Jakou kuriozitu jste našli v knize?


Zrzavá-Liška
Zrzavá-Liška 21.10.2018 v 09:58

Ve vypůjčené knize z knihovny jsem jednou našla jako záložku kolečko Vysočiny ... :(

Eicherik
Eicherik 21.10.2018 v 10:16

Kolečko salámu a dokonce plesnivé jsme tu už měli, ale to nevadí. Předem děkuji za další nálezy. :-)

Medunkavera
Medunkavera 21.10.2018 v 11:48

Člověka - který je schopný toto udělat, myslím to, že dá do knihy kolečko salámu,
bych chtěla vidět. Jak takový člověk může asi vypadat?

reader.007
reader.007 21.10.2018 v 17:58

Medunkavera: jako santusák

Když je řeč o barbarství na knihách: dovedli byste mi pomoc? Před pár dny jsem jela na kole a najednou se mi po cestě zasvětlaly v obzoru torza dvou knih. Jedna byla titulka obálky Sláva a pád starých Mayů z edice Kolumbus a druhá vytržená stránka (a zčásti ohořelá) z nějaké knihy. Píše se v ní o Zdislavě (nejspíš z Lemberka) a zajímalo by mne, jestli to třeba není V erbu lvice. Jde o stranu 245/246 a pasáž díky níž bych chtěla knihu znát a číst je následující:

"Jednoho prosincového rána, právě když děvečky přinesly na hrad větévky barborky, vešly jim v patách branou dvě ženy z jablonského údolí. Stařena v šátku, mladice s bezvládným děckem v náručí.
Paní Zdislava je přijala s úsměvem plným smutku i naděje. Už tryská ledová a vřelá voda, voní med a mléko, děťátko kováře z nové osady procitne, bude zachráněno pro tento svět.
Slabá a mátožná vrací se paní Zdislava, šestinedělka, která spasila dítě jiné matky, do své komůrky. Sama sobě pomoci nemůže. Sklání čelo na tvrdou desku klekátka. Vidí kostnatou ručku bez nehýtků. Ústka bez hlásku. Otvírá znova list, který jí svěřil před týdny posel pana Havla.
Je to poselství dočasného míru. Slibuje mír mezi dvěma králi, otcem a synem, návrat klidnějších časů..."

Poradíte?

Text příspěvku byl upraven 21.10.18 v 17:58

Medunkavera
Medunkavera 21.10.2018 v 18:49

reader.007: ano, asi tak vypadá.

Jinak na to druhé neporadím. Nečetla jsem to.

Skallarix
Skallarix 16.12.2018 v 09:25

V knize "Cesta proti času" jsem nalezl "záložku". Etiketu z lahvového piva - 12° ležáku Krakonoš z roku 1995.


Eicherik
Eicherik 16.12.2018 v 10:24

Skeeve: To je možné brát i jako šťastné znamení. :-)
V létě jsem byl v naší pražské zoo a na sobě jsem měl tričko s Odinem. Byl tam taky německej chlapeček, usmíval se, ukazoval na Odina a křičel Rübezahl! :-D

Silwia20
Silwia20 16.12.2018 v 12:45

Kolecko salamu ?? Koho len toto moze napadnut.
Ja som nasla naposledy krestansky obrazok.

Skallarix
Skallarix 19.12.2018 v 23:38

Tak, v posledních dnech se mi dostala do rukou spousta knih. Většinou zatím nalézám jen menší nebo ne tolik zajímavé poklady. Ačkoliv, jeden z těch menších pokladů, který jsem našel právě v knize "Sága rodu Forsytů" z roku 1971, mě zaujal. Psacím strojem na tenkém namodralém papírku je napsána velmi zvláštní dieta...


Dieta pro bedny - držísse 4 dni
-------------------------------
Ráno v 7,00 hod - hrneček černé kávy /s cukrem/
9,00 hod - 2 vejce na tvrdo
11,00 hod - sklenice džusu
13,00 hod - 10 dkg libového vařeného hovězího, kuře, nebo šunka
15,00 hod - 1/2 kg ovoce a zeleniny
17,00 hod - 1 žervé nebo imperial
19,00 hod-sklenice mléka



Inu, po tomhle zhubnout...? Nebo spíše - pro jaké bedny?

TakySimona
TakySimona 20.12.2018 v 07:25

No, mohla by to být dieta pro bedňáky, tedy technický personál, který muzikantům staví na pódiu reproduktorové soustavy. Jejím cílem by tedy nebylo zhubnutí, ale právě naopak nabrání svalové hmoty. Fór je totiž v tom, že podle některých doktorů jsou diety pro zhubnutí i přibrání v podstatě stejné!

