Antikvariáty - špatné zkušenosti


josp
josp 23.05.2017 v 09:57

Pro xxBILLY:
Antikvariát 11 svoje výdejní místo v Brně úplně zrušil. Hádám, že už tak před půl rokem. V kavárně Monro zůstalo pouze výdejní místo Antikvariátu Morava, který je podle mě nějakou pobočkou Antikvariátu 11. Tváří se sice jako samostatný obchod, je tam ale stejná paní, která jednala i za Antikvariát 11. Proto si myslím, že Antikvariát Morava je brněnskou pobočkou Antikvariátu 11 nebo spolu určitě mají něco společného.

xxBILLY
xxBILLY 24.05.2017 v 22:11

Pro josp - Děkuji za vyčerpávající informace :-)

bubka
bubka 31.05.2017 v 22:01

antikvariát 11 - moje zkušenost s ním je dobrá, v současnosti mi posílá knihy současně s tím, jak mi potvrzuje objednávku,takže aniž bych je ještě zaplatila.

xxBILLY
xxBILLY 01.06.2017 v 12:06

PRO- bubka : to je pro mne nový poznatek, že některý Antik
posílá knihy ještě před zaplacením. Myslíte poslání poštou?
Platbu jim hradíte na účet nebo dobírkou? Děkuji za odpověď. :-)
Také někdy tohle praktikuji, ale jen u zákazníků, kteří si u mne
koupili knihy opakovaně. Děkuji Vám za info a přeji hezký den.

bubka
bubka 01.06.2017 v 13:04

ano,před zaplacením ověří, zda knihy mají a hned posílají a mně pošlou platební údaje,Posílají to GLS. Platbu hradím předem,ale když posílají ,nemohou mít potuchy, zda jim pošlu peníze (pošlu). Pravda je, že i já jsem u nich už několikrát kupovala, ale nemyslím, že bych byla pravidelnou zákaznicí,.

Ale i já,a prodávám jen tu a tam, co zjistím, že mám dvojmo, pošlu knížku tehdy, kdy jdu na poštu, ne až po doručení platby.

scirocco
scirocco 18.04.2019 v 11:04

Uživatel svůj příspěvek odstranil.


Gobineau
Gobineau 13.08.2019 v 03:10

Antikvariat 11 banda zlodejov a podvodnikov.

Mam s nimi dve skusenosti. Prva objednavka, pred rokmi, nikdy neprisla, predpokladam ze ju vobec neodoslali. Vtedy posielali Ceskou Postou, takze overit sa to nedalo.

Teraz posielaju kurierom, tak som si povedal ze to skusim este raz. Zasielku poslali, ale chybala v nej prave ta kniha o ktoru mi islo najviac. Na otazky a urgencie neodpovedali.

Takze, Antikvariat 11 - nikdy viac. Zlodeji a podvodnici.

Maki7
Maki7 05.09.2019 v 13:36

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Janabenes
Janabenes 17.01.2020 v 14:14

Jedna objednávka - jedna kniha - zaplaceno, ale zruseno, knihu nedohledali. Dalsi objednavka - dve knihy - zaplaceno, ale jednu opet nedohledali. Stacilo.

tatjana1737
tatjana1737 16.04.2020 v 14:42

Objednávali jsme odsud několikrát a vždy to bylo ok. Jednou jsem tuším i osobně vyzvedávala a i to bylo na výbornou - knihy za nízkou cenu, jako nové. Jen komunikaci obchod příliš neovládá. Tuhle jsem se ptala, je-li možné i jiné doručení než kurýrem (ten byl 4x dražší než kniha), dorazila jen lakonická odpověď: "Ne, jen GLS." Bez oslovení, podpisu, ničeho - ale budiž, v internetové době už jsem se setkala s ledasčím. Nyní si manžel v antikvariátu vyhlédl knihy, které sbírá a dlouho mu chybí, a požádal mne, abych je poprosila o nafocení stavu knih. Na e-mail nikdo nereagoval, tak zkouším volat. Zvedl to pán, který mi velmi upřímně sdělil (cituji), že stojí-li ta kniha úplné hovno, tak nic fotit nebudou. Odpověděla jsem, že to jsou 4 knihy za 400,-. Odpověď: "To je hovno, to fotit nebudeme. Nezlobte se." Nu... skousnu ledasco, odpověď mi vlastně taky dali, ale obsah té odpovědi... husy jsme spolu nepásli, tohle by mi neřekl ani fakt dobrý kamarád, natož cizí člověk, který zastupuje obchod, z něhož chci něco koupit. Jsem v lehkém šoku.

