Pár nápadů na vylepšení webu


Gnomo
Gnomo 19.02.2013 v 09:32

Ahoj. Podobný návrh zde již zazněl. Nebylo by možno v rámci udělování hvězd ke knihám propasírovat ohodnocení půl-hvězdou. Rozptyl by se zdvojnásobil a úprava by ani možná tolik nebolela....
Další možnost je udělování procent, přičemž počet 5-hvězd by zůstal, jen by se vybarvoval dle procentuálního ohodnocení (to už by byl asi tvrdší oříšek)...
Bude to zřejmě smeteno ze stolu, ale za opětovný pokus to stojí :-)

Zlord Antiježíš
Zlord Antiježíš 19.02.2013 v 12:32

siesta: Nepřečtené knihy přece u seznamu knih autora poznáš snadno podle toho, že je nemáš ohodnocené. Když najedeš na seznam knih autora tak tam vidíš zda jsi hodnotila a jak. Seřadit knihy autora dle hodnocení, roku vydání, nebo abecedně lze tamtéž.

Zásadně jsem proti znefuknčnění "chci si koupit" u knih v knihotéce. Jako sběratel mám pár kousků které sháním ve dokonce ve stejném vydání, ale v zachovalejším stavu.
Totéž platí pro vyřazení "Chystám se číst" u přečtených knih. Vždyť právě u knih které mně nadchnou můžu rovnou dát že j budu číst znova.
Byl by to krok zpět.

Gnomo: Půlení hvězdiček je nesmysl. Za rok je můžem čtvrtit, za dva roky osmit, pak šestnáctit...
Stejnou službu by udělalo násobení hvězdiček, na deset nebo více, což se mi zdá lepší (deset, víc je už moc!) a nevypadá to tak blbě jako půlhvězdičky.
Procenta bych nezaváděl ani náhodou. Nepřehledné a složité hlavně pro uživatele. Když dám jedné knize 74% a jiné za rok a půl 73%, sám nebudu vědět jestli hodnotím objektivně, nebo se mi jen posunulo vnímání, případně jen okamžité rozpoložení. V důsledku v 50% případů bude ta druhá kniha lepší než první, ale v osobních žebříčcích ji budu mít níže.
5ti, respektive 6tistupňové hodnocení stačí, pokud ne, tak maximálně na deset, víc je spíše ke škodě, než k užitku.

s-reader
s-reader 01.03.2013 v 19:25

Za poslední dobu přibylo hodně vylepšení, které čtenář určitě ocení. Zajímavá je možnost připojení recenzí ke knihám. Podobně zajímavé by byla i možnost připojení odkazů na rozhovory s autory, nebo na články o autorech. Možná...

kormoran78
kormoran78 07.03.2013 v 11:06

Zdravím vespolek. Nevím, jestli tu ta možnost někde není, ale zatím se mi nepovedlo ji najít. Je možné vložit na vlastní blog nějaký HTML kód, díky kterému by se na něm objevila informace o knize (Obrázek, Autor, Název, případně hodnocení knihy na DK) kterou čtu, případně chci číst?

orisi
orisi 14.03.2013 v 11:45

Dobrý den ,cbdb používá http://books.google.cz . Rozhodně bych to uvítal . Pro některé čtenáře asi moc kontroverzní .

Text příspěvku byl upraven 14.03.13 v 13:18

orisi
orisi 18.03.2013 v 12:12

Dobrý den . Pokud by to nebyla reklama, uvítal bych oblíbené nakladatelství.


knedlik
knedlik 24.03.2013 v 15:30

Jsem tak přemýšlela, jestli by nešlo v profilu vytvořit i nějaký seznam shlédnutých, respektive vyslechnutých autorských čtení - kdy, kde a tak dál. Nevím, jestli by o to byl teda vůbec zájem, jen mi to tak přišlo na mysl... :-)

ilona8570
ilona8570 31.03.2013 v 12:27

Dobrý den, měla bych takový nápad. Pracuji v knihovně a velmi často se setkávám s ,,komolením" výslovnosti jmén a příjmení cizích autorů.
Myslíte, že by se zde ujalo, kdyby u každého autora byla v hranaté závorce výslovnost?
např. COELHO Paulo [kuelju paulu]
Děkuji.

mhutani
mhutani 31.03.2013 v 12:53

Myslím, že se to klidně může přidávat jako první řádek biografie autora. Např.

Paulo Coelho [paulu kuelju]
Narodil se v Brazílii roku 1947 ve středostavovské rodině jako syn inženýra Pedra a Lygie, která byla v domácnosti. V sedmi letech.......................

nebo rovnou

Paulo Coelho [paulu kuelju] se narodil v Brazílii roku 1947 ve středostavovské rodině jako syn inženýra Pedra a Lygie, která byla v domácnosti. V sedmi letech.......................

atd.

Dudek
Dudek 31.03.2013 v 14:58

Nemohly by se zprávy po přečtení automaticky přesunout do přečtených...?

paulhunter
paulhunter 31.03.2013 v 15:06

A jak by systém poznal, že je některá ze zpráv již přečtená uživatelem?

HTO
HTO 31.03.2013 v 17:25

Ta výslovnost jde jistě vložit na začátek biografie, zcela souhlasím. Má to tak například anglická WIkipedie (mně se ta česká nějak nelíbí, promiňte, tak ani nevím, jak to tam teď je).

