Postava hledá autora - pomozte jí!


biki
biki 27.06.2022 v 23:11

Oba hledaní mi byli silně povědomí, ten služebně starší parťák byl hned jasný. Jenže sérii jsem přestala číst už asi tak před 10 díly, takže se mi většina vzpomínek zcela vykouřila z hlavy. Takže až poslední vodítko pomohlo:
hledaný by měl být agent Coldmoon, který hledá pány Prestona a Childa.

soukroma
soukroma 28.06.2022 v 00:30

Sláva. Je to Lakota Armstrong Coldmoon, který v posledních dílech zdatně sekunduje Pendergastovi.

biki
biki 28.06.2022 v 23:21

Autora hledá postava, která je jedním ze členů zcela výjimečné skupinky vytrvale oslovována jako "maso".

biki
biki 29.06.2022 v 22:40

Hledaná postava pochází z českých luhů a hájů a momentálně se nachází hodně a hodně daleko od své domoviny.

biki
biki 30.06.2022 v 23:19

Jak už bylo řečeno, hledaná postava je Čech jak poleno. Ovšem postava, která jej výhružně oslovuje jako "maso" rozhodně mezi hominidy nepatří. Obě postavy se pak nacházejí daleko a daleko od svých domovů.

biki
biki 03.07.2022 v 23:00

Jak vidím, zatím žádný nápad. Asi nikdo z hadačů není příznivcem tohoto druhu brakové literatury. Ale ještě je brzo to odpískat, tak něco přihodím.

Hledaný je Čech, kapitán v té době již neexistující české tajné služby, t.č. stojí v čele značně nesourodé skupinky dalších osob. Ovšem jedna z postav je úplně odlišného druhu. A všichni jsou nedobrovolně hodně a hodně daleko od svých domovů.
Ještě poslední nápověda - nedávno vyšel 6. díl série.


biki
biki 05.07.2022 v 22:24

Omlouvám se, trochu jsem pozapomněla na toto vlákno. Tak ještě další nápovědy a když to už nepomůže, tak to ukončím.

Pro hledaného muže platí vše předchozí.
Vedlejší osoba, která jej oslovuje jako "maso", nepatří mezi hominidy, ale svým vzezřením odpovídá velkému plazu.
Hodně a hodně daleko od domova - hluboký vesmír.

Hun
Hun 07.07.2022 v 09:43

No ne, Čech a v hlubokém vesmíru? Něco takového existuje?

221B
221B 07.07.2022 v 18:38

To je tak hrozné divný, nebude to JFK? Něco z té nekonečné série?

soukroma
soukroma 07.07.2022 v 18:54

série bude Legie, Kotleta, ale absolutně neznám, takže ani postavu nedodám (jen jsem někde zachytila, že právě Aga soustavně vyhrožuje masu zabitím, ale kdo je maso, netuším)

biki
biki 07.07.2022 v 23:32

Tak soukroma uhodla autora a sérii, teď ještě jméno hledaného, který je vypravěčem prvních pěti dílů.

To není vůbec divné. To je tak, když vám takhle Zemi anektují emzáci, větší část obyvatel zpracují do konzerv a zbytek odvlečou na nucené práce do různých míst vesmíru. Naštěstí se ještě najde pár bytostí (lidí, chanů, mirsů etc., etc. ...), kteří to ještě nevzdali. No, a náš hledaný se tak nějak stal (spolu se svými kolegy) osinou v zadku oněch zlých emzáků. A jeho jméno je ... no?

biki
biki 08.07.2022 v 23:59

Nuže dobrá. Protože bylo už téměř vše prozrazeno, ale nikomu se asi nechtělo nahlédnout do anotací některého ze zatím vydaných 6 dílů, ukončuji hádanku. Hledaná osoba je kapitán František Moravec.

Skoro vše uhádla soukroma, tudíž jí předávám slovo.

soukroma
soukroma 09.07.2022 v 10:05

V jednom skvělém muzikálu podle známé literární předlohy pro děti (i dospělé) zazní mj. i tento kameňák:
"Potkal jsem chlapa s dřevěnou nohou jménem XYZ ...
A jak se jmenovala ta druhá noha?"
Moje otázka směřuje na stejné jméno, ale literární postavy z díla zcela odlišného žánru. Ale patrně se jedná o nejznámějšího nositele tohoto běžného jména.
Odpovědí budiž celé jméno hlavního hrdiny a samozřejmě jeho autora.

soukroma
soukroma 10.07.2022 v 21:40

...běžné příjmení, rozhodně častější než náš Kovář, ale zato výrazné křestní jméno, to formálně charakterizuje hlavního hrdinu kultovního románu

soukroma
soukroma 12.07.2022 v 18:59

...autor svého hrdinu uvedl do světa ve svém nejznámějším díle, které napsal těsně před smrtí. Ta si pro něj přišla v podobě souchotí v šestačtyřiceti letech.

soukroma
soukroma 13.07.2022 v 09:43

... hlavního hrdinu asi jménem úplně každý nezná, zato titul románu i jméno autora zná aspoň z doslechu úplně každý, i když u nás polovinu doby uplynuvší od vydání originálu byl přísně zapovězen.

m.gray
m.gray 13.07.2022 v 10:20

Mohl by to být román Milenec lady Chatterleyové. Hajný se jmenoval Mellors, jestli byl příjmením Smith, jsem nezjistila. Pokud je to on, hledá D.H. Lawrence.

soukroma
soukroma 13.07.2022 v 11:16

kdepak, tipnuté dílo tedy opravdu nezná ani z doslechu každý, zatímco to hádané ano, jméno hledané postavy se opakuje zas a znova - a kniha byla u nás na východě zakázaná ze zcela jiného důvodu...

PanPredseda
PanPredseda 13.07.2022 v 11:32

Winston Smith hledá pana Erica Arthura Blaira? ;-)

soukroma
soukroma 13.07.2022 v 11:36

jistě, s odkazem na dříve dlouho hádaného "Hunova" Petra Pana, kterého rozhodně nezná každý ani z doslechu, o Orwellově 1984 slyšel (aspoň u nás) každý, byť ne nutně přečetl...

PanPredseda
PanPredseda 14.07.2022 v 06:56

Jeden z členů týmu, který provádí akce pro záchranu posádek ztroskotaných ponorek, je nucen pracovat bez svých kolegů... a také hledá svou autorku.

PanPredseda
PanPredseda 14.07.2022 v 20:38

Zmíněná postava sice hledá autorku, ale v tom literárním díle, kde se objevuje, nehledá na dně oceánu ponorku.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 14.07.2022 v 21:07

Asi se zeptám jako blbec, zda jsem vůbec pochopila, co hledám:
Hledám někoho, o kom se v knize řekne, že hledá posádky ztroskotaných ponorek, ale on ve výsledku tedy nakonec v knize nic takového nedělá, ale dělá něco úplně jiného?
Prosím, prosím, prosím, ať nejsem úplně blbá! :(

Text příspěvku byl upraven 14.07.22 v 21:08

PanPredseda
PanPredseda 15.07.2022 v 01:33

Hledáš někoho, kdo v knize hledá posádku, která pravděpodobně ztroskotala na mořském dně. Jenže její plavidlo není ponorka.
A ten někdo hledá autorku. A taky má strach z mořských hlubin. Děsí ho tlak vody, který tam panuje.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 15.07.2022 v 08:22

Já to beru jako že nejsem zase tak blbá, děkuji! Dumám dál :)



Vložit příspěvek