100 věcí, které by měl člověk přečíst, vidět a slyšet


siena
siena 07.02.2016 v 15:50

Dudu, klame holka tělem:)
Že je děj zasazený do politiky, je určitě kvůli atraktivnosti a seriál je v tom opravdu dokonalý, ale nemám obecně ráda takové to my a oni (=politici). V každé firmě, v nějakém kolektivu, bychom mohli vysledovat podobné chování/podobné typy lidí...občas i doma, když se podíváme do zrcadla. A asi se budu muset zamyslet nad svou morální integritou, já Frankovi fandím...pravda Kevin S. v tom postoji sehrává nemalou roli...:)

Text příspěvku byl upraven 07.02.16 v 16:45

Dudu
Dudu 07.02.2016 v 19:51

Sieno, je to tak - každý je svým způsobem politik. Důležité je udržet hlavně ten morální rozměr, aby člověk se ještě do toho zracadla podívat mohl. Fakt je, že touha po moci může s člověkem pěkně zatočit :-) Jsem zvědav, jak to s Frankem v druhé serii dopadne.

siena
siena 07.02.2016 v 20:04

Já viděla upoutávky na poslední sérii...ale neprozradím:).

Dudu
Dudu 25.02.2016 v 18:08

Dalším seriál, který bohužel běží v čase pro noční tvory, ma název Batesuv motel. Skoro si jeden u toho vybaví Twin Peaks...

čertina
čertina 25.02.2016 v 22:00

Je to opakování,už jednou to běželo a tuším že to tu doporučoval Pajonek.Je to opravdu špička.Předloha Robert Bloch-Psycho,také špičkové čtení.

Dáma s hrnstjm
Dáma s hrnstjm 11.01.2017 v 21:11

Souhlasím, Westworld i Stranger Things jsou špičkové seriály a připojuji se k jejich doporučení. Ještě jsme doma sledovali Muž z vysokého zámku (The Man in the High Castle), natočeno podle stejnojmené novely Philipa K. Dicka... jak by asi vypadal svět, kdyby 2. světovou válku vyhráli nacisté? Seriál má určitě své rezervy, ale mně se líbil.


Dáma s hrnstjm
Dáma s hrnstjm 11.01.2017 v 21:23

Jé, tak to jsem v záplavě tipů přehlédla, omlouvám se.

hankapimi
hankapimi 12.01.2017 v 00:34

Westworld s mým oblíbeným Anthony Hopkinsem se nám doma moc líbil a ještě jsme pokoukli na Designated Survivor s K. Sutherlandem podle knihy od Toma Clancyho Z rozkazu prezidenta. A velmi mile nás překvapil český seriál Pustina, vyrobený pro HBO se Zuzanou Stivínovou a Jaroslavem Duškem, oba hráli úžasně !

Text příspěvku byl upraven 12.01.17 v 16:16

Dáma s hrnstjm
Dáma s hrnstjm 13.01.2017 v 19:05

Encyklopedie, děkuji za tip na Taboo! Toma Hardyho přivítám doma velice ráda v jakékoliv podobě i době :)

hankapimi
hankapimi 14.01.2017 v 00:44

Taboo - Tom Hardy a Ridley Scott seriál produkují, škoda, že je zatím jen 8 dílů...
A velmi zdařilý je seriál The Crown, o Alžbětě II., nejdéle vládnoucí britská panovnice. Zažila několikeré premiéry, krušné časy, krizi ale i velká propouštění. Přesto vše ale na britském trůně vytrvala a nepodlehla. Právě v tomto historicky životopisně mapujícím seriálu jsou vylíčeny nejenom její začátky jakožto mladičké nezkušené panovnice, ale také zákulisní politické machinace, intriky, ale i těžká (ať už morální, sociální či ekonomická) rozhodnutí, jež musela až do dnešních dnů učinit. Rozhodnutí, jež dopomohla Velké Británii být tím, čím je dnes. Alžbětu hraje Claire Foy a Winstona Churchila skvělý John Lithgow.

