Pár nápadů na vylepšení webu


Skallarix
Skallarix 13.08.2021 v 13:21

@Finskej - Podle mě by to bylo na škodu, nechat se ochudit o takové skvosty někdy... Navíc jak píše Lenka.Vílka, vytvořili bychom si každý takový mikrosvět, bublinu, kde bychom měli jen to libé... No, mě spíše někdy chybí více reakcí než jen "palec - to se mi líbí". Třeba "To se mi vůbec nelíbí", "Směšné", nebo "Dokud jsem nezačal používat internet, nevěděl jsem, že je na světě tolik idiotů."

Finskej
Finskej 13.08.2021 v 15:12

@Skeeve: Úvaha, zda by to bylo na škodu, je nesmyslná ze dvou důvodů: protože to závisí na preferencích každého jednoho z nás a za druhé z technického. Ten druhý mohu snadno vysvětlit: když možnost blokovat na nějakém webu existuje, uživatel ji přece NEmusí použít, aby se neochuzoval. Já naopak budu raději mít svůj klid od některých jedinců, kteří naneštěstí písemně u knih a rozhovorů své postřehy vyjadřují, a tudíž na ně narážím, aniž bych chtěl. Ad "mikrosvět": ten už si stejně vytváříme přidáváním uživatelů do oblíbených, že. A opět, kromě této funkční pravdy je taky pravda, že si každý může a nemusí vytvářet ten mikrosvět a zbytku, upřímně řečeno, je do toho kulový. Takže když to shrnu: případná implementace blokování NEzavádí nic, co by jeden musel používat, alébrž mohl (tím odpadá obava z ochuzení nuceného, zůstává demokraticky svobodné volbou uživatele), a taky nezávádí něco, co by tu už nebylo (budování mikrosvěta formou výběru oblíbených). Vlastně ve skutečnosti dotahuje do důslednosti možnosti, které už jinak částečně existují. Soukromě bych ještě podotkl, že přispívá k vytváření tolerantnějšího prostředí, protože x lidí si dá jiné y lidí do bloku a nebude jim psát - zde cituji vás: "Směšné", nebo "Dokud jsem nezačal používat internet, nevěděl jsem, že je na světě tolik idiotů." - což JE kulturnější prostředí. Blokování navíc je, stejně jako přidávání do oblíbených, jistou formou filtrování dat a u *databáze*, což tento web je, dává dokonalý logický smysl.

Finskej
Finskej 13.08.2021 v 15:16

@Skeeve: malý dodatek - paleček "co to píšeš za pitomosti?", který zmiňujete, by mi osobně nevadil. Jenže každý blokovaný trouba mi, namísto ztrácení času s negativním palečkováním, dá víc časoprostoru na to, abych náhodou při čtení došel k postřehu nějakého inteligentního uživatele, přidal si ho mezi ty oblíbené a to shledávám nekonečně užitečnějším využitím svého času (než to palečkování "nelíbí se" a "co to píšeš za hlody?").

Skallarix
Skallarix 13.08.2021 v 15:30

@Finskej - Na tom něco bude. Ten, kdo by toto upřednostňoval, by nalezl jistý klid a vyhnul se jistým "nepříjemnostem", které by mu kazily celkovou zkušenost z webu, který rád používá. A kdyby to byla jen možnost, proč ne. Nikomu to neberu. Já jsem jen asi spíše zastánce konfrontace s nepříjemnostmi, a to nemám namysli jen v prostředí virtuální reality.
Jen si umím představit, jak pro některé (místní) egomaniaky a egocentriky by toto mohlo být velmi přínosné palivo v jejich "růstu".

A ano, to "negativní palečkování" jsem spíše nadhodil v žertu. Uvědomuji si, jak by to roztočilo jen nekonečné kolo mstění se za uložené negativy a jak by to bylo celé k neprospěchu věci, kupříkladu v rámci filtrování hodnotnějších komentářů ke knihám a podobných. Jen... Někdy člověk by měl chuť někomu toto udělit.

reader.007
reader.007 13.08.2021 v 17:55

že se vám do toho míchám hoši: egomaniaci by byli náramně skromné plemeno, kdyby si vystačili s popularitou na DK...