Vzpomněl jsem si na kuriózní omyl způsobený latinským skloňováním, kdy kamarádka přečetla Ovidia, v textu napsaného v druhém pádu jako P. O. Nasona „báseň Pí Ou Nejsnja“.

A souhlasím zcela s Petrstikem: myslím, že by to naopak věci komplikovalo, některé delší zprávy si nechávám po přečtení v Nových, abych odpověděl, až bude rozpoložení.

Text příspěvku byl upraven 31.03.13 v 17:25

Dudek
Dudek 31.03.2013 v 17:45

paulhunter: Nevím, asi stejně jako na každém jiném webu. S mechanismem, kdy si přečtenou poštu musím označit ručně, jsem se zde setkal vůbec poprvé... Nějak zvlášť mě to tedy neštve (přestože ji tedy nechávám v nepřečtené), jen mi to přijde zvláštní...

A když už jsem u té pošty. Dá se někde zrušit chození zpráv o tom, že se mě někdo dal do oblíbených/opalcoval mi komentář?

Text příspěvku byl upraven 31.03.13 v 17:46

elfos
elfos 31.03.2013 v 18:05

Také si nechávám v poště zprávy s žádostmi, které musím vyřídit, nebo na které teprve budu odpovídat - až pak je ručně přesunu do přečtených. Takže by mi automatické přesunování nevyhovovalo. Spousta žádostí o úpravy by mi tím zmizelo zasypáno jinými automaticky přesunutými zprávami.

knedlik
knedlik 01.04.2013 v 18:49

A já, ač tu zůstávám bez povšimnutí, bych měla ještě dvě připomínečky - nešlo by něco provést s tou diskuzí? Existují tu duplicitní témata (vlastně tu podobných rubrik je daleko víc), jiné diskuze by pohodlně šly zařadit pod již vytvořené téma, celkově je v tom chaos.
A druhá - proč vznikla rubrika "chci si koupit"? K čemu? Knížku, co chci vlastnit, mám většinou v "Chystám se číst" a když už ji mám přečtenou, tak si ji pamatuji. A ikdyby ne, tak ji lze snadno najít v jiných okýnkách... Ale to mě zas tak nepálí, jen v tom nevidím smysl.

elfos
elfos 01.04.2013 v 19:38

Mně se zas rubrika Chci si koupit líbí, pro mne smysl má. Lidi jsou různé. V Chystám se číst mám knihy, které si chci přečíst, některé už doma mám, jiné ne. A knihy, které chci mít doma v knihovně, jsou zas něco jiného. Patří k nim hlavně přečtené knihy, ale i nějaké nepřečtené, a je fajn mít budoucí nové obyvatele své knihovny všechny pohromadě v Chci si koupit. Taky mám strašně mizernou paměť (a přeplněnou nesmysly), takže bych si je všechny ani nezapamatovala. Ty, o které chci obohatit svou knihotéku. Takže jsem ráda, že tu Chci si koupit je.

orisi
orisi 01.04.2013 v 19:58

Chci si koupit používám, už se osvědčila když jsem měl nedávno narozeniny . Knihy které mám doma a budu si je chtít přečíst znovu. Dám si chci si přečíst . Nevidím v tom žádné špatnosti. Uživatelé co to nechtějí požívat přeci nemusí ;)

Text příspěvku byl upraven 01.04.13 v 20:10

knedlik
knedlik 01.04.2013 v 20:33

Ok ok :-) Jen jsem se ptala na názor a četnost využití.

zajiczkova
zajiczkova 09.04.2013 v 22:47

Dobrý den,návrch byměla jeden......zavest nejaké tlacítko nebo neco ja toho podvadejiciho uzivatele s prodejem oznamit vracení penez a nebo mu profil smazat

paulhunter
paulhunter 09.04.2013 v 22:55

To nejde, protože DK neodpovídá za transakce přes Bazar. Tím pádem ani nemůže zasahovat ve smyslu mazání profilu apod. Ovšem alespoň je zavedena možnost ohodnotit prodejce či kupujícího.

Seraphin
Seraphin 07.05.2013 v 15:25

Mohli by být třeba ukázky z knihy, nebo videa ke knihám (trailery u těch novějších)...

nemharap
nemharap 12.05.2013 v 19:21

Mám rozsáhlou knihovnu a velmi pozvolna si sem knihy zadávám do knihotéky. Zároveň mám některé knihy ve dvou vydáních. Bohužel mi ale obě vydání (pokud jsou v databázi sloučené) nejdou do knihotéky zadat. Políčko "přidat do knihotéky" zaškrtnout jde, ale v knihotéce se vždycky objeví jen to vydání, které jsem zaškrtl naposled. Dělám něco špatně? Nebo to databáze neumí? Pokud platí druhá možnost, přivítal bych vylepšení právě v možnosti přidávat si do knihotéky různá vydání jedné knihy.

Dan
Dan 12.05.2013 v 22:41

to nemharap: Web tuto funkci nemá. Kniha může být v knihotéce pouze jednou (nehledě na více vydání)

zuzicek632
zuzicek632 13.05.2013 v 19:14

Dneska jsem hledala pár knížek a nějaké tu nebyli. Myslím že by bylo dobré, kdyby tu bylo nějaké tlačítko jako: 'Požádat o přidání knihy' nebo tak.. :)

prevertowa
prevertowa 13.05.2013 v 19:39

zuzicek632 knihy predsa mozete pridavat sama. (kliknete si na autora a v pravo mate kolonku "upravit, doplnit udaje")



Vložit příspěvek