Filmy a TV seriály natočené podle knižní předlohy


Lucifereeek
Lucifereeek 13.03.2011 v 17:17

Zelená míle, Harry Potter, Marley a Já :)

Frakira
Frakira 19.04.2011 v 12:40

Klub rváčů, Tanec s vlky, Přelet nad kukaččím hnízdem a Mlčení jehňátek

WEIL
WEIL 12.06.2011 v 07:53

Josef Čapek - V stínu kapradiny = František Vláčil
Jan Neruda - Figurky = Jiří Krejčík
Bohumil Hrabal - Postřižíny = Jiří Menzel

eraserhead
eraserhead 12.06.2011 v 18:09

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

bookcase
bookcase 14.06.2011 v 12:14

Zelená míle, ta je bezkonkurenční. A pak Harry Potter, Pýcha a předsudel (seriál s Colinem Firthem jako panem Darcym ;-)). První Bridget Jones, Čokoláda, Anglický pacient a Bouřlivé výšiny s J. Binoche a R. Fiennesem :)

Melic
Melic 16.06.2011 v 12:06

Pokojný bojovník, podle knihy od Dana Millmana - Cesta pokojného bojovníka, i když přiznám se, nejdříve jsem viděl film a nato si půjčil v knihovně knížku, oboje výborné.


stm01
stm01 20.06.2011 v 17:52

Pro mě je to jednoznačně film Vykoupení z věznice Shawshank.Nemůžu si pomoci ,ale alespoň 4 do roka si tento film pustím a vždy mám z něho stále stejný příjemný pocit.Zatím co se jiné filmy v notebooku jen mihnou,tak tento tam je pořád a pořád.

Addie
Addie 20.06.2011 v 18:24

Mám ráda zfilmovaného Pianistu a nemyslím si, že by to bylo právě tím, že jsem ho viděla dřív, než jsem ho četla.

mineas
mineas 15.08.2011 v 13:20

Není to přímo film, ale nadchl mě televizní záznam inscenace Pratchettovo Soudných Sester divadlem V Dlouhé. Pianista se mi také líbil a jako nadšence fantasy mě uchvátil první díl Pána Prstenů.

Tereyciiik
Tereyciiik 30.10.2011 v 13:05

Mě se moc líbil film Na větrné hurce.

sarekaslukova
sarekaslukova 01.11.2011 v 19:53

No musim zaručeně napsat Harryho Pottera a to všechny díly a taky MUMIE,
ta se vážně povedla

Raksa.A
Raksa.A 02.11.2011 v 14:27

První Kdo seje vítr - se Spencerem Tracym - je to sice jen část knihy Clarence Darrow obhajuje, ale moc se mi to líbilo.

milovnikknih
milovnikknih 12.05.2012 v 21:50

Který film natočený podle předlohy knihy se vám libil a který podle Vás zbytečně utratil peníze.Dnešním trendem je točit filmy rychle,levně a vynechávat velké množství děje v knize

kurcatovium
kurcatovium 13.05.2012 v 16:39

Třeba mně se vysloveně nelíbila Duna od Lynche. A tím nelíbila jsem to ještě hodně, hodně zjemnil. Skoro mě ani nenapadá, jak by se dala kniha ještě víc zprasit...

Hudis
Hudis 24.05.2012 v 20:14

Mě třeba vůbec nesedla trilogie Stiega Larssona Millenium. Nejprve sem četl knihy. Poté vyšli filmy a první díl sem dokoukal, ale vůbec mě to nebralo. Proto sem další ani nehledal Spousta věcí byla upravená a chybělo mi takové to vyprávění a popisování osob. V tomhle má prostě kniha navrh.

Frakira
Frakira 05.06.2012 v 15:33

Černobílý svět, i když se zaměřili jen na tu hlavní linii příběhu tří žen - přesto si myslím, že se to povedlo...

Makie
Makie 06.06.2012 v 21:28

Jeden z mála filmů, který téměř na sto procent vystihl knihu, je například snímek Malé ženy. Vše na chlup stejné jako v mé hlavě! :)

Trina1
Trina1 08.06.2012 v 21:11

Film Obsluhoval jsem anglického krále - ten se mi moc nelíbil, naproti tomu knížka je skvělá.
Running man od Stephena Kinga - super, film - odpad.

