Pár nápadů na vylepšení webu


elfos
elfos 06.01.2014 v 13:40

Fukaeri, takovéto vyhledávání můžeš už teď dělat přes štítky: například si zadáš do Vyhledávače antika - najde ti to štítek antika, a pod ním:

http://www.databazeknih.cz/stitky/antika-223

Totéž společenský román (ale pozor, štítky jsou většinou v množném čísle, takže společenské romány):
http://www.databazeknih.cz/stitky/spolecenske-romany-5900

psychologické romány
http://www.databazeknih.cz/stitky/psychologicke-romany-1220

magický realismus
http://www.databazeknih.cz/stitky/magicky-realismus-2320

Fukaeri
Fukaeri 07.01.2014 v 00:10

elfos, moc děkuju! je vidět, že to tu musím ještě hodně prozkoumat, než budu příště do nečeho kecat O:-)

elfos
elfos 07.01.2014 v 00:24

Rádo se stalo, když vím, tak řeknu. A však jen kecej, to je v pohodě, zeptáš se, a někdo poradí. Na zkoumání je tu toho hodně, tak přeji příjemné bádání a objevování, a ať je ti tady fajn. :-)

AndyTheReader
AndyTheReader 24.01.2014 v 21:55

Dobrý večer. Zřejmě nebudu první koho to napadlo, nevím, ale velmi bych ocenil vylepšení/pozměnění systému hodnocení. Hvězdičkový systém je fajn, ale dost mi chybí možnost udělovat půlhvězdy. Současný systém pouze plných hvězd - tedy 1, 2, 3, 4 nebo 5 je dle mého názoru nedostatečně "citlivý". Dám příklad - uvažuji nad hodnocením knihy, kde se mi 4 hvězdy zdají už příliš, ale 3 hvězdy také zcela neodrážejí můj názor. A právě zde by bylo ideální mít možnost udělit známku 3,5. Každá půlhvězda by prakticky představovala 10% a to už je dle mne o dost větší citlivost a versatilita v hodnocení. Neuvažuje se o něčem podobném?

Carrissa
Carrissa 25.01.2014 v 03:27

A to já zase lobbuju za zachování 5 hvězdiček. Když stačí na hodnocení dětí ve škole, tak proč by nestačily na knihy? Když nevím kolik hvězd, stačí se podívat, jakým knihám jsem dala 3 a jakým 4, a rozhodnu se mezitím docela lehce podle toho, jeslti intenzita zážitku se víc podobá minule trojkovým/čtyřkovým. Navíc umět se rozhodovat je strašně důležitá schopnost, takže trénink z Databáze se jednou bude hodit:)
edit: navíc těch hvězd je ve skutečnosti 6 - ještě odpadová.

Text příspěvku byl upraven 25.01.14 v 03:28

Aksel
Aksel 25.01.2014 v 08:28

Také bych se zastal hvězdiček v současné podobě; přijdou mi naprosto dostatečné. Dotyčná pětice resp. tedy šestice kopíruje základní pocitovou škálu: velmi se líbilo (5 hvězdiček) - líbilo se (4) - neutrální (3) - spíše se nelíbilo (2) - nelíbilo se vůbec (1) plus bonusový odpad!
Navíc vždy je prostor zohlednit hodnocení ještě v komentáři a dopsat, že tohle považuji za lepší tři hvězdičky a tohle zase slabší čtyři hvězdičky. Ostatně nevím jak další čtenáři, ale hvězdičkové hodnocení beru jen jako takové výchozí a ryze orientační a stejně mnohem raději čtu (a dám na) komentáře.


Dan
Dan 25.01.2014 v 09:58

Měnit hvězdičky se rozhodně nebudou. Myslím, že 6 variant je bohatě dostačujících, případně lze zpřesnit komentářem.

