Brýle na čtení


kapr
kapr 26.02.2022 v 21:04

Nejsou multifokály, jako multifokály. Zřejmě s každými z nich je, (pokud jsou k tomu vůbec určeny,) dobře vidět na dálku - před sebe i do stran. Naopak vidění na blízko už je v jejich případě výrobně zřejmě obtížnější, a proto také nákladnější záležitostí. S některými je na blízko vidět prakticky jenom před sebe. Na druhé straně existují i takové, se kterými je i na blízko vidět docela dobře i do stran. Bohužel tento rozdíl ve finančním vyjádření představuje na jedné straně třeba jenom cca 5tis.Kč, na druhé straně ale i až 50tis.Kč. Na tuto otázku rozhodně nejsem ani poučený laik, natož odborník. Velice bych proto uvítal, kdyby názory na toto téma sem napsalo i několik lidí z profese.

arusha3342
arusha3342 16.03.2022 v 12:07

Příspěvek porušil pravidla diskuze, a proto byl odstraněn moderátorem.

Janadvorackova
Janadvorackova 20.03.2022 v 11:50

Kapr: Zkuste se zeptat v pojišťovně. Za poslední dva, tři roky, se měly nějak vícekrát měnit úhradové tabulky za různé druhy skel. Nevím, jak to teď je.
Třeba i já, která jsem měla brýle na blízko dosud zadarmo, budu muset rozbít prasátko.

Lea01921
Lea01921 08.04.2022 v 13:59

Příspěvek porušil pravidla diskuze, a proto byl odstraněn moderátorem.

Koka
Koka 08.04.2022 v 16:10

Dotaz uživatele Lea01921 považuji za bohapustou reklamu na (stačí se podívat, že tazatel/-ka si jen kvůli tomuto příspěvku vytvořil/-a zde účet), a proto doporučuji příspěvek odstranit.

Text příspěvku byl upraven 12.04.22 v 08:59

Denysa111
Denysa111 11.04.2022 v 22:12

Příspěvek porušil pravidla diskuze, a proto byl odstraněn moderátorem.


siena
siena 12.04.2022 v 07:25

A hned další...

Janadvorackova
Janadvorackova 12.04.2022 v 17:04

Tyjo, že někoho baví založit si profil kvůli pár příspěvkům... Jednou jsem tu někde psala, že by nové profily neměly mít hned možnost diskutovat - až knihy ohodnotí a komentáře napíšou. Až něco o sobě povědí... a třeba nějaký čas uběhne. Ono by je to přešlo.

Atuin
Atuin 12.04.2022 v 17:21

Mě zase fascinuje jak někoho zajímá proč si kdo založí účet, a že by tu snad měla být nejakaká komise která by schválila sebebanálnější otázku. Takových lidí se upřímně bojím. Pokud nemám k dotazu co říct tak si ho snad nevšímám a nevytvářím umělé problémy.

Janadvorackova
Janadvorackova 13.04.2022 v 15:42

Sice nevím, o jaké komisi je řeč, ale strach zabíjí myšlení. Chce to svému strachu čelit -:))), Veroniko.
Tady šlo o to, že vznikají profily z reklamních důvodů a příspěvky bez obsahu. Nevím, jestli jste je zaznamenala, než je smazali.
Falešně nadšené výkřiky chválící eshopy... kdo to potřebuje.
Pokud jde o dioptrické brýle, ty by si na internetu kupoval jen trouba, jemuž nezáleží na očích. A brýle jako doplněk pro lidi bez očních vad si stejně většina raději vyzkouší, ne?
To druhé neznám, já je jako doplněk nenosím, spíš jako nutnost. Proto tenhle nadšený jásot nechápu.
Ještě mě dojímají lidé nakupující dioptrie u Vietnamců. Ale co, zdraví má každý svoje.

kapr
kapr 13.04.2022 v 16:30

Brýle nosím jako nutnost. Na internetu si je prohlédnu, možno-li, něco si o nich i přečtu - třeba jaké byly použity materiály, posoudím ceny - a v případě vážnějšího zájmu následně vyrazím do prodejny, kde si vybrané, (ale i ty které mne už přímo na místě zaujmou,) pečlivě prohlédnu a vyzkouším. Mám-li ještě nějaké otázky, tak optika podrobně vyzpovídám, a případně si nakonec ty vybrané objednám. U vietnamců brýle samozřejmě také nakupuji, obvykle tehdy když jsem mimo domov a brýle které jsem měl s sebou doznaly určité ouhony.
Každý způsob nabídky i poptávky má své odůvodnění. Jen je musíme v rámci vlastních schopností rozumně používat.



Vložit příspěvek