Václav Havel


Richie1
Richie1 19.08.2016 v 17:56

Upřímně řečeno, pokud by se měl ještě někdy vrátit totalitní režim, měl bych největší strach z lidí jako je kní - fanatičtí zastánci jejich "pravdy", jdoucí přes mrtvoly, neznající míru ani stud, prahnoucí po sebeobětování. Ano, jako kádrovačka by byla nemilosrdná, ale velice výkonná.

HTO
HTO 19.08.2016 v 19:01

... V srpnu 1990 Rolling Stones poprvé zamířili do Východního Německa a Československa, na koncerty dodatečně přidané k programu. V Praze přijal Stones jako osvobozující armádu nový prezident republiky Václav Havel, disident a dramatik, mnohonásobně vězněný komunisty, kteří se vzdali moci v listopadu 1989. "Tanky se valí pryč," hlásaly plakáty, "a Stones se valí k nám!" České úřady dokonce dovolily umístění obrovského žlutého znaku s jazykem na návrší nad historickým středem Prahy, přímo tam, kde kdysi stála gigantická socha Stalina. Prezident Havel, dávný ctitel rocku, bavil Stones nad sklenkami v hospůdce na Starém městě líčením toho, jak nesmírně důležitá byla jejich hudba pro poválečnou generaci, která vyrostla za železnou oponou. To se zdálo potvrzovat jednu z Keithových nejvřeleji zastávaných teorií. "Nakonec tu železnou oponu zbořil rokenrol a džíny," mlel Keith dokola. "Nebyly to všechny ty jaderné zbraně, a stavění se jim čelem, a vůbec tyhle velký kecy. Nakonec člověče tu zeď rozdrobila prachobyčejná muziky. Tu nezastavíš. Ta je tou nejpodvratnější věcí ze všech... Můžeš postavit zeď, abys lidi zarazil, ale muzika, ta se nakonec dostane přes ní."

Stones odehráli svoje Urban Jungle Tour 18. srpna na Strahovském stadionu v Praze a 107 000 příznivců sledovalo kapelu v dešti pod širým nebem. Vstupenka na koncert sloužila jako jednodenní cestovní doklad, takže se mohly zúčastnit i tisíce Maďarů a Poláků. Honorář Stones byl věnován na dětskou nadaci, kterou spravovala Havlova zbožňovaná žena Olga. ...

Z knihy Stephana Davise Rolling Stones: Na věčné časy? (teď ji citoval jeden známý)

Richie1
Richie1 19.08.2016 v 19:10

Na tom koncertu Stounů v devadesátým na Strahově jsem byl a užil si jejich hudbu. Byla to zajímavá změna po všech těch spartakiádách, které jsem tam dříve odcvičil. :-)
Havel se samozřejmě na popularitě Stounů přiživil, jak jinak.

kní
kní 19.08.2016 v 19:12

jo, to byly krásný časy... já tam byla, na těch Stounech

kní
kní 19.08.2016 v 19:18

a právě teď na "velkého náčelníka" Vaška Havla vzpomínají v Trutnoffě:
http://www.festivaltrutnoff.cz/
(no ne, on je stejný ročník jako Robert Redford... :))