svobjan
svobjan 30.04.2020 v 19:42

Když jsem si včera ve Vlastislavově ulici v Praze vyzvedával ve fólii zabalenou knihu Za oponou války od Jakuba Szántó, která byla na internetu nabízena jako pěkná brož. za 150,- Kč, předával mi ji sám pan majitel Cortés se slovy: mohu ji klidně rozbalit... Nemusíte, povídám já, to je v pořádku, vidím, že je to ona. Tak to bude za 140 bez dokladu, povídá zase on, a já zaplatil a odešel. Když jsem ale doma zjistil, že frontální list je pod novým přebalem silně pomačkaný, s 10 cm otvorem po noži, a zadní list je také polámaný, rozhodl jsem se, že budu její stav reklamovat.
Když jsem druhý den vešel do provozovny, právě se pan Cortés dohadoval s nějakým zákazníkem přede mnou o nedodaných fakturách, tak jsem zůstal v pozadí a čekal až na mě dojde řada. Asi mu bylo nepříjemné, že všechno slyším, tak na mě po chvilce houknul "Váš mail". Nemám mail, mám reklamaci, odpověděl jsem. Tak to ukažte, říká on a já mu ukazuji zubožený stav mé koupené knihy. To bude asi nějaký omyl, že, to nebude ta pěkná brož. jak jste inzerovali, říkám. Pan Cortés na to kouknul a velkoryse povídá, tak já vám vrátím peníze a tu knihu si klidně nechte… víte, já stejně nevím, jestli je ta kniha vůbec od nás, já vám to jen musím věřit, já to nepoznám, to je má dobrá vůle... Příště raději předem napište. Proč bych měl napřed napsat jsem nepochopil, ale povídám, kdybyste mi třeba dal včera účtenku, tak byste věděl, že je to kniha od vás. To ne, to by bylo úplně stejný, povídá pan Cortés, stejně bych nepoznal, že je to tahleta kniha, i kdybyste měl doklad. Dobře, povídám, ale já peníze nechci, já bych ji rád vyměnil za tu druhou, stejnou, co taky inzerujete, třeba bude lepší.
Mezitím, než knihu přinesli, začal mi pan Cortés vysvětlovat, že to tedy pro mě udělá, ale že jsem se nezachoval správně, protože jsem měl přijít, pěkně pozdravit dobrý den a říct podívejte, mám tady takový problém a ne hned říkat, že mám reklamaci. Nedal jste mi šanci, bránil jsem se, chtěl jste po mě mail, a já odpověděl, že jsem tady s reklamací, to je všechno. Musíte být slušný, pozdravit, víte, pozdravit, opakoval dokola, já bych to pro vás nemusel udělat, víte, opravdu nemusel, já jsem právník, já tomu rozumím, stále dokola opakoval pan Cortés, a já měl pocit, že začíná dělat zbytečné dusno. Snažil jsem se to proto odlehčit a povídám, tak proč radši neděláte právníka, to by vám vyneslo víc, než tady ty knížky, nemyslíte? To by mě nebavilo, odpověděl. Já s tím nemám problém, jestli s tím máte problém vy, tak já ho nemám, znovu opakoval. V tu chvíli přinesli druhou knihu a když jsem ji otevřel tak tentokrát nebyla probodená nožem jako ta předchozí, ale její přebal byl zase z vnitřní strany umazaný od tiskařské barvy. No, vidíte, povídá Cortés, taky nic moc, tuhle knihu si lidi totiž kupujou kvůli obsahu a ne kvůli obalu, víte, přitvrdil. No dobře, povídám, ale co třeba takhle, to by šlo, ne? Vzal jsem obě knihy a vyměnil jejich