Stephen King


spojka
spojka 19.09.2016 v 20:50

Četla jsem od něho jednu knížku - Řbitov zvířátek. A fungovalo to:)

Jinak jsem kdysi na základce pokoušela číst "To", ale nedočetla, protože mě to nudilo.
Měla jsem tu knihu půjčenou z knihovny, tak jsem ji předala dědovi, ať si počte, protože je to bichle, ale děda ji taky nedočetl, ovšem z jiného důvodu - protože se prý bál :D

O víkendu jsem se dívala na Stand by me/Stůj při mně, což je takový dobrodružný film pro mládež natočený podle Kingovy povídky Tělo. A ačkoliv příběh byl OK, tak ta atmosféra, herecké výkony, River Phoenix, Wil Wheaton, emoce, výborný soundtrack složený z písní ze šedesátých let i závěr filmu mě nehorázně nalákaly na tuhle povídku. Avšak není to horor a předpokládám, že povídka taky ne.

Paulett199
Paulett199 19.09.2016 v 21:00

kapyr, Geraldova hra je kniha,u které se bojí spíš baby,protože ta představa...to asi chlap úplně nepochopí :-)

čertina
čertina 19.09.2016 v 21:34

Přečetla jsem asi deset kingovek a nejhororovější pro mne bylo TO. Možná proto,že byla první,kterou jsem od něho četla.Je to už mnoho let a dodnes mi mrazí v zádech když někde vidím zmalovaného klauna.

eraserhead
eraserhead 19.09.2016 v 23:02

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Ellbereth
Ellbereth 20.09.2016 v 14:12

No na mě osobně se nějak horror míjí účinkem, minimálně ten psaný. Od Kinga jsem pár knížek také přelouskala a nějak nic mě vyloženě neuchvátilo snad právě kromě Geraldovy hry....ta je skutečně děsivá a děsivě skutečná. Spíše je to hodně o psychice než o něčem vyloženě strašidelném, i když ten týpek je divný dost a stále si pamatuju na ty zdivočelé psy....fuj. Takže za mě asi opravdu Geraldova hra, která opravdu z nějakého záhadného důvodu není vůbec profláklá. Popravdě mě děsivější přijde asi třeba Poe nebo i Kytice od Erbena, ale jak říkám, Kinga zase moc načteného nemám, zase tak moc mě nebaví. Zajímavé ovšem je, že na filmový horror obvykle vůbec koukat nemůžu :-D trávím pak film schovaná za polštářem :-D hrdina :-D

Text příspěvku byl upraven 20.09.16 v 14:13

sf1
sf1 23.09.2016 v 13:02

Řbitov zviřátek


Libunkaa
Libunkaa 24.10.2016 v 21:25

Horory nějak nedokáži v knižní podobě ocenit. Mám je však ráda zfilmované, zvláště Kingovo Osvícení se mi líbilo ve filmové podobě.

Mikko
Mikko 25.10.2016 v 07:18

Tak to já mám právě opačný problém. Ne, že bych se na horory nedíval, ale neužiju si to tak jako knihu. Když se totiž vetšinou ukáže příšera, vrah, duch nebo co já vím ve filmu nakonec si řeknu že mě to neděsí a není to ono. Avšak v knize si to představím jak nejhůř to jde. podle mé mysli, která to stvoří tak abych se bál..

jaHanicka
jaHanicka 06.11.2016 v 20:09

Po nějaké době bych ráda doplnila svoje srovnávání filmů podle Kinga - jednoznačná jednička je podle mě Dolores Claibornová a Misery nechce zemřít. Kathy Bates je v obou naprosto dokonalá, myslím, že líp vybrat nemohli, a příběh se docela dobře drží předlohy, čehož si cením. Naopak mě zklamal Pytel kostí, jelikož je to hodně upravený a očesaný, a asi by těžko hledali herce, který by měl od knižního Mikea dál než Brosnan...

RamonVarga
RamonVarga 13.12.2016 v 12:34

Četl tady někdo z Vás Revival? Popřípadě mi písněte do SZ, co si o téhle knize myslíte.

