Bookfan sirotci


Hřibče
Hřibče 13.02.2014 v 09:40

Děkuji Baru za pochvalu, jsem ráda, že se ti recenze líbí. :)
Snažím se vybírat si z různých žánrů, abych nečetla pořád to samé, ale přiznám se, že mám pár svých oblíbených, které si vybírám přednostně. Právnický thriller k nim sice až tak nepatří, každopádně jsem ráda, že jsem knihu přečetla, rozšířila mi obzory. :)

Thanyss
Thanyss 16.02.2014 v 10:58

Tak jsem si taky dala ještě jednu detektivku a to kukačku od maskované paní Rowling :) Grisham to není, ale taky stojí za přečtení.
http://www.databazeknih.cz/recenze-knihy/kukacka-bohuzel-neleta-1267

Thanyss
Thanyss 16.02.2014 v 16:10

A ještě jsem stihla dneska jednu knížku. Musím podotknout, že se jedná o krásný, silný a emotivní příběh psaný nevšední formou. Mně se moc líbil.
http://www.databazeknih.cz/recenze-knihy/cena-za-umeni-cist-1269

Jennkie
Jennkie 21.02.2014 v 23:02

Osud BF mě také velmi mrzí, byla jsem s ním od začátku a moc se mi líbil. Nic proti, ale koncepce Databáze se mi nelíbí tolik jako na Bookfanu, o to víc mě to štve, že se na to zakladatelé vykašlali :-(
V současné době BF funguje, po dlouhé době jsem se tam dnes dokázala přihlásit, moje knihovna naštěstí funguje, jen je to pomalé a nezobrazují se obrázky knih, i když nevím jestli je to nečinností správce nebo jen tím, že se obrázky obálek třeba přestěhovaly na jinou adresu a nezbylo dost fanoušků, kteří by to obnovovali.
Opravdu už se nenajde nikdo, kdo by Bookfan oživil? :-(

Viki9
Viki9 22.02.2014 v 13:50

...Drazí Bookfan pohrobci, klidně se tu sdružujte, nostalgicky vzdychejte a kolektivně plačte, ale nezdá se vám trochu proti dobrému mravu, tu pořád zdůrazňovat, jaké to tam bylo super a jak to tady nedosahuje oněch kvalit a úrovně??? ... asi to zas taková sláva nebyla, když Bookfan dopadl tak jak dopadl a stál na jednom člověku ... zkuste naopak zapřemýšlet, kolik lidí tady naplno pracuje pro rozvoj této databáze a že se jich vaše řeči o zdejší nedostatečnosti musí hluboce dotýkat ...
P.s. Nemá cenu mi odpovídat ve smyslu, že jsem zaujatý, protože zaujatý opravdu jsem - nemám plačky rád ... pokud chcete Bookfan obnovit, tak si ho prostě obnovte ... neskuhrejte a konejte ...

Thanyss
Thanyss 22.02.2014 v 17:47

Viki9: Nějak si nevzpomínám, že bych tu nějak zdůrazňovala, jak byl BF lepší než Databazeknih, naopak jsem se zmiňovala, jak se mi tu líbí. Jistě, některé věci tu postrádám, naopak jsem tu našla spoustu věcí, které se mi velmi líbí.
Také bych ráda konstatovala, že už jsme konat zkoušeli, alespoň někteří z nás. Stránka nestála na jednom člověku, ale na třech lidech, postupem času se to však smrsklo jen na jednoho a když ani ten nereaguje na výzvy a prosby, je potom těžké něco zachraňovat, když vlastně není co. A že by se našlo dost lidí, kteří by se o BF dále rádi starali. Ovšem to by jim nejdříve zodpovědný člověk musel danou stránku předat ke spravování, že?
Osobně si velmi vážím všech, kteří se o Databazi starají, připojila jsem se dokonce k narozeninovému přání, kde jsem všem děkovala, že to tu udržují, a nebyla jsem tam jediná z "bookfan sirotků".
Přestože chápu, proč jste na napsal, co jste napsal, nic to nemění na faktu, že takováto reakce se zase může hluboce dotknout některých lidí v této diskuzi, když jste nás takto hezky hodil do jednoho pytle a nazval uplakánky, kteří mají spoustu řečí a skutek utek. Možná by bylo dobré si uvědomit, že se takto nechováme všichni.

