Tlačítko "Donate"


Abiosis
Abiosis 06.01.2014 v 20:08

Bežná súčasť mnohých stránok. Neuvažujete o tom?
Spravovanie takejto stránky musí predsa niečo stáť a určite sa nájde mnoho užívateľov, ktorí radi prispejú...
A ak by za finančný príspevok dostali napríklad nejaký virtuálny "badge", tak by možno boli aj motivovaní. :)

Klamm
Klamm 09.01.2014 v 18:39

Koukám, že jak se to týká výdajů, tak ticho po pěšině :-). To myslíš jako zpoplatnit přístup na stránky a nebo jen dobrovolný příspěvek.
Také jsem si kladl stejnou otázku, že tvorba takových stránek asi něco stojí. Hlavně čas. Nejsem žádný programátor, tak vůbec nemám tušení jak to funguje. Nicméně, pokud by to nebyla výrazná sumička (kolik, to je relativní), byl bych ochoten něco přispět. Možná by se pak množství přihlášených uživatelů zredukovalo, ale vidělo by se, kdo má opravdový zájem.
Negativní by to bylo pro studenty, kterých tady bude asi hodně. Pozitivní by zase mohlo být, že by se možná tolik neagažovali lajdáci při prodeji bazarových knih.

Dan
Dan 09.01.2014 v 18:59

Díky za nápad.

Zpoplatňování přístupu na stránky zde rozhodně nikdy nebude. A možnost dobrovolně podpořit web krátce zkouším - v bazaru knih, když někdo dokončí obchod a jde ohodnotit uživatele, tak se mu objeví informace s možností přispět na rozvoj bazaru.

Abiosis
Abiosis 09.01.2014 v 20:59

Áno, myslím dobrovoľné príspevky, ktoré - aby to bolo zaujímavejšie - by mohli byť ozvláštnené nejakými "vychytávkami", ako napríklad získaný "rank" za celkový doterajší finančný príspevok (príspevkov od používateľa by mohlo byť viac a sčítavali by sa mu) a tie ranky a fiančné hladiny by mohli napríklad byť na spôsob:

-- celkový príspevok 0-5 eur: Škrabák do šuplíku
-- celkový príspevok 5-10 eur: Vydavateľstvami odmietaný pisálek
-- celkový príspevok 10-15 eur: Zúfalý samovydavateľ
-- celkový príspevok 15-20 eur: Majster pera s nekritickým fanklubom
-- celkový príspevok 20-25 eur: Miláčik literárnych kritikov
-- celkový príspevok nad 25 eur: Laureát Nobelovej ceny za literatúru

Alebo by po prispení čiastky len získal nejaké graficky pekné, veľké odznačiky (tematicky súvisiace s knihami/literatúrou/spisovateľmi), ktoré by boli viditeľne umiestnené pri jeho mene. :)

paulhunter
paulhunter 09.01.2014 v 21:19

Myslím, že vhodnějí by byly ty odznaky, které by se daly implementovat i na řadu jiných záležitostí - pro uživatele s nejlepšími komentátory, nejlépe hodnocené uživatele v bazaru apod.

Dan
Dan 10.01.2014 v 09:10

Když to mi zase přijde jako moc velký tlak na to, aby uživatelé přispěli, a to také nechci...


Dáma s hrnstjm
Dáma s hrnstjm 10.01.2014 v 09:27

Kdyby se v mém profilu objevoval nějaký symbol (rank), který by označoval výši mého (celkového, dílčího) finančního příspěvku, bylo by mi to teda dost nepříjemné. Do toho přece nikomu nic není...

orisi
orisi 10.01.2014 v 09:42

Dáma s hranostajem - ano souhlasím s Vámi. Na druhé straně, kdyby byl k dispozici Transparentní účet. Rád nezávazně přispěju bez jakýkoliv pochvalných " sere...petiček".

siena
siena 10.01.2014 v 10:25

Souhlasím s Dámou s hranostajem...samotné by mi to bylo nepříjemné, ale hlavně by to bylo neuctivé, hloupé vůči těm, kteří z jakéhokoliv důvodu přispívat nemohou. Od toho je to prostě příspěvek dobrovolný. Buď chci přispět a pak to udělám, aniž bych čekala nějaké "odznaky". Transpatentní účty jsou teď moderní, ale já si o nich myslím své...zase, nikdo mne do příspěvku přeci nenutí.