Finskej
Finskej 13.08.2021 v 18:12

@reader.007 Podle mých zkušeností z webu obecně si vystačí s čímkoli, kdekoli, kdykoli a na libovolné téma. Prostě se nějací najdou. Blokování je proto do jisté míry i záležitostí vlastní osobní hygieny. Rád bych tvrdil, že jsem takový mistr zenu, že jsem vždycky nad věcí, jenže to není pravda a někoho nevidět mi občas pomůže, abych nezabředával dále. Mé pohnutky pro "chtít tuto funkci" jsou i osobně prospěchářské :-D


Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 13.08.2021 v 18:51

Co když druhý člověk, se kterým se neshodnu na názoru na svět, a řekneme si to v diskusi, ale zároveň čte knihy, které jsou fajn a tam mě baví jeho komentáře?

Text příspěvku byl upraven 13.08.21 v 18:55

reader.007
reader.007 14.08.2021 v 14:58

Vílka: tak se tady nutně musí nastavit omezení omezeného nastavení, logicky :-))) Nebo se na to vykašleš a blbosti budeš pouštět (obrazně) jedním uchem dovnitř a druhým ven.

Finskej: odvykačka od DK tě jako řešení nenapadla? ;-)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 14.08.2021 v 15:41

Reader.007: dřív jsem zde během čtením některých příspěvků doslova cítila, jak mi klesá IQ. (Což si určitě mnozí řeknou i o těch mých.) Teď to mám naopak. Číst si ty kraviny mi dělá dobře po těle ;)
Ale občasný detox je fajn. Naposled byl perfektní :)

Finskej
Finskej 14.08.2021 v 19:27

@reader.007: ne. U webů plných užitečných informací mě zajímají dvě věci: a) užitečné informace (a ne hlouposti) a b) funkce, kterými si zjednoduším jejich (těch užitečných informací) používání, nikoli to, abych je (ty weby) používat přestal. To by jaksi nedávalo smysl. :-D

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 14.08.2021 v 19:57

Já nevím, ale podle mě je většina "nepotřebných věcí" hlavně v diskusi. A kdo tam nechce, ať tam nechodí.
Kdo nechce zbytečná upozornění na komentáře, ať si odklikne sledování nových příspěvků. Jistě, pokud se na to člověk vyprdne, má před sebou hodně rušení sledování, holt se to musí dělat hned. A ne potom zpětně remcat, že by to bylo na celý týden...
A potom jsou oblíbení. No, mě nevadí vidět, co dělají moji oblíbení. Přeci jen, jsou to oblíbení, ne nějaké ble neznámé nicky...

Hana H.
Hana H. 14.08.2021 v 20:46

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 14.08.2021 v 20:49

Hana H.: a potom je druhá strana. Abych nezapomněla zakliknout, že sledovat chci. Pohled zapomínající druhé strany? :)

reader.007
reader.007 14.08.2021 v 21:04

Taky se řadím spíš k těm, které názory ostatních na knihu kterou jsem četla (a komentovala) spíš zajímají. No a když dospěju k názoru, že už toho kolegové semleli dost a z každého směru, takže mne další komentáře připadají jako mlácení prázdné slámy, zrušit podtržítko není tak složité.

Hana H.
Hana H. 14.08.2021 v 21:35

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

reader.007
reader.007 14.08.2021 v 21:55

Hana H. asi nejsi taková hlava děravá jako já a mně podobní...

apropo vše nejlepší k zítřejšímu svátku

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 14.08.2021 v 22:01

Díky Reader, Hana H., taky přeji vše nejlepší k zítřejšímu svátku :) ještě nějaká Hanka?! :D

Text příspěvku byl upraven 14.08.21 v 22:01

reader.007
reader.007 14.08.2021 v 23:52

No, Hanku Böhmovou už jsem tu dlouho neviděla, ale kdyby náhodou nakoukla sem, tak pochopitelně zdravice letí i k ní...
No a jak jsem teď zkontrolovala, jsme přímo epidemicky rozšířené jméno i zde (minimálně podle názvů profilů :-)), takže přání všeho nejlepšího patří všem přítomným i nepřítomným Hankám.