Text příspěvku byl upraven 22.02.14 v 17:48


Jennkie
Jennkie 22.02.2014 v 18:14

Thanyss: Plně s tebou souhlasím :-) To, že je BF lepší než Databáze, jsem neřekla, všechno má své plusy a mínusy, také jsem zde našla pár dobrých vychytávek. A už to, že se tu BF sirotci sdružují a nejsou u konkurence, mluví samo za sebe... :-)
A nejsem uplakánek, jsem jen naštvaná, že tak nadějný a zajímavý projekt byl pohřben z pouhého nezájmu zakladatelů, kteří se ani nenamáhali BF předat někomu dalšímu, kdo by se o něj staral. Pouze se s ním pochlubili v životopise, i když už v podstatě není čím se chlubit. Už jsem se je také pokoušela kontaktovat a kdybych měla potřebné schopnosti a znalosti, asi bych se o obnovu pokusila sama, ale BF prvotně potřebuje IT správce (což já bohužel nejsem a nikdy nebudu), aby vše fungovalo, jak má, pak teprve lze mluvit o nějaké obnově a rozvoji.
Nebylo nutné Bookfan sirotky hanět, přecejen tu máme svobodu slova a už název diskuze vypovídá něco o tom, co se tu dá probírat, takže je nesmysl mě kvůli tomu popotahovat. Díky.

Viki9
Viki9 22.02.2014 v 18:29

Thanyss: ...v tomto ohledu se omlouvám ... oslovení bylo všezahrnující a tudíž opravdu házelo všechny do jednoho pytle ... takže se omlouvám a upřesňuji, že jsem mířil na ty z vás, co tu nevhodně komentovali tuto databázi ve smyslu, že Bookfan byl lepší ... a být to úkaz ojedinělý, tak bych se tím nezabýval ... ale stačí si jen toto vlákno pročíst dozadu ...
Jennkie: ... cituji: " koncepce Databáze se mi nelíbí tolik jako na Bookfanu" a vzápětí "To, že je BF lepší než Databáze, jsem neřekla" ... ??? ... takže opět opakuji, že taková prohlášení jsou proti dobrému mravu ... je to stejné, jako na návštěvě říci - U sousedů jsme dostali lepší a chutnější oběd ... asi by to hostitelku nenadchlo...

Jennkie
Jennkie 22.02.2014 v 18:44

Viki9: To, že "koncepce" Databáze není tak dobrá, neznamená, že je celá Databáze horší (rozepsala bych se o té koncepci, ale v tuto chvíli je to zbytečné). Kdyby se mi tu nelíbilo, tak tu nejsem. Prostě BF byl trochu jinak postavený a mělo to své výhody... i nevýhody. Ty mi pořád předhazuješ, jak tu Databázi urážím, ale já jen řekla svůj objektivní názor (kdyby to bylo míněno subjektivně, napíšu něco jako "BF je nejlepčejší ze všech a za nic ho nevyměním!"...a nebyla bych tu přihlášená a ani aktivní).
Tvůrci Databáze by měli být dostatečně dospělí na to, aby snesli jistou dávku zdravé kritiky, místo aby zakázali kritiku a nechali lidi, aby jim lhali do očí o tom, jak je Databáze dokonalá a bezchybná a přestali se snažit Databázi rozvíjet, tak jak to bohužel dopadlo u BF. Jak jsem psala výše, všechno má své plusy i mínusy... Tak se do mě laskavě přestaň navážet, mám právo na svůj názor...

Viki9
Viki9 22.02.2014 v 19:17

... rád bych i nadále hájil svůj názor, ale znovu jsem si velmi důkladně pročetl celé toto vlákno a v rámci objektivity musím (a to velmi, velmi nerad :-D) přiznat, že jsem se mýlil ... valná většina z vás to tu naopak chválí ... můj dojem vzešel ze čtení vašich příspěvků v delších časových úsecích ... když člověk pročte celou diskuzi v celku, vyjde mu úplně jiný obraz... jak říkám, mýlil jsem se v posouzení vaší komunity a naprosto jsem neznal pozadí vaší spřízněnosti z minulého webu ... moje chyba a opravdu se pokorně omlouvám a kaji ... promiňte ...
... smazal bych své předchozí příspěvky, ale ze zásady tak nečiním ... činí to diskusi zmatenější ... jen ať je můj omyl vidět ....
Jennkie: ohledně Vás pouze připouštím, že má reakce byla naprosto zbytečně vyostřená ... (a nejsem tvůrce Databáze ... mluvil jsem pouze za sebe)

