Kterou knihu jste právě přečetli a co si o ní myslíte?


knedlik
knedlik 05.11.2010 v 23:29

U řeky Piedra jsem usedla a plakala - P. Coelho

Hmm... zhltla jsem ji asi za dvě hodiny a mám z ní takový zvláštní, dobrý pocit.

"Čekání bolí. Zapomínání bolí. Ale neschopnost rozhodnout se je bolestí ze všech největší."

KateCullen
KateCullen 05.11.2010 v 23:37

Právě teď dočítám Pána Prstenů - Návrat krále.
Když jsem si ty knížky půjčila před půl rokem a přečetla jsem první kapitolu, s nechutí jsem je hned druhý den vrátila zpátky...ale když jsem si je půjčila znovu o půl roku později, začetla jsem se do nich - i když musím říct, že mi to trvalo dlouho, než jsem je přečetla - ty knížky jsou napsané takovým těžším písmem, nad kterým musím déle přemýšlet...
Z knih mám takové zvláštní pocity - na jednu stranu se mi to líbilo a chtěla bych číst pořád dál a dál, ale na druhou stranu se mi nechtělo číst tak těžký text...

knedlik
knedlik 05.11.2010 v 23:45

Hmm... já si LOTRa přečtu, až mi zmizí z paměti film :)
Ale podobnou zkušenost mám taky - našla jsem doma Silmarillion a jednu dobu jsem měla nutkání ho číst, avšak nešlo to. Prostě mě to nebavilo, přečetla jsem sto stránek a šla radši číst něco jiného.

pajonek
pajonek 13.11.2010 v 22:41

..........tohle diskuzní téma by mělo být plné příspěvků - není - tak poruším slib, že sem už nedám ani jeden příspěvek ........... přečtená kniha je Hypnotizér , a co si o ní myslím? Jednoznačně. Tahle kniha se opravdu "jmenuje Bestseller". Vždycky jsem si říkal, že Švédsko je jen zemí komisaře Becka ..........pak přišel Larsson se svým nepřekonatelným Mileniem, a teď sem tiše vklouzla manželská dvojice švédských detektivářů, píšících pod jménem Lars Kepler /Kepler jako "objev"_Lars je zkratka S.Larsona/. Hypnotizér je brutální, surový román, se spoustou strhujících dialogů, se spoustou skvěle vykreslených postav...... neustálé dějové "převraty" nedovolí od knihy odejít, při čtení človíček zjistí, že minulost není nikdy mrtvá a skutečnost je ještě skutečnější ........ kniha ode mne dostává sto bodů, těch sto nejbodovatějších !!!!!!!!

Soptinka
Soptinka 21.11.2010 v 15:50

Byla jsem v knihkupectví a do oka mi padla knížka Carrie od Kinga, sice to není novinka, ale jednoduše sem si ji vzala a teď jí louskám....mám z ní takový zvláštní pocit, musím nad ní přemýslet...je prostě taková zvláštní:-)

knedlik
knedlik 30.11.2010 v 14:23

Ten Hypnotizér se tváří hodně zajímavě...


bovinka
bovinka 30.11.2010 v 21:42

Zachránit! Rodina Frankových z pohledu zachránkyně či "ukrývačky". Velmi zajímavé. Dost děsivý pohled na válku v Holandsku.

Stammel
Stammel 04.12.2010 v 14:55

Durrenmattova anti-detektivka Slib. Jak se dá čekat, je to od něj vymyšlené a napsané skvěle. Strhující děj a dechberoucí pointa, která je spíše hořce ironická a existenciální (by't to slovo pro jeho nadužívanost nesnáším) než dobrodružná. O to je to ale unikátnější a cennější zážitek.

