100 věcí, které by měl člověk přečíst, vidět a slyšet


pajonek
pajonek 11.03.2014 v 20:19

....přichází Terminátor - ne ten filmový, ne ten knižní .... ale přece jen knižní
Stephen Michael Stirling napsal tři knihy, které mají zde hodnocení těsně pod 90% - já dávám všem bez dvou setin 100%
Infiltrátor
Sarah Connorová a její syn John znají ponurou budoucnost světa. Přežili už dva pokusy o fyzickou likvidaci vraždícími stroji řady Terminátor. Z toho druhého, T-800, zbude dost, aby ho počítačová společnost Cyberdyne Systems Corporation dokázala rekonstruovat. Sarah, která je vládou považována za nebezpečnou teroristku, se uchýlí do Paraguaye, kde se setká s tajemným Dieterem von Rossbachem, člověkem, který vypadá jako T-800. Brzy však musí společně čelit dalšímu zabijákovi z blízké budoucnosti, tentokrát s typovým označením I-950. Tento stroj s podobou ženy má na rozdíl od Terminátorů lidské emoce – a nejsilnější z nich je touha po krvi.

Kniha T2: Infiltrátor volně navazuje na film Terminátor 2: Soudný den a pokračuje tak ve strhující apokalyptické epopeji, která se stala legendou…

Bouře přichází
Po zničení Infiltrátora maskujícího se za zaměstnankyni Cyberdyne Corp. se Sarah Connorová opět ocitne v nemocnici, těžce zraněná na těle i na duši. Zatímco se pod přísným dohledem tajných vládních organizací zotavuje, její syn John, budoucí vojenský vůdce lidstva v boji proti vražedným strojům, se spolu s bývalým protiteroristickým agentem Rossbachem připravují na temné časy: budují kryty, shromažďují prostředky a zásoby a získávají přívržence. Zničený Inflitrátor však bohužel nebyl jediný a nepřátelé, proti kterým Connorovi stojí, nejsou pouze z řad strojů. Naštěstí se jim podaří získat i spojence, například v poněkud výstřední milionářce nebo bysté mladé studentce MIT, která si myslí, že ví, jak zabránit Skynetu v sebeuvědomění. Rozhodující okamžik se nezadržitelně blí­ží…

Druhá část trilogie T2, která začíná tam, kde končí dvojice filmů Jamese Camerona a Williama Wishera Terminátor a Terminátor 2: Den zúčtování.

Válka budoucnosti
Není cesty zpátky, není žádný osud, jenom ten, který si sami uděláme. Válka mezi člověkem a strojem je tady.

Začíná válka budoucnosti. Sarah a John Connorovi spolu s jejich přítelem, bývalým protiteroristickým agentem Dieterem von Rossbach, se skrývají na Aljašce, kde se snaží žít normálním životem. Ale ani na okamžik přitom nezapomínají na Cyberdyne Corporation a hrozbu Skynetu, počítačové inteligence předurčené zničit život takový, jaký jej známe. Roky strávili bojem s nimi a nyní věří, že Johnova láska Wendy stačila před svou smrtí upravit program Skynetu tak, aby už nikdy nemohl dosáhnout sebeuvědomění. Možná, že lidstvo přece jen má šanci přežít…

Pak ale vláda Spojených států oznámí, že veškeré vojenské a komunikační systémy budou nadále řízeny supemoderním počítačovým systémem Skynet.

Connorovi, kteří mají sotva čas upozornit svoje spojence, poznají, že Wendyina oběť byla marná – Skynet je aktivní, inteligentní a připravený eliminovat lidskou hrozbu jednou provždy. Nastává Soudný den v režii umělé inteligence a zkáza se jako epidemie rychle šíří po celé planetě.

V nukleární zimě, která nastane po prvním úderu, se náš svět úplně změní: z měst se stanou smrtící pasti sužované epidemiemi a hladomorem a neustále pročesávané vraždícími stroji: prvními lovci/zabijáky a terminátory T-90. Lidem nezbývá než se pustit do zoufalého boje o přežití proti zdánlivě neporazitelnému nepříteli.

John Connor se ujímá svého poslání

evelinaevelina
evelinaevelina 11.03.2014 v 20:32

Tak s Weinbaumem, kterého jsem si z tvé dnešní nabídky vybrala,budu mít smůlu - v knihovně Odysseu na Marsu nemají, datum vydání je dávné, antikvariát ve městě nemáme. Takže jedině snad ta Síň slávy.

