Přečteno - jedno tlačítko pro celou sérii


Marthas
Marthas 28.04.2015 v 16:21

To Ječmínek: Patřím sice k mladším ročníkům, ale naprosto souhlasím s tím, že ty aktualizace štvou, a štvou lidi, často se mi stává, že mi program vyhovuje, a po zavedení novější verze se musím adaptovat na tu novou a doslova z toho rostu...
K "jednotalčítkovým dětem", mne osobně by vadilo jiné vydání než to co jsem četla, a popis jak by to mohlo fungovat mne lehce děsí.(

rusalka123
rusalka123 28.04.2015 v 17:30

Když jsem se sem zaregistrovala, přišla jsem přesně s tím samým návrhem (nemyslím ale, že by opakování se něčemu vadilo ;)) a je pravda, že když jsem z jedné série přečetla pomalu 40 knížek, nepřišlo mi to neopodstatněné. Nicméně přidávám se k většině, Koka má pravdu. Samotnou by mě to nenapadlo, ale musím říct, že její myšlenka podle mě dobře vystihuje vůbec častý problém dnešní doby, která leckdy vyzdvihuje nad všechno hlavně vlastní pohodlnost. Možná že kdybychom s tímhle přestali a omezili se na "nutné", zmizela by většina nápadů na vylepšení.
Jenom bych ještě stranou podotkla, že bych nechtěla, aby se naše reakce dotkly autorky tohohle nápadu (sama nemám moc co mluvit :D) a aby měla pocit, že navrhla něco vysloveně špatného, protože přesně takových nápadů, které vlastně nejsou nijak podstatné, jsou tu desítky, ne-li stovky a nemyslím si, že by to měla odnést zrovna jen ona.

Alix
Alix 03.05.2015 v 20:22

Tak se mi teď vybavil film, myslím, že se to jmenuje "Klik, život na dálkové ovládání" nebo tak nějak. Hlavní hrdina prostě dostane kouzelný ovladač, kterým může zrychlit nebo vymazat věci, na které nemá zrovna čas nebo které mu vadí. Ten film je docela mrazivý a myslím, že ke skutečnosti zas tak daleko nemá. Jsem ráda, že technika a věda jdou kupředu, líbí se mi vymoženosti, které, díky vědě, mohu používat, protože mi usnadňují život. Jsou příjemné, ale neovládají mne, nejsem jejich otrokem, což se o spoustě lidí v dnešním světě říct opravdu nedá.
Jen jsem chtěla říct, že na Databázi nechodím proto, že spěchám a potřebuji tlačítko, abych ušetřila čas, ale proto, že mám čas a chuť tady být. Samozřejmě nejsem staromilec a zlepšení mne vždycky potěší! Ale když už tady jsem, čas mým pánem určitě není.

Azizi
Azizi 07.05.2015 v 19:06

Alix: Tiež som videla ten film, veľmi zaujímavý námet!
Ja to mám inak úplne rovnako :)

Alix
Alix 07.05.2015 v 19:13

Azizi, páni, nepoužíváš tlačítko, doufám?
Mám obavy, že technika nás jednou fakt odrovná nebo změní, aniž si to uvědomíme. Stačí se podívat na puberťáky, kteří mají mobil jako svůj klon nebo implantát! Přejde je to, když dospějí? Moc tomu nevěřím. A zase jsem si vzpomněla na další film. Demolition man se Sylvestrem Stallone. Tam se jeden druhého už ani nedotýkali!

pobijecmuch
pobijecmuch 07.05.2015 v 19:22

Dr. Cocteau: Buď dobrý, Johne Spartane.
John Spartan: Buď v prdeli!

John Spartan: Jsem rád, že se bavíte, ale tam kde má být toaletní papír, je přihrádka s třemi mušlemi.


Alix
Alix 07.05.2015 v 19:25

pobijecmuch
Ty mušle mi vrtají hlavou.....

pobijecmuch
pobijecmuch 07.05.2015 v 19:28

Alix - to nejsi sama .. :-)

Lenina Huxleyová: Copak ty nevíš, k čemu vede tekutý transfer?
John Spartan: Jasně. Děti, cigaretka, vyjídání ledničky.

