Jakou kuriozitu jste našli v knize?


reader.007
reader.007 23.03.2016 v 23:35

Já jsem snad jediná kdo tady nakupuje staré knihy, nebo jste vy takoví smolaři že je dostáváte perfektně vytřepané :-))

Můj nový úlovek je konečně sehnaná muzikální myš (celý titul zní V každém lese je myš, která hraje na housle) a ukrývá kartičku s věnováním:
U příležitosti Dne družby se sovětskými dětmi věnuje závodní výbor ROH pracovníků ÚV KSČ a jeho institucí.
V Praze dne 13. prosince 1975

Uvnitř je kniha jako nová, evidentně se spíš družili než četli ;-)

bamba
bamba 24.03.2016 v 07:42

a čo by si tak čakala od súdruhov ?
Ja nachádzam iba praktické veci do domácnosti - pas, vkladná knižka

reader.007
reader.007 24.03.2016 v 15:52

pas? Tak to můžeš v dnešní době dobře zpeněžit :-))

woodward
woodward 05.04.2016 v 16:31

Měl jsem kolegu, jehož maminka pracovala v Čechofrachtu. Později jsem i já nastoupil v Čechofrachtu, a chodil jsem tam do podnikové knihovny, kde měli spoustu cizojazyčných knih (hlavně detektivek), které si navozili zaměstnanci ze služebních cest apod. Když je ty knížky přestaly bavit, šoupli je do podnikové knihovny. A v jedné takové detektivce jsem objevil lístek z čistírny, kterej tam o nějakých deset let dřív zapomněla maminka toho mého bývalého kolegy. Tak jsem mu ho pro ni dal a ona měla radost a vzpomínala, jak bylo tenkrát složitý ten kabát z té čistírny dostat bez lístku.

R0RI
R0RI 05.04.2016 v 18:07

Neviem či to je práve kuriozita,ale teraz pozerám,že tiráž v knihe má iné ISBN ako prebal knihy.

jergus0024
jergus0024 05.04.2016 v 19:42

Keď som zbieral knihy tak som narazil na veľa zaujímavých listov, ktoré mali v knihách založené predošlé osoby, čo knihy vlastnili, dokonca medzi tým všetkým sa našiel aj "list na rozlúčku".


woodward
woodward 05.04.2016 v 20:03

třeba máš v knihovně skřítka, kterej si značkuje, že tohle jsou cizí knihy, který sem nepatřej.

Eicherik
Eicherik 05.04.2016 v 21:57

Děkuji všem za jejich příspěvky a těším se na další "nálezy". :-)

lenkaknel
lenkaknel 05.04.2016 v 22:47

V mém případě nejde ani tak o kuriozitu nalezenou, jako spíš o to, že je jí kniha samotná - zatím dvakrát se mi stalo, že jsem po otevření čerstvě zakoupené knihy zjistila, že je do desek zasazená vzhůru nohama.

Eicherik
Eicherik 06.04.2016 v 06:12

Takovou knihu je zajímavé číst na veřejnosti. Lidí si řeknou, hraje si na intelektuálku a ani neumí číst. :-D

lenkaknel
lenkaknel 06.04.2016 v 09:42

Eichlerik: To jo, asi jsem si pár udivených pohledů vysloužila =D

citronekodvedle
citronekodvedle 17.04.2016 v 19:35

Našla jsem v knížce celý jeden knižní blok vložený obráceně takže jsem musela kus prelistovat obrátit knihu vzhůru nohama číst jako kdyby pozpátku a potom zase knihu obrátit prelistovat a číst dál :-) jako kdyby to byla manga

Eicherik
Eicherik 17.04.2016 v 21:04

Já mám zase v nedávno koupené knize Výstrahy zvědavcům některé listy vícekrát. Tak kdyby někomu zase chyběli, tak ať se u mě přihlásí. :-D

reader.007
reader.007 03.05.2016 v 22:43

Tak tu nemám, tudíž nepotřebuji, ovšem kdybys měl navíc listy od Ráje podvodníků od Karla Dobeše, to je jiná, tam jsem našla k velké nelibosti čtveřici nevytištěných stran :-/

O hodně příjemnější překvapení skrývali bezobratlí, jmenovitě tato kniha:
http://www.databazeknih.cz/knihy/svetem-zvirat-dil-v-bezobratli-1-40197
kterou bůhvíproč můj oblíbený antikvariát odsoudil jako neprodejnou, k mé velké radosti, protože co může být lepšího než si počíst o všech těch parazitech které nemám :-)) Ale abych nezapomněla na to překvapení - plastová záložka s obrázkem Vinnetoua.

