Stephen King


Kamel
Kamel 22.05.2013 v 22:23

nepošlete mi do správy linky na nejaké dobré rozhovory s Kingom, dokumenty o jeho živote, tvorbe... kludne aj v angličtine... ďakujem

doktorking
doktorking 22.05.2013 v 22:39

poz3n-nechceš horor v tom případě bych ti doporučil věčinu Bachmanovek-zkus určitě Blazeho a nebo třeba Srovnáno se zemí..Kamel -jestli máš zájem mám toho mraky ale nevím co už jsi všechno viděl..

doktorking
doktorking 23.05.2013 v 00:49

Jinak jsem to tady tak pročítal a už je to tu opět,prosím nesrovnávejte Kinga s Lovecraftem nebo Barkerem.Barker je mistr bečkového hororu a jeho kliše ve fantasy mě už uplně odradila,jeho kouzlo morbidnosti už bohužel dávno pominulo,co se týče Lovecrafta jak sám King říká-genius pokud jde o makabrozní příběhy a příšerný pokud zmíníme jeho dialogy..naprostý souhlas některé opravdu nedávají smysl a já jsem si k němu cestu nikdy nenašel..tím ho samozřejmě neodsuzuji,ALE PO PŘEČTENÍ VŠECH KINGOVÝCH DĚL nemám rád tyhle srovnávání je to naprostá blbost.A závěrem,já osobně jsem ještě nezažil knížku u které bych se bál a to mám horory zmáknutý ale daleko realističtěji na mě pusobí Kingovi reálné příběhy,kdy z naprosto normálních věcí dokáže udělat věci nevšední plus jeho styl popisu a vyprávění z něho dělá nenapodobitelného spisovatele u kterého si fakt vybere káždý,já třeba nejvíc zbožnuji jeho povídky a vrcholem jsou podle mě jeho novely Nadaný žák a tělo a to nemá s hororem nic společného přesto z jejich poselství a hlavně u obou až dost realistických koncu běhá mráz po zádech..

doktorking
doktorking 24.05.2013 v 10:11

Určitě doporučuji od Romera -Temnou puli která je výborná,kniha je sice o kousek lepší ale to je snad kromě zelené míle vždicky,,Prokletí salemu-oboje dvoje výborné,Sleepwalkers-výborné béčko co potěší,Tommyknockeři -no na ten rozpočet a dobu to docela jde,Kukuřičné děti- ale prosím pouze jednička,Mrtví se někdy vracejí-mě se to líbilo,dobré herecké obsazení,Trávníkář-obrovská pí....na tady se spletli stejně jako u běžícího muže,Creepshow-velmi usměvné,Dum v ružích-zbytečně natahované chtělo by tak o pulku zkrátit...Nákladáky-prvotní režie Kinga velmi pobaví plus skvělá hudba kterou sám vybral,to je jen málo s toho co jsem tu ještě nezahlídl..

amyver
amyver 19.06.2013 v 13:10

Musím říct,že mě ohromilo,kolik filmů nebo miniséryií bylo podle jeho knih natočeno.Jistě je výborně udělaná Zelená míle.Naproti tomu Dům v růžích a Nadaný žák jsou dle mého soudu těžce v mínusu.Metal Messiah mi tedy nevědomky dal seznam toho na co se nedívat.Ač nerada musím přiznat,že až na pár světlých vyjímek ,jsem hodně předpojatá k tomu ,..dívat se na filmy natočené podle někoho .U Kinga zvlášť. Sama si sice myslím,že pokud se nejedná zrovna o kingovo film,mohla bych se připravit o skvělej filmovej zážitek.Před přečtením nebo i po přečtení knížky,a pak zhlédnutí filmu,a to vlastně platí u každého autora,ztrácejí postavy z knih v mojí fantazii svojí tvář,a to nechci.Všechny postavy z kingových knih vypadají jak si je moje hlava vytvořila a to rozhodně nechci měnit.

zuzulique
zuzulique 25.06.2013 v 10:50

Shawshank a Zelená míľa ♥♥♥


jaHanicka
jaHanicka 21.07.2013 v 02:47

Filmy podle Vykoupení z věznice Shawshank a Zelené míle jsou podle mě na úrovni, naproti tomu To a Nadaný žák jsou natočený otřesně. Kukuřičné děti bych zařadila tak někam mezi, dá se na to koukat, ale že by mě to nějak nadchlo, to se říct nedá. Myslím, že podle Kingovy knížky se film natočit nedá tak, aby se psané podobě alespoň vyrovnal. Přinejmenším se mi ještě nepovedlo objevit film, kde by se jim to podařilo.
Mimochodem, nevíte někdo, jestli někdo natočil film podle povídky Nekuřáci a.s.? Ten nápad mě fascinoval...

eraserhead
eraserhead 21.07.2013 v 14:20

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

jaHanicka
jaHanicka 21.07.2013 v 20:58

díky dík. :-)

zuzanadolinkova
zuzanadolinkova 30.07.2013 v 20:31

Nazdárek všichni :-)

Nevíte náhodou někdo, jestli vyšla nová kniha Joyland od Stephena Kinga a pod jakým českým názvem?
http://fanzine.topzine.cz/prukopnik-e-knih-stephen-king-se-vraci-k-tradici-roman-joyland-vyjde-jen-tiskem

V odkazu je uveden červen 2013 a už máme skoro srpen ;-) Tak se ptám na info.

Všem moc díky za případné příspěvky.

Zuzka D.