S Mailerem jsem se zatím setkala pouze v Dávných večerech a s Duchem děvky. U prvního zmíněného jsem přečetla oba díly a byla spokojená, u Ducha jsem se spokojila s "jedničkou" (nijak tedy po pravdě nenadšená), a tak nějak jsem autora opustila...Možná mu dám zas šanci s tím Lesním zámkem.

Text příspěvku byl upraven 11.03.14 v 20:32

pajonek
pajonek 11.03.2014 v 20:57

Odysseu jsem sháněl přes antikvariáty přes deset roků..... výborné čteníčko

siena
siena 11.03.2014 v 21:21

evelinaevelina: Kdybyste měla zájem, tak jsem našla v antikvariátech
http://muj-antikvariat.cz/hledani?q=odyssea+na+marsu
Doufám, že odkaz bude k otevření...

evelinaevelina
evelinaevelina 11.03.2014 v 21:53

Odkaz k otevření byl, děkuji. Žádný z antikvariátů není blízko, tak asi využiju internetovou objednávku.
Sice nic nenahradí ten pocit návštěvy již zmíněného krámku, přehrabování se a radosti z nalezeného - ale i kdyby kniha nebyla v moc dobrém stavu, tak jak jsem se dívala, z ceny moc nezchudnu :-)

pajonek
pajonek 11.03.2014 v 21:58

Evelina - mě včera přišly knihy z antikvariátu - platím zásadně dopředu převodem, platba je pak poloviční /obvykle 60 korun/ ..a mohu říci, že včera byla u mne velká radost !!!!!

Text příspěvku byl upraven 11.03.14 v 22:01


siena
siena 11.03.2014 v 22:00

Nemáte vůbec za co. Dobrou ruku při výběru:)
Mám zkušenost, že když už antikváři popíší stav knížky, případně ji vyfotí, tak pak kniha odpovídá sdělenému...

Text příspěvku byl upraven 11.03.14 v 22:01

pajonek
pajonek 15.03.2014 v 19:32

...dnes bude filmové kukenzi...a vrátíme se do roku 1974, kdy byl Strach nad městem
Bebel byl tehdy pořád ve vrcholné herecké formě
Policejní komisař Jean-Paul Belmondo má velice nebezpečného protivníka - vraždícího maniaka, jehož oběťmi jsou hezké Pařížanky. Neznámý muž už několik týdnů pronásleduje telefonicky Noru Elmerovou a vytýká jí její amorální život. Mladá vdova je na pokraji nervového zhroucení. Nechala si dokonce změnit své staré telefonní číslo, neznámý se však opět přihlásil a oznamuje Noře svoji návštěvu. K smrti vyděšená žena volá na policii, ta ale zatím nic nepodnikne. Když po chvíli zazvoní u dveří zvonek, Nora nevydrží nervový šok a vrhne se z okna. K mrtvému tělu přijíždí komisař Le Tellier, ztělesněný Jean-Paul Belmondem, s kolegou Moissacem a na místě začínají s výslechy svědků. Zjišťují, že muž, jenž zvonil u Nořiných dveří, byl hostem u jejích sousedů a při příchodu si popletl byty. Nikdo si však nevšimne černě oblečeného motocyklisty, který postává opodál. Velmi spletité vyšetřování se rozbíhá...
ještě bych upozornil na hudbu - kdo jiný než Ennio Morricone
...stará, dobrá francouzská klasika, Bebel super....

pajonek
pajonek 15.03.2014 v 19:38

....no a když už jsme u Bebela, tak kdo z Vás viděl Jean-Paula jako slavného D'Artagnana ? Tak tuhle parádu si Bebel střihnul v roce 1959 v TV snímku
Les Trois mousquetaires ....
...a to bylo pro mne velmi milé překvapení. Celý dvouhodinový snímek se hodně drží Dumasovy předlohy - Bebel zase jedinečný, kam se hrabe Lesterova estráda s Yorkem...............

pajonek
pajonek 03.04.2014 v 22:45

.....delší dobu jsem sem nic nedal, protože to už asi nikoho nezajímá... přesto dodám další kousek, a je to kniha - bude to kultovní kniha...a u mne bude kandidovat na Knihu roku
Petr StančíK, který nám už dodal skvělého Péráka napsal příběh situovaný do roku 1866. Román se jmenuje Mlýn na mumie.
Román je mixem historických postav, událostí, metafor a odkazů. Komisař Durman, něco mezi Nickem Carterem z filmu Adéla ještě nevečeřela a Casanovou, vyšetřuje řádění prvního sériového vraha v dějinách zemí Koruny české. Vlastenci vedou disputace, nevěstky vrtí zadnicemi, hospodyňky pečou mramorové bábovky, sokolky střílí z luků a dámy se věnují spiritismu.
Kdo je vrah, není až tak podstatné.
Stančík napsal famózní román......bavil jsem se náramně

WEIL
WEIL 04.04.2014 v 09:08

Já si to pročítám rád. Jen víc takových podnětů k literatuře vedoucích.