RamonVarga
RamonVarga 16.12.2016 v 12:28

Jaký máte názor na Zhubni a Misery?

Azizi
Azizi 23.03.2017 v 18:07

Čítal niekto Dlouhý pochod? Vedeli by ste mi prosím odpovedať na moje otázky v diskusii? :) Ďakujem.
http://www.databazeknih.cz/diskuze-o-knize/dlouhy-pochod-136037

denib
denib 23.03.2017 v 21:15

RamonVarga: Misery je podle mě naprosto špičková. Horory od Kinga mám obecně moc ráda, ale Misery patří k nejoblíbenějším. Zhubni už je horší.

Stuka
Stuka 22.04.2017 v 16:41

Dlouhý pochod som čítala a je výborný, ako každá staršia Kingova kniha. Kedysi King písal naozaj horrory - dej k nemu nielen smeroval, ale bol celkove napínavý, rozprávačský štýl strohejší, ale o to viac mrazivejší. Časom sa vypracoval na vynikajúceho spisovateľa s prepracovanou štylistikou, avšak aj keď píše akože stále horrory, už v nich ide do psychologickej hĺbky, podrobnejšom popise bežného života atď. a idea horroru sa objavuje v menšej razantnosti.

Skallarix
Skallarix 09.05.2017 v 19:24

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Paulett199
Paulett199 09.05.2017 v 19:26

Skeeve - jen jsem zírala. Já si Rolanda vždycky představovala jako Clinta Eastwooda...

Skallarix
Skallarix 09.05.2017 v 19:32

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Paulett199
Paulett199 09.05.2017 v 20:39

Skeeve, no právě....ale když už má mít jinou barvu pleti, tak Idris Elba není tak špatná volba.

Skallarix
Skallarix 09.05.2017 v 20:52

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Paulett199
Paulett199 09.05.2017 v 21:03

Skeeve, z traileru těžko soudit, na to zatím nemám odvahu. Třeba to nakonec bude dobré.

Mariona
Mariona 10.05.2017 v 06:22

Prý ve filmu nebude Detta, proto Rolanda hraje Elba. Jsem na to zvědavá. Člověk ani nečeká, že film bude přesně knihu kopírovat, ale tohle bude asi úplně mimo. Těžko říct.

Paulett199
Paulett199 10.05.2017 v 07:23

Tak hlavně bude příběh asi hodně okleštěný, takže jsem na to opravdu hodně zvědavá.

Hufendy
Hufendy 17.08.2017 v 12:45

Milý čtenáři. Zajímalo by mě, jaká je podle vás nejlepší kniha od Stephena Kinga. Chtěla bych se tomuhle autorovi věnovat a přečíst si jeho knihy. Už jsem četla knihu Carrie, kterou jsem přečetla za 2 dny a byla jsem s ní spokojená. Samozřejmě si chci přečíst i jiné od Stephena, ale chtěla bych vědět, s kterou další bych měla začít.Nechci se odradit od tohoto spisovatele hned u druhé knížky. Děkuji za odpověď :)

ddian
ddian 17.08.2017 v 18:57

Knihy Stephena Kinga čtu ráda. Některé zaujaly více, některé méně. Za mne bych doporučila: Zelená míle, Misery (obě zfilmované), Řbitov zvířátek a Cujo.

MikeDV3
MikeDV3 17.08.2017 v 19:08

Za mě je to jednoznačně TO. Kniha mě uchvátila a i přes její délku je to jedna z mých top knih, které jsem zatím měl možnost číst. V té knize je podle mě vše děs, hrůza, nespravedlnost ale také obrovská síla přátelství a vzájemného porozumění. Klub Smolařů prostě zbožňuji a i přes hrůzy kterými si museli projít bych si přál být jejich součástí, protože vždy drželi spolu a nikdy se nevzdali. Touto knihou mě King přesvědčil, touto knihou mi dal King možnost poznat, že ať už je svět sebekrutější přátelství z něj dělá alespoň do určité míry nádherné místo.



Vložit příspěvek