Pár nápadů na vylepšení webu

DISKUZE » Nápady na vylepšení webu


Naias
Naias 07.11.2014 v 14:52

http://www.databazeknih.cz/novinky-na-webu
03.09.2014
Zrušena možnost klasického hodnocení seznamů (jako u knih) a nahrazena dostačujícím tlačítkem "To se mi líbí". Kvůli zkvalitnění mohou vytvořit Veřejný seznam pouze uživatelé, kteří mají ohodnoceno alespoň 50 knih.
Zároveň jsem byl nucen z technických důvodů přeprogramovávat kategorie Přečtené knihy, Doporučené knihy, Knihotéku a Chystám se číst.
V Přečtených knihách byla možnost oproti klasickému zobrazení dle knih navíc ještě podle autorů. Bohužel kvůli novému přepracování bych musel také nově naprogramovat i zobrazení dle autorů, což by zabralo několik hodin a vzhledem k tomu, že tuto možnost používalo strašně málo lidí, jsem se rozhodl, že funkce už nebude dostupná.
Mrzí mě to, ale věřím, že tyto mé důvody pochopíte.

Ani ja netuším, ktorú knihu by som označila ako tú jedinú a myslím, že pre väčšinu to tiež nie je jednoduché. Ale môžeš si vytvoriť zoznam „Moje top kniha“.

reader.007
reader.007 07.11.2014 v 14:54

Já se inspiruji v diskuzích, konkrétně v těch hádankářských (hledáme postavu, hádáme knihu). Jinak co mne zaujalo v povinné četbě už jsem většinou přečetla a kamarády čtenáře osobně nemám žádné, všichni by jen před bednou seděli :-/

Začala jsem trochu drze tykat ač to nemám ve zvyku, tak se omlouvám... Co konkrétně Vám není jasné? Vidím že mě Naias předběhla (jako už mnohokrát ;-)) Stejně bych to tak fundovaně neshrnula, novinky tolik nesleduji a většinu změn vůbec neregistruji

Text příspěvku byl upraven 07.11.14 v 14:56

Maxiimus
Maxiimus 07.11.2014 v 14:55

Atuin: Jo to by určitě také šlo..v rámci oblíbených označit "top" kniha. pokud v tom teda má čtenář jasno.

Atuin
Atuin 07.11.2014 v 14:55

Ale autory lze v přečtených najít stále nebo ne? Kliknu na autory a tam se " rozvine" jmenný seznam, stačí pouze najít, nebo pročítat jména a pak kliknout.??

Naias
Naias 07.11.2014 v 14:59

Maxiimus, ktorá je tá top kniha?

Maxiimus
Maxiimus 07.11.2014 v 15:00

Naias: Dík za info. To mě teda ale hodně mrzí, protože tak byl seznam o hodně přehlednější. A že ji používalo strašně málo lidí? Tak jsem byl jedním z nich. :-(

Top kniha. Ok. pokud je to tedy tak nejednoznačné tak se s tím nedá nic dělat. Byl to jenom nápad. :-)


Maxiimus
Maxiimus 07.11.2014 v 15:03

Atuin : Jo to jde, ale už to není ono. Je to maximálně nepřehledné vybírat a hledat autora. Přeskakují mi z toho oči. :-)

Text příspěvku byl upraven 07.11.14 v 15:31

Naias
Naias 07.11.2014 v 15:04

Alebo by si mohol založiť nové vlákno. Ale bolo by treba zvoliť taký názov, aby bolo jasné, že kniha má byť len jedna jediná a nie tucet. Aj tak sa obávam, že by to veľa ľudí nedodržalo. Ale skúsiť to môžeš, je to zadarmo a nebolí to.
Alebo si to napíš do profilu pod Kdo jsem.

Text příspěvku byl upraven 07.11.14 v 15:10

Maxiimus
Maxiimus 07.11.2014 v 15:08

reader.007 : Já se právě inspiroval tak, že jsem si kliknul na kohokoliv a když jsem viděl u jednoho autora balík knih..tak jsem si řekl: "to by stálo za to si to taky přečíst".

Jinak tykání v pohodě.

Aiwa
Aiwa 07.11.2014 v 15:08

Otázka asi mimo téma - jak můžu přidat ke knize/autorovi ocenění, jde to vůbec?

Maxiimus
Maxiimus 07.11.2014 v 15:10

Naias : Pro mě jednoznačně "Tři kamarádi" zatím to nic nepřekonalo. Četl jsem myslím 3x vždy s odstupem cca 7 let a pořád je to pro mě "top" kniha.

reader.007
reader.007 07.11.2014 v 15:12

Aiwa: No můžete si ho dát do oblíbených a tím ho "ohodnotit" v žebříčku nejoblíbenějších autorů, ale percentuelně to asi postrádá smysl. Apropó, teď koukám že na špici je King, od toho ještě zářez nemám, co byste mi doporučili jako začátek?

Text příspěvku byl upraven 07.11.14 v 15:13

LordSnape
LordSnape 07.11.2014 v 15:12

@Aiwa To ocenění šlo, ale teď je v tom nějaký guláš, že tě to hází na editaci profilu.