A je zjevné, Pajonku, že to píšeš s láskou, kéž by takových bylo víc.

Jen piš, a piš.

A klidně to můžeš vydat i knižně, jen se obávám, že to už psáno pro ty, co mají dost načteno v jistých literárních oblastech. Já jsem dost konzervativní čtenář, a takovou šířku zájmu o autory a postavy, jakou máš Ty, tak to nemám.

pajonek
pajonek 05.04.2014 v 12:40

..taková drobná zajímavůstka
Pam Jenoff -
...se narodila v Marylandu a vyrostla nedaleko Philadelphie. Navštěvovala George Washington University ve Washingtonu, DC, a Cambridge University v Anglii. Po obdržení diplomu z historie z Cambridge, přijala místo jako asistentka tajemníka armády. Tato pozice ji poskytla jedinečnou příležitost být svědkem a účastníkem na operacích na nejvyšších úrovních vlády, včetně pomoci rodinám Pan Am let 103.
Pracovala v Pentagonu. V roce 1996 byla přidělena na amerického konzulátu v Krakově, Polsko. V tomto období získala odborné znalosti o polsko-židovských vztahů.
Pam je autorkou knihy Velitelovo děvče, která se stala mezinárodním bestsellerem a byla nominována na Quill award. Dále napsala Diplomatova žena a Vše, co jsme dělali.
Velitelovo děvče
Krásnější život by si Emma nemohla představit - právě se vdala za svého milovaného Jacoba, žijí spolu v pohodlném domě v centru Krakova, čeká je nepochybně růžová budoucnost. Jenže se píše rok 1939 a sotva pár týdnů po svatbě vypukne válka. Emmě se během jediné noci změní celý život - její manžel se zapojí do odboje a ona se z pohodlného domu vrací ke svým rodičům do židovské čtvrti. Spolu s nimi se pak ocitne v ghettu, kde pro ni má odboj úkol, aby se postarala o malého chlapce, syna významného rabína, odvlečeného nacisty. A tak se život mladé ženy znovu mění, po útěku z ghetta na ni čeká nová identita, bude z ní katolička Anna, která se svým malým bratrem přijela žít ke své tetě. Ovšem čeká na ni další překvapení. Má pracovat jako asistentka významného německého důstojníka,muže, který ještě nedávno velel koncentračnímu táboru, kde zahynuly tisíce lidí. Zdá se, že pro ni velitel má slabost, ale i ona si musí přiznat, že se do něj zamilovala. Je to vůbec možné? Může milovat muže, kterého by měla nenávidět?
Diplomatova žena
Marta Nedermanová, jedna z hrdinek předchozí autorčiny knihy Velitelovo děvče, prožívá konec války v hrůze nacistického vězení. Při osvobozování se poprvé setkává s americkým vojákem Paulem, náhoda je pak znovu svede dohromady a oba mladí lidé společně doufají ve šťastnější budoucnost. Martiny naděje na setkání v Londýně a společný život se však zhroutí ve chvíli, kdy čte zprávu o zřícení Paulova letadla. Zoufalá a těhotná přikývne na nabídku k sňatku od mladého britského diplomata a odhodlaně se pouští do budování klidného domova a spokojené rodiny. Své štěstí však znovu dává v sázku, když je britská tajná služba ohrožena komunistickým špionem. Jediný člověk, který může zrádce odhalit, je spojen s její minulostí…
Vše, co jsme milovali
Příběh románu Vše, co jsme milovali, se rozprostírá přes několik desetiletí i kontinentů. Vypovídá o síle lásky, která dokáže překonat i ty nejhorší nástrahy. Roger Dykmans žije s bratrem Hansem, který tajně pracuje proti nacistům. Rogera přitom stále více přitahuje Hansova židovská manželka Magda. Jeho sílící okouzlení ale zpřetrhá krutý zásah osudu, když na Magdu a její dcerku Annu dopadne podobně jako na ostatní Židy nemilosrdná nacistická pěst. Gestapo pak předloží Rogerovi ďábelský návrh: pokud jim sežene informace o Hansových operacích, propustí mladou ženu s dítětem na svobodu. Roger tak náhle čelí neřešitelnému dilematu. Má zradit bratra, aby zachránil ženu, již oba milují? Kniha Pam Jenoff, nositelky literárních cen Quill Award, Book Sense, a autorky z nejužší nominace na cenu Sophie Brody Award, je strhujícím podobenstvím lásky a zrady.
...hodně dobré čteníčko, trošku podšprajcnuté válkou.....