denib
denib 14.01.2017 v 11:41

Když už jsi zmínil rádio Beat, tak myslím, že také stojí za poslech nedělní pořad Krásné nálezy (v 19:00):
"J. Císař pořad věnuje čerstvému nositeli Nobelovy ceny za literaturu Bobu Dylanovi. Zazní Dylanovy nevydané nebo neznámé verze jeho známých písní i několik ukázek v podání jiných (Patti Smith, Jeff Beck aj.)"

hankapimi
hankapimi 14.01.2017 v 12:10

Encyklopedie, díky za info, Mladý papež mi nějak unikl, už je zařazený v seriálové frontě...

hankapimi
hankapimi 24.02.2017 v 00:42

A doplním ještě Encyklopedii, The Crown je úžasně povedený seriál a těch řad by mělo být celkem 6, aby pojaly celou dlouhou a úspěšnou vládu anglické královny Alžběty !!
A ještě info, komu se líbil historický seriál The White Queen, tak se můžeme těšit od 16.4. na 8 dílů pokračování The White Princess :
Píše se rok 1485 a válkou zmítaná Anglie má konečně světlejší vyhlídky. Elizabeth si bere Henryho Tudora, což by mělo zemi sjednotit. Nesou se však zvěsti, že princ Richard je naživu a nárokuje si trůn. The White Princess nahlíží na Válku růží z pohledu žen a je volným pokračováním seriálu The White Queen.

Text příspěvku byl upraven 24.02.17 v 00:49

siena
siena 17.04.2017 v 19:03

Od 25.4. poběží na ČT2 třetí řada seriálu Dům z karet...

Koka
Koka 17.04.2017 v 19:21

A dnes si v České televizi lze vybrat, zdali shlédnete filmové zpracování Jozovy Hanule od Květy Legátové (film Želary) , nebo filmovou adaptaci Sienkiewiczova Quo vadis. Obé stojí za to.

Dudu
Dudu 13.05.2017 v 18:41

Už se těším do kina. Vetřelec nikdy nezklamal. Jen v souboji s Predátorem to bylo trochu slabší.

Text příspěvku byl upraven 13.05.17 v 18:47

RamonVarga
RamonVarga 19.05.2017 v 18:06

TOP 3:

BRIAN W. ALDISS - NONSTOP
ROBERT A. HEINLEIN - RUDÁ PLANETA
DAPHNE DU MAURIER - HOSPODA JAMAJKaA

eraserhead
eraserhead 26.05.2017 v 21:57

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

eraserhead
eraserhead 26.05.2017 v 22:21

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

eraserhead
eraserhead 27.05.2017 v 23:16

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Jacck
Jacck 07.08.2017 v 22:19

tak Alien: Covenanta jsem viděl nedávno a stejně jako z Promethea z něj mám smíšené pocity (hodnotil bych to tak 6-7/10). Na jednu stranu krásný vizuál a vysoká produkční hodnota, na druhou stranu špatný scénář a hloupé chování postav. Přistanou na neznámé planetě, a ne aby ji prozkoumali pomocí robotů z orbitu, první co udělají tak vylezou ven bez zkafandru. Stejně idiotsky se ti "vědci" chovali v Prometheovi. Škoda, škoda.

další věc co jsem viděl byl Král Artuš: Legenda o meči. Na čsfd to má skoro 80% a je to vychvalované jako nejlepší fantasy od LOTRu. Mně to přišlo spíš jako něco hnědého a lepkavého.

a když už jsme u těch nej filmů, tak za jeden ze svých nej filmů považuju Akahige (Rudovous) od Akira Kurosawy

siena
siena 06.10.2017 v 19:40

...i divačky by si zasloužily...:-)

Jacck
Jacck 08.10.2017 v 12:50

encyklopedie, každý scifi nerd ví, že nejlepší scifi seriál všech dob je Babylon 5 a pak Akta X

kní
kní 08.10.2017 v 13:01

my, startrekisti, zásadně nesouhlasíme!

R.E.M.
R.E.M. 08.10.2017 v 13:19

encyklopedie: Dík za odkaz.
K Discovery - podle toho, co píšou, nezůstal v ST kámen na kameni, tento styl asi nebude nic pro mne. Nejzajímavější nakonec bylo, že Jason Isaacs je podobný Jiřímu Dvořákovi :-).



Vložit příspěvek