Azizi
Azizi 07.05.2015 v 19:30

Alix: Nie nie, našťastie! :D Myslela som samozrejme s tým trávením času na DK :)
Tak ja si pripadám divne už len preto, že nemám dotykový telefón :D Ale načo by mi bol, keď ja ho chcem len na telefonovanie a písanie sms. A to ide, aspoň podľa mojich skúseností, lepšie na tlačítkovom, ehm.

Text příspěvku byl upraven 07.05.15 v 19:32

reader.007
reader.007 07.05.2015 v 19:36

Jsem ráda že jedna z mých letitých záhad nevrtá v hlavě jen mně. A máte někdo nápad?

Alix
Alix 07.05.2015 v 19:56

Azizi, konečně někdo, kdo uvažuje, jako já! Mám úplně normální mobil, chci zavolat, přijmout hovor, napsat sms a přijmout sms. Nic víc nepotřebuji, howgh!
reader.007, no, já se omlouvám, ale mne vždycky napadla jen ta věc, že si těmi mušličkami prdelku ...to....?

reader.007
reader.007 07.05.2015 v 20:01

oškrabete? :-))) to mi jaksi nelícuje s tou "nedotýkací" budoucností

Marthas
Marthas 07.05.2015 v 20:05

To Alix: Já úplně "žeru" nynější éru chytrých věciček... Vždycky mě dostane bratr tím, že mermomocí chce chytrej telefon a přitom není schopen vydržet s trpělivostí a zapamatovat si postup u těch nejjednoduších typů telefonů, co máme doma...
Jeho věta, "ale s HTC to je určitě jednodušší" anebo odpověď na otázku nač ten mobil chceš, "já bych si tam stáhnul písničky"...:( (abych se mohl vytahovat před kamarády), mě vždycky spolehlivě dostane do kolen...

Alix
Alix 07.05.2015 v 20:20

Marthas, tak nějak to je. Nemám nic proti technice, ale chci, aby ona sloužila mně, ne já jí!
Což mi připomíná syna mé kamarádky, který se mne zeptal ve věku asi šesti let, teto, slyšela jsi, že kdysi byly černobílé televize? Tak jsem řekla, že ano, slyšela. A on povídá, to bylo tak před sto lety, že?

Marthas
Marthas 07.05.2015 v 20:35

Taky dobrá hláška... Můj bratr je sice o dost starší ale věk někdy nerozhoduje...
Já též nemám pocit, že bych se chtěla vrátit do minulosti, mělo by to dost nevýhod, nemohla bych chodit třeba sem na databázi a tak ale některé věci by si podle mne lidé mohli odpustit...
Co říkáte, na nápad ministra školství, doufám, že ostatní prominou odbočení od tématu, s tablety místo učebnic na všechno, tak trochu mne z toho jímá hrůza, chápu sice, že tahat ta kila učebnic se chce málo komu, ale nevím, pochybuju, že na internetu se najdou pouze správné údaje, a kdo ohlídá ty děti, aby místo výuky nechatovali...

Alix
Alix 07.05.2015 v 20:53

moserová
úplně to vidím! Před dvěma lety jsem si šla do Tesca koupit mobil, protože jsem si myslela, že jsem svůj ztratila. Než jsem zjistila, že se našel, měla jsem nový. A jdu k věci! Podívala jsem se na mobily a uviděla ten svůj za 660,-Kč, tak jsem ukázala prstem a řekla, že chci zrovna ten! Slečna prodavačka se na mne podívala, jako bych jí sežrala dítě a řekla, TEN? Ano, ten, řekla jsem rozhodným tónem. Ale tam nemáte nic, jen voláte a píšete, řekla ona. To mi stačí, říkám já! Podívala se na mne jako na nějakou socku a hodila mi krabici. Zřejmě jsem nebyla její typ.