AndyTheReader
AndyTheReader 25.01.2014 v 22:21

Další můj tip/dotaz je ohledně zpětného uvádění data četby dané knihy v seznamu přečtených knih. Dá se nějak u knihy uvést pouze např. srpen 2013 nebo vždy musím naklikat přesné datum od - do (které už si nepamatuji) v dané tabulce, která se otevře? Děkuji.

pirko
pirko 04.02.2014 v 22:27

Ahoj,
nešel by udělat žebříček nejvíce kontroverzních knih? Těch, které dostaly nejvíce protikladných hodnocení (odpad/pět hvězd). Myslím, že by to bylo zajímavé.

ropi
ropi 05.02.2014 v 10:52

navrhuji změnu abecedního řazení knih podle názvu - nyní je rozhodující druhé písmeno v názvu, např. Šakal, Sametová revoluce, Sběratel kostí - neměly by být nejdříve všechny knihy začínající na S a teprve pak všechny knihy začínající na Š?

jesterka.as
jesterka.as 10.02.2014 v 13:27

Krásný den,
určitě nejsem jediná která si knihy nejen kupuje, ale také si je navzájem půjčuje třeba s kamarádkami, maminkou, sestrou a tak… No a pokud takových lidí máte víc, rádi máte přehled o tom co jste komu půjčili event. jakou knihu nemusíte kupovat, protože ji má kamarádka. Co bych uvítala v databázi je k těm záložkám „Knihotéka“,“Chystám se číst“, „Chci si koupit“ apod. další záložky a to „Chci si půjčit“ a „Půjčeno“.

Funkci záložky „Půjčeno“ bych si představovala tak, že když si otevřu Knihotéku, tak tam přibude tlačítko, které když zmáčknu, bude to znamenat, že knížku sice vlastním, ale mmt. je zapůjčena a do poznámky bych si mohla napsat komu. Takto odkliknuté knížky by se objevily v záložce „Půjčeno“, která by se dala rozkliknout, tak jako knihovnička apod.

Co se týče záložky „Chci si půjčit“, tak to by se mi líbilo, kdybych si mohla rozkliknout knihovničku např. mé kamarádky a přímo u ní si odklikat knížky, které bych si od ní ráda půjčila a ty by se zase u mě zobrazily v záložce „Chci si půjčit“, která by se dala rozkliknout a podívat se do ní, že jsem si chtěla půjčit to a to od toho a toho…

Ještěrka

Text příspěvku byl upraven 10.02.14 v 13:31

MarieAnnaSarah
MarieAnnaSarah 11.02.2014 v 19:51

K Anně Karenině:
Anna Karenina je zde čtyřikrát zvlášť, jednou jako Anna Karenina, Anna Karenina I.díl, Anna Karenina II. díl a Anna Karenina (dvojjazyčné vydání), a to proto, že se jedná o čtyři odlišné knihy. Uživatel, který četl pouze první díl přeci nebude komentovat celý román, ale okomentuje jen I. díl. Stejně tak, pokud by se jednalo o zjednodušenou verzi, pak by nebyla pod románem uvedena, ale byla by samostatně. Nápad na smíchání všeho dohromady pro přehlednost není až tak špatný, ale z logického hlediska není možný. Nemůžeme míchat jablka s hruškami :)

Pátá kniha Anna Kareninová, která se zobrazuje též po vyhledání, je chybka, je to další vydání Anny Kareniny, takže by se při vyhledávání zobrazovat neměla.

K nápadu na jedno vydání:
Další vydání knihy mají svou důležitou roli v Bazaru a v Knihotéce, kam si uživatel přidá právě tu knihu, kterou má/nabízí. V případě jednoho souhrnného vydání pouze s odkazem, kde by byly obálky dalších vydání, by to nebylo možné.

Text příspěvku byl upraven 11.02.14 v 22:42

hvezdice3
hvezdice3 26.03.2014 v 10:31

Toto není ani tak nápad na vylepšení, spíše dotaz. Dá se nějak vložit druhý seznam přečtených knih? V současnosti čtu kromě knih pro dospělé i řadu knih pro děti se svými ratolestmi. A ty bych docela ráda měla i zvlášť oddělené, abych měla přehled, co jsme společně četli. Je to v současnosti nějak řešitelné? Přiznávám se, že ještě nějak nemám zvládnuté všechny funkce DK, takže můj dotaz možná vyzní pro zasvěcené směšně. Ale co naplat, líná huba (v tomto případě ruka)...

