Knížky o upírech


kikinasev
kikinasev 03.05.2011 v 16:50

Ahojky, chtěla jsem se zeptat, která knížka týkající se Upírů je podle Vás nejlepší..;)

Adriana.82
Adriana.82 04.05.2011 v 07:01

Já četla pouze Interwiev s upírem a doporučuju :) mě se líbilo .. a mám rozečtenou školu noci.ale to je spíš pro mladší ročníky,takže pro Tebe :) nebo aspoň z toho mám zatím takovej dojem,že kdyby mi bylo "náct" nadchlo by mě to mnohem víc ..

teanoa
teanoa 04.05.2011 v 08:15

ahoj já miluji hodne jsem toho o nich precetla ale nej asi bil tet nová kniho oliver nocturno upírova fotografie a prosím o tipi na knihi o upírech!!!:D

Nastasija
Nastasija 06.05.2011 v 10:34

Z upírskych kníh som prečítala len Školu noci, Twilight a Ať vejde ten pravý. Škola noci je diel od dielu horšia (a i ten prvý diel bol len taký priemerný). Myslím že by ma to nenadchlo ani v puberte.
Twilight som horko ťažko dočítala prvý diel a na ostatné sa tak skoro nechystám. Pre mňa nuda.
Naopak Ať vejde ten pravý patrí k tým knihám, ktoré ktoré ma naozaj chytili a odporúčam ju.

Beranka66
Beranka66 06.05.2011 v 11:19

Klasika: Stoker - Dracula. Pro souičasného čtenáře zvyklého na filmy možná náročné čtení, ale nedám na něj dopustit. A pak jedna povídka ze Sherloka Holmese, bohužel mi vypadl název: Detektiv jede na panství, kde si myslí, že vládne upírka - manžel přistihl svoji ženu, jak saje jejich dítěti z krku krev. Nakonec se ukáže, že je to úplně jinak. Poctivě řečeno - upíři tam nejsou

The Vampira Ass
The Vampira Ass 07.05.2011 v 11:37

Já toho přečetl opravdu hodně. ale podle mě je nejlepší sága Darrena Shana. upíři jak je neznáte, plno napínavých zvratů a mnoho dalšího :) vřele doporučuji


Brambu
Brambu 07.05.2011 v 17:31

Mě se moc líbily série knih o Anitě Blakeové, lovkyni upírů od Laurell K. Hamilton.

Mirka.K
Mirka.K 08.05.2011 v 16:42

Já mám nejradši sérii Nekroskop, tam mají upíři správně brutální a perverzní povahu. :-)

Rakohammas
Rakohammas 09.05.2011 v 18:31

Krevní pouta-Tanya Huff

vetaiveta
vetaiveta 09.05.2011 v 21:16

Myslím, že nejlepší je Dracula :-)

eraserhead
eraserhead 10.05.2011 v 14:48

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

daviskaaa
daviskaaa 16.05.2011 v 10:11

Asi se budu opakovat, ale určitě klasika je Stokerův Drákula, na Kingův Salem jsem málem zapoměla :D, jinak Škola noci čím dál nudnější a to podstatné se většinou děje až na konci (kniha přečtená za den nic náročného), Upíří deníky opět žádný zázrak (3 knihy jsem zvládla za jeden den, jednoduchá četba), no a vrchol je sága Stmívání, upřímě jsem ještě nikdy nezažila takové utrpení u čtení knih, nudné dlouhé a hloupé, ale viditelně se líbí:) Takže asi tak...

Alix
Alix 16.05.2011 v 11:39

teanoa: Proboha, přečti si svůj příspěvek, ty chyby jsou horší, než celá upíří sága Stmívání!
Taky bych doporučila klasiku - Dracula. A Prokletí Salemu, samozřejmě.