pajonek
pajonek 05.04.2014 v 22:20

...byla taková malá filmová diskuze s Dudu ..... probrali jsme malinko herečku Nicole Kidman
.....možná někdo zná jméno slavné světové fotografky Diane Arbus
....tak bych rád připomenul film s podivným názvem -
Diane Arbus: Příběh jedné obsese
...je to sice smyšlený příběh portrétu slavné fotografky Diany Arbus, a už název mnohé možná odradí. ALE jedná se o nadčasový film, o jedno z nejkrásnějších milostných dobrodružství na filmovém plátně !
...tenhle film nemá chybu a u mne je v TOP 100 filmů, které musím ještě někdy vidět

WEIL
WEIL 06.04.2014 v 11:27

Díky za tip.
Rád na ten film někdy kouknu.

N.Kidmen se mi líbí v Eyes Wide Shout. Ale nejde ani tak o ni, jako spíše o celý ten příběh, poslední film S.K. 1999.

pajonek
pajonek 06.04.2014 v 12:50

WEIL . ten jsme samozřejmě taky probrali.....

Dudu
Dudu 06.04.2014 v 14:06

... a ještě skvělý komorní horůrek s názvem Ti druzí.

pajonek
pajonek 06.04.2014 v 20:39

....koukneme na film - na scénu vstupuje "Drsňák Mike Hammer "
Mickey Spillane, autor detektivek tzv. drsné školy, který vytvořil postavu soukromého detektiva Mika Hammera. Ve světě se jeho knih prodalo více než 230 miliónů výtisků, patřil k jedněm nejprodávanějším americkým spisovatelům. Díky úspěchu knih o Miku Hammerovi se v padesátých a šedesátých letech stal jedním z nejpopulárnějších světových spisovatelů .
V roce 1956 natočil Robert Aldrich podle románu Spillaneho S polibkem přijde smrt - film
Kiss Me Deadly, s Ralphem Meekerem v hlavní roli.
Napínavé, skvěle natočené, přesně obsazené a ke konci čím dál tím méně předvídatelné a tím pádem luxusně překvapivé.
Doufám, že je takovýchto klenotů přede mnou schováno ještě mnohem víc.

pajonek
pajonek 07.04.2014 v 20:43

...když jsem viděl někdy na začátku osmdesátých let film The Boys from Brasil - Hoši z Brazílie s plejádou hereckých es - Gregory Peck, Laurence Olivier, James Mason, Lilli Palmer....tak jsem pátral po knize od Ira Levin - k té jsem se dostal až po revoluci...a na doplnění KNAUFI jsem vypátral - slovenská rozhlasová hra Chlapci z Brazílie , to je 100 minut parádního poslechu ! Bohužel se mi zatím nepodařilo zjistit rok, kdy hra v znikla, ani v kterém studiu byla natočená ...
...a vo co go?
70. léta 20.století. Lovec nacistů Ezra Liebermann dostává zprávu, že několik hledaných nacistů chystá v Paraguayi sraz. Na něm se sejdou významní zastupitelé Třetí říše v čele s doktorem Mengelem a jednají o osudu arijské rasy. Stojí před nimi velký úkol - zavraždit 94 mužů z různých zemí světa. Jsou přesně určení, všem je 65 let a jsou státními úředníky. Mladý židovský novinář Barry Cohler dokonce průběh srazu nahraje na magnetofon a Liebermannovi odvysílá. Je však Mengelem odhalen a zlikvidován......
...tohle je KNAUFI jako řemen !!!!!

