo - talent a krása většinou nestačí, tak jak jsi na tom s charakterem?

Text příspěvku byl upraven 12.05.18 v 14:25

potika
potika 12.05.2018 v 15:25

Ještě mi nedá, k té dříve zmiňované rovnoprávnosti.Myslím, že u nás si na nerovnost
mezi muži a ženami nemusíme stěžovat - každý si může zvolit způsob života, žena nebo muž. Muži se chovají jinak než ženy, ženy jinak než muži - máme to v genech. současná doba tlačí společnost (naštěstí zatím marně, alespoň v našich končinách) do společenství jakýchsi bezpohlavně se chovajících jedinců - to by přece byla škoda, pro oba. Mimochodem - jsem žena, a v životě mi nejvíc ublížily právě ženy - nikoli muži - a upřímně - nejvíc jsem ublížila sama sobě.
Čeká nás praxe - žena muži - nevyžehlím to prádlo, muž ženě - neopravím ten kapající kohoutek?...to bude paráda... a s těmi kvótami - firma má o sadit čtyři pozice - kvóty velí 50 % žen a 50% mužů - přihlásí se 30 mužů a 2 ženy, všichni splňují předepsaná kritéria. Ženy budou přijaty obě - naplnění kvót - a z 30 mužů se vyberou 2...nevidím v tom řešení problému. Vzájemným vztahům to rozhodně nepomůže.

Text příspěvku byl upraven 12.05.18 v 15:59

Hanka_Bohmova
Hanka_Bohmova 12.05.2018 v 17:09

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

bubka
bubka 12.05.2018 v 22:40

broskev28 - a proč by se měla stydět jen ta, která se prodala za roli? proč ne taky ten vilný stařík? to nechápu, ona je necharakterní zato on je charakter?

potika -proč nepomůže vzájemným vztahům i rovnoprávnosti, když se poprvé do konkurzu přihlásí jen dvě ženy, obě dostanou pro shodnost schopností s přihlédnutím k pohlaví místo, další dvě místa obsadí dva mužští uchazeči, co je na tom špatně, když firma dostane čtyři schopné pracovníky a navíc jiné ženy pochopí, že je možné získat to, co chtějí? a proč nemohou ženy spravovat kohoutek a muži žehlit? přijdou tím o pohlaví či přitažlivost?

a i muži se hlásí, že byli obtěžováni

broskev28
broskev28 13.05.2018 v 18:03

Pro bubka: jestli mezi těmi dvěma pro vás není rozdíl, pak nevidím důvod něco vysvětlovat.
A souhlasím, i muži mají problém: vyšli jsme s manželem z metra a on mi se smíchem sdělil, že bych si mohla otlapkávání jeho sexy zadečku nechat až na doma. Nechtěl mi věřit, že já jsem to rozhodně nebyla . . .

potika
potika 13.05.2018 v 21:30

Tak - už naposledy, tohle vlákno už nemá co nabídnout, je to pořád dokola, každý obhajujeme svůj postoj k těmto věcem
bubka problém vidím v tom, že od vilného režizéra by si dnes ani pes kůrku nevzal, zato ona dáma je všemi litovaná zneužitá chudinka.
Co se týče kvót - asi jsem se nepřesně vyjádřila -myslela jsem to tak, že ony dvě ženy by byly přijaty přesto, že řada mužů byla lepších - a to pouze proto, že by NIKDO nešel do rizika, že bude následně obviněn z diskriminace a nedodržení kvót..
a klidně ať muži žehlí a ženy spravují kohoutky...to byl jen první nápad... a o to jde...KAŽDÝ a KAŽDÁ si dneska může zvolit takový životní styl, který mu vyhovuje
a ještě pro Hanku - Hanko, nevím, čím jste si prošla, ale nikdo tady ani v nejmenším nezpochybnil těžká fyzická či psychická traumata

Text příspěvku byl upraven 13.05.18 v 21:54

bubka
bubka 13.05.2018 v 23:01

broskev28 - už je to tak, nevidím rozdílu mezi rejžou který požaduje sex aby obsadil roli a tou, která sex ve snaze roli získat poskytne. snad jen ten rejža je větší šmejd. Doba, kdy ženy raději zemřely, aby unikly osudu horšímu než smrt, tedy sexu s nepřítelem je dávno ta tam, to je marný.

potika - no konečně, že oba dospěla tak daleko, že by od vilného režiséra dnes pes kůrku nevzal, ještě nedávno to bylo tak, že byl považován za pořádného chlapáka.
a proč vlastně uvažujete o tom, že v hromadě senzačních a schopných mužů se o místo přihlásí dvě nemožné ženské? třeba je to naopak, uprostřed hordy nemožných chlapů jejichž jedinou kvalifikací je kamarádství s personalistou, jsou uchazečkami dvě schopné odbornice a nevezmou je protože to jsou "jen" ženské a kvóty nejsou povinné.

a ne, každá si nemůže zvolit životní styl, který by jí vyhovoval, protože má patrně děti a to ji dost zbrzdí, ale muže mnohdy ani omylem..

mirektrubak
mirektrubak 13.05.2018 v 23:08

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

broskev28
broskev28 14.05.2018 v 07:23

Kdyby tohle měla být poslední slova v této diskusi - a koneckonců i kdyby ne - tak velké díky za ně!



Vložit příspěvek