Thanyss
Thanyss 22.02.2014 v 19:41

Nuže, zakopejme tedy "válečnou sekyru". Hezky jsme si to vyjasnili a nyní si v klidu užijme zbytek víkendu. :)

Text příspěvku byl upraven 22.02.14 v 19:41

Viki9
Viki9 23.02.2014 v 12:46

... děkuji za shovívavost :-D

msekot
msekot 01.03.2014 v 09:06

Zdravím všechny sirotky :-). Rád bych se zeptal na kacířskou myšlenku - Pokud by se BF vrátil a znovu rozjel, vrátili byste se? Měl by se někdo o záchranu pokusit nebo už je ten projekt mrtvý a překonaný? Předem díky za vaše komentáře a klidně pište i soukromé zprávy :-). Díky a na viděnou třeba zase na BF :-D.

KellyH
KellyH 01.03.2014 v 09:10

Já osobně bych fungovala tam i tady, stejně jako jsem to dělala i za doby, kdy BF ještě žil :)

petshop
petshop 01.03.2014 v 09:50

Já bych se určitě vrátila, mně se tam líbilo nejvíc.

bbara155
bbara155 01.03.2014 v 13:05

Já bych už zůstala tady. Možná bych se tam občas mrkla, ale rozhodně už bych tam nebyla nijak aktivní.

Sklenička
Sklenička 01.03.2014 v 13:29

Na BF se mi líbila jeho koncepce jakožto sociální sítě pro knihomoly, ale nedělám si iluze, že se to vzkřísí, takže otázka je vcelku bezpředmětná :-P

Hřibče
Hřibče 01.03.2014 v 14:49

Už bych se nevrátila, tady je mi líp. :) Možná bych se tam občas mrkla, ale to by bylo vše. Rozhodně bych se tam už do žádných aktivit nezapojovala.

Lensiiee
Lensiiee 01.03.2014 v 16:47

Já změnám moc nefandím, takže pendlování sem a tam rozhodně není nic pro mě. Zůstala bych tady. Tady mi nic nechybí.

BooksLucyKing
BooksLucyKing 01.03.2014 v 17:53

asi bych se tam občas mrkla, ale stačila mi už jedna migrace + založení goodreads, představa, že bych ještě na potřetí měla zase někde dohánět všechno, co jsem přečetla. Ne, děkuju :D... ale jako ráda bych se tam občas mrkla, něco písla možná, ale vést si tam knihovnu, to už ne.

Jennkie
Jennkie 01.03.2014 v 18:17

Jak psala Sklenička, ta koncepce byla dobrá :-) Takže kdyby byla šance, že se to obnoví (a když už se obnoví, že k něčemu bude vypadat), tak bych BF navštěvovala :-) V současné době nejde ani spustit, tak jsem hodně zvědavá...

Thanyss
Thanyss 01.03.2014 v 18:44

A víte, že já ani nevím? Já už jsem se zabydlela tady a mám pocit, že už se odsud nehnu, dokud tu vše bude fungovat.
Nicméně nepopírám, že pokud by BF vstal z popela, asi bych tam občas zavítala na návštěvu, nicméně knihovnu apod. bych si tam už nevedla. Holt DK se stala mou domovskou knižní základnou. :)

Ronin Roujin
Ronin Roujin 02.03.2014 v 13:31

Pokud by se podařilo přetáhnout i databázi (tedy většinu starých recenzí) o návratu bych uvažoval. Bookfan se mi líbil víc. Byl modernější (jak vzhledem, tak funkčně) a vyhovoval mi i úvodní feed. Kdybych měl vše zadávat znovu, tak bych se na to už asi vykašlal.

Dzejn81
Dzejn81 05.03.2014 v 12:39

Ahoj, nečetla jsem všechny příspěvky, takže se předem omlouvám, za dotaz...měla jsem účet na BF, kde mám všechny přečtené knihy, ale nejde se mi tam už nějakou dobu přihlásit...pochopila jsem tedy správně, že už nefunguje? Je nějaká šance, že by mi správci mohli poslat seznam přečtených knih? Jsem asi hodně naivní, že....?

Thanyss
Thanyss 05.03.2014 v 12:42

On BF občas funguje, občas ne. Správci ti bohužel žádný seznam nepošlou neb vůbec nekomunikují, respektive Michal Juhás, tatík BF, už své dítko definitivně pohřbil a je mu jedno, jak živoří.



Vložit příspěvek