Eicherik
Eicherik 04.05.2016 v 06:23

Vinnetou - parádní úlovek. :-) S Rájem podvodníků Ti nepomohu. Neznám, ale přečetl bych si.

Medunkavera
Medunkavera 07.05.2016 v 13:20

Asi před dvěma roky mě kamarádka vytáhla na plzeňskou burzu. (Mimochodem nemám ráda takovýhle akce, ale říkala: "Pojď, bude sranda. Je tam i hospoda, dáme kávu, pivo, pokecáme..." )
Tak jo. Šla jsem.
Ale proč to píšu: Našla jsem tam knížku "Kubula a Kuba Kubikula."
Zvedla jsem ji ze země a položila ji na stůl.
Za týden jsme tam šly zase a ta knížka tam pořád ležela (ještě, že nepršelo),
tak jsem si ji vzala a řekla jsem si, že vyhledám toho, komu patří.
Protože ten, kdo ji ztratil musí být nešťastný asi jako já, kdybych ztratila svoji Filipku,
nebo Neználka.
Dala jsem pár inzerátů, ale nikdo se neozval.
A teď mě napadlo to napsat sem:
"Kdo má dceru Klárku, která tuhle krásnou knížku ztratila."

Text příspěvku byl upraven 31.07.16 v 09:20

Eicherik
Eicherik 07.05.2016 v 14:03

To je pěkné. Tuhle knížku jsem jako dítě taky četl. :-)

Medunkavera
Medunkavera 07.05.2016 v 15:50

Ano, to je nádherná knížka. A já v ní navíc našla dopisy Klárky, které psala svému klukovi.

Koka
Koka 07.05.2016 v 19:07

Včera jsem vzala jsem po několika letech do rukou jednu knihu, o jejíž půjčení (= darování) mě prosila kamarádka. Knihy se ráda zbavím a ještě i udělám dobrý skutek. Najednou jsem zjistila, že obálka je vysloveně upatlaná, ušpiněná, jakoby místy na sebe převzala barvy knih, s kterými sousedila. Přemýšlela jsem, co s tím, a napadlo mi jediné - vzít mokrý hadřík a velice jemně tu obálku otírat. Je to kniha už "v letech" , ale vlastně díky tomu je dělaná opravdu bytelně - kvalitní, pevná vazba a obálka z kvalitního, pevného křídového papíru. Bylo mi jasné, že s tou ušpiněnou obálkou mnoho neudělám, ale chtěla jsem se alespoň pokusit. Napadlo mi, že lépe se ta obálka bude otírat, když ji "vysvléknu" z knížky a položím naplocho na stůl. A zde najednou - veliké překvapení. Pod tou zapatlanou obálkou byla druhá obálka, stejná, jen naprosto čistá, jakoby včera vyšlá z tiskárny. Kdysi, před 27 lety se spletli, oblékli tu knížku do dvou vrstev, a mě se to teď tak hodilo!

Eicherik
Eicherik 07.05.2016 v 19:37

To jsme tu ještě neměli. Paráda.

reader.007
reader.007 07.05.2016 v 21:49

Medunkavera: a neměla bys spíš vyhledat toho mládence kterému Klárka své dopisy adresovala? Těžko by si nechávala vlastnoručně psané dopisy. To vypadá že je vytrousil spolu s knihou právě adresát.

Medunkavera
Medunkavera 07.05.2016 v 23:18

reader.007: Nene. To jsem zapomněla napsat, že to jsou spíše takové vzkazy.
Nejsou to dopisy jako takové. S obálkou na které je adresa. Prostě psaníčka.

Medunkavera
Medunkavera 08.05.2016 v 11:22

Jinak... na toho kluka jsem se obracela v těch inzerátech, které jsem podávala. Teď to zkouším na tu dívčinu.

reader.007
reader.007 30.07.2016 v 19:43

Tak tohle fakt musím :-))
Teta likviduje knihovnu, prý nemá v bytě místo (pche) a v Posvícení v Tramtárii jsem našla:

tkanou stuhu "K příležitosti předání občanského průkazu - Sbor pro občanské záležitostí"

...když si vzpomenu že JÁ jsem k převzetí dostala leda povel "Tady mi podepište převzetí", skoro se cítím ukřivděná ;-))

Eicherik
Eicherik 30.07.2016 v 20:59

To je pěkné. :-) Já jsem v poslední době nic zajímavého v knize neobjevil. :-(



Vložit příspěvek