Ještě taková malá perlička: jméno máme hebrejského původu a žádná svatá se jím nehonosila, nicméně ani křesťané náš den nepřejdou nevšímavě, jelikož na 15. srpen připadá poměrně významný den (v některých církvích vlastně ten nejvýznamnější mariánský svátek) - Slavnost Nanebevzetí Panny Marie.

kollektor
kollektor 15.08.2021 v 00:03

Finskej je moc chytrej člověk. Važte si, že tu takového máte.

Eldar80
Eldar80 15.08.2021 v 00:39

Nejenom že sleduju komentáře a diskuse u všech knih, které jsem přečetl, ale taky u několika tisíc knih, které jsem nepřečetl. Lidé jsou holt různí. :) Odklikávám pouze nepřečtené knihy, které lidi často komentují a na které jsem si už vytvořil nějaký názor.

reader.007
reader.007 15.08.2021 v 11:32

kollektor: nikdo ho nevyhání. Jen jsem navrhla detox formou absence, pokud mu některá místní aktivita rozhazuje duševní pohodu.
Taky jsem mohla navrhnout: "Tak to vydrž, seš přece chlap!" ;-)) Lepší?

Hana H.
Hana H. 15.08.2021 v 16:50

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

veronika4001
veronika4001 16.08.2021 v 08:38

Dobrý den,
otálela jsem svůj názor sem napsat, ale dostala jsem jeden podnět, který mi sdělil, že by to nebyl úplně špatný nápad. Svůj názor, resp. komentář jsem již napsala k vámi propagovanému diáři (spíše nákupu diáře) roku 2022. Myslím si, že více půvabu, důvěryhodnosti a líbivosti byste získali, kdybyste diář zahrnuli do soutěže pro soutěžící jako možnost výhry (ne před koncem budoucího roku, jak to dělají někteří chytráci, kteří diáře prodávají buď se slevou, nebo je dávají jako výhru). Stejně tak kdyby se v Databázi knih soutěžilo o knihy, hrníčky, skleničky, různé záložky a další knižní potřeby jako obaly na knihy, nebo třeba trička s potiskem Databáze knih nebo jinými i třeba vtipnými potisky na téma knihomolství (třeba ohryzaná kniha od žížaly knihomolky, která má naducané tváře papírem a je jinak skoro dětsky krásná, atd.). Existuje mnoho nápadů jak lidem čtení zatraktivnit, přitáhnout je a zachovat si jejich přízeň. Váš návrh s objednávkou diáře mezi tyto nápady nepatří. A přitom stačí tak málo, aby se někdo ze stávajících čtenářů zatetelil a zrůžověla mu líčka. Z těch budoucích, aby si čtenář řekl: "No, tak to je něco. Sem budu chodit. A víte co? Budu rád číst!" Víte, to pojítko. To vám chybí.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 16.08.2021 v 08:53

Veronika4001: dobrý nápad. Mě tohle taky chybí. Ne, že bych měla štěstí, abych něco vyhrála... :D Dřív to tady bylo a teď nic už hodně dlouho.
Mmch, Mě osobně (věc vkusu) ten diář přijde strašně ošklivý. Škoda, že do něj nejde nakouknout víc (jistě, asi ještě není hotový, ale nějaký navrh být určitě musel), protože když vidím to divné venku, nemám touhy zjišťovat (za ty prachy, co je vevnitř, protože z "ukázky" vidím normální diář) a právě naopak mám opět větší motivaci si celý první týden v lednu vyhrát s normálním, aby vyhovoval i na poli čtecím...
Update, beru zpět, na Dobrovském jsou další dvě stránky náhledu. A je to...studený a prázdný, přesný opak toho, co se mě líbí, ale když na to někdo je ;)

Text příspěvku byl upraven 16.08.21 v 08:58

siena
siena 16.08.2021 v 09:15

Omlouvám se, ale doufám, že se tyto stránky nezmění v "zásilkový obchod". Domnívám se, že v nabídce obchodů s knihami si může každý pro sebe nalézt co se mu líbí, že je jejich nabídka celkem bohatá. A ani si nemyslím, že ke čtení přivedou nějaké soutěže. Ostatně, ty bývají, spolu s různými slevovými akcemi, taktéž na stránkách knižních obchodů, během celého roku.

Text příspěvku byl upraven 16.08.21 v 09:26



Vložit příspěvek