Marthas
Marthas 07.05.2015 v 21:06

To Alix a Moserova: Jistě, je to šílené, já si vystačila s Nokií 3310 přes osm let než mě začalo štvát jak málo má paměti na sms... Jelikož tenkrát už dost frčeli chytré telefony a nové mobily byly všechny hranaté a mě se nelíbili, tak jsem se rozhodla si koupit mobil z bazaru...
Musela jsem zaúkolovat strýčka a ten se mi snažil vymluvit do hlavy díru, (shodou okolností je též IT), aby jsem dala přednost tomu levnějšímu s deklarovanou vadou, protože je levnější, takový bonbónek z druhé strany...
Pak jsem zjistila, že ten můj vybojovaný, má poškrábyný kryt a znovu úkolovala strýčka, že ten a ten má koupit, abych na to viděla, pár měsíců jsme se dohadovali, k čemu mi to je dobré a já říkám, abych se nemusela stydět mezi lidmi a on se mi vysmál...
Teď mi u toho mobilu odošel kryt sklíčka a už rok se se strýcem dohaduji, kde to koupí a za kolik a mezitím mi pomalu odchází celý kryt, pár měsíců po záruce, tak zase uvažuji, že se úplně vrátím ke své zlaté Nokii 3310...

Azizi
Azizi 07.05.2015 v 21:16

Alix: Tak mne táto nová technika podľa mňa slúžiť nechce :D Či už dotykové mobily, tablety.... Napr. tablet som mala v rukách len pár krát (nie môj) a raz keď som si na ňom prezerala svoje komentáre ku knihám tu na DK, ani neviem ako a zistila som, že som si jeden siahodlhý komentár (aj ohodnotený) zmazala. Jednoducho som len rolovala displej nadol a dotkla som sa omylom toho drobného slovka "zmazat" (teraz to tam už myslím nie je). Tak som si povedala, že končím s tabletom a že to nie je nič pre mňa. Tých dôvodov bolo oveľa viac, ale toto bola posledná kvapka.

Samozrejme nie som a priori proti rozvoju techniky, to určite nie. Ale napríklad všetky tieto, dnes tak populárne, malé dotykové hračky ma akosi obchádzajú. Jednoducho sa mi oveľa lepšie robí na normálnom počítači s klávesnicou. Jasne, je to skladné, ale to už potom uprednostním radšej netbook/ultrabook. Na druhej strane vlastním konečne môj vysnívaný "grafický tablet", ktorý používam k digitálnej maľbe a... Je to niečo úžasné!

moserova: Tomu môjmu mobilu zas nedávno vypadlo jedno tlačítko :D Teraz vyzerá ešte úbohejšie, chudáčik. Ale sa smejem, že za chvíľu keď to takto pôjde, bude aj on beztlačítkový :D No nič, už pokukujem po tlačítkovej Nokii 515 :D

Text příspěvku byl upraven 07.05.15 v 21:36

Alix
Alix 07.05.2015 v 21:16

Marthas, jak říkám, za 660,-Kč, co chceš víc?

Marthas
Marthas 07.05.2015 v 22:20

To Azizi: Souhlasím, já sice tablet nikdy nezkoušela ani dotykový mobil, ale slyšela jsem, že k dotykáčům se snad nedávájí ani žádné návody, což je tedy divné ale můj zdroj je spolehlivý...
K čemu by mi bylo něco nového a bez klíče. To je jako pořídit si nový dům a když má klíč přitom jen manžel...:)
To Alix: Jasně. Moje zlatá nokia stála tenkrát dva tisíce se vším všudy, teď je tenhle typ už dávno výběhový a ani nevím za kolik se prodává na aukru...
Ten novější použitý mě stál tři sta, do toho nová baterie, nový kryt, to jsem se dostala na cca.1000 ale nejsem zas jako strýček, abych čekala že mobil pořídím do stovky a bude šlapat x let atd... Zlatý oči...
Jinak co chci, aby byl telefon jednoduchý a líbil se mi, alespoň trochu a samozřejmě, aby se jím dalo telefonovat a dali se na něm psát zprávy, znám telefony a to i ty tlačítkové, na kterých psát sms je horor... :)

Text příspěvku byl upraven 07.05.15 v 22:27



Vložit příspěvek