Pár nápadů na vylepšení webu


Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 23.11.2021 v 20:02

Zájmavého to je. Ale...já třeba letos na svůj průměr přečetla knih poměrně málo, protože jsem četla víc tlusťochů. A zase třeba mě táhnou ono číslo nahoru komiksy, což je v polovině případů četba na max dvě hodiny. Počet přečtených je podle mě nevypovídající o skoro ničem, navíc když si člověk nedoplňuje datumy. Ostatně, všechno to na profilu uživatele je. Jenom to není všechno separované to tabulky a musí tím druhý uživatel prolézt. To každýho asi nebaví. Ale mě vážně jo :)

LordSnape
LordSnape 23.11.2021 v 20:29

U mě ty osobní statistiky dobře reflektují moje životní cykly a rozpoložení daného roku. :-))

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 23.11.2021 v 20:46

LS: přesně :)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 06.12.2021 v 10:08

Mohu se vrátit k tomu, co ostatní vidí na mém profilu jako přidáno do seznamů? Nějak se to rozbilo, ne?
V pondělí si dám tři knihy do knihotéky, všechny knihy tam jsou. V úterý přečtu knihu a ta tam není, jsou tam stále jenom ty tři knihy, které jsem si dala do knihotéky. A jedna, kterou jsem taky přečetla, ale v neděli předtím, ta tam je celou dobu. Neměla by ji vyšoupnou ta nejnovější přečtená?

Naias
Naias 06.12.2021 v 10:20

Ak už máš knihu v niektorom zozname, tak sa pri presunutí do iného zoznamu neukáže v najnovších pridaných. Tú najnovšiu prečítanú si už predtým dakde mala?

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 06.12.2021 v 10:40

Tak jsem si tam dala jednu, ukázala se tam, dala jsem jí do přečtených, zůstala tam. Teď. Proč to stejné neudělali ty předchozí knihy? Protože jsem je měla předtím v seznamu chystám se číst? Ty knihy, co jsem dala do knihotéky jsem měla v chci si koupit. Je to tedy tím, že se tam tenhle seznam neukazuje? Já třeba mám chci si koupit viditelné. Proto mě napadlo, zda to jenom není akt náhody a osudu :O :D
Ano, Rituál byl nejdřív chystám se číst, potom čtu a potom přečtené a držel se tam zuby nehty...a ty další, které měli stejnou cestu...nic

Text příspěvku byl upraven 06.12.21 v 10:57


Naias
Naias 06.12.2021 v 10:43

A nie je to úúúúplne jedno?

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 06.12.2021 v 11:00

Naias, copak to nevíš, jsem přeci ze skupiny uživatelů, co si furt na něco stěžují. Byť je pravda, že mě to zajímalo už dlouho, zeptala jsem se až teď. Zaplnit pauzu.
Ale výsledkem tedy máme. Chová se to podle vzorce, který nikdo nezná...

siena
siena 07.12.2021 v 16:34

Navzdory tomu, že moderátor, správce nemusí nic zdůvodňovat, se osmělím otázat a doufat, že mi někdo dokáže smysluplně odpovědět.

Jak jsem se dočetla v dnešním příspěvku moderátora pobijecmuch, odkazy jsou tu brány za propagaci čehosi cizího, za spamy, tedy určené ke smazání. Měla bych tři otázky:

1) existuje tu např. vlákno Hudba pre náladu, které je plné, logicky, odkazů převážně na youtube. Když pominu, že ne vše z tohoto kanálu je "legální", to tedy není spamem a reklamou na jiné než na DK?
2) jak má vypadat diskuze na nějaké téma, které se opírá např. o vědecká data, když odkazy, opět celkem logicky, jsou právě na tato data?
3) o čem se smí, resp. nesmí diskutovat ve vláknech "Volná diskuze"?

Děkuji předem za zodpovězení.

Text příspěvku byl upraven 07.12.21 v 16:36

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 07.12.2021 v 16:38

Taky by mě zajímalo, zda si mám svoje nálady ve vlákně Hudba pre náladu strčit někam. Když se smíme bavit jenom o knihách... :/ i ve volné diskusi...
Edit: super, problém to nebude, dík za info :)

Text příspěvku byl upraven 07.12.21 v 19:39

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 09.12.2021 v 10:28

Hele, vznikl nám nový žánr v nabídce. Je hezký, že nás o tom někdo informoval.
Jenom nechápu proč. Protože new adult je v podstatě stejně explicitní jako kombinace klasika kniha, kam se dá pro ženy a erotika. Paradoxně young adult zůstal jako štítek. Cožje každá kolikátá? Skoro každá třetí novinka poslední dobou, že? Ale když jsem navrhla, že by bylo fajn vést grafický román a manga, tam se mi vysmáli. Nechápu, proč tomu výsadu dostalo právě new adult a než když už young adult, což je vlastně překladem stejně literatura pro děti a mládež, mmch. New adult jsou knihy úplně stejné obsahem jako erotika pro starší baby...