Milovníkům detektivek doporučuji. Všem ostatním také.

knedlik
knedlik 16.12.2010 v 22:32

Buď, prosím tě, zticha od Raymonda Carvera... ta kniha mě zkrátka dostala. Nevím, zda situacemi vyhnanými ad absurdum nebo zkrátka jen "obyčejností" a zároveň čímsi neobyčejným, co se skrývá v těch několika příbězích.
Každopádně, dojem dost dobrý. ****

nightlybird
nightlybird 16.12.2010 v 23:02

knedlík: Nebuď , prosím tě, zticha - když jsi ji už měla toho Carvera v rukách neubylo by tě, kdybys doplnila chybějící údaje ke knize do DK. Podělit se s přáteli je hezké a nejen o Vánocích. --0--

knedlik
knedlik 17.12.2010 v 20:01

Nono, co ten tón? Jaké údaje máš konkrétně na mysli? Tu knihu mám momentálně na koleji, ale slibuju, že až se někdy budu kopat nudou do zadku, tak je tam dopíšu ;)

nightlybird
nightlybird 17.12.2010 v 22:38

knedlík : Nemusíš se nikam kopat, už to někdo kompletně doplnil. A myslím, že jsem toho tolik neřekl, aby ses cítila dotčená.

Azizi
Azizi 17.12.2010 v 23:38

Ja by som sa v tomto prípade určite zastala knedlik, pridávanie údajov do databázy je predsa výhradne dobrovoľné :)

knedlik
knedlik 18.12.2010 v 15:43

Vůbec se necítím dotčená :-) jen mě nenapadalo, co bych tam ještě měla dopisovat...

Azizi: Díky :-)

Ráda něco někam dopisuji, jen na to musím mít čas... :-)

Arthur
Arthur 18.12.2010 v 17:49

Agatha Christie - Karty na stole

Vskutku výborná kniha ve které Poirot opět zabodoval :))

Martinella
Martinella 18.12.2010 v 20:02

Právě jsem dočetla knihu od Simony Monyové " Kudlanka bezbožná ", mohu jen doporučit, jsu to pravdivé příběhy ze života :))) M.

knedlik
knedlik 25.12.2010 v 20:45

Povídky od markýze de Sade - příjemné, lehce rozverné počtení, nad některými jsem se musela smát :-)

knedlik
knedlik 07.01.2011 v 21:08

K.Čapek - Francouzská poezie nové doby

pěkné pěkné

Soptinka
Soptinka 22.01.2011 v 18:24

Pán Hor 1 - je to moc krásná knížka,dostala mě. Je tam podle mne vše co v románu má být.Krásně se u ní snilo a představa pracovala:-)

knedlik
knedlik 26.01.2011 v 13:50

Teď jsem dočetla Mefista... a jsem ráda, že jsem tu knihu měla v rukou.

Alix
Alix 27.01.2011 v 11:23

Není to sice žádný literární skvost a určitě nedosahuje intelektuálních výšin, ale co mám být. Nedávno jsem dočetla "Karlík a továrna na čokoládu" a líbilo se mi to. Milé, laskavé a jako odpočinková četba to pravé.

Val
Val 08.02.2011 v 17:18

Dočetla jsem Stoupence plamene od Morrella...a bylo to moc dobré. Člověk se u toho i zamyslel...

Soptinka
Soptinka 08.02.2011 v 19:41

Odpoledne jsem dočetla P.S.Miluju Tě....řekla bych že je to odpočinkový román, podán do reálného života. Řekla bych že je v něm asi vše..trápení,smutek,láska,něha a špetka humoru.U této knížky jsme se i občas zasmála a proronila né jednu slzu.

Jitule Š.
Jitule Š. 30.03.2011 v 18:37

Noc, kdy jsem měla zemřít. Výborná knížka!

knedlik
knedlik 14.05.2011 v 17:22

Něžná je noc od Fitzgeralda... moc dobrá knížka, ikdyž chápu, že někdo by tam mohl potřebovat víc výraznějších zvratů. Každopádně fantasticky vykreslené postavy.



Vložit příspěvek