pajonek
pajonek 07.04.2014 v 20:51

...a druhé dnešní KNAUFI
...když se řekne Adler-Olson, není co dodávat ...jeho perfektní kniha Žena v kleci, vydané audio/načetl Igor Bareš- přes 9 hodin poslechu a konečně dánský film Kvinden i buret
Po tragické přestřelce, při níž jeden z jeho kolegů přišel o život a další ochrnul, je komisař Carl Mørck přeložen do sklepní kanceláře nově zřízeného Oddělení Q, jež má za úkol protřídit nedořešené a odložené případy a jehož jedinými zaměstnanci jsou komisař Mørck a jeho nový asistent Assad. Stačí jediný den a paličatý komisař se přes výslovný zákaz střemhlav vrhá do řešení případu Merete Lynggaardové, populární političky, která před pěti lety záhadně zmizela při plavbě na trajektu. Jediným svědkem je její duševně nemocný bratr, který byl po události nalezen v podpalubí. Případ byl uzavřen jako jednoznačná sebevražda. Dvojici vyšetřovatelů se však takové vysvětlení nezdá a vydávají se na cestu, která je zavede hluboko do podsvětí plného násilí a zášti, jež se skrývá za kultivovanou tváří Skandinávie. Strhující dánský thriller z pera scénáristy filmového hitu Muži, kteří nenávidí ženy je prvním dílem filmové série o Oddělení Q podle bestsellerů Jussiho Adlera-Olsena.
...film se titulama dá najít a stáhnout z datoidu

pajonek
pajonek 09.04.2014 v 19:22

...pro fanoušky Indiana Jonese "stvořil" spisovatel James Rollins postavičku - Jake Ransom, který ožil v románu Stín krále lebek , pak to foukl Ve stínu sfingy...
Když Jake Ransom obdrží záhadnou pozvánku, ocitá se i se svou sestrou ve strhujícím víru událostí. Artefakt, který objevili jeho rodiče na výpravě, z níž se nikdy nevrátili, přenese Jakea a Kady do zvláštního světa obývaného podivnou směsí dávno zaniklých civilizací, do světa, v němž se jim snad podaří objasnit zmizení rodičů. Jakmile však vkročí na toto pozoruhodné místo, z oblohy na ně zaútočí grakylové a Jakeovi noví kamarádi, krásná mayská dívka Marika a Říman Pindor, jim vysvětlují, že tyto kruté tvory stvořil zlý alchymista přezdívaný Král lebek. Jake se pokouší nalézt cestu domů, ale začíná být zřejmé, že se Král lebek nezastaví, dokud nedostane Jakea a Kady do svých spárů, živé či mrtvé.

Úspěšný autor bestsellerů James Rollins použil při psaní tohoto dech beroucího, napínavého dobrodružství, jež tvoří první knihu série o Jakeu Ransomovi, veškeré ingredience, kterými se tak proslavil.

Král lebek nesmí vyhrát…
Jake Ransom se hodlá s pomocí otcových hodinek vrátit do Kalypsa, města na prapevnině Pangaee, kam kdosi svedl zástupce různých starověkých civilizací a kde Jake prožil své první dobrodružství. Místo toho skončí v podivné pouštní zemi, kde se k němu připojí jeho přátelé Marika, Pindor a Bach'uuk, stejně jako Jakeova sestra Kady. Než se všichni stačí rozhodnout, co by měli podniknout dál, padnou do zajetí krásné mladé princezny Nefertiti.
Brzy se však i ona musí bránit přisluhovačům Krále lebek, neboť Jake má u sebe věc, po níž Král lebek touží nade vše, předmět, který propůjčuje svému majiteli obrovskou moc včetně kontroly nad děsivou Kvílející sfingou.
V novém dobrodružství Jake Ransom musí závodit s časem, aby přelstil Kalvera Rexe. Pokud Král lebek vyhraje, nic na světě ho nezastaví.
...a to jsou knihy, které mám rád, autor mi nic nevnucuje, jen mi nedává čas, abych se ve čtení zastavil .....