Lomax
Lomax 09.06.2012 v 05:27

S.King má na filmové adaptace svých románů smůlu. Bylo natočeno pár filmových skvostů jako Osvícení s J.Nicholsonem či Carrie se S.Spacek,ale spíše se jedná o krásné vyjímky. Určitě špatná také není Mlha (2007) nebo TV seriál Dům v růžích (2002).

Jinak podle mne se určitě dobře povedl Pán prstenů.

Text příspěvku byl upraven 09.06.12 v 05:53

maphiosso
maphiosso 09.06.2012 v 14:16

Lomax: neřekl bych, že by měl King smůlu. Kvalitních spracování jeho děl je více. Třeba Zelená míle, Vykoupení z věznice Shawshank, Dolores Claiborneová, Mrtvá zóna a to je jen na co jsem si vzpoměl..

Lomax
Lomax 09.06.2012 v 14:35

Já spíše myslel jeho horory. Jinak Zelená míle či Vykoupení z věznice Shawshank jsou úžasné. S "mrtvou zónou" máš pravdu. Také jsem si vzpomněl na "Misery nechce zemřít". Ta se povedla také.

Text příspěvku byl upraven 09.06.12 v 14:37

Smolda
Smolda 16.06.2012 v 23:01

Filmové zpracovaní Kmotra je velmi povedené. A za úplný brak považuju zfilmovaného Eragona....

Lomax
Lomax 17.06.2012 v 08:33

Smolda: To máš rozhodně pravdu! Kmotr je úžasná trilogie. V knize i ve filmu.

WEIL
WEIL 20.06.2012 v 21:49

Film je po literární stránce spíše delší povídka, takže z knihy se bere jen ta linie vyprávění, pokud se filmaři nerozhodnou jinak.
Což se třeba stalo ve filmu od M. Formana "Vlasy", kde se na konci filmu ti hoši prohodí, což v muzikálu a jeho předloze není.

Ale k otázce: líbí se mi třeba "Jméno růže" film, a taky kniha. První jsem viděl dříve, druhé četl až potom.

Zklamání? Těch je většina. Neschopnost přenést atmosféru z knihy na plátno.

Raději ale k zajímavým literárním a filmovým dvojicím, kde se to podle mě dařilo výtečně, aneb autor měl v českém filmu svého filmaře, režiséra.
J. Neruda - J.Krejčík
B.Hrabal - J. Menzel
L. Fuks - J. Herz (jde sice jen o jeden film, který je tak známý, že nemá smysl to zde psát, ale vydal za stovky zbytečných filmů a jako daňový poplatník bych ty peníze dal raději pořádným dětem či ústavům pro nemocné či handicapované...)

ValKing
ValKing 22.07.2012 v 18:32

Nelíbí? Harry Potter, od Ohnivého poháru. Ne, že by se nesnažili, ale tolik informací, jako bylo právě v těchto posledních knihách od Ohnivého poháru, prostě do jednoho filmu narvat nejde. První tři díly byly fajn, nádherný efekty, všechno pohádkový, ale Ohnivý pohár, Fénixův řád a Princ dvojí krve jsou pro mě braky. Poslední film je rozdělen na dvě poloviny, neviděla jsem, nezajímá mě, ale třeba se tam toho vešlo víc.

Jinak jedna z mála knih, o které můžu říct, že film je lepší, jsou Nebezpečné známosti od Choderlose de Laclose. Film Velmi nebezpečné známosti je mnohem, mnohem lepší, už jen proto, že kniha je psaná v dopisech, takže ačkoliv je děj sebezajímavější, nudilo mě to, zatímco film bezva.

Další povedené zfilmování je pro mě Pes baskervillský od Doyla, novější i starší verze. Podařilo se v něm zachovat tu správnou tajemnou a děsivou atmosféru, navíc skutečné výjevy blat dojem ještě umocňují. Co se hafíka týče, v novější verzi ho skoro není vidět, pouze na konci a navíc je tam tak velká tma, že jsem ho musela málem hledat mikroskopem. Ve starší verzi je vidět víckrát, takže mám nejspíš radši ji.



Vložit příspěvek