přebaly, takže vznikla jedna „dobrá“ kniha a jedna "uspokojivá". Odpovědi jsem se už ale nedočkal, aspoň tedy ne takové, jakou bych očekával. Pan Cortés chvíli vypadal, že nechápe co po něm chci, ale potom se v něm něco zlomilo a jeho chování se změnilo o 180 stupňů. Co si to dovolujete, vy mi tady normálně manipulujete s mým majetkem, zařval na mě z ničeho nic a vytrhl mi obě knihy z rukou. Co to má znamenat, řval na mě dál, chováš se tady jako doma, ty čůráku, víš co, tady máš prachy a koukej vypadnout, slyšíš, vypadni vodsud, když se neumíš chovat. Nevěřil jsem svým uším. Uklidněte se, povídám, neřvete na mě a chovejte se ke mně slušně, povídám, ale to už mi vrazil mi do ruky 140,- Kč a stoupl si přede mně. Ty zmrde, pokračoval, já jsem tady doma, ty tady nebudeš nic dělat, rozumíš, koukej vypadnout ty čůráku jeden zasranej, na takový jako seš ty tady nejsem zvědavej, vypadni a přijď zase (?) až se naučíš chovat, kreténe, řval na mně v náhlém záchvatu zuřivosti ze vzdálenosti asi 30 cm od mého obličeje. Bez roušky, pochopitelně. Rozhlédl jsem se kolem, co na to přítomní zaměstnanci, ale zaregistroval jsem jen hlavy zabořené do počítačů, bez jakékoliv účasti na naší hádce, resp. na záchvatu pana majitele. Asi budou zvyklí, proběhlo mi hlavou. Byl jsem zaskočený, a nechápal jsem co se vlastně stalo. Mezitím do mě ale Cortés strčil, a když jsem se neměl k rychlejšímu odchodu, vzal mě za oblečení a za doprovodu dalších nadávek mě ze skladu hrubou silou fyzicky odstranil. Připadal jsem si v tu chvíli strašně, ale věděl jsem, že nemohu nic dělat. Je mi přece jen 67 let, zákazníci, kteří by se mne mohli zastat už uvnitř žádní nebyli, a ze zaměstnanců by mi asi těžko někdo dosvědčil, že jsem to nebyl já, kdo někoho napadl. Proti takovému jednání se v tu chvíli, bohužel ani později, nedá prakticky nic dělat, a pan Cortés si toho je, se svým právnickým vzděláním, jistě velmi dobře vědom. Běžte si na mě klidně stěžovat, třeba na policii, běžte, nebo na čoiku, tam mě už taky znají, klidně běžte, několikrát za mnou ještě řval tento právnicky vzdělaný antikvář pan Mgr. Jakub Cortés. Zkušenost to pro mne byla neuvěřitelná, protože by mně nenapadlo, že se něco takového vůbec může někdy stát. U pana Cortése to ale asi nebude nic výjimečného, když už je tak známý u policie, ČOI-ky nebo v D-testu, kde si na něho už také pár lidí stěžovalo. Pan Cortés je nejen nebezpečný člověk, ale jsem přesvědčen, že je to hlavně případ pro psychiatra. Po svém zážitku bych se klidně vsadil, že svou diagnózu už má dávno někde vedenou, ale pátrat po ní rozhodně nebudu, protože za to pan Cortés nestojí. Je to grázl a hulvát, a jestli ho špatně vychovali, nebo je „jen“ nemocný… bůhví.
P.S.
Asi za hodinu po incidentu, mi v mailu od něho přistál dopis tohoto znění:
Pane,
potřebujeme, aby se lidé v naší provozovně chovali, pokud možno, slušně a ohleduplně. Snažili jsme se vám to lidsky vysvětlit, vzniklá situace nás mrzí.
Děkujeme
Mgr. Jakub Cortés