Text příspěvku byl upraven 09.12.21 v 10:35

KristinTj
KristinTj 09.12.2021 v 10:36

Lenka: Jen poznámka – erotika pro starší baby je pouhá odnož YA. Za mě je to zase jiný žánr, třeba fantasy a horory pro teenty (teens to twenty). Asi protože je YA z novějších, není v tom možná úplně jasno... Nebo naopak má velmi široký záběr. Jinak nechávám odbornou diskusi o žánrech povolanějším :)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 09.12.2021 v 10:43

KristinTj: pro nechápu, když chceme jít do světa, tak proč není žánr young adult. Proč je jím new adult. Doufám, že se vyjádří nějaký odborník, protože tahle cesta trochu nedává smysl.
Je to jako udělat žánr pro svalnaté může místo pro muže. Svalnatý muži by v tom případě měl být štítek u žánru pro muže. Aby to dávalo smysl...

KristinTj
KristinTj 09.12.2021 v 10:59

Lenka: Já jsem Tě jenom špatně přečetla. Zase! Jojo, jsem za YA jako žánr. NA je mimo mísu...

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 09.12.2021 v 11:17

KristinTj: sešli jsme se :D ale když to tak chtějí mít, budou v tom mít akorát bordel :)

Geri.g
Geri.g 31.12.2021 v 11:54

Nápad na vylepšení DK - u žebříčků mi přijde praktické, kdybych rovnou viděla ve výpisu knih také své hodnocení. pokud hledám inspiraci na nové čtení, urychlilo by to orientaci a umožnilo rovnou přeskočit to co jsem již četla. Nevzpomenu si hned na vše, co jsem přečetla 20 a více let zpátky.

denib
denib 31.12.2021 v 12:32

Geri.g: Vždyť to tam je. V posledním sloupečku je buď "Hodnoceno" nebo "Mé hodnocení". V každém případě jsou tam vidět vaše hvězdičky.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 31.12.2021 v 12:37

Denib: to je pravda jenom napůl. Hodnocení tam vidět jde. Ale pouze v žebříčku obecném. Pokud začnu filtrovat podle žánru, tam hodnocení vidět není. Ale podle příspěvku Geri.g jsem nepochopila, zda píše o první nebo o druhé věci. Druhá se už řešila dřív, ale nic se nezměnilo :(

denib
denib 31.12.2021 v 12:43

Tak to pardon, to jsem nevěděla :-(

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 31.12.2021 v 12:46

Denib: v pohodě. Ale je pravda, že uživatel to popsal tak, jako kdyby mu chybělo jeho hodnocení v top 100, takže mi přijde, že ten příspěvek dost mate :/

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 03.01.2022 v 21:11

Chápu to, vím, že člověk je tvor zajímavý, takže funkce zamčení knihy je fajn, hlavně když někdo rád vymýšlí opravy, které nejsou na místě. Ale ve výsledku to odskáčou zase pouze ti druzí. Proč? Normální člověk se tam taky nedostane. A co se dozvím pouze ve "střevech knihy"? Kdy kniha vyšla. Tohle zamčení je prostě špatně řešeno. Nebo je špatně řešeno umístění toho, kdy vyšla kniha. Protože, a teď vážně. Jsem na knižní databázi, a není mi přístupné u všech knih, které to mají doplněno, kdy vyšly, a musím googlit. Sorry, ale to není ok, to je ko :(

Dave_Jame
Dave_Jame 04.01.2022 v 04:41

@Lenka.Vílka
Mě v této problematice zaujal spíš jeden případ. Série knih SK autora se v původním jazyce dostalo revidovaného vydání, poslední kniha byla rozdělena na 2. A hle, náhle v český překlad série obsahuje jen jeden díl, a to původní nerozšířený závěrečný díl. Zbylé díly, bez ohledu na to, zda jsou v češtině nebo slovenštině jsou pouze v SK. Osobně jsem neviděl, a stále nevidím, důvod proč vůbec došlo k rozdělení, ale obě varianty série jsou "dokončené, a tedy uzamčené". Poslal jsem upozornění pomoci vbudovaných mechanizmů, ale zřejmě to tak má být.

Jiný dotaz.
Občas se ke knihám vracím, a z toho důvodu bych ocenil možnost zaznamenat si opakované čtení knihy. Už jen pro to, abych je měl zaznamenané v počtu přečtených stran/knih v obou letech.

PanPredseda
PanPredseda 04.01.2022 v 07:00

Ad Dave_Jame a znovučtení knihy: To už delší dobu možné je.

Dave_Jame
Dave_Jame 04.01.2022 v 08:15

@PanPredseda Edit zjištěno, Děkuji. Přiznám se že jsem hledal teprve dneska funkci nalezl.

Text příspěvku byl upraven 04.01.22 v 08:19

PanPredseda
PanPredseda 04.01.2022 v 08:21

Ad Dave_Jame: Ono ve výsledku není zač. ;-)



Vložit příspěvek