Dan
Dan 26.03.2014 v 16:19

To bohužel nelze, ale napadlo mě, že by se vytvořila druhá registrace (na dítě) a tam byly jen dětské knihy.

hvezdice3
hvezdice3 26.03.2014 v 19:16

Děkuji za odpověď, taky mě to už napadlo, ale takhle bych to měla všechno pohromadě.:-)

gossipavlina
gossipavlina 15.05.2014 v 22:53

V režimu nepřihlášená náhodou narazím na knihu, kterou bych si ráda přidala do ,,chystám se číst", ale v momentě, kdy se přihlásím, stránka zmizí a musím knihu hledat znovu. Nešlo by prosím nastavit, aby při přihlašování zůstala zachovaná stávající stránka? Předem děkuji.

gossipavlina
gossipavlina 19.05.2014 v 20:19

Při čtení komentářů, konkrétně dnes u Aliance, mě napadlo, jestli by mezi podmínky užití nebylo vhodné zařadit zákaz prozrazování jakýchkoliv zásadních skutečností z knihy, např, kdo umře atp. Případně opravdu POVINNOST upozornit, že jejich příspěvek obsahuje spoilery. Občas si to tu někdo plete se čtenářským deníkem a v podstatě po přečtení komentáře už nemusím knihu číst. :-(
Anebo jsem to špatně pochopila já, že komentáře slouží k tomu, aby člověk vyjádřil svůj názor na knihu?

elfos
elfos 19.05.2014 v 20:45

Pochopila jste to dobře. Komentáře rozhodně neslouží pro spoilery a prozrazování zásadních událostí v knize!!

Dáma s hrnstjm
Dáma s hrnstjm 19.05.2014 v 21:11

gossipavlina: nedávno se mi stalo to samé, uživatel ve svém komentáři vypsal všechny hlavní zvraty, naštěstí u knihy, kterou jsem už četla - vyřešila jsem to soukromou zprávou, slušně poprosila o změnu komentáře a bylo hotovo.

elfos
elfos 19.05.2014 v 21:20

Myslím si, že tolik lidí ani není tak hloupých, aby v komentáři prozrazovali ostatním zásadní věci z děje knihy. Každému to přece vadí, i těmhle spoileristům. Ale na první či prvních pár spoilerů se nabalují další. Protože ti ostatní si asi řeknou, můžu tu napsat, že Pepa umřel, když už je to tu stejně napsané dvakrát, nic nového už tím neprozradím.
Proto je důležité se spoilery v komentářích vůbec nezačínat. A pokud se někdo upíše, změnit to. Nenechat to být, a nepřidávat k tomu další a další spoilery.

gossipavlina
gossipavlina 19.05.2014 v 21:34

Dáma s hranostajem: té čtenářce jsem také poslala zprávu se žádostí, aby svůj komentář opravila. Ale není to poprvé a poslední dobou je takových komentářů čím dál víc.

elfos: nevím, jestli to je zrovna hloupostí lidí, ale takových komentářů je tu celkem dost. A mně to fakt vadí.

Text příspěvku byl upraven 19.05.14 v 21:36

kurcatovium
kurcatovium 01.06.2014 v 20:05

Mohl by tu být nějaký "tag" na spoiler. Obdobně to funguje na jiných serverech...

Roselunda 1928
Roselunda 1928 21.06.2014 v 10:53

Nemohly by se knihy hodnotit taky půlhvězdičkami? Já mám několik knih, u kterých jsem se nemohla rozhodnout, kolik hvězdiček jim dám, nakonec jsem to zaokrouhlila na větší nebo na menší, ale s těmi půlhvězdičkami by to bylo alespoň pro mě jednodušší...

Naias
Naias 22.06.2014 v 09:10

Roselunda, ako som si všimla, polhviezdičky sa tu riešili v januári.

Bola by som rada, keby sa dal opraviť názov poviedky. Chcem doplniť anotácie a tie preklepy v názvoch mi vadia. Keď kliknem na "upravit povídku", dovolí mi to doplniť ďalšieho autora, originálny názov a anotáciu. Ale samotný názov sa nedá opraviť.

Text příspěvku byl upraven 22.06.14 v 09:51

elfos
elfos 22.06.2014 v 10:24

Naias, to je spíš takové.. bezpečnostní opatření. Přímou opravou názvu povídky by se mohl změnit její název i v dalších knihách, v nichž se ta povídka nachází, a mohl by tam pak být špatně, pokud je v jedné knize její název třeba Eliška a čtyři kočkodlaci, zatímco v té druhé Eliška a 4 kočkodlaci a ve třetí Eliška a čtvero kočkodlaků. :-)

Lepší je, v případě nepřesného nebo chybného názvu povídky, toto nahlásit v diskusi hlášení chyb nebo zprávou někomu z moderátorů, a my to opravíme šetrně a ručně.



Vložit příspěvek