Dobrá tečka na konec, co..? Jak říkám, případ pro psychiatra.

Text příspěvku byl upraven 30.04.20 v 19:47

mm8
mm8 01.05.2020 v 21:13

Http://antikwariat.cz

Nemate niekto skusenost s tymto antikvariatom? Je to uz nejaku dobu co som kontaktoval ten antikvariat mejlom a prislam mi jedna odpoved. Nedavno som si objednal dve knihy a nikto sa mi neozval, obsah sa nemeni uz rok. Existuje to vobec ci to je len nejaky fake?

Text příspěvku byl upraven 01.05.20 v 21:45

Koka
Koka 02.05.2020 v 11:36

svobjan, děkuji, že jste popsal svou otřesnou zkušenost - považuji to za službu dalším čtenářům.
Budu se snažit sdílet Váš text s co největším počtem svých příbuzných, kamarádů, kolegů a snad si ten příspěvek všimne i živnostenský úřad příslušné městské části Prahy.
Takoví šmejdi, jakého jste ve svém příspěvku popsal, jsou imunní vůči pojmům "stavovská čest", "obchodnická poctivost", "dobré jméno firmy" a pod. (Předpokládám, že právě podobní vychcánci jistě mezi prvními podají žádost o finanční kompenzace od státu, neboť - spolu s tisíci dalšími podobnými zmetky - nemohli kvůli covid-19 provozovat svou "poctivou živnost".) Myslím tedy, že zde pomůže jediné: u tohoto prodejce nikdy, opravdu nikdy - NEKUPOVAT!

paulhunter
paulhunter 02.05.2020 v 16:21

mm8: (ze stránek ČOI):

antikwariat.cz

Spotřebitelka uvedla, že jí nebyly dodány objednané knihy a obchod nekomunikuje. Na internetových stránkách nejsou zveřejněny identifikační údaje prodávajícího, je zde uvedena pouze e-mailová adresa, telefonní číslo „Pražského depozitáře“ a adresa náměstí Míru 47, 763 16 Fryšták, na kterém se nachází úplně jiný provozovatel - prodejna potravin (večerka). Vyhledáním v registru internetových domén cz.nic nebylo možné identifikovat vlastníka této domény. Spotřebitel neví, s kým uzavírá kupní smlouvu a vůči komu může nárokovat svá práva. Před nákupem na těchto stránkách Česká obchodní inspekce varuje.

paulhunter
paulhunter 02.05.2020 v 20:47

svobjan: Díky moc za skvěle sepsanou příhodu, takhle jsem se nepobavil ani nepamatuju.

Filipín
Filipín 03.05.2020 v 11:34

svobjan: Úplně náhodou jsem zabrouzdala sem a Vám děkuji za příspěvek. Je to jako si přečíst povídku, jste dobrý! Samozřejmě Vaše hořká zkušenost je smutná.

siena
siena 03.05.2020 v 11:54

Na chování pana antikváře, nic velkého k pobavení nevidím. Před lety jsem si u nich objednávala a koukám, že jsem měla velké štěstí, neb vše proběhlo v pořádku.

Koka
Koka 03.05.2020 v 15:02

sieno, třeba ty na tom nic k pobavení nevidíš, ale já jsem na to téma něco vysloveně zabavného, až k popukání četla, a podělím se.
Cituji http://www.ceskestarozitnosti.cz/antikvariat-11:

Zakladatelem ANTIKVARIÁTu 11 je Jakub Cortés, který se na poli obchodu antikvárních knih a příbuzného zboží pohybuje od počátku 90-tých let. ....... Předností antikvariátu je rychlost a flexibilita, s níž reaguje na požadavky klientů. Jakub Cortés současně klade důraz na principy fair play, fair trade.

Tedy to chápu tak, že uživatel svobjan pouze neporozuměl principům fair play a fair trade pana Cortése .... no to je ale legrace!!!

paulhunter
paulhunter 03.05.2020 v 15:18

Sice stará záležitost, ale nic moc se asi nezměnilo:
http://new.asociace-sos.cz/2014/06/30/spotrebitelska-zkusenost-antikvariat-11-antikvariat11-cz/

hannah2000
hannah2000 03.05.2020 v 15:24

Od ANTIKVARIÁT11 jsem objednávala už několikrát a zatím bezproblémově. Po objednání mi přijde mail, kam zaplatit, a následně i balíček. Objednávala jsem i gramodesky (jedna byla z limitované edice, tak stála přes tisícovku) a také bez problémů a kvalitně zabaleno. Kvalita odpovídala popisu. Objednávám u nich často kvůli velkému vyběru, co mají.
Antikvariátové knížky všeobecně jsou vždycky trochu sázka do loterie. Myslím, že tyto e-antikvariáty knihy zkoumají jen zběžně, tak můžou nějakou vadu přehlédnout a neuvést ji do popisu. Jednou mi přišla kniha od Seiferta i s podpisem, přestože to neuváděli a jiné knihy s podpisem bývaly dražší. Takže to přehlédnutí může být v neprospěch i prospěch kupujícího.

Text příspěvku byl upraven 03.05.20 v 15:31

siena
siena 03.05.2020 v 15:39

Ano, zdá se, že jsem nějaká divná...

Jedna věc je, že kniha neodpovídá úplně mým představám, že může být mylně popsána v e-antikvariátě, a věc druhá je, chování majitele. Ale jak říkám, asi budu mít poněkud jiná měřítka. Nakonec, nebude to poprvé...

