Stejný profil pro spisovatele, ilustrátory atd a jejich propojení


Geri.g
Geri.g 08.07.2017 v 16:06

Přijde mi nefér, aby měli spisovatelé kompletní profil s odkazem na vlastní web, životopisem a fotografií, zatím co ilustrátoři nemají v životopisech prakticky nic. Ilustrátor je povolání stejně jako spisovatel a nevidím důvod, proč by mělo být nedoceněné. Další věcí je, že spousta lidí, včetně mne, si vlastní knížky ilustruje sama a navrhuje si obálku. Bylo by praktické dát k jednomu autorovi, do jednoho profilu, vše, co kdy stvořil. Pokud někoho vidím jako autora knih, nic mi už nenapoví, že se věnuje také ilustraci a naopak.

kapr
kapr 08.07.2017 v 17:16

Souhlasím.

Marthas
Marthas 08.07.2017 v 18:47

To Geri.g: Pokud vím, tak takovéto návrhy patří do jiného a ne do nového samostatného vlákna.
Výtky resp. návrhy patří sem http://www.databazeknih.cz/diskuze/napady-na-vylepseni-webu-2/par-napadu-na-vylepseni-webu-593/str-134#new
Jen ještě podotknu, že tento návrh tu už párkrát byl a zatím jak vidno neuspěl.

Text příspěvku byl upraven 08.07.17 v 18:48

Lector
Lector 09.07.2017 v 15:56

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

tenax
tenax 09.07.2017 v 16:17

Přátelé, kolik je doplňovačů chybějících údajů u knížek? Zvlášť když byla adminem nesmyslně zrušena rubrika s přehledem chybějících údajů? Pár desítek? Stovek? Co to je proti 11 000 plničů výzev, kteří dostatečně zajistí sledovanost DK a tudíž lukrativnost stránek.
Nemáme šanci...

Marthas
Marthas 09.07.2017 v 16:20

Souhlas s Lectorem. Navíc si nejsem jistá, kde přesně bychom čerpali info o těchto, jistě potřebných ale prakticky "neviditelných lidech". Protože se mi nezdá, že na netu se o nich válí spousta info od vydavatelství, to se většinou na svých stránkách též spokojí s pouhým jménem a knihovny, pokud správně soudím, jsou propojeny obdobně jako databáze.
Navíc, jak Lector podotknul, oč je vyšší informační hodnota prázdného prorilu než neexitujícího.-(
Někdo to musí doplňovat ty info a já mám navíc poslední doubou pocit, že tito "aktivci" se na uživatelském osobním seznamu priorit admina pohybují spíše níže než výše.


siena
siena 09.07.2017 v 18:21

Řekla bych, že by stačilo, kdyby ve "vyhledávání" byla možnost přímo nalézt jméno překladatele, ilustrátora, atd. Moci si rozkliknout seznam knih, na kterých se podíleli, nejen, jak je to teď, přes konkrétní titul.

Text příspěvku byl upraven 09.07.17 v 18:24

Autorskýprofil
Autorskýprofil 09.07.2017 v 20:33

souhlasím s Marthas

Marthas
Marthas 10.07.2017 v 13:52

To siena: Máš pravdu, zrovna před nedávnem jsem si to říkala.

Marthas
Marthas 11.07.2017 v 14:29

To všichni: Zkoukněte novinky na webu. http://www.databazeknih.cz/novinky-na-webu
.-)

siena
siena 11.07.2017 v 19:05

Fajn, to šlo nějak rychle...:) Doufám, že brzy bude možnost hledat i podle příjmení. Dle jména není moc šikovné...

Geri.g
Geri.g 12.07.2017 v 09:25

to Lector: souhlasím s Tebou, ilustrátor není zdaleka jediný důležitý člověk při vzniku knihy. Nicméně právě ilustrátoři tu již profily mají, avšak osekané, proto jsem začala u nich. Třeba by všichni ti grafici a překladatelé, alespoň tedy současní, byli ochotni doplnit si vlastní profily sami. Stále to tedy padá na to, že tu ta možnost vůbec není.

siena
siena 12.07.2017 v 10:41

Geri.g, kde mají jaký profil? Já si doted myslela, že ten tu má jen autor...

Lector
Lector 12.07.2017 v 21:50

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Geri.g
Geri.g 17.07.2017 v 08:14

to Siena: u jednotlivých knih lze rozkliknout konkrétního ilustrátora

to Lector: pokud se něčím zabývám a chci, aby mne to živilo a mohu mít profil někde v databázi... nevím jak ostatní, ale sama si zde své knihy a ilustrace doplňuji
Naivní a nemožné...? spousta knih stojí z velké části na ilustracích. Třeba Neomillnerovou nečtu, ale její trilogii pro děti doma mám čistě proto, že ji ilustroval Kupčík. E. A. Poa si mohu půjčit v knihovně, beletrii nekupuji - přesto bych ho ráda vlastnila, protože jej ilustroval Scafati, dnes je bohužel vyprodaný. Kdo četl staré verneovky, jistě si vybaví typické černobílé ilustrace a ilustrované obálky.

knedlik
knedlik 17.07.2017 v 08:44

"Vždycky, když přečtu taková zbožná přání, jsem pobaven. Vždy mě baví ta naivita a snaha prosadit svoje vylepšení."

No, těší mě to pobavení, nicméně na podkladě podobných "zbožných a naivních" přání dospěla databáze už k nepočitatelným vylepšením. A kdyby o ně nebyl zájem, tak tu podobná fóra vůbec neexistují.

just sayin´....

Lector
Lector 17.07.2017 v 12:02

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

siena
siena 17.07.2017 v 17:53

Geri.g, představte si, že o tomhle vím. Dokonce to píšu ve svých zdejších příspěvcích. Jen to nepovažuji za profil. A dovolím si připojit se k jisté skepsi Lectora, která je potvrzená léty zde strávenými. Kolikrát jsem tu už četla o nápadech, které by přinesly zlepšení stávající praxe, jak by po úpravě najednou všichni s radostí přispívali. Když jsem se jednou otázala podobného "nadšence", jestli by se tedy stal horlivým vkladatelem do navrhované "informační databáze", odpověděl mi, že on samozřejmě myslel, že by ji využíval...

Text příspěvku byl upraven 17.07.17 v 20:37



Vložit příspěvek