Raksa.A
Raksa.A 09.04.2014 v 20:21

Pajonku, učinila jsem objev, o který se musím podělit! V naší knihovně mají regál, kde si můžeš vzít knihy nebo je odložit. Našla jsem tam různé, ale hlavně knihu od jakéhosi Harolda Nicolsona - Odzbrojení Johna Shorlanda. Zaujalo mě v předmluvě, že vnesení atomové bomby do tohoto příběhu vzešlo spíše z náhody, a jelikož předmluva byla datována prosinec 1945, sebrala jsem to. Když jsem to začala číst, měla jsem dojem, že autor je předchůdce autora Jistě, pana ministře, jen ve vážnějším tónu.
Kniha by mohla mít podtitul - Jak nebude II.světová válka (originál vyšel v roce 1932). Je to o světové politické krizi a jak byla nakonec vyřešena, aniž by došlo k válce. Ovšem autor jako osoba mě dokonale okouzlil - pokud tedy moje chabá angličtina stačila. Byl opravdu kariérní diplomat, člen britského parlamentu a spisovatel. A kromě toho byl ženatý se spisovatelkou Vitou Sackville-Westovou, o které jsem v životě neslyšela. ale musela to být pozoruhodná osoba - měla dokonce několi skandálních afér se ženami, včetně Virginie Woolfové.
A já o tomhle nevšedním párku v životě neslyšela!

pajonek
pajonek 09.04.2014 v 20:44

Raksa.A děkuji za příspěvek - knihu ani spisovatele neznám ...ale já zase znám /neznám, ale poznal jsem podle indicie skandály i s W.W.../ Westovou ...protože jsem hodně cestoval měl jsem možnost v cizině shlédnout spoustu TV pořadů ...//a těd jsem si to ověřil, že se nepletu// ... podle těchto skandálů a hlavně manželství Westové a Nicolsona byl natočený TV film Portrait of a Marriage (1990) a ten jsem kdysi dávno viděl ....

Raksa.A
Raksa.A 09.04.2014 v 20:57

To musel být opravdu zajímavý film - i kdyby si k němu filmaři nic nepřidali! Bohužel neznám - a toho spisovatele (a jeho ženu) jsem objevila až teď, na stará kolena. Vidíš - v každém věku na člověka může bafnout zajímavé překvapení.

pajonek
pajonek 09.04.2014 v 21:09

máš pravdu, že může bafnout zajímavé překvapení. Já si dělám svoje KNAUFI, mimo to "mapuji" třeba cestu na Mars, cestu na Měsíc - zkrátka hledám a sbírám všechny knihy, povídky, filmy, rozhlasové hry o cestě na Mars, na Měsíc .... v poslední době mapuji vše, co se týká cesty do středu Země..... a ted jsme u jádra pudla - nevěřila bys co jsem našel neznámých věcí, knih, povídek, filmů......

pajonek
pajonek 09.04.2014 v 21:47

....a ještě bafnu jednou....tentokrát povídka a film a ještě něco navíc
...dávám povídku ke zvážení - je hodně dobrá, zkrátka parádní
Barry Brookes Longyear
MŮJ NEPŘÍTEL
Povídka vyšla několikrát, třeba v Ikarii 1990/04,05.....
Podle povídky byl natočen v roce 1985 stejnojmenný film. Režie Wolfgang Petersen .
V hlavních rolích Dennis Quaid, Louis Gossett Jr., Brion James, Barry Stokes....
Filamaři si oproti psanému, trošku změnili prostředí...ale i tak je povídka i film skoro 100%
V jednadvacátém století konečně všechny státy země spojily své duševní, nerostné i technologické bohatství, takže války jsou minulostí a mezigalaktické lety realitou dne. Lidstvo se tak vrhá na nekonečnou objevitelskou pouť po vesmíru. Naneštěstí však nejsou v kosmu sami. Rasa oboupohlavních dobyvatelů, označovaných kvůli jejich vzhledu za Draky, stojí jedinému právoplatnému vlastníku hvězdného prostoru v cestě. A tak vypukne mnohaletá válka.

Willis E. Davidge (Dennis Quaid) je mladý nadějný pilot bojové kosmické stíhačky. Při jednom vzdušném souboji s Draky se nechá unést zápalem boje a havaruje na zatím neprozkoumané planetě. Jeho kopilot následkem nehody umírá a tak se vzteky šílený Davidge vydá zabít Draka, jehož stroj také nedaleko dopadl. Ale není mu souzeno se pomstít. Život na planetě je těžký a nebezpečný a dva zmůžou víc než jeden. Drakovo jméno je Jeriba 'Jerry' Shigan (Louis Gossett Jr.) a vyznává drakskou víru, velmi podobnou Buddhismu a jiným východním filozofiím. Přes počáteční obtíže a nenávist se z obou mužů, respektive muže a draka, stanou přátelé. Jednoho dne Jerry zjistí, že čeká miminko, které pojmenuje Zammis (Bumper Robinson). A tím se pro všechny zúčastněné jejich život ze základu změní.......

...a aby to nebylo málo, tak máme povídku i v audiopodobě !!!!!!



Vložit příspěvek