Text příspěvku byl upraven 19.08.16 v 19:20

newtory
newtory 19.08.2016 v 22:40

binysek,anna7042 nešli by ste už niekam na kávu (?) a vezmite prípadne aj Richie1. Môžete zostať aj dlhšie,zajtra je sobota môžete si ráno prispať.Ono je jedna vec mať iný názor na veci,ja ho mám tiež a v mnohých veciach možno s kní nesúhlasím,ale to vaše permanentné púšťanie jedovatých slín je už naozaj únavné.Dobre V.H. bol či sa vám to páči,alebo nie,okrem iného aj literát,ak ste ho čítali tak diskutujte o tvorbe,ak nie tak o čom sa tu bavíte ? Mám ho "načítaného" a poviem Vám,väčšina jeho tvorby podľa mňa vyvierala z pocitu absurdity života a sveta v ktorom sme žili,už vidím v duchu ako sa binyskovi ježí knír pri tejto vete,pretože on realitu,ktorú žil považoval za tú najprirodzenejšiu a slovíčko absurdná realita na VUML nepreberali . To,že sa ľudia udávali,sledovali,na hraniciach strieľali (dnes tu máme opačný extrém,hranica-korzo),nevychádzali (mnohé dobré) knihy nehrala sa (poriadna) muzika (česť výnimkám) aj keď často to bolo čaro nechceného,súdruhovia so základným vzdelaním kádrovali renomovaných odborníkov (zažil som to aj v rodine,napríklad môj otec) a binyskovia a iní chrochtali blahom...Načo to vlastne píšem ? Neviem,ale už ma nebaví čítať tie vaše... a mlčať.

Text příspěvku byl upraven 19.08.16 v 22:45


Richie1
Richie1 19.08.2016 v 22:58

Newtory, mám to podobně jako ty - nebaví mě stále číst oslavné ódy kní na Havla ... a mlčet.
Takže bychom se vlastně mohli vrátit na začátek - proč vlastně kní musela založit tohle vlákno, co tím sledovala? Muselo jí být zcela jasné, co tím spustí.
Jenže máme demokracii a nebudeme přece kní šikanovat (to už jí chudince prováděli moderátoři s mazáním jejích podivných komentářů) a zakazovat jí psát cokoli na fórum. Nezbývá, než se tedy přizpůsobit a případně občas reagovat - každý podle toho, zda Havla měl nebo neměl rád.
Vím, že to k pohodě na DK příliš neprospívá - jenže tohle je kní očividně šumafuk, jen když si může hrát ty své politické hrátky.

siena
siena 20.08.2016 v 07:27

Richie1..."Nezbývá, než se tedy přizpůsobit a případně občas reagovat - každý podle toho, zda Havla měl nebo neměl rád. "
Zvláště při čtení tohoto vlákna jsem si vzpomněla na vaše propagování moderovaných diskuzí. Docela by mě zajímalo, jestli byste ve vaší diskuzi "strpěl" některé zdejší příspěvky. Příspěvky, z kterých čiší frustrace ze změn po roce 1989, nenávist vůči osobě Václava Havla, projevující se tím nejprimitivnějším způsobem, že se tu uživatelé radují a tancují na jeho hrobě, dokonce litují, že nezemřel dřív!?! To vše dle vás patří do diskuze na DK? Bohužel předpokládám, že ano, vzhledem k vaší nulové reakci na ty nejkřiklavější. Je to o to více zajímavé, že jste před časem inicioval smazání jiných, neříkám, že ne kontroverzních, příspěvků. Nezlobte se, zdejších, nejen v tomto vlákně, "kvalit" ani nedosahovaly.

Znovu budu apelovat na Vás Dane, jako majitele DK. Prosím, když nehodláte vymáhat svá vlastní pravidla hry, zrušte je...Chápu, že mazání příspěvků není nic populárního a snadného, i když to v některých případech jde docela rychle. Bohužel to už nejsou ojedinělé výstřelky:(

Text příspěvku byl upraven 20.08.16 v 07:50

Hana H.
Hana H. 20.08.2016 v 07:48

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Hana H.
Hana H. 20.08.2016 v 07:58

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Richie1
Richie1 20.08.2016 v 08:30

Sieno, už jsem si říkal, co se děje, že jsi na mě delší dobu nereagovala. :-))
Nevím ovšem, co jsi teď vlastně chtěla vyjádřit (kromě toho, že se jen tradičně vymezuješ proti mně). Toto není moderovaná diskuze (a já nejsem moderátor), takže proč bych měl nějak reagovat proti drsnějším příspěvkům? Pokud tobě vadí některé příspěvky diskutujících, reaguj na ně sama - třeba okřikuj jejich autory. To je tvůj boj, mě do toho netahej.
Druhá věc je, že podobně jako binysek mám pocit, že bys jen stále chtěla omezovat zdejší diskuzi na úroveň, která se líbí tobě. Tzn. mazat příspěvky diskutérů, kteří se tobě nelíbí, popř. je asi rovnou vyhazovat z fóra. A ponechávat jen ty příspěvky a diskutéry, kteří projdou tvým schválením.
Jenže tyhle praktiky sem naštěstí nepatří, jakkoli se je snažíš přes Dana zavést.

