Pár nápadů na vylepšení webu


Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 29.12.2020 v 13:26

PanPreseda: černá minutka mi přelétla. Jsem tady zvyklá, že právě tyto věci zaujmou nejvíc, a předchozí sdělení ne. Dík:)

PanPredseda
PanPredseda 29.12.2020 v 14:06

Já zvládám (většinou) jak obsah, tak i formu. ;-)

Wizardos
Wizardos 01.01.2021 v 12:08

Vstoupím do knihotéky, dám Přidat knihu, do pole zadám název knihy. Zobrazí se mi nová stránka, kde jsou dvě vydání vyhledané knížky, mají stejný název, rok vydání, nakladatelství, isbn i obrázek. Takže by se mi tu líbilo, kdybych tu také viděl informaci, že jedno z vydání je e-kniha.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 01.01.2021 v 20:21

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

VeronikaZ
VeronikaZ 03.01.2021 v 15:20

Zmizela mi z právě čtených knih knížka The Republic of Thieves, kterou jsem měla v plánu použít do Výzvy. Proto jsem ji “drze” přidala k autorovi a poctivě zaškrtla jako jazyk jiný.
Proč jsou knihy v angličtině zakázané? Jsou tu přeci knihy v slovenštině, je 21. století a kolem mě čtou anglicky všichni. Je to velká škoda, protože pak mi databáze knih přestává stačit.

alexLytton
alexLytton 03.01.2021 v 15:24

VeronikaZ: A co takhle registrovat se na Goodreads? Nic ve zlém.


Naias
Naias 03.01.2021 v 15:25

VeronikaZ, kým pridáte knihu, je dobré pozrieť si, aké knihy sem patria. https://www.databazeknih.cz/napoveda/o-webu#jakeknihy

VeronikaZ
VeronikaZ 03.01.2021 v 15:30

alexLytton: Tam samozřejmě jsem. Z nostalgie a loajality k české Databázi používám i tu dál, ale pak šudlám data a hodnocení zpětně, je to nepraktické.

siena
siena 03.01.2021 v 15:30

"... Oficiálně vydané knihy v českém a slovenském jazyce. Případně i v jiném jazyce, ale pouze pokud byly vydány českým či slovenským (československým) nakladatelstvím na území ČR nebo Slovenska po roce 1945. ..."

VeronikaZ, v 21. století jsme, ale nevidím mnoho souvislostí mezi tím a nastavením těchto stránek. A, když už ale argumentujete, kdo v jakém jazyku čte, by tu potom měly být knihy jen v angličtině? Našla jsem zajímavé srovnání, kde anglicky mluvící lidé jsou až na třetím místě. Více je těch co mluví čínsky a španělsky...

VeronikaZ
VeronikaZ 03.01.2021 v 15:33

siena: Já se rozhodně nebráním tomu, aby tu byly i knihy ve svahilštině. ???? A jen jsem vznesla dotaz, proč to není možné. Myslím, že by to uvítala řada uživatelů.

pobijecmuch
pobijecmuch 03.01.2021 v 15:45

VeronikaZ - na tomto webu jste nikdy zahraniční vydání knih nemohla najít. Od počátku tu jsou pouze české vydání a později se přidal slovenský jazyk. Nezlobte se na mně, ale jste tu registrovaná od roku 2012 a o podmínkách nevíte?

Text příspěvku byl upraven 03.01.21 v 15:46

Naias
Naias 03.01.2021 v 15:49

Okrem toho, prečo tu nie sú cudzojazyčné knihy, ktoré nevyšli v ČR či SR, sa tu preberalo veľakrát, nemyslím, že má zmysel začínať o tom znova.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 03.01.2021 v 15:54

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

VeronikaZ
VeronikaZ 03.01.2021 v 15:56

Ach bože... Vím, pro jednou jsem to zkusila, jestli se už podmínky neposunuly, abych si po dočtení mohla odškrtnout položku ve Výzvě. Jak píšete, později se přidal slovenský jazyk, proto jsem chtěla vědět, proč knihy v angličtině neprojdou a zda by se to nemohlo změnit. Stačila by mi prostá odpověď, např. že by stránky byly moc velké a prodražil se hosting. Zcela pochopitelný důvod.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 03.01.2021 v 16:02

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

siena
siena 03.01.2021 v 16:04

Nechci se přít s moderátorem, ale řekla bych, že to byla od začátku "československá" databáze:) Alespoň, a jsem tu od roku 2010, 2011, si nevybavuji, že by knihy ve slovenštině byly jakýmsi zdejším rozšířením.

Text příspěvku byl upraven 03.01.21 v 16:06

VeronikaZ
VeronikaZ 03.01.2021 v 16:07

No, tak koukám že můj drze globalizační požadavek v českém rybníčku nadzvedl příliš mnoho ryb. Stačilo věcně odpovědět, tedy kromě argumentu mojí matky “protože jsem to řekla”. Příště si radši psaní nápadů na vylepšení do sekce “Nápady na vylepšení” odpustím.

pobijecmuch
pobijecmuch 03.01.2021 v 16:11

siena - já jsem u založení nebyl, ale bylo mně řečeno, že slovenský jazyk byl přidán později. Proto také ještě dnes můžeš někde u starší knihy ve slovenštině narazit na označení žánru - literatura světová.

Naias
Naias 03.01.2021 v 16:13

VeronikaZ, ale kde, o cudzojazyčných knihách tu boli iné diskusie a veruže podstatne búrlivejšie.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 03.01.2021 v 16:15

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Naias
Naias 03.01.2021 v 16:16

A "protože jsem to řekla" je argument, prečo také knihy nevkladať. Prečo sem cudzojazyčné knihy nepribudnú, je mnohokrát vysvetľované inými argumentami.

siena
siena 03.01.2021 v 16:17

pobiječmuch, no, tohle bych zrovna za argument nebrala, vzhledem k tomu, jakým způsobem tu bylo, kolikrát se ty měnily, nakládáno s žánry/podžánry. Troufnu si říci, že podobně tu klidně může být i kniha vložená včera:-)

VeronikaZ, jděte, s prominutím, do háje zeleného s "českým rybníkem". Ono čtení v angličtině z vás ještě nedělá nějakého světoběžníka:) Ostatně, když tu člověk pročítá některé komentáře, tak ani samotné čtení nikoho nějakým zvláštním vědátorem.

Text příspěvku byl upraven 03.01.21 v 16:25

PanPredseda
PanPredseda 03.01.2021 v 17:07

On ten argument "protože jsem to řekla" má i méně pejorativní název. Říká se mu "pravidla".

jaskr
jaskr 03.01.2021 v 17:47

A proč sem teda nejdou přidávat cizojazyčné knihy bez českého překladu. Resp. proč se tak Dan (nebo někdo jiný z autorů webu) rozhodl a jak to zdůvodnil. V diskuzi jsem našel jen nějaké ideologické války na toto téma. Je tu někde oficiální vyjádření od autorů webu? Mi se to nepovedlo najít.

PanPredseda
PanPredseda 03.01.2021 v 17:52

https://www.databazeknih.cz/napoveda/o-webu#jakeknihy
Zdůvodnění tam samozřejmě nehledejte. Jelikož tu jsme ale všichni u Dana "na návštěvě", domnívám se, že zdůvodnění není třeba.



Vložit příspěvek