Tipy na knihy, které jste nečetla:

DISKUZE » Nápady na vylepšení webu


mariva
mariva 15.06.2018 v 16:23

Už nějakou dobu mi tu po uložení každé přečtené knihy zřejmě jako novinka naskakují "Tipy na knihy, které jste nečetla". Nic proti tomu, i když praktičtější byl původní stav, ale proč mám v nabídce stále stejných 5 knih pana Nepila? Chápala bych, kdyby se nabídka obměňovala, ale takto mi už připadá obtěžující, jako kdyby se měla změnit teprve potom, až nabídnuté knihy přečtu. Navíc část nabízených knih je dětských, tak snad abych si počkala na vnoučata??

R.E.M.
R.E.M. 16.06.2018 v 13:32

Mariva: Nějaké tipy mi v okně vyskočily, ale ignorovala jsem je, tak ani nevím, co mi nabízely a jest-li se opakuj

mariva
mariva 18.06.2018 v 09:05

Taky se to snažím ignorovat, ale když to na mě vyskakuje po každém přidání přečtené knihy, začíná mě to otravovat.

evickakyticka
evickakyticka 18.06.2018 v 17:03

Možná se ptám úplně "jako blbec" ale kde to vidíte? Já žádné tipy na knihy nevidím. Že by adblock nebo je to někde jinde? Díky.

Koka
Koka 19.06.2018 v 09:29

Tomu, kdo pro mne vybírá "tipy na knihy, které jsem nečetla" vzkazuji, že nejenže jsem je nečetla, ale ty - vámi vybrané - zajisté ani nikdy číst nebudu. Tak prosím, ušetře si tu námahu, protože nepatříte mezi uživatele DK, na jejichž knižní tipy dám.
Ostatně - k čemu je mi pak rubrika v profilu "Chystám se číst"? Tou snad dostatečně zjevně prokazuji, co jsem ještě nečetla a číst bych chtěla, ne?

mariva
mariva 19.06.2018 v 09:52

evickakyticka: Objeví se Vám po přidání nějaké knihy do přečtených po uložení hodnocení a komentáře.
Koka: Já tam mám neustále knihy Františka Nepila. Nechápu, proč mám ve svém věku číst např. Makového mužíčka. Nabízí Vám něco jiného?


Koka
Koka 19.06.2018 v 10:12

mariva - mě je jasné, že ty nabídky generuje nějaký automat na základě nevím čeho - asi na základě potřeby vyprodat málo prodávané tituly. Usuzuji tak z toho, že v nabídce mám díla autorek, jimiž bych se nikdy nezabývala (Jojo Moyes, Tana French), pak tam mám dva tituly domácí provenience (Vondruška a Soukupová) a pak - jako pěst na oko vzhledem k předchozím titulům - je tam Samuel Beckett.
Když jsem už u těch automaticky generovaných nabídek, všimla jsem si, že něco podobné funguje u bazaru - když si rozkliknete nabídku na prodej nějaké knížky, tak se vám ukáže, že tento prodávají nabízí také .... a vidíte tam obálky tuším pěti jeho nabízených knih.
Mám dotaz na provozovatele DK, na základě čeho ten "automat" vybírá ty další k prodeji nabízené knižní tituly, a zda by nešlo si individuálně zvolit, které z mých prodávaných knih přednostně v té nabídce zobrazovat?

mariva
mariva 19.06.2018 v 11:05

Koka - v bazaru mi to až tolik nevadí a to, že to ukáže něco z další nabídky prodávajícího (i když třeba to, co mě nezajímá) třeba někoho inspiruje, aby si prošel celou nabídku dotyčného a objednal si víc knih najednou. Budiž. Ale u těch nabízených k přečtení by ten automat mohl generovat třeba knihy oblíbených autorů, nebo brát ohled na věk uživatele. To tam nezletilým nabízejí 50 odstínů...?Váš výběr je aspoň pestřejší, já tam mám neustále 5 knih od Nepila. Nebo kdyby se to aspoň časem měnilo. To tam budu mít pořád stejnou nabídku, dokud mě to nedonutí něco od Nepila přečíst? Nic proti němu nemám, ale brzy na něj asi začnu být alergická právě kvůli těm nabídkám.

evickakyticka
evickakyticka 19.06.2018 v 18:24

mariva: dočetla jsem Marťana, uložila komentář i hodnocení, přidala do přečtených a nic. Asi to bude tou blokovanou raklamou...mám pokoj asi...