Nápad "označit" uživatele, jak piše palhunter, se mi líbí:)

orisi
orisi 10.01.2014 v 10:38

Transpatentní účty, aspoň mohu anonymně přispět. Což považuji za dobré. Věřím že Daniel něco vymyslí jak na to ;)

siena
siena 10.01.2014 v 11:02

orisi: Já ten "Transparentní účet" pochopila tak, že bychom si mysleli, že budou naše příspěvky "rozfofrovány" na jiné účely. Protože nemám důvod si to myslet, považuji ho za zbytečný. Jestli to takhle myšleno nebylo, pak se omlouvám.
Číslo účtu je zatím schováno v samotném bazaru, možná by bylo dobré ho uveřejnit přímo na stránkách...:)

Text příspěvku byl upraven 10.01.14 v 11:04

orisi
orisi 10.01.2014 v 11:06

Siena - nic se nestalo. Jen jsme se nepochopily. ;)

Text příspěvku byl upraven 10.01.14 v 11:26

Abiosis
Abiosis 10.01.2014 v 12:00

@Dáma s hranostajem - možno by bolo riešením, kde by si zobrazenie jednotlivých odznakov vo verejnom profile mohol užívateľ kontrolovať - jednoducho by si niekde v profile zaškrtol "áno, zborazovať" alebo "nie, nezobrazovať". Vôbec nemusia byť žiadne ranky, ani odznaky (stačí to samotné tlačidlo Donate na viditeľnom mieste), len som mal pocit, že by to mohlo byť spestrenie a pre niekoho možno motivujúce. Ja som niekedy malé decko v dospelom tele. :)
Nie som veľmi zástancom internetovej anonymity (to je zrejmé aj z môjho profilu), takže viditeľnosť toho, že som stránku podporil, by mi tiež neprekážala. Jedným dychom však dodávam (aby tu zbytočne o tom nevznikala diskusia), že rozumiem aj tým, ktorí z akýchkoľvek dôvodov o sobe v profiloch nič neuvádzajú, alebo uvádzajú málo.

@siena - nerozumiem veľmi, prečo by to malo byť voči ostatným "neúctivé" a "hlúpe". Myslím, že prispieť aspoň 1 korunou môže každý. Zároveň, ak by sa v profiloch darcov ukazovala info (nech už bude akejkoľvek podoby a pre mňa-za-mňa to môže byť aj ikonka kvapky krvi) o tom, že prispeli, mnohých to môže pri náhodných návštevách profilov "nakopnúť". Povedia si, aha, tento daroval, tento daroval, táto tiež, bude fajn, ak konečne prispejem aj ja...

@danielson - žiadny tlak na nikoho. Úplne bežná, nevinná a oprávnená súčasť stránok, avšak Slovákov a Čechov treba trošku "prevychovať" - príliš si zvykli na to, že na internete je všetko zadarmo. Nemalo by tomu tak byť.

Text příspěvku byl upraven 10.01.14 v 12:04

orisi
orisi 10.01.2014 v 12:41

Zadarmo je dost věcí. Lidé to dělají z vlastní vůle a zdarma. Například moje maličkost, "učím" vytvářet webové stránky - blogy, základní a pokročilé užívání Linuxu, instalace OS, opravy skládání NTB PC kde si "zákazník" zaplatí komponenty.

Omlouvám se Vám Abiosis, ale napsat že je vše zadarmo považuji za zvláštní. Daniel má svůj záměr s DK. Jednak je zde reklama na které se vydělává, bazar atd. Případně mě Dan opraví, nebo "sjede". Nerad se pouštím do takovéhle debaty, ale je jasné že každý máme jiný názor který nám připadá z našeho pohledu správný a věcný.

Text příspěvku byl upraven 10.01.14 v 12:59

Dan
Dan 10.01.2014 v 15:35

to moserova: Pročpak naštvat? :-) Vždyť jsem psal, že web nebude nikdy zpoplatněn a bude vždy zdarma !!! :-)

siena
siena 10.01.2014 v 15:44

to orisi: Tak teď mne to ještě víc mrzí...někdy mám hooodně dlouhé vedení:)

paulhunter
paulhunter 10.01.2014 v 15:48

Myslim si, ze na dobrovolnem prispevku neni vubec nic spatneho - prave naopak. Pomuze to rozvoji webu a treba i ubytku reklamnich ploch, ktere na nekterych mistech trochu kazi design. Prispet muze kazdy, klidne i jednou Korunou.

Lachenauerin
Lachenauerin 10.01.2014 v 15:54

"Darovací tlačítko" mi připadá jako dobrý nápad (a třeba ještě s upozorněním na číslo "dárcovského" účtu pro takové lemply, jako jsem já, kteří se pořád ještě bojí webových plateb).

Je fakt, že mnoho dobrých věcí JE zadarmo, ale to ještě neznamená, že by "dělat něco za peníze" bylo nějak špatné (tady by navíc šlo o dobrovolný příspěvěk). Prostě si myslím, že dobré, užitečné a příjemné věci si zaslouží podporu, a to i finanční. A bylo by mi srdečně fuk, jestli si za to tvůrci DK koupí lepší comp, nebo jestli to roztočí po barech.

P. S. Co se označování/neoznačování dárců týče, byla bych spíš pro anonymitu.

Text příspěvku byl upraven 10.01.14 v 15:57



Vložit příspěvek