Po napsání příspěvku, jsem si rozklikla Váš odkaz, palhunter, a rozumím. To ti kupující...

Text příspěvku byl upraven 03.05.20 v 15:41

paulhunter
paulhunter 03.05.2020 v 16:22

siena: pobavil mě samozřejmě svobjan(ův) čtivý příspěvek, který bohužel ukazuje, že hulvátů je na světě stále ještě hodně. Bohužel mi pan Cortés připomněl jednoho z mých bývalých zaměstnavatelů, kterému jsem dal moc rád sbohem. Otázkou potom je, jestli někoho odradí chování pana majitele od nákupu knih z tohoto antiku nebo je to jedno, protože "knihy za to nemůžou". Já osobně bych se po takové zkušenosti podíval někde jinde.

siena
siena 03.05.2020 v 20:18

Já měla nejspíš štěstí, před lety, že jsem tehdy mluvila možná s někým jiným. Máte pravdu, palhunter, knihy za to nemohou, ale zase se dají sehnat jinde. Jeho chování se už jen hulvátstvím "omluvit" nedá, když se snaží kriminalizovat i své nespokojené kupující. Jak píšete, také bych obcházela obloukem...

Xesox
Xesox 05.05.2020 v 23:17

Jakub je prostě poněkud psycho a dokáže ho nastartovat úplně cokoliv. Naneštěstí nikdo nikdy neví, co to bude a v jaké intenzitě to bude. Někdy to mohou být jen lehké narážky, někdy se rozjede, jak bylo popsáno výše. Podobné jednání, jaké sdělil svobjan, není vůbec nic až tak neobvyklého. Byly dříve různé zkušenosti, buď na Kingově webu v diskuzi (Vždycky svoje jednání hájil tak, že musí eliminovat "zmrdy", kteří si neváží jeho práce) nebo přímo na FB jeho antiku. Bohužel diskuze u Kinga byla zrušena a z to svého FB už to Kuba také smazal. Něco je ještě v recenzích na googlu a trochu na webu ČT pořadu 333. Fakt s ním budete spokojeni jen v případě, že všechno objednané zboží odeberete, zaplatíte, ideálně ani nebudete prohlížet, rychle vypadnete a především nereklamujete. Jakmile tohle ideální kombo neproběhne, tak mu něco přeskočí v hlavě a Kuba startuje. Zřejmě to u něj má progres a jeho psychika je ještě víc na vodě než obvykle, když je schopen takhle neskutečně vyjet i po 67 letém pánovi a kvůli knížce za 140 ká čé. S těma účtenkama to hodně šolíchá a zašmeluje a moc je nechce dávat, to je pravda, prostě taková "daňová optimalizace". Zaměstnanci si proti němu nedovolí jakkoliv jít, od těch zastání není možné čekat, dopadli by v tu ránu jako pan svobjan a ještě by je udělal, jako bonus, nezaměstnanými. Než byly zrušeny ty výše zmíněné diskuze, tak se tam psalo, že kvůli podnikání musel prý střelit nějaký byt či byty. Takže pokud mu to nenese, jak čekal, tak se ta jemu vrozená agresivita, megalomanství, solitérství a psycho sklony asi ještě násobí. Teď ještě korona a kšefty se skoro úplně umrtvily, asi už mu fakt hrabe na kvadrát. Raději si při nějhorším trochu připlatím a nakupuji jinde. Dokud měl kvelbů víc, tak jsem čas od času něco objednal, ale zásadně s odběrem mimo centrálu, tam kde se nenacházel majitel, abych ho nemusel vidět. Byznys mu asi moc nešel a postupně všechny ty pobočné krámky zavřel a zbyla mu jen centrála. Čili už tam nenakupuji, protože bych toho kudrnatého blázna viděl hned mezi dveřma a kdyby něco s objednávkou nesedělo, tak by hrozilo přesně to, co zažil svobjan a mnozí další. V tomhle videu z FuckUp Nights (https://www.youtube.com/watch?v=F9dAJeF-YoY) dokonce hovoří, že asi rok po otevření mu vyplavili sklad a chtěl s tím seknout a nechat se zaměstnat. Nu, škoda, že to neudělal. Mnoho lidí, se zájmem o knihy, by si ušetřilo otřesný zážitek s tímto narušeným chlapíkem.

alexLytton
alexLytton 09.07.2020 v 17:09

Uživatel svůj příspěvek odstranil.



Vložit příspěvek