Dudu
Dudu 20.08.2016 v 09:14

Já jsem vám říkal, že se máte držet toho Smotlachy ;-)

Text příspěvku byl upraven 20.08.16 v 09:15

siena
siena 20.08.2016 v 09:17

Richie1, děkuji za odpověď. Jsem ráda, že už vím co je u vás pouze drsný příspěvek a co příspěvek, který je nutný smazat. A na jaké máte potřebu reagovat. Víte, dost těžko jde věřit vašim slovům, i binýskovým, o tom, jak já tu chci omezovat diskuzi, že nepřeji opačným názorům, když tu sami iniciujete a schvalujete mazání zase jiných komentářů. A binýsku, o padesátých letech se vám zachtělo, abych použila váš slovník, diskutovat? No, to se už zde děje, jen jaksi od někoho jiného, viďte. Řekněte mi, kdy jsem já např. volala po věšení lidí?!? Že mám jiný názor, možná menšinový a k smíchu, a proto bych měla nejspíše mlčet, se netajím.
Richie1 a binýsku, ne, nevadí mi názor jiný, co mi tu oba předhazujete. Mně vadí pouze forma vyjádření. A i nadále si budu myslet, že sem nepatří ty zmiňované "drsné" příspěvky. A že někoho do něčeho zatahuju? No, když si přečtu cosi v podmínkách, a pak shledám, že se tu množí příspěvky, které jsou v rozporu s nimi, že evidentně "s jídlem roste chuť", tak si dovolím napsat a požádat o vyjádření.

Text příspěvku byl upraven 20.08.16 v 09:19

MarkétaLore
MarkétaLore 20.08.2016 v 09:31

Chtěla bych napsat že jsem v jedné prezentaci na Vš zařadila na jeden Slide fotku Klause vedle ýkožrouta smrkového a učitelka mě za to sprdla. pak jsem se jí za to tak jaksi i omluvila. Doba ale pokročila , dnes biatlonistky určují , jestli je ovar nebo není ovar, a děcka na vš má na starost katolická buzna ve válce s presidentem.

siena
siena 20.08.2016 v 09:36

Binýsku, jen malou poznámku. Jednak jsem zvědavá, kde najdete, že jsem použila slovo ovar. Jestli budu přistižena, ráda se budu kát...Protože to považuju za stejně hrubou, zjednodušující zkratku, jako ty vaše kavárny a podobné výroky.
A že někdo učiní poznámku na vaši adresu, ačkoliv vás nezná? A co s prominutím děláte soustavně vy? Už jsem to napsala, kdo chce přečíst, přečte...a ano, mám vypito. Kávu a čaj. Nebo vy po ránu pijete něco jiného?

Text příspěvku byl upraven 21.08.16 v 10:11

Richie1
Richie1 20.08.2016 v 09:39

Sieno, máš to nějaké pomotané. Možná by prospělo, kdybys stále jen nekopírovala věty vytržené z kontextu od jiných diskutérů (a na jejich základě nevytvářela své pomýlené domněnky), ale psala jen své vlastní názory. Snad by pak bylo více jasné, o co ti vlastně jde. Jenže psát sám za sebe už je trochu těžší, chápu.