Naias
Naias 19.06.2018 v 18:46

Mne sa to objavuje tiež, no nie po uložení hodnotenia a komentára a po pridaní do prečítaných. Ale potom, čo si knihu, ktorú mám v práve čítaných, dám cez to ozubené koliesko do prečítaných. Vtedy sa mi objaví výzva, aby som knihu ohodnotila a okomentovala (Kniha ... přesunuta do Přečtených. Níže ji ohodnoťte a napište k ní svůj komentář. Děkujeme.), pod tým sú hviezdičky a okno, kam sa má napísať komentár. A pod tým sú tie knižné tipy (prvá je stále Heidi, ostatné nesledujem, ale tuším sa tiež opakujú.)

mariva
mariva 20.06.2018 v 11:20

Možná to funguje jen přes to vkládání z právě čtených. Já to takhle dělám vždycky, takže proto tam má pořád tu nabídku - nejdřív je pod oknem k napsání komentáře a když to uložím, zůstane tam znovu ta nabídka. Dane, nemohla by se aspoň po čase měnit??? I když nejlíp, kdyby tam vůbec nebyla.

evickakyticka
evickakyticka 20.06.2018 v 13:45

mariva: já tam pořád nic nemám, jenom tuto větu pod okénkum komentáře:
Nevíte co číst? Nechte se inspirovat v článku
Pokud je pod tím nějaká nabídka, adblock ji úspěšně maže a nic mě neobtěžuje. Co tak si ho taky nainstalovat? Na některých stránkách si ho můžete vypnout, aby vám šla videa nebo pokud stojíte o reklamy...

Marylaa
Marylaa 24.06.2018 v 11:58

Mně se sice zobrazila věta "Tipy na knihy, které jste nečetla", ale dál bylo prázdno. Tak asi ten automat, co to vybírá si myslí, že už mám přečtené úplně všechny knihy :)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 24.06.2018 v 16:40

Mariva:
Záleží na tom, jaký upřednostňujete postup.
1) pokud jste přímo ve knize, napíšete ke knize komentář, potom přelikněte z právě čtených do přečtených a potom ohodnotíte hvězdičkami, nic na vás nevyskočí.
2) pokud nejdřív hodnotíte hvězdami nebo nechcete psát komentář, je lepší si vypnout funkci funkci po ohodnocení přesunout do přečtenych. Potom kliknete na přečteno a nic taky nevyskoči. A je jedno, kde jste předtím knihu měla. Jestli v právě čtu, chystám se číst nebo vůbec nikde.
3) hodnocení přímo z vašeho profilu, ne ze stránky knihy. Kde kliknete na ozubené kolečko a dáte z právě čtených do přečtených. Vyskočí na vás hodnocení, komentář a doporučení dalších knih.

Prostě je víc cest, a musíte sama vyzkoušet, která vám vyhovuje víc. Ale není to poprvé, co se na tohle v diskuzi někdo ptá. Super by proto bylo, kdyby si toto přečetl nějaký moderátor nebo majitel webu a někam na stránce v nápovědě zakomponoval do nápovědy. Aby uživatelé nebyly otráveni.

Na začátku to byl možná dobrý nápad. Viz upozornění na přidání štítků při přidání knih nebo tyhle doporučující knihy (které se nikdy mimochodem nikdy netrefily do mého vkusu. Fakt automat na dvě věci). Ale teď to spíš otravuje ty, kteří třeba chtějí mít přehled o přečtene knize a nemají moc času se tady "zbytečně zdržovat".

Text příspěvku byl upraven 24.06.18 v 16:41



Vložit příspěvek