Patrika T.
Patrika T. 16.05.2011 v 16:09

Oni existují o upírech skvělé knížky?!?:-)))

Patrika T.
Patrika T. 16.05.2011 v 16:10

Stmívání jsou sr... Ale když jsem objednávala knížky, všimla jsem si, že v žebříčcích jsou nejprodávanější. Asi to čtou puberťačky

Jitule Š.
Jitule Š. 17.05.2011 v 12:24

Dracula je holt klasika. Ty dnešní komerční ságy mě neberou

Jitule Š.
Jitule Š. 17.05.2011 v 12:26

TEANOA: místo úpírů si přečti Pravidla českého pravopisu:-))))))) To je teda síla:-)))

tuleň
tuleň 17.05.2011 v 18:59

Viděl jsem Stmívání. Dceři se to líbilo. Já bych to podruhé vidět nechtěl

eleryn
eleryn 01.08.2011 v 00:47

Ahoj. Takovouhle debatu jsem si nemohla nechat ujít. Mám ráda knížky o upírech.
Nejlepší je rozhodně Darren Shan! U poslední (tedy 12) dílu jsem na konci skoro brečela. Tak dlouhý a napínavý příběh a přesto tak rychle skončil...
Prokletí Salemu (neboli Salem's Lot) jsem četla a dalo mi to jen týden u moře :) já vím, čtu kde se dá :)
Stmívání jsem také četla. Bylo to už před dvěma roky o prázdninách a vím, že jsem přelítla všechny čtyři díly opravdu rychle. Rozhodně ale nejsem tak zažraná faninka, abych každý díl četla desetkrát. To je třeba moje kamarádka, ale já ji to neberu. Je ve svým světě. Mám svůj názor a beru i názory jiných lidí. Každý to prostě vidí jinak...
Rozhodně ale nesmíte jen tak zabrknou o knížky Karolíny Limrové. Je to česká autorka a napsala Dvě zrcadla a chystá Dva meče. Je to supr:) I její povídky na ff stmívání (já vím už je to tu zase, ale musíte uznat, že některé povídky lidí, kteří jen tak pro radost píší, jak by ten knížkový příběh mohl být jiný, jsou ještě daleko lepší, než ty pravé. A naše Karolka (přezdívka Karolíny) je toho jasným příkladem...
Ještě jsem nečetla, ale chystám se číst Noční klub. Má to dva díly. Upíři se tam prý oběví až někdy déle v průběhu děje. no nic uvidíme :) ...
Nevím, jestli si někdy přečtu Draculu. Je možné, že ano...
Další mě napadá Tajemný hrad v Karpatech. Je to od Juliese Verna. Ještě jsem nečetla, tak nemůžu soudit...
V knížkách Zaklínač se také vyskytují upíři, ale to jsem ještě taky nečetla...
Interwiev s upírem si nejspíš přečtu...
Školu noci taky čtu, ale je to takový průměrný. Párkrát se u toho člověk i zasměje. Jsou tam dobré hlody :)
No a to je nejspíš vše. Našlo by se toho asi víc a kdybych si vzpomněla, tak to sem napíšu. Je to hrůza. Udělala jsem si seznam knížek, který chci přečíst a pak už si poslední tři roky dělám seznam všech knížek který jsem za svůj život přečetla. Obě stupnice se teď dorovnávají kolem 120. Je to šílený :) :D

eleryn
eleryn 01.08.2011 v 00:53

málem bych zapomněla: Ať vejde ten pravý - to je taky boží knížka!

lahev.mlika
lahev.mlika 07.08.2011 v 16:06

Prosím potřebovala bych poradit nějaké české autory knih o upírech, ale autory píšící pro dospělé čtenáře! Žádná česká Stmívání a podobné, mám to k seminární práci, takže to musí mít trochu úroveň, chápete :) Pokud by někdo narazil na díla autorů z kánonu české klasické literatury, kde se vyskytují upíři, (např. Valerie a týden divů od Vančury) byla bych nesmírně vděčná. Nebo i české oddechovky, satirické anekdotky (Švandrlík - Hajlující upír). Děkuju předem všem za tip.

Barýs
Barýs 23.08.2011 v 19:04

Stopro Darrena Shana...

Barýs
Barýs 23.08.2011 v 19:05

Jo a četla jsem taky Noční klub, ten je tak dobrej.

adinkaa
adinkaa 23.08.2011 v 21:01

pro me je nejlepší škola noci

SAŠA007
SAŠA007 08.09.2011 v 16:21

já osobně si myslím že je nejlepší vampýrská akdademie a upíří deníky v knižní podobě jsou docela nuda .



Vložit příspěvek