kní
kní 20.08.2016 v 11:03

- vážně nevím, proč mi sem pořád lezou - a nelebedí si ve svém trollíně s ostatními soudruhy - ty jejich útoky a předpoklady a "znalosti" mých záměrů plynou patrně z toho, že "podle sebe soudí mě" = svoje nepříliš čestné a vábné ego mají za podkladek platný pro všechny...
- a samozřejmě, pokud by tato diskuze byla moderovatelná (jako je tomu např. na čsfd, a já věřím, že i tady se Dan časem dostane k tomu, aby to sem naprogramoval), ban bych v první řadě udělila uživatelům binysek, richie, markétalore, annaužnevímkolik, aby se tu nemohli popelit a otravovat

Text příspěvku byl upraven 20.08.16 v 11:03

MarkétaLore
MarkétaLore 20.08.2016 v 11:13

tebe za ty tvoje kydy taky jednou někdo smázne, ale nebude to online ale onreal.

Dudu
Dudu 20.08.2016 v 11:14

Možná by bylo dobré k nazvu napsat: Václav Havel - autor, tím snad bude jasné nepouštět se do politických přestřelek.

Richie1
Richie1 20.08.2016 v 11:19

Kní, tleskám - napsala jsi vlastní názor. :-) To je počteníčko ... jen pokračuj :-))

Hana H.
Hana H. 20.08.2016 v 11:34

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Ulriška
Ulriška 20.08.2016 v 11:40

" Nejsme to my, kdo říkají slova. To slova vyjadřují nás. " Witold Gombrowicz

R.E.M.
R.E.M. 20.08.2016 v 11:41

Dudu: Tak p. Smotlacha je mezi houbaři pojem. Ovšem z hlediska jedlých hub už jde o postavu značně kontroverzní. Čím více lidí rozezná jedlé houby od nejedlých a jedovatých, tím jsou hříbky, klouzci, křemenáči atd. diskriminačně znevýhodněni, dochází k jejich nedobrovolnému přesunu do košíků nebo, hůře, do igelitových sáčku či kapes. Tak já nevím, zda jde o vhodné téma.

Omlouvám se za vsuvku.

kní
kní 20.08.2016 v 11:45

houby (mírumilovné) jsou zde vítány :)

ještě k té teorii, že já a binysek jsme jedna osoba (parádní schíza) - tedy - při té představě - teď, když si myslím, že jsem Nono (kní) ... je mi docela šoufl...

siena
siena 20.08.2016 v 12:01

Odpusťte Richie1, že si ještě dovolím vzít do "pusy" váš nick...to je ale počteníčko, příspěvek Markéta Lore. Jen toho pokračování bych se snad nedovolávala. A právě o něčem podobným, a jen o tom, jsem mluvila předtím...
Binýsku, kdybych chtěla slovíčkařit, dožadovala bych se citace těch komentářů, ale budiž, teď už je to mé mlčení. Ano, angažovala jsem se v tom inkriminovaném vlákně relativně málo. Bylo to jen jedno vlákno, vyhrocené, ale vyhrocené z obou dvou stran. Po právu bylo uzamčeno. Nezmizelo, každý si může znovu nalistovat a pročíst. A srovnat s tímto vláknem. Já prostě nedokážu lehce "žertovat" na téma smrti, jestli někdo má hnít v hrobě a jestli tak už měl delší dobu. Stále to bude pro mne něco kvalitativně odlišného, než normální kritika kohokoliv za jeho názory, či čehokoliv, i když s ním nebudu souhlasit. Takže z toho nedělejte spor o to, že se mi nelíbí vyjádření "zlý člověk". Pokud vím, tak mé výhrady a odvolávání se na podmínky a jejich citace nebyly na vaše příspěvky. Na ty jsem schopna, i když nejspíš také z jen z mých intelektuálních nížin, reagovat sama. Jestli nevidíte k jakému posunu ve zdejších diskuzních příspěvcích došlo za ty dva roky, těžko vám a ostatním, budu oponovat. To ale neznamená, že budu úplně zticha.
A k té osobní poznámce. Abych se opět neuchýlila pouze k vytrhávání z kontextu a hloupé citaci, nechám na každém, aby si po přečtení naší výměny v tomto vlákně našel sám.

Text příspěvku byl upraven 20.08.16 v 12:05



Vložit příspěvek