Atuin
Atuin 07.11.2014 v 15:14

reader.007 : no to jaksi postrádá, vyvolává to úplně jiný dojem
Přečti si To :-)

reader.007
reader.007 07.11.2014 v 15:15

Maxiimus: myslíte ty od Remarquea? Já jen že tu jsou pod tímto názvem 3 další knihy :-)

Díky Atuin, zkusím... A krucifík, koukám že mi knihovna zavřela před třičtvrtě hodinou, njn vesnice... Tak zas ve středu :-/

Text příspěvku byl upraven 07.11.14 v 15:17

Maxiimus
Maxiimus 07.11.2014 v 15:15

reader.007: Jasně že Remarquea :-)

Aiwa
Aiwa 07.11.2014 v 15:18

reader007: já myslím přidat literární cenu (konkrétně Prix Goncourt des Lycéens), ne své hodnocení

Naias
Naias 07.11.2014 v 15:19

Maxiimus: Napíš si to do profilu a môžeš aj vysvetliť, prečo ťa tak zaujala. Mne teda nestačí zistiť, že niekto miluje nejakú knihu alebo autora, aj keď poznám jeho vkus. Chcem vedieť dôvod a podľa toho usúdim, či mi tá kniha asi sadne alebo nie. Veta "táto kniha je absolútne úžasná" mi nepomôže ani u najlepšej kamarátky, s ktorou si požičiavame knihy viac ako dvadsať rokov (závidíš, reader, čo?), pretože viem, že niekedy sa dokonale zhodneme, inokedy trochu alebo vôbec.

reader.007
reader.007 07.11.2014 v 15:20

Naias: Jsem tak zelená že jdu raději sázet ty maliny ;-)

R.E.M.
R.E.M. 08.11.2014 v 23:33

Jak hledám tipy na čtení v profilech jiných uživatelů, přesně v Komentářích u knih, tak postrádám vedle názvu knihy i autora. No a pokud by bylo možné nemožné hned, zázraky do tří dnů (na uvedených časových termínech netrvám), tak bych měla radost na stejném místě, tzn. v Komentářích knih, i z tlačítka "Přidat do" u každé knihy. Obě vylepšení by mi ušetřily jedno rozkliknutí, což obzvlášť u mobilu a zpomaleného internetu potěší a zpříjemní prohlížení webu.

pobijecmuch
pobijecmuch 12.11.2014 v 12:17

Nelíbí se mi, že kdejaký neregistrovaný zvědavec, nebo jen náhodný návštěvník DK se může podívat jednotlivým uživatelům na celý jejich profil. Nedá se s tím něco udělat?

R.E.M.
R.E.M. 12.11.2014 v 12:28

pobijecmuch: No..., nejsem sice admin - tak se omlouvám, přesto si dovolím napsat můj první nápad. 100procentním řešením proti "čmuchajícím" knihomolům by bylo smazat profil. :-)) Ale to je škoda a tak trochu definitivní.

Nevím, jak to mají jiní uživatelé, ale já tady píšu své komentáře kvůli ostatním čtenářům, aby mohli najít nějaký skvělý tip na čtení (jako já), přečetli si knihu, kterou by třeba minuli. Měla jsem za to, že to jedna ze skvělých věcí zde na webu.

PS: Netušila jsem, že láska ke knihám a knihomolové se dají měřit podle (ne)registrace.

pobijecmuch
pobijecmuch 12.11.2014 v 12:42

R.E.M. - mně ani nejde o tip na knížku, kterou právě čtu. Mně spíše někdy překvapuje co na sebe jednotlivý uživatelé "vyzvoní" v profilu o sobě. Možná trpím nějakou fóbií, ale já jsem to vyřešil tím, že jsem to celé smazal.

Text příspěvku byl upraven 12.11.14 v 12:45

R.E.M.
R.E.M. 12.11.2014 v 12:53

pobijecmuch: Chápu. Někteří i mě překvapí, kolik toho "vyzvoní" o sobě, dokonce i tehdy, když tu nejsou anonymně, tzn. jen pod přezdívkou. Ale respektuji každého volbu. Zas je to tady na DK aspoň pestřejší.

Možná opravdu by pro některé uživatele bylo fajn moci skrýt třeba informace o knihotéce, přečtených knihách.
(Mimochodem, touto větou jsem se právě postavila sama proti svým zájmům. Totiž, když zjistím, že některý uživatel se zajimá o to, co já, např. vesmír nebo o biologií - mrknu, jaké další zajimavé knížky z předmětného oboru četl.)

reader.007
reader.007 12.11.2014 v 12:57

pobíječi: já v tom nevidím nic špatného, když se za něco stydíš, tak to nedávej do profilu a nepiš do komentářů. Krom toho právě nějakým způsobem naplněný profil může jiné návštěvníky motivovat státi se také členy zdejší party (i když ti noví jsou většinou lidé co hledají nějakou knihu a tady vidí možnost).
Na nějaké šmírování je to tady dost úzkoprofilové, ale i tady se najdou uživatelé co se chtějí za každou cenu hádat, jenže to všude...



Vložit příspěvek