Text příspěvku byl upraven 30.07.13 v 20:32

paulhunter
paulhunter 30.07.2013 v 20:40

Letos tato kniha určitě nevyjde. Nakladatelství Beta Dobrovský chystá v nejbližší době titul Doctor Sleep, který vyjde v prvním pololetí roku 2014.

paulhunter
paulhunter 31.07.2013 v 10:53

Omlouvám se za špatnou informaci. Kniha Joyland vyjde letos v listopadu. Doporučuji sledovat novinky na webu, brzo o chystaných knihách S. Kinga v češtině napíši zprávu.

zuzanadolinkova
zuzanadolinkova 04.08.2013 v 18:14

Tak už to vím :-)
A přímo od vydavatele Beta-Dobrovský, které tyto tituly vydají:
Joyland (Lunapark) vyjde koncem tohoto roku
Dr. Sleep (Doktor spánek) během příštího.

Bohužel mi nesdělili přesný termín, ale to je pochopitelné :-) ;-)

Už se na ně moc těším

(Doufám, že Mistr Strachu - pan Velký King ještě bude další desítky let mezi námi, abychom si nadále mohli užívat jeho mistrovská díla)

paulhunter
paulhunter 04.08.2013 v 18:27

Ano, momentálně je o tom přímo novinka na hlavní stránce (teď již pod hlavní zprávou).

Text příspěvku byl upraven 04.08.13 v 18:34

PAVEL z BRNA
PAVEL z BRNA 23.08.2013 v 11:08

Jaksi jsem nepochopil,co je na Osvícení průser. V režii S.Kubrika je to symfonie hrůzy a děsu. Ten film jsem viděl mnohokrát a vždy mi připadal dokonalý.

Text příspěvku byl upraven 25.01.14 v 18:11

Oroslav
Oroslav 08.10.2013 v 10:48

Ked opomeniem "povinne" fajnovky ako Green Mile a Shawshank Redemption, tak u oboch verzii pokladam sa dobru pracu este IT, Shinning a Najnovsi serial UNDER THE DOME je rovnako tak skvely, na svete je zatial prvych 9 dielov od CBS a stoji zato sa na to pozriet.( Aj ked nie vsetko je presne v scenari.)

marlowe
marlowe 08.10.2013 v 12:25

Ani já nesouhlasím s názorem, že Osvícení je průser! Naopak!!! A zjevně si to nemyslí ani 31.000 respondentů, kteří na CSFD ohodnotili film 89% (44.nejlepší film vůbec). Tuhle Kubrickovu lahůdku považuji za naprosto konzistentní útvar, kde všechno ladí a nic nevyčnívá.
A mimochodem, Dannyho ohýbající se ukazováček, stejně tak jako jeho jízdy šlapacím autíčkem prázdnými chodbami hotelu, mi zůstanou v hlavě nadosmrti.

Krista93277
Krista93277 24.11.2013 v 22:23

Dobrý večer, chtěla jsem se zeptat zda existuje knižní předloha Domu v růžích, nikde ji nemohu sehnat, Předem se omlouvám za svou neznalost, ale teprve nedávno se mi dostala do rukou jiná kniha od Kinga. Není to přímo můj šálek čaje, ale dost jsem se začetla. Děkuji a přeji pěkný večer. Krista

nightlybird
nightlybird 24.11.2013 v 23:58

Kristo - asi tě zklamu, nejsem sice žádný odborník na Kinga, ale mám neodbytný dojem, že TV serie Dům v růžích je sice dílem Kinga, ale není adaptací žádného jeho románu, bylo to psáno přímo jako filmový scénář. Možná by něco bližšího mohl vědět doktorking - zdá se, že je king jeho velkým "koněm" - a ozve se ti.

Krista93277
Krista93277 26.11.2013 v 20:12

Děkuji za reakci :-) dokonce jsem si přečetla anotace ke všem knihám a nenašla jsem nic :-(

Micuda98
Hana H.
Hana H. 22.01.2014 v 10:19

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Ben Nevis
Ben Nevis 22.01.2014 v 10:48

Myslím, že knihy, kde bylo minimum duchařiny (Shawshank apod.) dopadly lépe než ty, které stojí jenom na nadpřirozenu. King je výborný popisovač charakteru, a to se na plátno přenést nedá. Takže jeho filmy jsou jenom okleštěná verze, připravena o to nejlepší.

Filmy jako Vykoupení a Osvícení mají úspěch, protože se křečovitě nedržely předlohy. Pak jsou ještě dobré filmy podle krátkých povídek (třeba Stůj při mě), kde je dost prostoru na rozvedení příběhu a nemusí se zmačkávat děj tlustého románu do hodiny a půl.

Každopádně psaní knih jde Kingovi nejlépe, což jde vidět na jeho pokusech ve filmařině: film Maximum Overdrive (1986), který King režíroval, považuji za katastrofu.

goldiex
goldiex 22.01.2014 v 13:40

Řekla bych, že filmy obecně málokdy dosáhnou kvalit knižní předlohy, natož aby ji předčily. Shawshank je ale jednoznačně lepší jako film. K výše uvedeným filmům ještě přidám Děs v prádelně, který byl natočený podle Kingovy povídky Šroťák (Mrtví se někdy vracejí), a tenhle film je docela děs :-D

KattyV.
KattyV. 22.01.2014 v 18:21

Já jsem od Kinga četla pouze jednu knihu a to Řbitov zviřátek, ten film jsem pak prostě vidět musela. A šílený zklamání, vůbec mne to nebavilo. Kniha super, fakt perfektní.
A další film, který se mi od něj opravdu líbil byl To (ale to jsem nečetla, takže nemám srovnání).

Text příspěvku byl upraven 22.01.14 v 18:24



Vložit příspěvek