Jak zpívá můj milovaný Jan Spálený: ..."asi v tom bude nějakej háček!?"
https://www.youtube.com/watch?v=uo73QroIZPU

Text příspěvku byl upraven 20.12.18 v 07:25

Skallarix
Skallarix 20.12.2018 v 08:01

@TakySimona - Inu, i na nabírání svalové hmoty (samozřejmě se cvičením) mi tato strava přijde taková... Přinejmenším zvláštní. Ale díky za ty "bedny". To mě nenapadlo!

0484
0484 20.12.2018 v 09:10

Bedna, hranál, hranatej chlap. Zde rozdíl mezi bednou a sudem : https://www.youtube.com/watch?v=skGb1tZDiCE&;app=desktop

TakySimona
TakySimona 20.12.2018 v 13:15

to Skeeve:

Před sametem byl takovýto jídelníček luxusem. A kdo chce zhubnout/přibrat, musí se prohnout za každého režimu!

Raksa.A
Raksa.A 20.12.2018 v 22:32

TakySimono, nedělej si srandu, kilo předního hovězího bylo za 17,- Kčs.
Jo, a našla jsem poklad - teda já věděla, že někde být musí, ale že jsem si založila Vějíř a meč novoročenkou od Neprakty, to mě nenapadlo. Ale konečně je na světě - právě včas - je na rok 1969!

TakySimona
TakySimona 21.12.2018 v 08:45

to Raksa.A:

Ano, ale pro vás je přední hovězí kvalitní a libové?
A šunka byla v každém řeznictví, tedy v Pramenu v kolika druzích?
Banány, mandarinka a pomeranče (nekubánské) jsme měli na vánoce, velikonoce, před spartakiádou (v Praze) a před každým sjezdem KSČ.

A netykejte mi, prosím, identito.

0484
0484 21.12.2018 v 10:25

TakySimona: Včera jsme s kolegou vzpomínaly na dřívější Vlašák a velký rohlíky, sardinky v olivovém oleji, ananasová kolečka v plechovce. No holt každá doba má něco...

Eicherik
Eicherik 21.12.2018 v 10:39

Spreewaldské okurky. :-D

TakySimona
TakySimona 21.12.2018 v 11:35

to 0484:

V profilu máte nastaveno, že jste muž, v posledním komentáři používáte femininní koncovku slovesa. Buď neumíte pravopis, nebo mi to připomíná bubku a binýska.

Pohlídám si.

vincek1
vincek1 21.12.2018 v 11:48

TakySimona, škoda, že používáte "femininní koncovka sloves". Česky by znělo spíše "koncovka sloves ženského rodu". Při slově femini se mi nedělá moc dobře. Viz akce Mee Too. Bohužel mluvnice z "dovozu". Mám raději tuzemskou mluvnici (nezaměňujte s tuzemákem), ten moc rád nemám. Přeji všem hezké svátky, hodně zdraví a hezké příspěvky na diskusi.

Raksa.A
Raksa.A 21.12.2018 v 13:03

TakySimona - k tomu hovězímu. Když někdo neví, že přední JE libové a kvalitní, tak toho v životě moc neuvařil. Z krku se dají udělat i roštěnky - a jaké! O Chatce za bůra v konzumu a grapefruitech (které měl běžně náš zelinář na pultě) se nezmiňuju.
Pohlídám si? Nechcete změnit místo působení?

TakySimona
TakySimona 21.12.2018 v 13:45

to vincek1:
Provokuju nesmírně ráda.

to Raksa.A:
Nejsme na foodiesblogu, ale Databázi knih. Přední hovězí pro mě býval ten kus silikonu v rajské omáčce ve školní jídelně.
Nevím, co je/byla Chatka, zato grapefruity miluju, ale u nás tedy na pultě pokaždé nebyly.
Holt, byli jsme a budem pořád "vidlácký zapadákov".

"Pohlídám si" se vztahovalo na identitu 0484, nebo jste to zase vy, bubko-binysku?
Argumentační fauly křičí."ANO!"

Pak byste si, "paní právnice", měla ze své předchozí zdejší - pro flagrantní a opakované porušování pravidel ZABLOKOVANÉ - diskusní inkarnace, že o tom, kde, proč a jak se angažuji, si opravdu rozhoduju sama.

Text příspěvku byl upraven 21.12.18 v 13:49

alekis
alekis 21.12.2018 v 19:51

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

TakySimona
TakySimona 22.12.2018 v 18:14

to Alekis:

Já bez emocí nežiju, tedy nemohu odpovědět ani na ty dva první odstavce, které se týkají mě osobně.

TakySimona - ano, takovou přezdívku jsem si tady na Databázi knih zvolila a jsem ráda, když mě ostatní "identity" tak i oslovují.

Text příspěvku byl upraven 22.12.18 v 19:07

Skallarix
Skallarix 23.12.2018 v 11:13

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Eicherik
Eicherik 23.12.2018 v 12:21

Děkuji za návrat k původnímu tématu tohoto vlákna. :-)



Vložit příspěvek